DOLAR 15,6094 0.43%
EURO 16,3736 0.65%
ALTIN 914,350,38
BITCOIN 468083-2,47%
Karabük
24°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (28.Temmuz.2016)

ABONE OL
28 Temmuz 2016 08:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARABÜK’TE TRAFİK TIKANMALARI,ZAMAN/ZAMAN,KARABÜK BELEDİYESİ’NİN YENİ BİNASI ÖNÜNDEN İTİBAREN HİSSEDİLİYOR..
Karabük’ü,eğer acil ve akılcı önlemler alınmazsa,gelecekte bekleyen en büyük tehlike TRAFİK TIKANMALARI olacaktır ve bu konunun en acil biçimde,en akılcı biçimde ele alınıp,çözüm yollarının aranması gerekiyor.
TRAFİK TIKANMALARI gün geçtikçe daha çok hissedilmeye başlandı ve tıkanmalar KARABÜK BELEDİYESİ YENİ BİNASININ önünden başlayarak aşağılara doğru seyreder hale geldi..
MESAFEYİ LÜTFEN BİR DÜŞÜNÜN.
Zaten,en azından bize göre,KARABÜK’E YAPILMIŞ EN BÜYÜK KÖTÜLÜK,EVKUR BİNASININ bir çıban gibi oraya yapılmasına izin vermek oldu,o yol üzerinde trafik S çiziyor,tıkanmaları arttırıyor.
KEŞKE EVKUR BİNASINA İZİN VERİLMEYİP,oradan bir ÜST GEÇİT ile aşağıya inilmiş olsaydı,TRAFİK BİR PARÇA daha rahatlardı,tıkanma süreci biraz daha kısa olabilirdi.
ÖYLE BİR PROJE VARDI,ÜZERİNDE DURULMADI,İPTAL EDİLDİ..
Daha Sonra BATTI/ÇIKTIYA DÖNÜLDÜ..
Özetlersek şayet KARABÜK’TE TRAFİK TIKANMALARINDA hem mesafe,hem süreç artmaya başladı,KARABÜK’Ü BEKLEYEN EN ÖNEMLİ tehlike bu tıkanmalar olsa gerektir..
ACİL,AKILCI ÇÖZÜMLER ÜZERİNDE DURULMALI MUTLAKA..

ŞEHİRİÇİ TRAFİK DÜZENLEMELERİNİ “İL TRAFİK KOMİSYONU MU YAPAR..?”,YOKSA,KARABÜK BELEDİYESİ BİRİMLERİ Mİ YAPAR…?
Karabük’ü bekleyen en önemli sorunların başında TRAFİK TIKANMALARI geliyor,bu olay olduğu yerde de kalmıyor,gün geçtikçe çok daha net,çok daha belirgin biçimde hissediliyor..
OTOPARK SORUNU ZATEN BİLİNİYOR..!!
Şimdi de TRAFİK TIKANMALARI SORUNU YAŞANIYOR..
ŞEHİRİÇİ TRAFİK DÜZENLEMESİNİ,Karabük İL TRAFİK KOMİSYONU MU yapıyor,yoksa Karabük Belediyesi’nin ilgili birimleri mi yapıyor ,her neresi yapıyorsa,ACİL ve AKILCI ÇÖZÜMLER üzerinde yoğunlaşmalı.
GERÇİ BU SORUN SAFRANBOLU İLÇEMİZDE DE VAR..
EFLANİ İLÇESİ BİLE RAMAZAN BAYRAMINDA BU SORUNU YAŞADI ve orada daha net yaşanan sorun SÜRÜCÜLERİN FERASETİ,karşılıklı ANLAYIŞI ile çözümlendi,sıkıntı o şekilde aşıldı..
Eğer sorunun çözümü İL TRAFİK KOMİSYONU ise süratle bir şeyler yapmak gerektiğini öne almalı,eğer sorunun çözümü BELEDİYENİN İLGİLİ BİRİMLERİ ise yeni acil hareket etmeli..
İŞ GİTTİKÇE ÇIKMAZA DOĞRU SEYREDİYOR..

“RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIK..” ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİ RAHATLATIR MI VEYA NE ÖLÇÜ DE RAHATLATABİLİR,MİNİBÜS VE HALK OTOBÜSLERİ
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,çok önemli bir açıklama yaptı ve “RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIK..” için start verdi proje ihalesine çıkılacağını söyledi..
“RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIK..” Karabük Şehiriçi trafiğini rahatlatır mı,bize göre çok fazla rahatlatmaz,ancak,MİNİBÜS Taşımacılığı ve HALK OTOBÜS Taşımacılığı AZALABİLİR,birtek böyle bir yararı olur.
TRAFİKTE OLAN MİNİBÜS VE HALK OTOBÜSÜ SAYISI AZALIR..
Belki öyle bir yararı olur Şehiriçi Trafik tıkanmalarına..
Bakın ŞEHİRİÇİ TRAFİK TIKANMALARI çok büyük sorun olacaktır,eğer bir biçimde radikal kararlar,radikal önlemler alınmazsa çok ama çok ciddi sorunlar yaşanacaktır.
Şimdi MİNİBÜS ve HALK OTOBÜSÜ Sayısı azalır derken,bir grup insanın EKMEK PARALARINI GÜNDEME GETİRİYOR gibi görünmekten de çekiniyoruz doğrusu..
ANCAK,OLAYIN GERÇEĞİ DE BU NE YAZIK Kİ..
Yoksa RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIK,sık/sık tıkanmalar yaşayan ve ilerleyen süreçte,bu tıkanmaların daha artacağı da kesin görülen durumuna DİREKT BİR ETKİ yapmaz/yapamaz..
Ancak MİNİBÜS,HALK OTOBÜSÜ SAYISI AZALIR,hepsi o kadar..

