Her Telden (4 Şubat 2020)

 • Yazının Tarihi: 3 Şubat 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 595 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

YENİŞEHİR CAMİSİNİN YANINDA “BU ALAN TİCARET VE SANAYİ ODASININDIR..” YOLUNDA BİR YAZI OLAN TABELA VE İNŞAAT YAPILACAK MI..?
Yenişehir Camisinin hemen yanıbaşında ve üzerinde “BU ALAN KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASININDIR..” şeklinde yazı olan bir tabela var ,uzunca bir süredir duruyor o tabela.
Uzunca bir süre önce asılmıştı oraya.
Daha sonra, Sayın TUNCAY ÖZCAN’IN Başkanlığı döneminde, TOBB Genel Başkanı Sayın RIFAT HİSARCIKLIOĞLU Karabük’ü ziyaret etmiş,bu ziyaret sırasında “KARABÜK TSO BULUNAN BU ALANA İNŞAAT YAPARKEN,TOBB’DAN MADDİ DESTEK VERİLECEĞİNİ..” açıklamıştı.
Yenişehir BÜYÜK KULÜP Salonlarında bir toplantı düzenlenmiş ve O Dönem Karabük Milletvekilleri Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’DA katılmışlardı düzenlenen o toplantıya.
İşte o toplantı sırasında TOBB Genel Başkanı Sayın RIFAT HİSARCIKLIOĞLU konuşmuş ve “TUNCAY ÖZCAN KARDEŞİME SÖZÜMDÜR,İNŞAAT BAŞLADIĞINDA,TOBB OLARAK KENDİLERİNE MADDİ DESTEK VERECEĞİZ..” yolunda açıklamalar yapmıştı.
TABELA ORADA DURUYOR..
Henüz orta yerde inşaat falan yok,bu arada O ALANIN Sahibi durumunda ki KARDEMİR’İN yeri devir etmediği falan gibi tevatürler de çıkıyor piyasaya,ancak gerçek tek..
O ALANA,HENÜZ,İNŞAAT FALAN YAPILMIYOR DEĞİL Mİ..?

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ “BELKİ DE,TARİHİNİN EN ÇEKİŞMELİ,EN KALABALIK KONGRESİ’Nİ YAPTI..”,İŞE BAKIN İKİ LİSTE ÇARPIŞTI..!!
Geçtiğimiz Pazar günü,belki de tarihinin en çekişmeli Kongresi’ni yapan ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ Karabük Şubesi,kendi ölçülerinde kalabalık bir katılımla yeni Yönetim Kurulu’nu belirledi..
İKİ LİSTE ÇEKİŞTİ ADD KONGRESİ’NDE..
Ancak ADD Tüzüğüne göre İKİ LİSTE öyle hazırlanıp sandığa atılmadı ve Üyeler ELLERİ İLE LİSTELERİ YAZIP Sandığa öyle attılar,bir anlamda ÇARŞAF Liste uygulaması gibi oldu yani.
O nedenle bir listeden Yönetim Kurulu’na 5 isim girerken,diğer listeden de Yönetim Kurulu’na 2 isim girmiş oldu ve bu arada Denetim ile Disiplin Kurulu Üyeliklerini,Yönetim Kurulu’na 5 üye seçen ekibin gurubu kazandılar.
ADD Karabük Şube Kongresi’ne CHP Karabük Milletvekili Sayın HÜSEYİN AVNİ AKSOY ile CHP Karabük İl Başkanı Sayın ABDULLAH ÇAKIR ve Merkez İlçe Başkanı Sayın MUSTAFA ERTEN’DE katıldılar..
ADD Pazar günü çekişmeli bir Kongre yaptı..
İki liste çıktı ve Yönetim karma biçimde tezahür etti.

