Her Telden (4.Nisan.2019)

 • Yazının Tarihi: 4 Nisan 2019
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 1162 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

KARDEMİR ÜZERİNDE “ÇOK/ÇOK ETKİLİ BİR İSİM..” 2019 YILI TAHMİNİN DE “2018 YILINDA YAKALANAN KAR ORANI,BU YIL ÇOK/ÇOK DÜŞER..”
KARDEMİR üzerinde çok/çok etkili bir isim “KARDEMİR İÇİN 2018 YILI MÜKEMMEL GEÇTİ.815 MİLYON LİRA CİVARINDA KAR ELDE EDİLDİ..” yolunda bilgiler verdi.
Ancak ; 2019 YILI İÇİN AYNI GÖRÜŞTE DEĞİL GİBİ GELDİ BİZE.
Ülkenin genel durumundan etkilenme olacağına işaret ederek “2019 YILINDA,2018 YILININ ÜÇTÜ BİRİ CİVARINDA KARLILIK OLABİLİR.ÜLKE ÇOK CİDDİ BİR EKONOMİK SÜREÇTEN GEÇİYOR..” anlamında bilgiler verdi.
İyi ki,TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ BİTİRİLDİ..
Bu SÖZLEŞME DE 2018 yılı kar oranları üzerinden değerlendirme yapılarak,ZAM ORANLARI belirlendi ve KARDEMİR işçisi için bu durum çok/çok iyi oldu elbet.
Gerçi,KARDEMİR üretimini,yine belirli bir kar marjı ile satıyor ve bu nokta da KARDEMİR SATIŞLARINDA herhangi bir durağanlık yok gibi bilgiler veriliyor.
Hatta,2019 içinde, 6 AYLIK ÜRÜN SATIŞI YAPILDI SAYILABİLİRMİŞ..
Şimdi,sıra KAPSAM DIŞI PERSONELİN ücret zamlarında..
İŞÇİ STATÜSÜNDE ÇALIŞANLAR ÇOK MEMNUNLAR ve gerek KARDEMİR İşvereni,gerekse ÖZÇELİK-İŞ Sendikası,bu kesimin çok memnun olacağı bir SÖZLEŞMEYE imza attı.
Şimdi sıra KAPSAM DIŞI PERSONELE geldi,öyle değil mi..?

OKUL İDARELERİ,DİSİPLİN NOKTASINDA,CİDDİ BİR ZAAF MI YAŞIYORLAR NEDİR,SİGARA ALMIŞ YÜRÜMÜŞ,BOYUNA İP GEÇİRME İDDİASI FALAN
Karabük’te OKUL İDARELERİNDEN yakınma hayli fazlalaştı,örneğin ÖĞRENCİLERİN FOSUR/FOSUR Sigara içtiğinden yakınan o kadar çok Veli var ki anlatmak mümkün değil.
DİSİPLİNSİZ HAREKETLERİN ÖNÜ ALINAMIYORMUŞ.
Örneğin ARKADAŞ ŞAKALARININ çok ciddi,çok vahim sonuçlar verebileceği üzerinde duran Öğrenci Velileri var ve “ARKADAŞLARI BENİM ÇOCUĞUMUN BOYNUNA İP GEÇİRMİŞLER..” diyen bile var.
“GEÇİRİLEN İP BOYUNDA CİDDİ BİR İZ YAPACAK kadar sıkılmış..”
Öğrenci OKUL İDARESİNE şikayette bulununca bir de oradan azar işitmiş falan,eğer bu gibi durumların önüne geçilmez ise,korkarız gelecekte ÇOK DAHA VAHİM sonuçlara yelken açılacak.
EMNİYET GÜÇLERİ OKULLARIN ETRAFINDAN KUŞ UÇURTMUYOR..
Bu durum çok sevinilecek bir konu.
OKUL ETRAFINDAN DİSİPLİN TAMAM,YA OKUL İÇLERİNDE NE OLUYOR..?
Geleceğimizin teminatı çocukları azami itina gösterilmeli değil mi..?

