Her Telden (3.Ağustos.2017)

 • Yazının Tarihi: 3 Ağustos 2017
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 795 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

YOLBULAN AİLESİ ADINA YAPILAN YAZILI AÇIKLAMADA “YILLARDIR SÜREGELEN KOMPOZİSYONU BOZMAK GİBİ BİR NİYETİMİZ HİÇ OLMADI..”
YOLBULAN Ailesi adına Sayın MUTULLAH YOLBULAN,Sayın AHMET YOLBULAN,Sayın MUSTAFA YOLBULAN,Sayın ŞADİ YOLBULAN,Sayın MURAT YOLBULAN ve Sayın BURAK YOLBULAN adına son gelişmelerle ilgili olarak yazılı bir açıklama yapıldı.
Yazılı açıklama da,KARDEMİR Genel Kurulu’nun ileri bir tarihe ertelenmesi konusunda BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN belirlenmesi gösterildi ve Genel Kurulun belirlenen bir tarihte yapılacağına işaret edildi.
Yapılan açıklama da,yıllardır süregelen KARDEMİR A.Ş.Yönetim Kurulu kompozisyonunu bozmak gibi bir niyetimiz hiçbir zaman olmamıştır şeklinde bir ifade de kullanıldı.
Bu arada Karabük’te bir dezenformasyon ve kara propaganda yürütüldüğün ileri sürülerek “KİMLER TARAFINDAN ve NE MAKSATLA YAPILDIĞI KONUSUNDA..” YOLBULAN Ailesinin bir bilgisi olmadığına vurgu yapıldı.
Bu arada “POST MODERN DARBE GİRİŞİMİ GİBİ ASILSIZ,MESNETSİZ,ÇİRKİN BİR İFTİRAYI ASLA KABUL ETMİYORUZ..” denilen yazılı açıklamada çağdaş,vizyoner bir Yönetim anlayışı için YOLBULAN Ailesinin çalışmalarını tüm gücü ile sürdüreceğine işaret edildi.
YOLBULAN Ailesi adına Sayın MUTULLAH YOLBULAN,Sayın AHMET YOLBULAN,Sayın MUSTAFA YOLBULAN,Sayın ŞADİ YOLBULAN,Sayın MURAT YOLBULAN ve Sayın BURAK YOLBULAN imzaları ile yapılan Kamuoyu açıklaması yeni gelişmelerin işaret fişeği olarak kabul edildi..
Özellikle “KOMPOZİSYONU BOZMAMAK NİYETİ..” ifadesi sevinç yarattı denilebilir..

YOLBULAN AİLESİ TARAFINDAN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMA VE “ HAKİM HİSSEDARLAR ARASINDA BÖLÜNME OLMASIN..” GİBİ TEMENNİMİZ…
Yıllardan bu yana KARDEMİR için “HAKİM HİSSEDARLAR ARASINDA BÖLÜNME OLMASIN..” yolunda temenniler dile getiririz ve buna özel bir önem atfettiğimiz bilinir.
YOLBULAN Ailesi adına yazılı bir açıklama yapıldı ve “BİZİM YILLARDIR SÜREGELMEKTE OLAN KARDEMİR A.Ş YÖNETİM KURULU KOMPOZİSYONUNU BOZMAK GİBİ BİR NİYETİMİZ HİÇBİR ZAMAN OLMAMIŞTIR..” ifadeleri kullanıldı.
Bu ifadenin hemen arkasında POST MODERN DARBE olayına girilerek,bizim yazdığımız bir yazıya atıf yapılan cümlelerin yer aldığı açıklamada bu ifade asılsız,mesnetsiz,çirkin bir iftira olarak nitelendirildi..
Eğer böyle ifade/ifadeler kullanılmadı ise bir özür dileriz elbet,ancak,kullanıldı ise,kullanıldığı halde,böyle yazıldı ise,özür beklemek gibi bir hakkımız olduğunu da söylemeden geçmemizi kimse beklemesin..
Olayın özeti..
YILLARDIR SÜREGELEN KOMPOZİSYONUN DEVAMIDIR ELBET..
KARDEMİR’İN,o denilen vizyoner ve çağdaş yapısı YÖNETİM YAPISI öyle kurulabilir,HAKİM HİSSEDARLAR arasında ki uyum ve bölünmeme ile kurulabilir,yıllardır da bunu söyler dururuz.
Olayın bu tarafı da bizim düşüncemiz,yanlışı/doğrusu ile bizim düşüncemiz..