BİR ZAMANLAR “KARABÜK’ÜN SOSYO/EKONOMİK LOKOMOTİFİ OLARAK GÖSTERİLEN KARABÜK ÜNİVERSİTESİ..” ŞİMDİ SORUNU MU OLUYOR
Bir zamanlar KARABÜK’ÜN SOSYO/EKONOMİK LOKOMOTİFİ olarak görülen/gösterilen KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,artık Karabük’ün sorunu mu oluyor ve ne yazık ki böyle bir görüntü var.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ VAR,ÖĞRETİM ÜYESİ YETERLİ Mİ..?
DİŞ HEKİMLİĞİ Fakültesi Öğrencileri,2020 yılı eylül/ekim aylarında başlayacak olan POLİKLİNİK Çalışmalarını/Eğitimlerini nerede yapacaklar ve AĞIZ/DİŞ HASTANESİ Yöneticileri “BİZ O AĞIRLIĞI KALDIRACAK DURUMDA DEĞİLİZ..” gibi mesajlar veriyorlar..!!
SAFRANBOLU TÜRKER İNANOĞLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ, isim noktası büyük sorun oldu ve bir BAĞIŞÇIYA YAPILMAYACAK ölçü de hatalı tavır ve tutum alındığı için,olay KÜLLİYE’YE kadar tırmandı/tırmandırıldı..
Şimdi de HASTANE YAPILACAK diye alınan araziler olayı çıktı..
2008/2009 Yıllarında HASTANE YAPACAĞIZ diyerek Kamulaştırılan 70 dönüme yakın arazi HASTANE YAPILMADIĞI için Sağlık Bakanlığı tarafından KYK’YA devir edilmiş ve şimdi ARAZİ SAHİPLERİ,KAMULAŞTIRMA AMACINA UYULMADIĞI için HUKUKA GİTMEYİ düşünüyorlar..
İşe bakın “DÜNYANIN EN PRESTİJLİ 1000 ÜNİVERSİTESİ ARASINA GİRDİ..” diye sevinip/gurur duyduğumuz, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,ciddi bir sorunlar yumağı haline mi gelecek veya geldi..
Anlamak hayli zor doğrusu..

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ KONGRESİ’NDE BAŞA/BAŞ YARIŞ VE SEÇİLEN YENİ YÖNETİM KURULU’NUN GÖREV BÖLÜMÜ BEKLEYİŞİ..
Atatürkçü Düşünce Derneği’nin geçtiğimiz Pazar günü yapılan Kongresi’nde başa baş bir yarış yaşanmış ve İKİ LİSTE hazırlanmış olmasına karşın TÜZÜK öyle istediği için üyeler EL YAZILARI ile oy kullanmak zorunda kalmışlar.
Yani bir anlamda ÇARŞAF LİSTE GİBİ OLMUŞ HADİSE.
Yönetim Kurulu’na Sayın DAVUT ÇAYIR 46,Sayın YAŞAR KOÇ 43,Sayın İSMET KUZYAKA 42,Sayın TÜRKAN ÖNER 41,Sayın EMİNE DOĞANLAR 39 ,Sayın ORKUN AYTEN 37,Sayın HİLMİ İNCE 37 oy ile seçilmişler.
Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise Sayın KAZIM ÖLMEZ her iki liste de yer almış ve 60 oy ile,Sayın AHMET ALTUN 40 ve Sayın DURMUŞ KIÇIRDAR 40 oy alarak seçilmişler..
Şimdi Yönetim Kurulu kendi içerisinde GÖREV BÖLÜMÜ yapacak ve Başkan belirlenecek,Tüzüğe göre diğer GÖREVLERE seçimler gerçekleştirilecek.
Bu arada ADD’YE yakın çevreler “DERNEK BÖYLESİNE HEYECANLI VE ÇEKİŞMELİ GENEL KURUL YAPILINCA,ÖNÜMÜZDE Kİ SÜREÇTE VE ÇOK SAYIDA YENİ ÜYE KAYDINA GİRİLECEĞİNİ BEKLEMEK YANLIŞ OLMAZ.BU ARADA TEPKİ AYRILMALARI DA DÜŞÜNÜLMELİ..” gibi görüş veriyorlar..
ADD SON YILLARIN EN ÇEKİŞMELİ KONGRESİNİ YAPTI..

