Her Telden (30 Ekim 2020)

 • Yazının Tarihi: 29 Ekim 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 1106 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

16 YIL SONRA “ÇOK CİDDİ BİR UMUT BELİRDİ..” VE VALİ Sayın FUAT GÜREL “KATI ATIK BERTARAF TESİSİ İHALESİNİ ÇOK İYİ ŞARTLARLA YAPTIK.”
Cumhuriyet Bayramı arifesinde Karabük Valisi Sayın FUAT GÜREL ile bir yemekte buluşma imkanımız oldu,Sayın GÜREL’E 16 yıldır bir türlü hayata geçiremediğimiz KATI ATIK BERTARAF TESİSİ noktasında ki gelişmeleri sorduk.
Vali Sayın FUAT GÜREL,bunun için çok ciddi gelişmeler olduğuna işaret ederek “BİLİYORSUNUZ,DAHA ÖNCE,KARABÜK BELEDİYESİ YER KONUSUNU HALLETMİŞTİ..” dedi.
Daha sonra da “GEÇTİĞİMİZ GÜN,ÇED RAPORU FALANDA ALINMIŞ OLAN,BU YER ÜZERİNE İHALEYİ YAPTIK..” bilgisini verdikten sonra “ÇOK İYİ ŞARTLARLA İHALE GERÇEKLEŞTİ.BURASI YAP/İŞLET/DEVRET MODELİ İLE YAPILACAK..” dedi.
Toplan 4 firma ihaleye katılmış.
İhaleyi alan firma ile 29 yıl üzerinden bir anlaşma gerçekleştirilmiş ve bu Firma elde ettiği elektrik üzerinden yüzde 3 gibi bir rakamı da Karabük’e verecek,daha sonra yıllar içerisinde bu rakam daha da artacak.
Vali Sayın FUAT GÜREL,ihalenin çok iyi şartlarla yapıldığına işaret etti.
Sonra da “DİLERİZ,İHALEYİ ALAN NOKTASINDA BİR SIKINTI OLMAZ..” dedi.
Ve Karabük’ün çok büyük bir sorunu böylece aşılmış olacak..
Bizimde temennimiz,yine ve yeniden,BİR SORUN ÇIKMAMASI elbet..

KARÇEV TARAFINDAN,GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE İHALESİ YAPILAN,KATI ATIK BERTARAF TESİSİ,YİNE ÇÖPLÜK YANGINI,YİNE BÜYÜK SIKINTI…
Vali Sayın FUAT GÜREL,Karabük’ün 16 yıllık sorunu olan KATI ATIK BERTARAF Tesisi sorunu için “SORUNUN SONUNA GELİYORUZ,TESİS İÇİN İHALESİ ÇOK UYGUN ŞARTLARDA YAPILDI..” anlamında bilgiler verdi.
Vali Sayın FUAT GÜREL bu bilgileri verirken AŞAĞI KIZILCAÖREN Köyü ASİT Mahallesi’nin hemen üst kısmında ki Karabük Belediyesi ÇÖPLÜK ALANINDA DA yangın çıkmıştı.
ÇÖPLÜK YANIYORDU,ancak,bu kez SAFRANBOLU’DA Kİ Katı Atık çöp deposunda çıkan yangın da olduğu gibi,Tartışmalar falan yaşanmadı ve hatta yangına pek ilgi gösteren etkili/yetki isimde olmamış galiba.
KARABÜK’ÜN 16 YILLIK SORUNU çözülüyor,bunun ihalesi KARÇEV tarafından yapıldı ve bilindiği gibi KARÇEV Karabük’ün tüm Belediyelerinin ORTAK OLDUKLARI ve belirli AİDATLAR ödedikleri veya ödemekle yükümlü oldukları AİDATLARI,ödemeyip borçlandıkları bir Kuruluş.
Belediyelerin KARÇEV’E ödemeleri gereken paralar,İller Bankası kaynaklarından kestirilebiliyor elbet,bilmiyoruz borcunu ödemeyip KARÇEV’E takan Belediye var mı..?
Neyse,artık,16 yıldır çekilen sorun son aşamaya geldi artık.
Dileriz bir sıkıntı çıkmadan iş süratle biter,baksanıza sık yangın çıkmaya başladı.