KARDEMİR GENEL KURULU VE KARDEMİR YÖNETİM KURULU “KARABÜKSPOR’U TAMAMEN GÖZDEN ÇIKARTMIŞ..” VE KARABÜK’TE SPOR..
HİKMET FERİDUN TANKUT Başkanlığında ki Yönetim Kurulu dönetiminde EKONOMİK MANA DA büyük bir batağın içine itilen KARABÜKSPOR artık tarih olmak üzere..
BORÇ MİKTARI 250 MİLYONU BULMUŞTUR HERHALDE..
Karabük kentinin KARABÜKSPOR’U besleyecek durumda olmadığı AĞUSTOS 2018 Tarihinde ki KONGRE ÖNCESİ net biçimde belli olmuştu ve KARABÜK KENTİ 5 MİLYON LİRA TOPARLAYAMAMIŞTI..
Geçtiğimiz günü KARDEMİR MALİ GENEL KURULU vardı.
GENEL KURUL öncesinde,KARDEMİR Yönetim Kurulu Toplandı ve GENEL KURULA sunulacak SOSYAL SORUMLULUK HARCAMALARI için önce 15 milyon lira ayrılması gibi bir düşünce hasıl olmuş,bazı Yönetim Kurulu Üyeleri buna itiraz edince ayrılan para 7 milyon lira olmuş.
KARABÜKSPOR’UN NE ADI ANILMIŞ,NE BİR PARA AYRILMIŞ.
Şimdi KARDEMİR,Karabük GENÇLİK/SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ile bir protokol yaparak,SOSYAL SORUMLULUK harcamalarından oraya belirli bir meblağ verecek ve KARABÜK’TE SPOR ATAĞA KALDIRILMAYA çalışılacak.
Olayın özeti bu.

“EVET UEFA’DAN GELEN 319 BİN EURO PARAYI ŞAHSİ HESABIMA ALDIM..” DİYEN KARABÜKSPOR BAŞKANI VE 1-0 YENİLGİYE SEVİNME OLAYI..
KARABÜKSPOR’UN son kongresi hayli renkli geçti ve bir Başkan Adayı ve Daha sonra Başkan seçilen bir kişi “EVET UEFA 319 BİN EURO PARA GÖNDERDİ BEN BU PARAYI ŞAHSİ HESABIMA ALDIM..” gibi dehşetengiz bir açıklama yaptı.
KARABÜKSPOR ekonomik sıkıntılar nedeni ile transfer yapamadı..
Alt yapı YILLAR İÇİNDE ÖYLE VERİMSİZ çalışmış ki,ALT YAPI çocukları ile çıkılan müsabakalarda,ARTIK 1-0 YENİLGİ sevinç yaratıyor adeta ve BAK İYİ YOLDAYIZ gibi mesajlar veriliyor..
Her gelen,geçenden 4-5 yemeye alıştı KARABÜKSPOR.
1-0 YENİLGİLER NEREDEYSE SEVİNÇ YARATACAK İYİ Mİ..?
KARABÜKSPOR 50 yılına ne yazık ki,berbat bir durumda girecek ve KARDEMİR MALİ GENEL KURULU ve KARDEMİR Yönetimi görüldü ki,artık KARABÜKSPOR tamamen gözden çıkartılmış.
HİKMET FERİDUN TANKUT zamanından kalan yıllık 8 milyon lira REKLAM PARASI zorunlu olarak ödeniyor,ondan sonrasında KARDEMİR ile KARABÜKSPOR’UN hiç mi hiçbir bağı kalmayacak..
KARABÜKSPOR’U BU HALE DÜŞÜRENLER KINA YAKSINLAR..