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR.SAYIN REFİK POLAT “ÖĞRENCİ SAYIMIZ 56 BİNLERE DAYANDI,GÖREVLİ SAYIMIZ AYNI,ARTMALI..”
Dün,bir grup arkadaşımızla birlikte,kendisi ile uzun/uzun sohbet ettiğimiz KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT,çok önemli konular hakkında bilgiler verdi.
Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT “ÖĞRENCİ SAYIMIZ 56 BİNLERİ DAYANDI.ANCAK GÜVENLİK GÖREVLİSİ SAYIMIZ AYNI,HİZMET VERECEK TAŞERON İŞÇİMİZ AYNI,BİR ARTMA OLMADI..” diyor ve sayıların artması yolunda çaba harcadıklarını söylüyor.
Sayın REFİK POLAT,kendisinden önce Rektörlük görevinden bulunan Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN unutulmaz hizmetler verdiğine işaret ederek “BİZDE Sayın UYSAL’DAN DEVİR ALDIĞIMIZ BU ÜNİVERSİTEYİ AYNI BAŞARI ÇİZGİSİNDE,HATTA,DAHA BAŞARILI HALDE TUTUMAK ÇABASI İÇİNDEYİZ..” diyor.
Kendi döneminde ÖĞRENCİ SAYISININ ciddi artışlar gösterdiğine dikkat çeken Rektör Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT eleman sayısının aynı kalmasından yakınıyor.
“MASA BAŞINDA ÇALIŞAN 30 CİVARINDA Kİ ELEMANI..” sahaya çekeceklerini anlatan Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT bu insanların konumu için kimsenin kendilerine talep yapmasını istemediklerine de işaret etti.
“ÖĞRENCİ SAYIMIZ 17 BİN DOLAYINDA ARTTI..” diyor Sayın POLAT..
“ÇALIŞAN ELEMAN SAYIMIZ AYNI KALDI..” görüşünde.

SAFRANBOLU KAYMAKAMLIĞI’NIN BULUNDUĞU BİNA VERİLERSE,TÜRKER İNANOĞLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ KURULACAK,AKSİ HALDE KÖTÜ..
Ünlü İşadamı Sayın TÜRKER İNANOĞLU,DOĞUP/BÜYÜDÜĞÜ Safranbolu Kentine bir İLETİŞİM FAKÜLTESİ yaptırma sözünü verdi ve bunun için uygun bir yer arayışı sürdürülüyor.
SAFRANBOLU KAYMAKAMLIĞI’NIN BULUNDUĞU BİNA DÜŞÜNÜLÜYOR.
Burası artık miadını doldurmuş görünüyor.
KAYMAKAMLIK OLARAK YETERLİ BİR BİNA DEĞİL gibi yorumlar var..
Eğer İLETİŞİM FAKÜLTESİ olmak üzere tahsis edilirse,Sayın TÜRKER İNANOĞLU,hemen yanında bulunan MESLEK YÜKSEKOKULU ile entegre bir FAKÜLTE yapımını gerçekleştirecek.
KAYMAKAMLIK BİNASI İÇİN ADLİYE SARAYININ bulunduğu mevki düşünülüyor ve böylece orada da KAYMAKAMLIK-ADLİYE-POLİS gibi bazı binalar entegre hale geliyorlar,birliktelik sağlıyorlar..
Sayın TÜRKER İNANOĞLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ binasını yaptıracak..
Bu nokta da tek sıkıntı istenilen yerin verilmesi/tahsis edilmesi.
Bu sorunun aşılması için çalışmalar sürdürülüyor galiba.