ŞU AN İTİBARI İLE “ÜLKENİN EN DOĞURGAN PARTİSİ CHP..” VE CHP İÇİNDEN ÇIKAN Sayın İNCE,Sayın SARIGÜL,Sayın YILMAZ’IN GİRİŞİMLERİ.
Şu an itibarı ile ÜLKENİN EN DOĞURGAN Partisi CHP görünüyor ve CHP Bünyesinde Sayın MUHARREM İNCE yeni Parti kurmak için hazırlık aşamasında,Sayın MUSTAFA SARIGÜL ise 10-12 yıldır ara verdiği TÜRKİYE DEĞİŞİM HAREKETİ isimli Partisini canlandırıyor,Sayın ÖZTÜRK YILMAZ YENİLİK Partisini kurdu,Örgütlenme çalışmalarını yapıyor.
Bu manada AK Parti 2,MHP 1 Parti,SP 1 Parti çıkarttı.
CHP İçinden yeni Parti Hazırlıkları içerisinde olduğu söylenen Sayın MUHARREM İNCE nasıl bir ÖRGÜTLE yola çıkacak,bu manada Sayın MUSTAFA SARIGÜL’ÜN,CHP İçerisinde ki değişimi gözlemek,o değişime şans vermek için,10-12 yıldır ara verdiği TÜRKİYE DEĞİŞİM HAREKETİ zaten örgütlü..
İL ve İLÇE ÖRGÜTLERİ VARDI,tabi süreç içinde değişimler olmuştur.
Bu değişimler süratle yerine yenileri ile takviye edilir..
Yine Ardahan Milletvekili Sayın ÖZTÜRK YILMAZ,CHP’DEN Seçildi Partiden ayrıldı ve YENİLİK Parti isminde yeni bir Parti kurdu ve Örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor.
CHP İçerisinden çıkan veya çıkacağına kesin gözü ile bakılan Sayın MUHARREM İNCE ile birlikte hareket edenler,KARABÜK ÖZELİNDE NASIL BİR ÖRGÜTLENME modeli içerisinde olurlar,kimlerle yola çıkarlar..?
Örneğin Sayın MUSTAFA SARIGÜL’ÜN Örgütü duruyor mu..?
Sayın İNCE veya Sayın YILMAZ ne yaparlar acaba..?

CHP KARABÜK BÜNYESİNDE Sayın MUHARREM İNCE ve Sayın MUSTAFA SARIGÜL,ETKİLİ İSİMLERİ veya TABANDA Kİ SEÇMENİ ALABİLİR Mİ..?
CHP’NİN, Cumhurbaşkanı Adayı olarak girdiği seçimde yüzde 30 u biraz aşkın oy alarak, seçimi kaybeden Sayın MUHARREM İNCE,yeni bir Parti kurmanın hazırlığında olduğuna ilişkin çok ciddi haberler çıkıyor.
Sayın MUHARREM İNCE,daha önce CHP Genel Başkanlığı için OLAGANÜSTÜ KURULTAY toplamaya çalıştı,hayli fazla sayıda KURULTAY DELEGESİ’NİN imzasını almayı da başardı.
Ancak OLAGANÜSTÜ KURULTAYI toplatamadı.
Şimdi yeni Parti kuruyor ve CHP içerisinden kimler gider,Olağanüstü Kurultay için acele edip imza verenlerden giden olur mu veya CHP kimlerle yola çıkar..?
Bu manada Sayın MUSTAFA SARIGÜL’ÜN işi daha kolay..
Zira TÜRKİYE DEĞİŞİM HAREKETİ Partisinin bir Örgütü vardı..
O isimler yeniden takviyelerle görevi alırlar herhalde..