GEÇTİĞİMİZ GÜN,DAHA ÖNCELERİ KARDEMİR’DE ÇALIŞMIŞ,ŞUAN BİR ALMAN FİRMASININ ÜST DÜZEY YÖNETİCİSİ İLE SOHBET ETTİK
Geçtiğimiz gün,daha önceleri KARDEMİR’DE Teknik Eleman olarak çalışmış,çok başarılı işlere imza atmış ve şu an bir ALMAN FİRMASINDA ÜST DÜZEY Yönetici olarak çalışmış bir kardeşimizle sohbet ettik.
ÇELİK SEKTÖRÜ ÜZERİNDE GÖRÜŞLERİNİ DİNLEDİK.
MÜTHİŞ BİLGİLER VERDİ..
O Kardeşimizin çalıştığı ALMAN FİRMASI,şu günlerde KARDEMİR’E bazı yatırımları için yardımcı oluyor veya KARDEMİR’İN bazı yatırımlarını O Firma yapıyor.
BİZE HİÇ UMMADIĞIMIZ,HİÇ BEKLEMEDİĞİMİZ BİRŞEY SÖYLEDİ..
“ABİ BİZİM FİRMANIN ALMANYADA Kİ EN ÜST DÜZEY YETKİLİLERİ,SİZİN HER TELDEN KÖŞESİNDE ÇIKAN BAZI YAZILARINIZI TERCÜME ETTİRDİLER..” dedi.
NASIL ŞAŞIRDIK ANLATMAMIZ ZOR..
Nedenini sorduk “ABİ BİZ KARDEMİR İLE İŞ YAPIYORUZ.KARDEMİR HAKKINDA BİLGİ ALMALARI GEREKİYOR.EN İNANDIRICI BİLGİLER SİZDEN GELİYOR.O NEDENLE TERCÜME ETTİRDİLER SANIYORUM…” gibi sözler etti.
DÜNYA NE KADAR KÜÇÜLMÜŞ DEĞİL Mİ..?

15/16 TEMMUZ HAİN CUNTA DARBE GİRİŞİMİ “FORS MAJÖR..” KABUL EDİLEREK,EMEKLİLERİN UCUZ EV OLAYI ERTELENİR Mİ…?
15/16 Temmuz ALÇAK ASKERİ CUNTA DARBE Girişimi başarılı olmadı,CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN direndi,HALK DİRENDİ,DARBE GİRİŞİMİ PÜSKÜRTÜLDÜ..
Şimdi püskürtülen bi DARBE GİRİŞİMİ acaba FORM MAJÖR hal kabul edilerek,EMEKLİLERE UCUZ KONUT PROJESİ ertelenir mi veya İPTAL EDİLİR Mİ..?
BİZ ŞAHSEN BUNA PEK İHTİMAL VERMİYORUZ..
Ancak,15/16 Temmuz öylesine kahpe,öylesine aşağılık bir darbe girişimi oldu ki,hemen her alanda DİREKT HALKI hedef almış göründü bu anlamda da,bir dizi etkileri,yeni/yeni görülecektir.
BUYURUN UCUZ EMEKLİ KONUTLARI OLAYI..
Şimdi bu işi nasıl izleyip,gerçekleştireceksiniz ki..?

15/16 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİ “FORS MAJÖR HAL KABUL EDİLEREK..” BİR DİZİ İŞ VE İŞLEM ÖTELENİR Mİ,ERTELENİR Mİ..?
15/16 Temmuz HAİN ASKERİ DARBE girişimi püskürtüldü,halkımız bir destan yazdı,tüm Siyasi Partilerin sempatizanları,mensupları ve Üyeleri dimdik durdular DARBE PÜSKÜRTÜLDÜ.
CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN tam anlamı ile LİDER TAVRINI gösterdi ve DARBENİN PÜSKÜRTÜLMESİNDE çok/çok önemli rol üstlendi,BASIN çok mükemmel bir sınavdan geçti..
DARBE PÜSKÜRTÜLDÜ..
Peki püskürtülen bu darbe,BİRÇOK İŞ ve İŞLEMİN ÖTELENMESİ/ERTELENMESİ sonucunu verecek mi,bu anlamda 15/16 Temmuz bir FORS MAJÖR hal olarak değerlendirilecek mi..?
BÖYLE OLURSA,HOŞ BİR TABLO ÇIKMAZ ORTAYA..
Dileriz böyle değerlendirilmez..
Bir Kardeşimiz “MAHALLE YANIYOR-KADIN SAÇINI TARIYOR..” gibi bir espri yapmıştı,kadın derken de hafif meşrep kadınlara verilen genel isimden/tanımlamadan yola çıkmıştı.
DARBE GİRİŞİMİ PÜSKÜRTÜLDÜ..
Ama,günlük rutin işlerin bir şekilde devam etmesi,devam etmesi,hizmetlerin sürmesi gerekir elbet,o nedenle DARBE travmasından süratle sıyrılmak gerekmez mi..?
HİZMET AKIŞI HİÇBİR BİÇİMDE ERTELENMEMELİ..