“AYDIN,TEKİRDAĞ YAŞAYANLARINDAN 65 YAŞ ÜZERİ OLANLAR…” VE KARABÜK’TE RAYLI SİSTEM TOPLU TAŞIMA OLAYININ GERÇEKLEŞMESİ..
Dün yine yazdık,Sevdiğimiz bir hemşerimiz “AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 7O TANE YEPYENİ ARAÇ ALMIŞ.65 YAŞ ÜZERİ İNSANLAR BEDAVA SEYAHAT ETME İMKANINA SAHİPLER..” demişti,yazarsak iyi olacağını söyledi bizde dün yazdık.
“AYDIN,TEKİRDAĞ,ÇORLU YAŞAYANLARININ 65 YAŞ ÜSTÜ OLANLAR BELEDİYE ARAÇLARINDAN BEDAVA YARARLANIYORLAR..” görüşlerini dile getirdi,böyle bir Hükümet kararı var gerçekten.
KARABÜK’TE UYGULANIYOR MU BİLMİYORUZ..!!
Ancak,Karabük’te ŞEHİRİÇİ TRAFİGEN ÇÖZÜMÜ için,bir aralar RAYLI SİSTEM TOPLU TAŞIMACILIĞA GEÇİLECEĞİ söylenmişti,çok iddialı biçimde RAYLI SİSTEM TOPLU TAŞIMACILIĞA geçileceği söyleniyordu.
Herhalde çalışmalar sürdürülüyordur..!!
Karayolları ile sorunlar çıktığı yolunda haberler yayılıyordu,ilk zamanlar günlük 50 bin yolcu taşınacağı yolunda da iddialar dile getiriliyordu ve çok iddialı sözler dile getiriliyordu.
65 YAŞ ÜSTÜ EMEKLİLER RAYLI SİSTEMİ BEKLESİNLER..!!
Belki o zaman BEDAVA YARARLANMA imkanları olur..

KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE YÜRÜTÜLEN HAFRİYAT ÇALIŞMALARI VE YENİ TESİS KURMAK İÇİN GİRİŞİM YAPAN FİRMALAR…
Karabük ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE çok büyük çaplı hafriyat çalışmaları var,adeta tepeler dümdüz ediliyor,böylece çok önemli arazi kazanımları oluyor,yeni Tesis Kurmak için başvuranlara yer açılıyor..
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR bu anlamda çok heyecanlı.
“FABRİKA KURMAK İÇİN GELECEK FİRMALAR VAR..” diyor..
Hazırlıklar sonucu OSB içinde çok geniş arazi kazanımları olduğundan söz ediyor ve “YATIRIM YAPMAYI DÜŞÜNENLERİN AYAĞINA GİDİYORUZ ANLATIYORUZ.KARABÜK’ÜN ÇOK AVANTAJLI OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKİYORUZ..” gibi bilgiler veriyor..
KARABÜK ÇOK ENTERESAN BİR YER..
Kimi insanlar Sayın TİMURÇİN SAYLAR gibi ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE bir şeyler KATMAK için çırpınıyorlar,kimi insanlar ise bir şeyler KAPMAK için çırpınıyorlar/çaba harcıyorlar..
Bu ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için çok büyük emeği geçenler vardı..
Şimdi isimlerini bile hatırlayan yoktur herhalde..!!
KATANLAR ile KAPANLAR farkı burada çıkıyor ortaya işte..!!

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR.SAYIN REFİK POLAT ; “ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE Kİ BİNAYI HENÜZ KULLANMIYORUZ..”
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT,TOBB tarafından yaptırılan,ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE Kİ binayı henüz kullanmadıklarına dikkat çekti.
“BURAYA ÖĞRENCİYİ NASIL GÖNDERECEĞİZ..” diyor Sayın Rektör.
Yüzde/yüz haklı.
Rektör Sayın POLAT Öğrencinin gelip/gitmesinin ÖĞRENCİLER AÇISINDAN büyük sorun olacağına işaret ettikten sonra,ÖĞRENİM ÜYELERİ için Bina içinde uygun mekanlar olmadığına da dikkat çekiyor.
Ve “BURASININ YANIBAŞINDAN UYGUN YER VERİLİRSE VEYA BULABİLİRSEK,ÖĞRENCİ YEMEKHANESİ/KANTİNİ,ÖĞRETİM ÜYELERİ İÇİN UYGUN ODALAR YAPTIRIR,DAHA SONRA DA BİNAYI HİZMETE ALIRIZ..” anlamında bilgiler veriyor.
TOBB GÜZEL BİR BİNA YAPTIRDI,bu anlamda TOBB üzerine düşeni yaptı elbet,ancak o arazinin gösterilmesi ve binanın KARABÜK ÜNİVERSİTESİ uhdesine verilmesi nasıl izah edilebilir..?
ÖNEMLİ BİR MİLLİ SERVET ATIL VAZİYETTE DURUYOR..
Ne demek gerekir bu duruma..?