“BİZ SIĞINILAN O LİMANI ÇİLE ÇEKEREK İNŞA EDENLERİZ,ŞİMDİ LİMAN MÜDÜRÜ,AMİRİ GİBİ HAREKET EDENLERİ SİLER/SÜPÜRÜRÜZ..” DİYEN
Geçtiğimiz gün,MHP İçerisinde çeşitli görevlerde bulunmuş,çok önemsediğimiz bir dostumuz telefonla aradı ve “ABİ ÜLKÜCÜ BİR KARDEŞİM ÇOK GÜZEL SÖYLEMİŞ.BİZ KİMİLERİNİN GELİP SIĞINDIĞI O LİMANI İNŞA EDEN ÇİLE ÇEKMİŞ ÜLKÜCÜLERİZ..” dedi.
Daha sonra da gülerek “BİZİM SIRTIMIZDA ÜLKÜCÜLÜĞÜN YUMURTA KÜFESİ VAR.LİMANA SIĞINIP KENDİNİ LİMAN MÜDÜRÜ,AMİRİ,SAHİBİ GİBİ GÖRENLERİ SİLİP/SÜPÜRMEYE DE HAZIRIZ..” dedi ve özellikle bu yumurta küfesi olayının üstünde hassasiyetle durdu.
MHP KARABÜK İL KONGRESİNİN TARİHİ HENÜZ BELLİ DEĞİL..
Hareketlenme var mı diye sorarsanız,verilecek tek cevap “OHOOO..” hem nasıl.!
Merkez İlçe Kongresi’nde İKİNCİ BİR LİSTE HAZIRLANMIŞ,ancak sunulmamış..
O denli hareketlenme var anlayacağınız..!!

BUGÜN “EKİM AYININ SON İŞ GÜNÜ..” VE ŞU ANA KADAR KARDEMİR 4 BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ KİMLER OLACAK BELİRLENMEDİ
Bugün EKİM AYININ SON İŞGÜNÜ ve bu sabah saatlerine kadar KARDEMİR BAĞIMSIZ ÜYELERİ BELİRLENMEMİŞTİ,bugün akşam 17.00 ye kadar belirlenir mi..?
YA SPK YENİ 4 İSİM BELİRLEYİP GÖNDERMEZSE NE OLACAK..?
Pazartesi GENEL KURUL saatinde “BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ..” belirlenir ve telefonla tebliğ edilir,bir ihtimal,yine “GENEL KURUL BİR SÜRE ERTELENİR..” ikinci bir ihtimal..
Bunlar olmazsa KARDEMİR Yönetimi OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ GENEL KURULU’NU YAPAR,Kurumsal Komite tarafından belirlenip SPK’YA yollanan 4 isim BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU Üyesi olarak seçilir,böyle bir ihtimal de var.
Ancak,böyle bir ihtimale çok/çok az bir şans veriliyor ve “O YÜREKLİLİĞİ GÖSTERECEK OLANLAR,İŞİN SONRASINI DA HESAP EDERLER HERHALDE..” gibi değerlendirmelere yapılarak O İHTİMAL HİÇ NOKTASINDA AZ görüşü var.
Olayın tam bu noktasında “SPK 11 YENİ YÖNETİM KURULU GÖNDEREBİLİR..” gibi bir beklenti içerisinde olan bir kesiminde varlığını görmek mümkün.
KARDEMİR OLAGANÜSTÜ SEÇİMLİ GENEL KURULU PAZARTESİ GÜNÜ.
SPK Henüz KARDEMİR Kurumsal Komitesi’nin yolladığı isimleri onaylamadı..
Onaylamadığı gibi “YOLLADIĞINIZ İSİMLERİ ALDIM..” yolunda mesaj verdi..