CHP KARABÜK İL BAŞKANI AVUKAT SAYIN ERDOĞAN DİNÇEL VE MERKEZ İLÇE BAŞKANI SAYIN MEHMET DURUM “DİKKAT/DİKKAT…”
CHP Karabük İl Başkanı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,Merkez İlçe Başkanı Sayın MEHMET DURUM,İl Yönetim Kurulu Üyesi Sayın HAMDİ ULUPINAR dün Gazeteciler Derneği’ne bir nezaket ziyaretinde bulundular.
Bu arada bizde kendileri ile sohbet imkanı bulduk.
Gerek Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,gerekse MEHMET DURUM son gelişen olayları değerlendirirken “CHP HER ZAMAN DEMOKRATİK DÜZENİ SAVUNMUŞTUR.DARBELERE KARŞI ÇIKMIŞTIR..” yolunda açıklamalarda bulundular.
TAKSİM MİTİNGİ’Nİ anlattılar “ÇOK GÖRKEMLİ BİR MİTİNG OLDU..” dediler,bu arada özellikle KAMU PERSONELİ üzerinde yapılan operasyonlara değinerek “AMAN DİKKAT/AZAMİ DİKKAT.KURUNUN YANINDA YAŞ YANMAMALI.BU MANADA EN BÜYÜK ÖZEN GÖSTERİLMELİ..” dediler.
Bu arada CHP İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,Kent Meydanı ve diğer meydanlarda DEMOKRASİ NÖBETİ adı altında yaşanan toplanmalara işaret ederek “İNSANLAR SANKİ YORULDULAR.BU İŞİ ARTIK SONLANDIRMA ZAMANI GELDİ GİBİ..” şeklinde bir ifade kullandı.
“BİR SÜRE DAHA DEVAM EDERSE,BİR SİYASİ PARTİNİN ŞOVUNA DÖNER VE YAKALANAN BİRLİK/BERABERLİK RUHUNA CİDDİ BİR DARBE VURABİLİR..” gibi görüşler dile getirdi.
CHP TAKSİM MİTİNG,CHP TABANINI MUTLU ETMİŞ GÖRÜNÜYOR..
Mitinge katılan diğer Partilere de teşekkür ediyorlar..

İSTER BAŞARILSIN,İSTER BAŞARILAMASIN HER “ASKERİ HAREKETİN ARDINDAN..” YENİ SİYASİ ORGANİZASYONLAR OLMUŞTUR..
15/16 Temmuz HAİN ASKERİ CUNTANIN DARBE Girişimi püskürtüldü,olay daha yeni olduğu için henüz tam anlamı ile etkileri ortaya çıkmadı ve ilerleyen süreçte mutlaka çıkacaktır.
BAŞARILI OLSUN veya OLMASIN..
Her ASKERİ DARBE daha sonra mutlaka yeni SİYASAL GELİŞMELERE YOL AÇMIŞTIR ve bunu 1960 darbesinden sonra ortaya çıkan ve başarısız darbe girişimleri yaparak,sonunda idam edilen TALAT AYDEMİR döneminden bu yana görürsünüz.
Sonra CEMAL MADANOĞLU’NUN 9 Mart 1971 darbe girişimi engellenmiş,12 Mart Muhtırası verilmiştir,ondan sonra çok ciddi Siyasi gelişmeler olmuş Rahmetli BÜLENT ECEVİT o dönemin ortaya çıkarttığı önemli bir Siyasi Lider olmuştur.
1980 Sonrasında Rahmetli TURGUT ÖZAL böyle Siyaset sahnesine girmiş,Başbakanlık,Cumhurbaşkanlığı görevlerine kadar giden yolda ilerlemiştir.
15/16 Temmuz HAİN DARBE GİRİŞİMİ püskürtülmüştür,başarılı olamamıştır,ancak,henüz 13/14 günlük bir olay olması nedeni ile sosyal/Siyasal etkilerinin görülmesi noktasında vakit çok erken..
Mutlaka SİYASAL ETKİLERİ olacaktır..
Bunu süreç içinde birlikte yaşar/görürüz inşallah.

DEĞERLİ OKURLARIMIZ
HER TELDEN KÖŞEMİZE,KISA BİR TATİL İÇİN ARA VERMEK ZORUNDA KALDIĞIMIZ İÇİN ÜZGÜNÜZ ELBET.ANCAK,TATİL,DİNLENMEK,BİR ZARURET.BU NEDENLE BİR SÜRELİĞİNE AYRI KALACAĞIZ.BAĞIŞLAYACAĞINIZI UMUT EDİYORUM.ŞİMDİLİK HOŞÇAKALIN
EN İYİ GÜNLER SİZLERİN OLSUN.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (16)
 • bir eski kardemirli daha

  kısauzunkadraj rumuzlu arkadaşım. Kusura bakmayın da kardemirde çalışkanlık , dürüstlük, bilgi , birikim, eğitim prim yapmaz. Eğer bu meziyetlere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız orada bir dakika bile durmayın. Orada kula kulluk edeceksin. Biat edeceksin. Yaranacaksın. Başka yolu yok. Bunu bizzat yaşayan birisi olarak söylüyorum ki oradan sonra iş hayatı çok daha güzel ve huzurlu. Eğer hakikaten vatansever , kaliteli , eğitimli , doğru , dürüst bir çalışansan çalışmak emek harcamak emeğinin karşılığını dürüstçe almak ne demekmiş , başını yastığa huzurla koymak ne demekmiş göreceksin. Şükür edeceksin. Kula kulluk etmeyeceksen orada durma. Yok ben zammımı alayım da aynı tas aynı hamam devam edeyim kim ne yapıyorsa yapsın diyorsan o zaman sana da müstehak yaşadıkların. O kula kulluk edenlerin de nihayetinde nerelere hangi örgütlere kulluk ettiği malum. Orada olan bitene koltukları uğruna ses çıkarmayanlar veya bir şekilde çarkın içinde olanlar vatan hainlerine hizmet etmişlerdir. O ülkücü geçinen, vatansever geçinen yöneticiler de şapkalarını önlerine koyup bir düşünsün bir özeleştiri yapsın. Bu örgüte istemeden de olsa yarandık mı diye. Örgüt yapısının prototipi yok mu içerde? Himmetçiler , şantajcılar, ispiyoncular, telekulaklar , bilgi sitemlerini kontrol altında tutup istediğine istediği verileri aktaranlar vs vs. Neden ayıklanmıyor bu tipler şu ortamda. Her yerde var da bir o şirket mi tertemiz? Neden? Çünkü balık baştan kokar. Onlar gibiler yüzünden az daha vatan elden gidiyordu gördük. Hiç utanmadan bir de internet sitelerinde gazetelerde ilanlar verip meydanlarda boy gösteriyorlar. O şirket hainlerden temizlenmedikçe adam olmaz. Hain de bir iki değil ki. İyisi mi kurtar sen kendini dostum.