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL “ HASTANE BİNASI VE HAVAALANI NOKTASINDA KARDEMİR AĞIRDAN ALIYOR..”
Geçtiğimiz Salı günü AK Parti Karabük Milletvekili Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL ile uzun/uzun sohbet ettik,Karabük üzerine bilgiler aldık,düşüncelerimizi söyledik.
Sayın BURHANETTİN UYSAL Şirinevler Eğitim/Araştırma Hastanesi ve Havaalanı konularında KARDEMİR’İN işi ağırdan aldığını söyledi ve “EK BİNA İÇİN KARDEMİR’İN 4 DÖNÜM BİR ARAZİYİ VERMESİ GEREKİYOR.ESTEK/KÖSTEK DİYEREK AĞIRDAN ALIYORLAR..” anlamında ifadeler kullandı..
Verilmesi gereken bu arazinin KARABÜK YAŞAYANLARININ hizmetinde kullanılacağına vurgu yapan AK Parti Karabük Milletvekili “KARDEMİR NEDEN BÖYLE YAPIYOR ANLAMAKTA ZORLANIYORUZ..” gibi görüşlerde dile getiriyor..
HAVAALANI noktasında da “O CİVARDA BULUNAN CURUF DÖKTÜKLERİ BİR SAHAYI MAZERET GÖSTERİYORLAR..” bilgilerini verdikten sonra bu alan konusunda “CURUF TOZ YAPAR UÇAKLAR RAHATSIZ OLUR,DAHA SONRA BİZE BURAYA CURUF DÖKMEYİN DENİR.BİZ SIKINTIYA GİRERİZ..” gibi bir mazeret öne sürüldüğüne söyleyen Sayın BURHANETTİN UYSAL bunları anlamakta zorlandıklarını söylüyor..
“BİZ BİRŞEY İSTEYİNCE,BURASI ÖZEL ŞİRKET,DİYORLAR.ANCAK BAZI İŞLERİ İÇİN SİYASETİ DEVREYE SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR..” gibi de ince yollu sitemlerde bulundu..
Sayın BURHANETTİN UYSAL ile hoş bir sohbetimiz oldu..

TCDD ARAZİLERİ,HENÜZ KARABÜK BELEDİYESİNE DEVİR EDİLMEDİ HERHALDE VE BU ARAZİLER KARABÜK’ÜN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR..
Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM Ulaştırma Bakanlığı döneminde KARABÜK’ÜN ORTA YERİNDE Kİ TCDD arazilerini ve KARTALTEPE Mahallesi’nde bulunan arazileri KARABÜK BELEDİYESİ’NE verebileceklerini söylemişti.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bu işi izliyordu.
Sanıyoruz bu arazilerin KARABÜK HALKI adına KARABÜK BELEDİYESİ’NE devri henüz gerçekleşmedi,eğer gerçekleşmiş olsa ve uygun projeler ile KARABÜK’ÜN ÇEHRESİ değişir/değişirdi/değişecektir..
Öncelikle KARABÜK ORTA YERİNDE Kİ ÇİRKİNLİK KALKAR..
Sonra uygulanacak çağdaş bir proje ile (Tabii Kent Meydanı gibi işlevsiz bir proje olmaması kaydı ile..) Karabük’ün çehresi değişir,Karabük’e çok büyük bir artı değer katar..
ÖYLE OLMAZ MI Sayın OKURLARIMIZ,ÖYLE OLMAZ MI..?

Bu yazıya 9 Yorum Yapıldı.

 • çevreci
  3 Ağustos 2017 09:06

  D.D.Y sahasının belediyeye verilmemesi gerekir. TA Kİ VİZYONU AÇIK ESTETİK YAPILI, İLERİ GÖRÜŞLÜ, YEŞİLİ SEVEN BELEDİYE BAŞKANI GELENE KADAR.
  AK PARTİLİLERE DUYURULUR.