2013 YILINDA Sayın FADIL DEMİREL’İN KARDEMİR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEMİNDE BAŞLAYAN 2015 YILINDA İHALESİ BİTEN DEMSAN İLE..
KARDEMİR’İN Sayın FADIL DEMİREL’İN Genel Müdürlüğü döneminde ve 2013 yılında başlayan,2015 yılında İHALESİ sona eren/erdirilen DEMSAN A.Ş olayında yeni bir gelişme başladı..
SPK,KARDEMİR’E bir yazı yollayarak “YAPTIĞIMIZ TETKİKLER SONUCU,DEMSAN A.Ş’YE 44 MİLYON LİRA CİVARINDA FAZLA ÖDEME YAPILMIŞ. BU PARAYI İLGİLİ DEMSAN A.Ş.’DEN GERİ ALIN..” şeklinde bir talepte bulunmuş.
KARDEMİR şimdi bu parayı DEMSAN A.Ş.DEN isteyecek veya istedi,eğer DEMSAN,SPK’IN fazla ödediniz geri alın dediği KARDEMİR’E bu parayı iade etmez ile,KARDEMİR YASAL SÜREÇ BAŞLATACAK..
DEMSAN olayı yıllardır çözüme kavuşmadı iyi mi..?
Şimdi yeni bir sayfa açılmış bulunuyor DEMSAN için

KARABÜK BARO BAŞKANLIĞI İÇİN 175 AVUKAT 2020 EKİM AYINDA SANDIK BAŞINA GİDECEK VE ADAY OLMAYI DÜŞÜNEN AVUKATLAR…
Karabük BARO BAŞKANLIĞI Seçiminin 2020 ekim ayı içinde yapılacağına işaret eden,ilgili kişiler “BU SEÇİMLERDE,ŞU AN İÇİN 175 AVUKATIMIZ SANDIK BAŞINA GİDECEK..” yolunda bilgi veriyorlar.
Daha önce ki BARO YÖNETMENLİĞİNDE,bir Baro Başkanı 2 dönem aday olabilirken,yapılan değişiklik ile “BİR BARO BAŞKANI 5 DÖNEM ADAY OLMA HAKKINA SAHİP OLMUŞTU..”
Bu açıdan Karabük Baro Başkanı Avukat Sayın RIDVAN ERDOĞAN’IN yeniden BAŞKAN ADAYI olacağına işaret edilirken “MUTLAKA BAŞKA ADAYLAR DA ÇIKACAKTIR..” yolunda bilgiler veriliyor..
2020 Ekim ayına kadar,halen stajyer olarak görev yapan bazı isimlerinde BARO ÜYESİ olması halinde,şu an itibarı ile 175 olan sayının biraz daha yükselebileceğine işaret ediliyor.
Geçtiğimiz yıllarda ki BARO BAŞKANLIĞI Seçimlerinin,hayli çekişmeli,hayli heyecanlı geçtiği dikkate alınırsa,bu dönem yapılacak BARO BAŞKANLIĞI Seçimlerinin,Avukat sayısının çok artması ile, çok daha çekişmeli geçmesinden söz ediliyor.
Sözün bu noktasında Karabük BAROSU içinde,daha şimdiden guruplar oluşmaya başladığını söyleyen BAZI AVUKATLAR,bu defa GENÇLER ve ESKİLER ağırlık noktasını oluştururken,SOSYAL DEMOKRATLAR ayrı bir gurup olarak BARO SEÇİMLERİNE hazırlanıyorlar gibi bilgiler dikkat çekiyor.
Öte yandan,bazı KURUM AVUKATLARININ DA hızlı bir çalışma içerisine girebileceklerine değinen,Avukatlar camiası “SEÇİMLER İÇİN NİYETİ OLANLAR, ŞU AN İTİBARI İLE AVUKATLAR ODASI’NDA NABIZ YOKLAMALARINA BAŞLADI BİLE..” görüşünden hareket ediyorlar..
KARABÜK AVUKATLARI BARO SEÇİMLERİNE HAZIRLANIYORLAR..