VERGİ DAİRELERİ VE SGK MÜDÜRLÜKLERİ “YENİ BİR YAPILANDIRMA ÜZERİNDE ÇALIŞIYORLAR VE YAKINDA ÇIKAR..” DÜZGÜN ÖDEYENLER..? !!
Vergi ve SGK borcu olanlara,yeni bir taksitlendirme/yapılandırma üzerinde çalışmalar olduğuna ilişkin,Kamuoyu’na yansıyan bilgiler var ve bu yakında çıkacak bir konu elbet.
Hatta 31 AĞUSTOS ÖNCESİ BORÇLAR İÇİN ÇIKACAKMIŞ.
Borç faizlerinin büyük bölümü siliniyor falan.
Aslına bakarsanız BU YAPILANDIRMA OLAYI daha öncesinden de çıktı..?
Peki ne kadarı ödendi,ne kadarı YENİ YAPILANDIRMAYA KALDI..?
Olayın tam bu noktasında,çok önemsediğimiz bir Kardeş “ABİ BEN KIRIP/SARIYOR VE VERGİ,SGK PARALARINI DÜZENLİ ÖDÜYORUM.PEKİ BU DURUMDA BENİM POZİSYONUM NE OLACAK.BENDE Mİ ÖDEMEYİP,O PARALARI KULLANSAYDIM..” falan dedi.
Bizim bildiğimiz düzenli ödemelere yüzde 5 civarında bir indirim var..
Ancak,piyasalarda yine de düzenli ödeyenlerin bir beklentisi görülüyor.
YAPILANDIRMA veya TAKSİTLENDİRME yakında çıkıyor..
Borcu olanlara büyük bir fırsat doğrusu..

EFLANİ’DE ESNAFLIK YAPAN BİR DOSTUMUZ,KARDEŞİMİZ “ABİ CHP İLÇE BAŞKANI’NA VALLAHİ/BİLLAHİ BRAVO,ADAM SİNMİŞLİĞİ KIRDI..”
Eflani’de Esnaflık yapan bir dostumuz,Kardeşimiz ile sohbet ettik geçtiğimiz gün “ABİ,CHP EFLANİ İLÇE BAŞKANINA BRAVO,VALLAHİ/BİLLAHİ BRAVO,KENDİSİNİ TEBRİK ETMEK LAZIM..” dedi.
Daha sonra da “SENDE SIK/SIK YAZIYORSUN YA,EFLANİ’DE BİR SİNMİŞLİK,BİR SESSİZLİK VARDI,CHP İLÇE BAŞKANI BUNU KIRDI ATTI.NE SORUN VARSA BUNU DİLE GETİRİYOR,İLGİLİ YERLERE İLETİYOR.SES GETİRİYOR..” anlamında uzun/uzun anlattı.
Hatta,O Kardeşin anlattığına göre “GEÇENLERDE KARAYOLLARI KASTAMONU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ÜST DÜZEY YETKİLİLERİNE ÇAY İKRAM ETMİŞ VE EFLANİ/DADAY YOLU İÇİN TALEPTE BULUNMUŞ,CHP İLÇE BAŞKANI..”
O Kardeş diyor ki,”EFLANİ İÇİN HAKLI BİR TALEP OLUNCA İKTİDAR,MUHALEFET GÖZETMEDEN GEREKLİ BİLGİLER VERİLİYOR DEMEK Kİ.GEREKLİ TALEPLER DİNLENİYOR DEMEK Kİ..”
O Kardeş hele/hele MİLLİ EĞİTİM için dile getirdiği sorunlar var ya,dedi..
ÖĞRETMEN KADROLARI NOKSAN,Öğretmenler Safranbolu veya Karabük’te oturuyorlar,derslere,bilhassa kışın geç gelip,erken gittikleri oluyor ve bunları yıllardır kimse söylemiyordu,gibi bilgiler de verdi..
“MUHALEFET DEDİĞİN BÖYLE YAPICI/YOL GÖSTERİCİ OLMALI..” dedi.
CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları “EFLANİ İÇİN ŞANS OLDU..” iddiasında bulundu..