 • eski kardemirli

  kısauzunortakadraj rumuzlu arkadaşım.İsyanına hak veriyor ve seni çok iyi anlayabiliyorum.Bir dönem kardemirde çalışmış ve buradaki haksızlıklara,aklaksızlıklara,çıkarcılığa,yalakalığa isyan etmiş bir teknik elemanım.En üstten en alt kademeye kadar kardemir çalışanında bir sinmişlik,bir korku,bir ensesine vur lokmasını al durumu vardır.Daha yukarı kademelere çıkınca bu hissiyat yerini yalakalık,şiddetli bir koltuğunu kaybetme korkusu ve olur efendim,tamam efendimciliğe bırakmaktadır.Çünkü piyasada kimseye boş yere bu paraları vermezler ve bu koltukları teslim etmezler.kardemir bu yönden örnek bir işletmedir. vasıfsız,bilgisiz,dirayetsiz birçok yönetici tanıdım ve halen aynı koltukları işgal etmekteler.çünkü kardemirde kimse kimseden herhangi bir tecrübe,bilgi,donanım,liyakat beklememekte,sadece ve sadece devam eden düzenin ve çarkın işleyişine çomak sokmaman beklenmektedir. hasbelkader bir koltuğa yerleşip,ağzını da açmazsan 15-20 milyarlar ile hayatını yaşarsın.Mühendis,başmühendis kimsenin umurunda değildir.sadece zaman zaman sizi toplarlar, aslansın-kaplansın edebiyatı yaparlar,ağzınıza bir parmak bal sürerler gönderirler.İş maddiyata geldimi ortada kimseyi bulamazsın.Her gelen genel müdürün kendine göre uydurduğu,zaman kazanmak adına piyasaya sürülen bir “personel politikası” vardır ve ne hikmetse bu politika ile ilgili sürekli çalışmalar devam eder ama bir türlü bitmez.genel müdür değişir,film başa sarar.ama en yukarıdaki mutlu azınlık için hayat güzeldir.Hatta; birazcık sivrilen,kaliteli mühendis, başmühendisten rahatsız olurlar.Çünkü kendileri için potansiyel tehlikedir.Buradan senin isyanına geleceğim; uzun süredir bu isyanını dile getiriyorsun,haykırıyorsun ve çok dolu olduğun satırlarından dökülüyor ama seninle birlikte aynı sıkıntıyı yazan bir kişiye daha rastlamadım.İnsanlar bu kadar mı korkak olmuş,yoksa sen mi biraz abartıyorsun emin ol tereddüt yaşıyorum. uzun süredir kardemir ve karabükten uzağım ama yöneticilerin persoline bakış açısının hiç değişmemiş olması beni çok da şaşırtmadı.Bu yazdıklarını;amirlerine iletsen emin ol birşeye yaramaz.sadece istenmeyen,asi adam olursun.Senin sıkıntın amirlerinin zerre kadar umurunda değil buna emin ol.Sizleri “nasıl olsa karabükten biryere gidemezler,bu para bile onlara çok” diyen bir zihniyet yönetiyor ve bu zihniyetin zamanında büyük çelikçi diye getirdiği, yarı mamuldeki metalurjik problemle, mekanik problemi ayırt edemeyen adamlar bu fabrikada üst düzey yöneticilik yapabiliyor.Kendine güvenin varsa,düzenini bozabilmek için çok geç değilse bir dakika durma dostum.

 • BasitOlanZordur

  DEMOKRASİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ.hEPİMİZ BİRLİK OLaLIM.GÜN kaRDEŞLİK GÜnÜDÜR.BİRLİK BERABERLİK GÜNÜDÜR.SÖZ KonuSU VATAN İSE GErİSİ TEFERRUATTIR.HERKEsİ KenT MEYDANINA BEKLiYORUZ.ZULÜME seSSİZ KALMA vE SOKAĞA ÇIK TÜRKİYE.GÜÇ HALKIN GÜCÜDÜR.TÜM KARABÜK HALKINI BEKLiyoruz.

 • Karabük

  Sizin patronlarınızın kimi neyi desteklediği 15 Temmuz gecesi belli oldu. Sonrası için Pensilvanyadaki vatan haininin talimatları ne buyrun aşağıdaki yazıyı okuyun. Patronlarınız ne yaptı? Onu da siz düşünün.

  FETÖ talimatı: Meydanlara çıkın, darbeyi kınayın, FETÖ’ye küfür edin, bayraklarla poz verin

  Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin son taktiği “şeytanın bile aklına gelmez” dedirtti.

  Bir dönem Fetullah Gülen ailesi ile ilgilenen Gülen Vakfı’nın müdürlüğünü yapan ve üç yıl önce örgütten ayrılan Ümit Akdemir önemli açıklamalarda bulundu.

  Akdemir’e göre Fetullah Gülen’in son talimatı şu: “meydanlara çıkın, darbeyi kınayın, FETÖ’ye küfür edin, bayraklarla poz verin ve sosyal medyadan bunları paylaşın.”

  Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin son taktiği “şeytanın bile aklına gelmez” dedirtti. Bir dönem Fetullah Gülen ailesi ile ilgilenen Gülen Vakfı’nın müdürlüğünü yapan ve üç yıl önce örgütten ayrılan Ümit Akdemir önemli açıklamalarda bulundu.