MUHALEFETE MENSUP “BELEDİYE MECLİS ÜYESİ BİRKAÇ KARDEŞ İLE SOHBET ETTİK..” KARABÜK’ÜN LEHİNE OLAN HER KONUYA DESTEK SÖZÜ
Biliyorsunuz,YEREL SEÇİMLER sonunda KARABÜK BELEDİYE MECLİSİ çok ilginç biçimde teşekkül etti,Sayın RAFET VERGİLİ’NİN Seçimi kazanması yanın da,Partisi 11 BELEDİYE MECLİS Üyesi çıkarttı.
Buna karşılık Belediye Başkanlığı’nı kaybeden Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN Partisi 16,yine Belediye Başkanlığı’nı kaybeden Sayın DURSUN ALTIPARMAK’IN Listesi 4 BELEDİYE MECLİS Üyesi kazandı.
Dün AK Parti Belediye Meclis Üyesi seçilen birkaç kardeş ile oturduk sohbet ettik “BU İŞİN MUHALEFETİ,İKTİDARI OLMAZ.KARABÜK’E HİZMET NOKTASINDA EN İYİSİNİ ORTAK AKILLA BULUP UYGULAMAYA KOYARIZ.KARABÜK’E HİZMET İÇİN HEP BİRLİKTE HAREKET EDERİZ..” gibi yaklaşımlar getirdiler.
“KARABÜK İÇİN EN İYİSİNİ YAPMAK YOLUNDA KARARLILAR..”
Orada bulunan ve AK Parti Yöneticisi bir başka Kardeş “ ARKADAŞLAR İYİ DİYORSUNUZ,HOŞ DİYORSUNUZ,PEKİ BİZ PARTİ OLARAK KENT MEYDANI İÇİN,CADDE KENARLARINA ARAÇ PARKI İÇİN,TRAFİK İÇİN,KARABÜK LEHİNE DÜŞÜNÜP VAAT VERDİĞİMİZ KONULAR VAR.ONLAR NE OLACAK..?” dedi.
BUZ GİBİ BİR HAVA ESTİ..
Olayın tam o noktasında,BELEDİYE MECLİS Üyesi seçilen bir Kardeş “ İYİ DE ABİ,BİR MECLİS ÜYESİNİN YETKİ SINIRLARINI DA AŞAMAYIZ HERHALDE..” falan gibi yaklaşımlar getirdi..
Uzun/uzun sohbet ettik ve Meclis Üyeleri’ne Partisel bir baskı olacak galiba.

AK PARTİ İÇİNDE,YÖNETİCİ KONUMU OLAN BİR ARKADAŞ,BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE “HİÇ DEĞİLSE KOMİSYON BAŞKANLIKLARINA ALIN..”
“KARABÜK LEHİNE OLAN HER KARARDA RİYASETİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ BİZ OLURUZ..” gibi yaklaşımlar getiren AK Parti Belediye Meclis Üyesi Kardeşlere,AK Parti de Yönetici olan bir başka Kardeş “ MESELA KENT MEYDANI KARABÜK’ÜN LEHİNE BİR DURUM MU..” diye sordu.
Daha sonra da “EĞER ÖYLEYSE,SEÇİM SIRASINDA NEDEN SEÇMENE BAŞKA VAATLER VERDİK Kİ..” falan gibi yaklaşımlar getirdi ve “ AK PARTİ KARABÜK İÇİN NEYİN ALEYHTE,NEYİN LEHTE OLDUĞUNU SEÇİM VAATLERİNDE SÖYLEDİ.SİZ O VAATLERE GÖRE DAVRANMAK ZORUNDASINIZ..” dedi.
O Kardeş,baktık hayli radikal görüşlerin sahibi.
Daha olumlu,daha ılımlı olan BELEDİYE MECLİS Üyesi isimlere karşı “HİÇ OLMAZSA KURULACAK KOMİSYON BAŞKANLIKLARINI ALIN VE GENEL İŞLEYİŞE O YÖNÜ İLE HAKİMİYET SAĞLAMAYA ÇALIŞIN..” gibi söylemler dile getirdi.
Daha sonra da “BİR ÖNCE Kİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ,BUNU/BUNLARI YAPAMADIKLARI İÇİN,HİÇBİRİSİ DE,YENİDEN LİSTELERE ALINMADI..” gibi bir yaklaşım getirdi..
Bir gelişmeleri sessizce izledik..
Daha sonra da,ancak, “DİDİŞME,KİMSEYE YARAR SAĞLAMAZ..” diyebildik..
“ÇEKİŞME,DİDİŞME,KİME NE YARAR SAĞLAR Kİ..”