KARABÜK ve SAFRANBOLU FIRIN SAHİPLERİ “UN FİYATLARI ÖYLE YÜKSELİYOR Kİ,YAKINDA KİMSE ASKIYA EKMEK FALANDA KOYAMAZ OLUR..”
Cumhuriyet Bayramı sırasında,Karabük ve Safranbolu’da FIRIN SAHİBİ olan dostlarımızla,Kardeşlerimizle sohbet ettik,telefonlaştık,yüz/yüze görüştük falan..
UN FİYATLARINDAN YAKINIYORLAR ve HAKLILAR..
Bir Kardeşimiz “ABİ SENDE BİLİYORSUN EYLÜL BAŞINDAN BU YANA,BİR ÇUVAL UNA 40-45 LİRA CİVARINDA ZAM GELDİ..” dedi,bunu EKMEK FİYATINA yansıtmak zorunda olduklarını söyledi.
“İYİ DE,HALEN 1 LİRAYA EKMEK SATAN FIRINLAR VAR..” dedik.
O Kardeşler yakında bunun da kalkacağına işaret eder “YA VERİLEN TARİFELERİ ADAM GİBİ UYGULARLAR,YA BATARLAR FIRINLARINI,ÜRETİM VE SATIŞLARINI BIRAKIRLAR..” dedi.
“BIRAKIN ASKIYA EKMEK KOYMAYI,İNSANLAR EVLERİNE EKMEK ALIRLARKEN DÜŞÜNMEYE BAŞLAYACAKLAR.ŞU AN BİR EKMEK FİYATI 2 LİRA BİLE OLSA ZOR KURTARIR..”anlamında ifade kullanan Fırın Sahipleri var.
FIRIN ve UNLU MAMÜL TESİSİ SAHİPLERİ GİRDİ FİYATLARINDAN YAKINIYOR..
Haksız da değiller tabi.

Bu yazıya 15 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Hissedar
  29 Ekim 2020 23:01

  Ahmet Bey, tatil boyunca bir sürü finansal sayfa dolaştım raporlar okudum. Bu ceyrektede şirketin zarar edeceğine herkes emin, çeşitli rakamlar veriyor. Sektörde çok şirket hatırlı seviyelerde kar ederken bu zarar edilen kaçıncı çeyrek. Bi yerlerde sorun var. Yonetimmi, icramı ikisidemi . Ne değişti şirkette. Yazılan yorumlardan anladığım liyakat miyakat kalmamış. Adamcilik kol gibi deniyor, doğrumu. Nasıl bir şirkete para yatırdık anlamıyom. Liyakatsizler belliyse kim niye tutar aklım almıyor. Yönetimde yolsuzluk iddalari var sorular cevaplar havada uçuyor, icraat yok.

 • Avatar
  KARABÜK BİZİM
  30 Ekim 2020 08:05

  Ne zaman ki Kardemir Karabükspor sahipsiz bırakıldı kentde herşey ters gitmeye başkandı. Sahip çıkmak yanlışları ortaya çıkartmak varken, kentin morali, onuru, alınteri yok edildi. Karabükspor düzelmeden Karabük düzelmez.

 • Avatar
  radar
  30 Ekim 2020 09:26

  Karabük sporun kaderini kim tersine çevirdiyse , ayağa kaldırması da onlara düşer. Tabi güçleri yeterse.

 • Avatar
  Yusuf, Sabır İle Vardı Mısır’a
  30 Ekim 2020 10:25

  Aşık Daimi demiş ki;
  “Gerçek kamil olan yeter o nura
  Yusuf sabır ile vardı Mısır’a”
  Az sabredelim.. Sabredelim..
  Kardemir büyük işler yapacak… bugün zarar eden fabrika yakın zamanda toparlanıp adından söz ettirecek. Gururumuz olacak.

 • Avatar
  Enerji
  30 Ekim 2020 11:19

  Yusuf’u kaybettim Kenan ilinde
  Yusuf bulunur, Kenan bulunmaz

  Bu akl’ı fikr ile Leyla bulunmaz
  Bu ne yaredir ki çare bulunmaz

  Aşkın pazarında canlar satılır
  Satarım canımı alan bulunmaz

  Yunus öldü deyu sela verirler
  Ölen beden imiş, aşıklar ölmez

 • Avatar
  Doğrucu Davut
  30 Ekim 2020 11:21

  Yusuf yusuf diye inledi dağlar
  Mısıra varınca çcekler açar

 • Avatar
  ÇHP EMEKLİ MEMUR PARTİSİ
  30 Ekim 2020 12:05

  CHP KARABÜKTE EMEKLİ MEMUR PARTİSİ İLÇE BAŞKANLARINA BAKIN GÖRÜRSÜNÜZ

 • Avatar
  Mhp liymiş
  30 Ekim 2020 22:45

  Ahmet bey o telefon eden MHP li arkadaş gizli gizli ortalığı karıştırmazsa iyi olacak. Çeliş Sendikasının karışıklığını partisine bulaştıracak kadar bencil menfaatçi arkadaşlar mı arıyorlar sizi. 2. Listeyi neden çıkarmamışlar, kendilerine gaz veren delegeler oy kullanmayamı gelmemişler, sandığa gömülmektenmi korkmuşlar. İl başkanlığındada istedikleri kadar uğraşsınlar sadece yıpranırlar