  FETÖ’CÜLERİN SOSYAL MEDYADAKİ BAYRAKLI PAYLAŞIMLARINA İNANMAYIN

  “Gülen’in son talimatı ile müridlerini FETÖ operasyonlarından kurtarmaya çalışıyor. Yalanı bir yaşam tarzı olarak gören bu örgüt şimdi Fetullah Gülen’in talimatına uyarak demokrasi mitinglerinde boy gösteriyor. Ellerinde bayraklarda, sırıtarak demokrasi mitinglerindeki samimiyeti bozan bu adamlara inanmamak gerekir. Dahası FETÖ’ye küfür ve hakaret eden paylaşımlarda da bulunuyorlar. Bunlar bir de utanmadan bu samimiyetsiz fotoğrafları sosyal medyadan paylaşıyorlar. Amaçları ise FETÖ suçlamalarından kurtulmak.

  15 TEMMUZ GECESİ NEDEN SOKAĞA ÇIKMADINIZ?

  Bunlar tamamen Gülen’in talimatı üzerine yapılan ucuz kıvırma yöntemleri. Önceden bu tür ucun yöntemlere insanlar inanabilirdi ama şimdi kimsenin inandığını zannetmiyorum. Bu insanlara sormak gerekir. 15 Temmuz’dan önce aklınız neredeydi? Darbe gecesi neden tek bir Fetullahçı tankın üzerine çıkmadı. Darbe tehlikesi geçtikten ve operasyonlar başladıktan sonra meydanlara çıkmanıza nasıl inanalım? Darbe gerçekleşseydi bunlar hiçbirimize acımayacaktı. Gözaltına alınanlar “ben bayrağımı alıp meydana çıktım” diyerek savunma yaptığını öğrendim. Devletimizin de bunların bizi kandırmasına izin vermemesi gerekir. Devletimizin yetkilileri kurunun yanında yaşın yanmamasına dikkat etmeli ama bunların yalanın her türlüsünü söylemeyi bir ibadet olarak gördüğünü de aklından çıkarmaması gerekir.

  BUNLARLA MÜCADELEYİ ASLA GEVŞETMEYELİM

  Sayın Cumhurbaşkanı’mızın söylediği gibi meydanları boş bırakmayalım, tehlike henüz geçmiş değil. FETÖ ile mücadeleyi bir paranoyaya dönüştürmeyelim, hayatın akışını engellemesine izin vermeyelim ama bu mücadeleyi de gevşetmeyelim. Bu insanlar hala çok tehlikeli. Şu an dağılmış bir görüntü verse bile mücadelenin gevşediğini hissettikleri anda ihanete kaldıkları yerden devam ederler

  ATALAY DEMİRCİ FETÖ’CÜ İKİ YÜZLÜLÜĞE EN GÜZEL ÖRNEK

  Atalay Demirci örneği Fetullahçı karakterinin en çarpıcı örneğidir. Miting meydanlarında FETÖ’ye hakaret eder, darbecileri lanetler, Türk bayrağını sallar. Ama sosyal medyada özelde Enes Kanter ve Hakan Şükür ile konuşurken darbecileri destekler, Cumhurbaşkanı’na hakaret eder, demokrasi nöbeti tutanları aşağılar, Türkiye’dan kaçmanın yollarını arar. Hepsinin karakteri aynıdır. Yalan ve iki yüzlülük bunların karakteri haline gelmiştir.

  Kaynak: Sabah.com.tr

 • kısauzunortakadraj

  Sağolasın UĞUR BEY SAĞOLASIN HAKAN BEY yine sıfır çektiniz kapsam dışına zamda.Vicdanınız rahattmı sizler 100 milyar 50 milyarr müdürler 15-20 MİLYARLAR götürün biz mühendis 2-3 mlyar başmühendise 4-5 milyarrrrrr bilemedin en kabadayı 6 milyar.

  YİYİNNNNNNNN YİYİNNNN SİZ YİYİNNNN KARDEMİRİ bişi dicem neyse.

  uyan kardemir kapsamdışı bir tane benden başka yazan olmazmıııııııııııııııııııııııııııııııı isyan ederken mideden herkes kardemir içinde

  PATRONLARIMIZA VE SOSYAL DEMOKRAT GEÇİNEN ÜST YÖNETİME YAZIKLAR OLSUN DEMEKTEN BAŞKA SİNİRDEN BAŞKA YAZACAK BİŞİ BULAMIYORUM. UMARIM AHİRETTE HESAP SORULABİLECİĞİ UYKUNUZA GİRERRRR ADİLL YÖNETMEKK LAZIMMM DİYE.ADİLLLLL OLMAKK NASIL Bİ KAVRAM SİZİN İÇİN

 • Kim olursa olsun, Yerel Yönetim, Merkezi yönetim, Sivil Toplum v.b hangi vaadi verdiyse, hangi sözü verdiyse sorumludur. zaman bakımından da sorumludur, İnsan kendini aldatır mı? yani ağzından çıktığına dikkat edecek ve yapacak, yapamazsa olmuyor ben bunu verdiğim dönemde tarihte yapamıyorum açık söz ile gerekçelerini açıklayarak özür diliyorum diyebilecek, seçim zamanına yayayım, yada bahane üretelim de salla gitsin, olursa kendini de aldatır , sorumlu olduğu ve temsil ettiği kitleyi de aldatmış olur.

 • Ramazan AYDIN

  Raylı sistem müthiş proje, ancak verimli olabilmesi için ilk etapta, Karabük Çarşı – 100. Yıl arasına yapılması yeterli,

  öbür türlü hat uzunluğu yapım maliyetinin yüksek oluşu gibi unsurlar bu güzel projenin rafa kaldırılmasına sebep olur.