YEREL SEÇİM ÖNCESİ “AK PARTİ 7-0..”,MHP İL BAŞKANI “EN AZ 5 BELEDİYE,İL GENEL’DE HATIRI SAYILIR ÜYE..” CHP İSE “EN AZ 4 BELEDİYE..”
YEREL SEÇİM öncesinde,AK Parti İl Başkanı Avukat Sayın İSMAİL ALTINÖZ,Tüm BELEDİYE BAŞKANLIKLARINI alacaklarını söylüyordu ve “SONUÇ 7-0 BİTECEK..” görüşünü ısrarla söylüyordu.
“İL GENEL MECLİSİ’NDE BÜYÜK ÇOĞUNLUK..” diyordu
Buna karşılık 2 KÜÇÜK BELEDİYE ile 12 İl Genel Meclis Üyesi çıkartabildi AK Parti ve Parti içerisinde ki fokurdamalar sürüyor,AK Parti içerisinde geleceğe yönelik bazı beklentiler hüküm sürüyor.
MHP İl Başkanı Sayın ADEM KAR beklediğini sonuca en fazla yaklaşan isim oldu ve “4 BELEDİYE BAŞKANLIĞI ile 4 İL GENEL MECLİS ÜYESİ..” çıkartarak beklediği sonuca çok/çok yakın bir sonuç elde etti.
BU ANLAMDA ÇOK BAŞARILI BİR PERFORMANS ÇIKARTTI Sayın KAR.
CHP Karabük Milletvekili Sayın HÜSEYİN AVNİ AKSOY ve İL Başkanı Sayın ABDULLAH ÇAKIR Seçim öncesinde “4 BELEDİYE BAŞKANI ÇIKARTIRIZ DİYORLARDI,ANCAK,İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ NOKTASINDA HERHANGİ BİR TELAFFUZDA BULUNMUYORLARDI..”
1 BELEDİYE BAŞKANLIĞI,1 İL GENEL MECLİS ÜYESİ çıkartabildiler..
Bu nokta da CHP kanadını BAŞARILI demek mümkün mü..?
Ne dersiniz,en başarılı MHP TEŞKİLATLARI değil mi..?

KARDEMİR MALİ GENEL KURULU “SOSYAL SORUMLULUK HARCAMALARI İÇİN..” 7 MİLYON KARARI ALDI VE BUNUN 4.5 MİLYONU..
KARDEMİR Mali Genel Kurulu,geçtiğimiz gün yapıldı ve ortaklara 300 milyon lira KAR PAYI dağıtılması yolunda bir karar alındı,böylece KARDEMİR en yüksek KAR PAYI dağıtımını,GEÇEN SENE Kİ karlılıktan,BU YIL yapacak.
SOSYAL SORUMLULUK HARCAMALARI için 7 milyon ayrıldı.
Bunun 4.5 milyon liralık kısmı,yapımı devam eden İMAM HATİP Lisesine gidecek,burada ki en güzel karar KARABÜK’TE SPORUN desteklenmesi için GENÇLİK ve SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ile işbirliğine gidilmesi oluyor.
KARABÜK’TE SPORUN GELİŞMESİ İÇİN çok önemli bir adım atıldı ve GENÇLİK/SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ile bir protokol çerçevesinde 11 Spor Branşı desteklenecek,SOSYAL SORUMLULUK harcamalarının en güzel yanlarından birisi bu olacak.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİ bu protokol ile desteklenecek.
KARDEMİR MALİ GENEL KURULU Sosyal Sorumluluk harcamaları ile KARABÜK’TE SPORU KİTLESEL hale getirecek,KARABÜK GENÇLERİNİN bu alanda ki önleri açılacak,geleceğin OLİMPİYAT ve DÜNYA Şampiyonları yetiştirilecek.
MALİ GENEL KURUL BU KARARLARI ALDI..