 • karabuk
  3 Ağustos 2017 09:15

  sayın Ahmet abim bence Karabükün orta yerinden demiryolu kaldırılamaz belediye de buraya herhangi bir proje yapamaz. sizlerde yıllardır bu haberleri yapar, bizlerde bakar dururuz. günler aylar yıllar geçer, bu arada seçim dönemleri gelir vaatler verilir,ancak sözler bir türlü tutulmaz.

 • Haddaneler kalkacakmı
  3 Ağustos 2017 09:24

  Şehir içindeki haddaneler kalkacakmı oralarda nolacak Yolbulanlar kaldırdı başka kaldıran yok sordunuzda bize kimse ne yapılıcanı söylemedi yalnızca Belediyeden bir yazı geldi hepsi o kadar filan diyolar

 • POST MODERN DARBE
  3 Ağustos 2017 09:29

  POST MODERN DARBE LAFI KULLANILMAMIŞMI.EYER KULLANILMADIYSA BU LAFI SİZ NERDEN ÇIKARTTINIZ ACABA.EYER KULLANILDIYSA VE KULLANILMADI DENİYORSA YALAN KİME YARAMIŞ BUNU SÖYLEYENE YARAYACAK YAHUTTA BÖYLE SÖYLENDİ DİYE SANA YALAN BİLGİ VERENE YARAYACAK.

 • Cumali Poyraz
  3 Ağustos 2017 09:53

  Ahmet Abi bu DDY arazileri, diğer konular gibi temcit pilavı gibi ortaya atılıp sürüp gidiyor. Ya Allah aşkına görmüyormusunuz bu dedikodular çıkalı çok oldu, ama DDY ambarın olduğu yere 3-4 demiryolu hattı yaptı ve çalışmalar hala devam ediyor. Devredilecek yerde böyle hummalı çalışma olur mu?

 • Katmak ile Kapmak
  3 Ağustos 2017 10:26

  Katmak ile kapmak sözlerini öyle iyi bulmuşsun öyle isabetli olmak tebrik ederim.Nedir o kepazelik ya oraya buraya para vermişler baklava/börek paraları saçılmış sonrada veririz,ederiz,harcarız kimse karışamaz şeklinde dayılanma konuşmaları.Karabük bu adamların sevk idaresiyle nereye varır allaşkına ya.Yazdıgın dogru küçük bir bölük katmak için çırpınıyor,.gerisi kapmak için çalışıyor.Kapılanların belgesi çıkıncada zıplıyolar.

 • Kanyon
  3 Ağustos 2017 12:22

  Madem ARAZİ DDY NİN NEDEN PROJEYİ YAPACAM DİYE SEÇİM VAADİ VERİLİYOR KANYON PARK GİBİ BURALARDA YALAN OLDU.BAŞKANLIKDAN BIKIP MİLLET VEKİLİMİ OLACAK YOKSA!!!!!!!!!??????

 • işÇi
  3 Ağustos 2017 19:56

  YAV BURHANETTİN BEY SEN NE ETTİN.HAVA ALANI KARDEMİRİN DİYOSUN MEHMET ALİ BEY GEÇENLERDE HAVAALANI BÖLGESİNİ GEZİYOR BUNU DEMİYOR.BELEDİYE BAŞKANI KENT MEYDANI İÇİN KARDEMİRİN LOJMANLARINI ALABÜLECEK SEN BÖLE DİCEKSİN.ÇELİŞKİLİ İFADE VERMİSSİN.AYRUCA KARDEMİR ÜSTÜNDEN SİYASET YAPTIGINIZ YETER.BELEDİYE BAŞKANINA GELİNCE DDY ORAYI VERMEDİ MADEMKİNE NEDEN SEÇİMDE VAD EDDİN BUNLARI BELEDİYE BAŞKANI.KARABÜKLÜLERİ SALAK YERİNE KOMAYIN HAAAAA.

 • antalya dan
  3 Ağustos 2017 20:38

  ahmet bey adamlar fabrikayı filyos a yönetimi istanbul a taşıyıp kardemir sadece atıl vaziyette bırakılıp diğer taraflar daki iştirakler yollunubulanlara devredilip karşıpostmodem darbe içine çekecekler ….ı sizlerin bu halkı uyandırmanız gerekirken anlaşılır gibi değil…

Bir Yorum Yazın