  Benden söylemesi. 🙂

 • Gönderen

  Dolmuşların Bağessan Sanayi kavşağını dolaşmasında Karabük belediye yönetiminin bir inisiyatifi yok sanırsam. O yol İl yolu olduğundan Karayollarının sorumluluğunda olması gerek.

  Karayolları sorumluluğu olduğu yollarda kavşak, köprü, tali yol girş/çıkışları vs. gibi konular mevzuatlar ile belirli kurallara bağlanmış. Heryere kavşak, yol geçiş izni vermiyorlar.

  Dolmuş terminalinin çıkışından karşıya geçiş için battı çıktının hemen ağzına kavşak yapılsa belki de daha çok sorun olur. Şehirleşmenin böyle sorunları oluyor maalesef. Büyük şehirlerde de bir sapağı kaçırınca kilometrelerce gitmek zorunda kalınıyor.

 • karabük düşmanı

  GELELİM RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIĞINA.YUKARIDA BAHSETTİĞİMİZ YANLIŞLAR NEDENİ İLE KARABÜK TRAFİĞİ İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR SORUN HALİNE GELDİ VE GELMEYE DE DEVAM EDİYOR.EV KUR A O YER SATILMASAYDI,BATTI ÇIKTI KAVŞAĞI GEÇSEYDİ ,KENT MEYDANININ ALTINA DAHA BÜYÜK VE KULLANIŞLI OTOPARK YAPILSAYDI, BİR ÜST GEÇİT DÜKKANLARININ ORAYA ÇOK KATLI OTOPARK YAPILSAYDI ŞEHİR İÇİNE OTOPARKA İZİN VERİLMEZDİ VE TRAFİK SORUNU ASGARİYE İNERDİ.AMA ÖĞRENCİLERE BURS VERİLİYOR DİYENLERİ DUYAR GİBİYİM.BURS İŞİ OTOPARK ÜCRETLERİNE EKLENECEK KÜÇÜK BİR MİKTAR İLE HALLEDİLİRDİ.
  ARKADAŞLAR DİYECEĞİM O Kİ ŞEHİR PLANLAMACILIĞINDA BAKIN ADINDAN DA ANLAŞILDIĞI GİBİ ŞEHİR PLANLAMACILIĞI , YANLIŞ YAPILAN BİR PLAN ÇOK KÖTÜ SONUÇLAR DOĞURABİLİYOR İYİ DÜŞÜNMEK GEREK..EV KUR A SATILAN ARAZİYİ GERİ ALMAYA KALKIN BAKALIM 10 MİSLİNİ VERSENİZ SATARLAR MI? VEYAHUT BATTI ÇIKTI YERİNE DEMİRYOLUNUN VE KAVŞAĞIN ÜZERİNDEN KÖPRÜ İLE GEÇELİM DESENİZ BATTI ÇIKTIYI KAÇA KAPATABİLİRSİNİZ, VE BİZ O KADAR ZENGİN MİYİZ, HADİ ZENGİNİZ DESEK TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI NE OLACAK.
  O YÜZDEN ARKADAŞLAR RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIĞI İNŞALLAH İYİ TARTIŞILIR. GÜZERGAHI NERESİ OLUR , KULLANILIR MI ?KULLANILMAZ MI ? KENDİSİNİ KAÇ ZAMANDA AMORTİ EDER İYİ DÜŞÜNÜLMELİ.

 • karabük düşmanı

  KARABÜK DE GERÇEKTEN BİR TRAFİK KOMİSYONU VAR MI ? KİMLERDEN OLUŞUR GÖREVLERİ VE YETKİLERİ NELERDİR ? BU KONULARA HAKİM BİRİSİ VARSA YAZSIN LÜTFEN.ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNDEN KİM SORUMLU.TRAFİK POLİSLERİ Mİ YOKSA ZABITA MEMURLARI MI.KARABÜK DE Kİ TRAFİK YOĞUNLUĞU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR.ESKİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HÜSEYİN ERER İN EV KUR A SATTIĞI YER İLE BAŞLAYAN SORUN MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİNİN YAPTIKLARI VE YAPMADIKLARI İLE DEVAM EDİYOR.İYİ DÜŞÜNÜN YEŞİL MAHALLEDEKİ BELEDİYE BİNASINA TAŞINMAMASI PROTESTO EDİLECEĞİNE ALKIŞLANMIŞTI SAYIN VERGİLİNİN.BELEDİYE YE YENİ BİR HİZMET BİNASI YAPILDIĞINA GÖRE ESKİ BİNA YETMİYORMUŞ DEMEK Kİ.ŞEHİR ARASI YOLLARIN OTOPARK ALANINA ÇEVRİLMESİ ÖĞRENCİLERE BURS OLARAK GİDİYOR AMA ŞEHİR TRAFİĞİNİ ALT ÜST EDİYOR VE HALKIMIZIN CİNNET HALİNDE DOLAŞMASINA NEDEN OLUYOR.BATTI ÇIKTININ KULLANIŞSIZLIĞI AYRI BİR DERT.MİNİBÜS DURAKLARINDAN HAREKET EDEN MİNİBÜSLERİN BAĞ ESSAN SANAYİ SİTESİNİ DOLANMALARI BAŞLI BAŞINA TEZ KONUSU , HEM ZAMANIMIZI ÇALIYOR HEM DE ÜLKE EKONOMİSİNE ZARAR.HEM EN AZ 3-4 DAKİKASINI ALIYOR TÜM YOLCULARIN HEM DE HER MİNİBÜSÜN HER SEFERDE EN AZ 1 LİRASINI YİYOR.SONRA ŞEHİRLER ARASI YOL OLAN TÜCCARLAR KOOPERATİFİNİN ÖNÜNDEKİ YOLDA ARAÇ PARK EDİLMESİNE KİM MÜSADE EDİYOR.GEREK TÜCCARLAR KOOP.GEREKSE KARŞIDAKİ SOBACILAR MEVKİİNDE İKİ SIRA ARABA PARK EDİLİYOR.HATTA ARABA GALERİSİ BİLE VAR ORADA.ESNAF SATILIĞA ÇIKARDIĞI ARABALARI SERGİLİYOR.YANİ ANLAYACAĞINIZ BAŞTA SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZ,SAYIN VALİ,SAYIN BELEDİYE BAŞKANI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININI SAYIN YETKİLİLERİ SORUNA EL ATMAZLARSA KARABÜK YAŞANMAZ HALE GELECEK VE HALKIMIZ CİNNET GEÇİRECEK İNANIN BANA.MESELA VALİ KONAĞININ OLDUĞU BÖLGEYE POLİS ARAÇ PARKINA MÜSAADE EDER Mİ ETMEZ. O ZAMAN İNSANIN SORASI GELİYOR ZONGULDAK CADDESİNE PARK YAPILMASINA NİYE MÜSAADE EDİYOR DİYE.