 • Avatar
  MHP ÜLKÜCÜLERÖNDE
  31 Ekim 2020 09:14

  MHP ÜLKÜCÜLERİN PARTİSİ LİMANA SIĞINANLAR HEMEN MÜDÜR AMİR OLMAYIP BİRAZ BEKLEYECEKLER,AKP İDEOLOJİNİ DYP İŞİNİ ANAP LİBERALİZMİNİ BİR KÖŞEYE BIRAKIP MHP’Yİ VE ÜLKÜCÜLÜĞÜ BENİMSEYENE KADAR BEKLEYİP SONRA MHP KADEMELERİNDE GÖREV ALACAKLAR ÖYLE TEPEDEN GELİP MHP KADROLARINI BÖLÜŞMİYECEKLER.
  ÜLKÜCÜLERİN SIRTINDA YUMURTA KÜFESİ VAR.ONLAR O KÜFEYİ ÇİLE ÇEKEREK BUGÜNLERE GETİRDİLER VE İÇLERİNDEN TEK FETÖCÜ ÇIKMAZ TAMAMMI.

 • Avatar
  Hoş bulduk mesajı KARABÜKSPOR
  2 Kasım 2020 15:53

  Kardemir yönetimine seçilenler Karabüklülerin sizi benimsemesi için BEN KARABÜKLÜYÜM diyenlerin yapmadını yapıp KARABÜKSPORU ele alırlarsa Karabük yaşayanları kendilerine ömür boyu minnettar olur.KARABÜKSPOR BU YÖRELERİN ORTAK MARKAZIDIR ORTAK PAYDASIDIR KURTARIN ŞU KARABÜKSPORU

 • Avatar
  Karabük karabük
  3 Kasım 2020 20:11

  Karabük basını adatepe mahallesinin çok riskli olduğunu görmüşler göstermişler de diğer mahalleler sanki hepsi yeni yapı. Yeni mahalle kayabaşının birçok yerleri karabük köyü mahallesi yeşil mahalle sanki buralar paris. Sahi ne olduda birden adatepe mahallesi gündeme geliberdi. Muhtar bir taraftan bazı basın
  Mensupları bir taraftan. Neden diğer mahaller değilde adatepe mahallesi???

 • Avatar
  Karabük karabük
  4 Kasım 2020 08:17

  dediyin haber yazı nerde çıktı ben bu köşeden bulamadım başka yerde çıktıysa niye yorumu oraya deyil buraya yolluyosun haberin çıktıgı yere yollasana muhterem aradım taradım burda çıkmamış öyle bi haber

 • Avatar
  Karabük karabük
  4 Kasım 2020 11:51

  Karabük basınını izle görürsün haberi.

 • Avatar
  Anlama özürlümüsün Karabük Karabük
  4 Kasım 2020 12:28

  Karabük karabük deyi yazan arkadaş anlama özürlüsümüsün niye oralara yorum yazmayıpta buraya yazıyosun diyorum ben öyle bi yazıyı bu sitedeki gazete haberlerinde görmedim başka gazetelerde gördüysen orda niye yazmıyosun diyorum sonra bende gördüm o minvaldeki yazıları keşke oralara yazsaydın yorumunu diyorum.

 • Avatar
  Karabük karabük
  4 Kasım 2020 15:05

  Anlama özlürlümüsün diye yazak kardeşim niye rahatsız oldunuz anlayamadım. Ben her şeyi anlıyorum da sizler niye rahatsız oldunuz. Sayın Ahmet Gölbek abimin görmesi duyması için bu sayfaya yazdım. Anlayabildinmi??

Bir Yorum Yazın