KARDEMİR KAPSAMDIŞI PERSONEL İÇİN,ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALARIN YAPILDIĞINA İLİŞKİN BİLGİLER VE “AZ ALANA ÇOK,ÇOK ALANA AZ…”
KARDEMİR Yönetim Kurulu TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ile işçi statüsünde çalışan personeline,mükemmel zam verdi,mükemmel bir ücret artışı yaptı,zaten öyle olmasa işçi “KAMİL BABA..” tezahüratı yapar “İŞÇİ KARDEMİR EL/ELE SLOĞANI..” atar mıydı..
Şimdi KAPSAM DIŞI PERSONEL,adeta,YOL GÖZLÜYOR..
KAPSAM DIŞI Personel için “ÜCRETİ AZ OLANA BİRAZ FAZLA,ÜCRETİ ÇOK OLANA BİRAZ DAHA AZ ZAM VEREREK..” bir dengenin kurulmasına çalışılacağı,ancak,700-800 kapsam dışı personelinde memnun edileceği yolunda bilgiler geliyor..
KAPSAM DIŞI PERSONEL BEKLENTİ İÇERİSİNDE,UMUTLU BİR BEKLEYİŞ VAR..
Her halde çalışmalar,gelecek,Yönetim Kurulu’na sonuçlanır..
KAPSAM DIŞI PERSONEL DE SEVİNDİRİCİ BİR HABER ALIR.

Bu yazıya 9 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  SOSYAL TESİSLER YALAN OLDU
  4 Nisan 2019 00:25

  Ne yani, Kamil Güleç’in ağzından düşürmediği ve her 6 ayda bir çıkıp basın karşısına demeçler verdiği; sosyal tesislerin tekrar hayata geçirilme iș yine yalan mi oldu ? Yenişehir sinemasi,havuzlu bahçe,kardemir müzesi… UYU KARABUKLU UYU. Seni sağlığından edenler lehine tek bir karar verip su isleri halledemiyor. Yazık.

 • Avatar
  Seçim de Safranbolu’da Oturup da Karabük’te kaç kişi oy kullanmıştır.
  4 Nisan 2019 08:55

  Seçim de Safranbolu’da Oturup da Karabük’te kaç kişi oy kullanmıştır.
  Seçim zamanlarında Sayın Burhanettin bey gündeme getirmişti fakat iş adamları, kamu, personeli çoğu, esnaflar ve , 200 evlerde bir kesimin son yıllarda göç ettiği herkes tarafından biliniyordu. Peki bu kişiler oylarını burada mı kullandı bu etik değil… bu durum seçimi iptal edebilir mi
  Acaba tanınmış kişilerden idda edilen belediye başkan adayı dışında kimler vardır.
  Kamil güleç
  Yolbulanlar
  Parti il başkanları
  Rektör
  vb…..

 • Avatar
  ÇEVRECİ
  4 Nisan 2019 09:04

  Yeni seçilen belediye encümen üyeleri Sayın VERGİLİnin her dediğine HE VEYA HA DERSE YAZIKLAR OLSUN. GERÇİ ONLAR HU MU DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEYLERDEN ANLARLARSA.

 • Avatar
  Burhanettin bey kamu oyuna ve Ak Partili belediye meclis üyelerine liderlik yapabilir…
  4 Nisan 2019 09:08

  Burhanettin bey kamu oyuna ve Ak Partili belediye meclis üyelerine liderlik yapabilir… bir ilk olur dışarıdan yönetim sonuçta yarı yarıya İşte o zaman gerçekten Karabük’e ne kadar değer verdiğini ispatlar. Karabük’ü kalkındıracak önemli araç çayı, hava alını, şehir master planları projelerini faaliyete geçirilir… Karabük zaman kaybetmemiş olur . Yazınızda belirtmişsiniz Ak partili meclis üyeleri projeleri bellidir aksi projelere onay vermeleri sakıncalıdır.