 • karabük düşmanı

  TÜM TÜRKİYE BÖYLE Mİ YOKSA KARABÜK ESNAFI MI İNSAFSIZ BİLEMİYORUM.TEMMUZ AYINDA 4 LİRAYA 5 LİRAYA DOMATES Mİ OLUR ARKADAŞ. BU NE BİÇİM BİR İNSAFSIZLIKTIR. RUSYA İLE GÖRÜŞMELER BAŞLANDI AÇIKLAMASI YAPILIR YAPILMAZ DAHA RUSYA AMBARGOYU KALDIRMADAN DOMATES FİYATLARI % 100 ZAMLANDI.ÜRETİCİ FERYAT FİGAN EDİYOR KAZANAMIYORUZ DİYE PAZARDA MARKET DE DOMATES 4-5 LİRAYA SATILIR OLDU.SORUYORSUN YAN YATTI ÇAMURA BATTI KURAKLIK OLDU İNSAFINIZ KURUSUN EĞER DAR GELİRLİ KARABÜK HALKININ SIRTINDAN HAL ESNAFI ,MARKET SAHİPLERİ HAKSIZ KAZANÇ ELDE EDİYORSA HARAM ZIKKIM OLSUN.YA KARABÜKLÜ ÜRETİCİLERE NE DEMELİ, YERLİ MALI DİYE KÖYLÜ PAZARINA GİDİYORSUN ONLAR DAHA İNSAFSIZ .BAKIYORLAR DIŞARIDAN GELEN MALLARIN FİYATINA ONLARDA ZAMLI SATIYOR.YILLARDIR SÖYLERİM ESNAF MİLLETİNE ,ÖZELLİKLE DE BÜYÜK ESNAFA HAYATTA ACIMAM DAHA FAZLA KAR ETMEK ONLAR İÇİN HERŞEYDEN ÖNEMLİDİR HAKKANİYETİN FALAN ONLAR İÇİN HİÇ ÖNEMİ YOKTUR. ALLAH KORUSUN DARBECİ TERÖRİSTLER BAŞARILI OLSAYDI KARABÜK ESNAFINA HİÇ GÜÇ YETMEZDİ. İNSİYATİFİ SATICIYA BIRAKAN FİYATLARI DENETLEMEYEN ZABITA VE MALİYE EKİPLERİNE DE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.GİDİYORSUN PAZARA FİŞ YOK FATURA YOK.SEBZE MEYVE HALİNİN VE PAZAR YERLERİNİN GİRİŞİNİ TEK YERDEN YAPARSIN, KOYARSIN KANTARI GİRERKEN ÇIKARKEN TARTARSIN MALLARI KİM NE SATMIŞ NE KAZANMIŞ ÇIKAR ORTAYA .KAÇTAN ALMIŞ KAÇA SATMIŞ DENETLERSİN.SALDIM ÇAYIRA MEVLAM KAYIRA KİM KİME DÜM DÜME .ÖYLE BİR HAL ALDI Kİ KARABÜK YAPANIN YANINA KAR KALIYOR.

 • karabük düşmanı

  BİR HAFTA KADAR ÖNCE MİNİBÜS DURAĞI VE MİNİBÜSLER İLE MİNİBÜS ŞÖFÖRLERİ HAKKIDA BİR YORUM YPMIŞTIM SAYIN GÖLBEK BİR MUHABİR ARKADAŞI GÖREVLENDİRDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ AMA ŞEREFSİZ FETÖCÜLERİN DARBE GİRİŞİMİ SONRASI GÜME GİTTİ GALİBA. KARABÜK MİNİBÜS DURAĞI HIRSIZLIK YAPIYOR SAYIN YETKİLİLER.SAYIN MİLLETVEKİLLERİ,SAYIN VALİ,SAYIN BELEDİYE BAŞKANI.SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN SAYIN YETKİLİLERİ,SİYASİ PARTİLERİN SAYIN YÖNETİCİLERİ,SAYIN PROTOKOL.EVET YANLIŞ DUYMADINIZ KARABÜK MİNİBÜS DURAKLARI HIRSIZLIK YAPIYOR.HEM YOLCULARIN ZAMANINI ÇALIYOR HEM DE ŞÖFÖRLERİN PARASINI.BİNİYORSUN SAFRANBOLU,5000 EVLER , ESENTEPE-KAPULLU, 100.YIL MİNİBÜSLERİNE , MİNİBÜS BAĞ ESSAN SANAYİ SİTESİNE DOĞRU GİDİYOR ,ZANNEDERSİN YOLCULUK YENİCE YE . KARABÜK Ü İMRENİLEN ŞEHİR YAPTIM İDDİASINDAKİ , RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIK HAYALİ KURAN SAYIN BELEDİYE BAŞKANI SİZ ÖNCE BU SORUNU HALLEDİN KARABÜK ŞEHİR MERKEZİNDE Kİ OTOPARK SORUNU NU HALLEDİN . TABİİ KARABÜK TE HESAP SORAN YOK SEN ŞEHRİN İÇİNE BELEDİYE BİNASI YAPACAĞINA YEŞİL MAHALLEYE TAŞINSAYDIN , ORAYA DA ÇOK KATLI BİR OTOPARK YAPSAYDIN DİYEN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ , YA DA GAZETECİ VE TELEVİZYONCU YOK . GEÇİM DERDİNDEKİ HALKIN ZATEN SESİ ÇIKMIYOR.NE ALA MEMLEKET.SİZ BEN YAPTIM OLDU ANLAYIŞI İLE DEVAM EDİN.AMA ŞUNU BİLİN Kİ KARABÜK SİZİN HAYAL DÜNYANIZDA Kİ GİBİ İMRENİLECEK BİR ŞEHİR DEĞİL AKSİNE SORUN YUMAĞI HALİNE GELMEKTE.

 • NÖBETÇİLERE BAK

  KARABÜK KENT MEYDANINA DEMOKRASİ NÖBETİNE GİTTİM.NÖBETTEKİLERİ GÖRÜNCE HAKKATEN ÜZÜLDÜM.DÜNE KADAR FETULLAH GÜLENE OLMADIK METHİYELERİ DÜZENLER O TEŞKİLATLARDA GÖREV ALANLAR,HİZZEMT YAĞDIRANLAR FETULLAHÇI GÖRÜNMEK İÇİN EN OLMADIK İŞLERİ YAPANLAR ŞİMDİ AĞIZ DOLUSU HAKARET YAĞDIRIYOLAR.KARABÜK BÖYLE BİDE SAFRANBOLUYA BAKAYIM DEDİM ORASI DAHA DEYİŞİK .BU BELEDİYE BAŞKANI FETULLAH İLE GÖNÜL BAĞINI AÇIKLAMADIMI ZAMANINDA AKP İLÇE BAŞKANLIĞINDAN ATILAN AHMET GÜNEŞ BUNUN İÇİN NELER SÖYLEMEDİMİ.RAHMETLİ SÜLEYMAN DEMİREL NE GÜZEL DEMİŞ DİMİ ARKIDEŞ DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜR,DÜNÜN GÜNEŞİYLE BUGÜNÜN ÇAMAŞIRILI KURUTAMAZSIN DİYE.SİZE TAVSİYEM DEMOKRASİ DÖBETLERİNE GİDİP BAKIN NELER GÖRÜCEKSİNİZ.

 • Trafik tıkanması

  Trafik tıkanması şehri yönetenlerin işbilmezliğimi yoksa şehrin gelişmişliğimi.Araç sayısı artıyor şehir ekonomisinin gelişmişliği,yeni yol açılmıyor şehir yöneticilerinin işbilmezliği.
  Nasıl kurtulacak Karabük bundan mesela KARABÜK DÜŞMANI diye rumuz kullanan arkadaşın yazdıkları kim tarafından takip ediliyor bilen varmı.Herkes eyri otursun doğruyu kabul etsin bu HER TELDEN KÖŞESİ Karabük için yepyeni bir soluk oldu.Bu köşeyi kullanıp düşüncelerini söyleyenlere şahsen ben hayran oluyorum.Sayın Ahmet Gölbek Karabüke çok önemli bir hizmet getirdi ve bu köşeyi yorumlara açtı hatta çok zaman kendisine gelen eleştiriler oluyor onlarıda yayınlıyor.Karabük bundan sonra BEN YAPTIM OLDU anlayışından sıyrılır.Yapılacak tek şey BU KÖŞEYİ KORUMAK,BU KÖŞEYE SAHİP ÇIKMAK..
  ŞEHİRİÇİ TRAFİK hakkaten süratle ele alınmalı çözüm bulmalı.RAYLI SİSTEM buna bir çözüm olmaz.RAYLI SİSTEME harcanacak 240 trilyon ile ŞEHİRİÇİ TRAFİK 100 yıl sonrasına kadar çözülür.Selamlar herkese

 • FORS MAJÖR NE DEMEK

  AHMET BEY TATİLE GİDERKEN ARKANDA FORS MAJÖR LAFI BIRAKTIN NE DEMEK ALLAŞKINA O LAF.EMEKLİNİN UCUZ KONUTUYLA NE İLGİSİ VAR KARABÜKÜN YATIRIMLARIYLA NE ALAKASI VAR ALLAŞKINA.FORS MAJÖR OLUNCA BİZİM RAYLI-YAYLI SİSTEM KALIRMI YANİ O ZAMAN MİNİBÜSLÜR ZİL ÇALAR OYNAR ABİ.HALK OTOBÜSÇÜLERİ ZARAR EDİYOZ ZAM YAPIN DEMEYE BAŞLARLAR BUNNAR HEP O FORS MAJÖR YÜZÜNDEN GELİR BAŞAMIZA.AHMET BEY HAYIRLI TATİLLER AMMA BU FORS MAJÖR NEDİR ONU AÇIKLAYIP GİTSEYDİN DAHA İYİ OLICAKTI HAYIRLI TATİLLER

 • Desene Ahmet Abi

  Ahmet abi desene Karabük gine sağır dilsiz gibi olacak hiç bişeyden haberimiz olmıcak.Senin köşeni okuyoruz hakkaten her telden çalıyor herşeyden haberimiz oluyor Karabükün nabzını o köşeden öğreniyoruz.Neyse abi sağlıkla git sağlıkla gel.Ben kendi adıma hasretle beklicem yazılarını amma sen yokken sağır dilsiz gibi olıcak Karabük.İyi tatiller abi


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.