 • Avatar
  Yüksel Çiğdem
  4 Nisan 2019 15:02

  [Alt yapı YILLAR İÇİNDE ÖYLE VERİMSİZ çalışmış ki,ALT YAPI çocukları ile çıkılan müsabakalarda,ARTIK 1-0 YENİLGİ sevinç yaratıyor adeta ve BAK İYİ YOLDAYIZ gibi mesajlar veriliyor..
  Her gelen,geçenden 4-5 yemeye alıştı KARABÜKSPOR.
  1-0 YENİLGİLER NEREDEYSE SEVİNÇ YARATACAK İYİ Mİ..?]
  YILLARDIR ALTYAPIYI ÇALIŞTIRAN HOCA KİM?
  Sözde yetiştirilen futbolcular sahada….. 6-0 4-0’lık sonuçları alan hocalar kim? 0-1 sonuç alan hoca kim? Birşeylerin iyi yolda olması birilerinin dikkatini çekmiş demekki 😀

 • Avatar
  Yüksel Çiğdem
  4 Nisan 2019 15:11

  YILLARDIR ALTYAPIYI ÇALIŞTIRAN HOCA KİM?
  Sözde yetiştirilen futbolcular sahada….. 6-0 4-0’lık sonuçları alan hocalar kim? 0-1 sonuç alan hoca kim? Birşeylerin iyi yolda olması birilerinin dikkatini çekmiş demekki 😀

 • Avatar
  Karabüklü
  4 Nisan 2019 19:31

  BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİLİ BELEDİYE MECLİSİNDE DE CHP ÇOĞUNLUKTA OLSAYDI YİNE UYUMLU OLMAK LAZIM DENİR MİYDİ ?

 • Avatar
  işibilen
  4 Nisan 2019 20:31

  sosyal tesisler yalan oldu diyen arkadaş…
  cehaletinin kurbanı olmuş , bu arkadaşı aydınlatalım…
  bağış bütçesi kardemire ait olmayan sosyal işlere ve hayır işlerine aktarılmak üzere kullanılan bütçe..
  Ama sinema ve mühendisler kulubu kardemir in öz malı bunlara restorasyon için harcanacak proje bedelleri için bağış bütçesine ihtiyaç yok… projelerin ödeneği yönetim kurulu kararı ile çıkıyor ,ki bu kararın çıktığını Kamil Güleç bey ilan etmişti.
  yani bu projeler yalan değil….bitince gelir sende utanmadan faydalanırsın arkadaşım..

 • Avatar
  İŞİBİLENE
  5 Nisan 2019 11:47

  İŞİBİLEN KAMİL GÜLEN BEY 3-4 YILDIR HER ALTI AYDA BİR ÇIKAR VE SİNEMA ŞÖYLE OLACAK, MÜHENDİSLER KULÜBÜ BÖYLE OLACAK DER DURUR . İNŞALLAH SENİN DEDİĞİN OLUR DA SİNEMA OLSUN MÜHENDİSLER KULÜBÜ OLSUN HALKIN HİZMETİNE SUNULUR. HA BİR DE YIKILAN VATAN HASTANESİ ARAZİSİNE KARDEMİRE ARA ELEMAN KAZANDIRACAK NİTELİKLİ BİR MESLEK LİSESİ YAPILACAKTI, RUMUZUNDAN DA BELLİ Kİ İŞİ BİLEN YA DA İŞİNİ BİLEN YOLUNUBULAN VE YA GÜLENLERE YAKINSIN O KONUDA DA BİZ CAHİLLERİ AYDINLATIVER BİR ZAHMET.

Bir Yorum Yazın