KARDEMİR,YENİŞEHİR ÇAMLIK LOJMANLARI “HALEN KÖMÜR YAKARAK..” KARABÜK’ÜN HAVASINA OLUMSUZ ETKİ YAPIYOR MU ACABA..?
Geçtiğimiz süreçte KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın MUSTAFA YOLBULAN geçtiğimiz süreçte bir açıklama yaptı ve “2020 YILINDA TOPLAM 50 MİLYON DOLARLIK ÇEVRE YATIRIMI DAHA YAPACAĞIZ..” dedi.
Sayın MUSTAFA YOLBULAN 2020 yılında yapılacak bu 50 milyon dolarlık ÇEVRE YATIRIMI ile TOPLAM 200 MİLYON DOLARLIK çevre yatırımı yapılmış olacağına da,özellikle dikkat çekti.
Düşün KARDEMİR TOPLAM 200 MİLYON DOLARLIK ÇEVRE YATIRIMI YAPIYOR ve bu arada YENİŞEHİR ÇAMLIK BÖLGESİ’N DE BULUNAN o eski lojmanlar da halen DOĞALGAZ YOK,KÖMÜR KULLANIMI sürüyor/sürdürülüyor.
Eskiden KARABÜKSPOR MAÇLARI sırasında KÖMÜR SOBALARI yakılır ve MAÇLARI NAKLEDEN Televizyon Kuruluşlarının bile ÇIKAN DUMANLAR dikkatini çekerdi..
YENİŞEHİR ÇAMLIK BÖLGESİ’NDE TOPLAM KAÇ LOJMAN VARDIR.
Dileriz 2020 yılında yapılacak 50 Milyon dolarlık yatırıma O LOJMANLARIN DOĞALGAZA ÇEVRİLMESİ DE vardır ve gerçekten özellikle AKŞAM ÜZERLERİ KÖMÜR SOBALARININ yakıldığı dönemler ortaya çıkan görüntüler giderilir.
Aslında YENİŞEHİR DE Kİ TÜM TESİSLERİN ELDEN GEÇİRİLMESİ GEREK.
Hiç hoş olmayan bir resim veriyorlar…

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KAMPUS ALANI İÇERİSİNDE “HASTANE YAPIMI İÇİN KAMULAŞTIRILAN..”YERLERİN DEĞERİ KAÇ MİSLİ ARTTI ACABA..?
2008-2009 Yılları arasında HASTANE YAPILACAK gibi bir gerekçe ile Kamulaştırılan,yaklaşık 70 dönümlük alanın DEĞERİ O GÜNDEN BU GÜNE kadar kaç misli arttı acaba..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KAMPUS ALANI İÇERİSİNDE KAMULAŞTIRILDI.
KAMULAŞTIRMA,HASTANE YAPIMI İÇİN YAPILDI,daha sonra “BİLİNMEZ NEDENDİR..” Hastane yapımından vazgeçildi ve Kamulaştırma amacı doğrultusunda yapılmamış oldu.
O ZAMAN 1 MİLYON 500 BİN LİRA falan civarında bir Kamulaştırma bedeli verilmişti,bu işlerle ilgili bazı Kardeşler “ŞU AN O YERLERİN DEĞERİ EN AZ 10 MİSLİ ARTMIŞTIR..” falan diyorlar.
SAĞLIK BAKANLIĞI bu Kamulaştırmayı yapmış,sonra HASTANE YAPIMINDAN vazgeçilmiş ve anılan bu alan KYK’YA devir edilmiş veya satılmış ve şimdi YERLERİ KAMULAŞTIRILAN insanlar bu konuyu HUKUKA GÖTÜRMEYİ planlıyorlar..
Düşün bir de HUKUKA GİTTİLER ve yerlerinin sahiplerine geri verilmesi yolunda bir karar çıktı,ÜNİVERSİTE KAMPOS ALANI içerisinde SEBZE/MEYVE BAHÇELERİ ne güzel olur değil mi..?
Ne güzel bir KARABÜK’TE YAŞIYORUZ YARABBİ..!!

OKURUM Sayın MEHMET ÖZCAN’IN “OLASI BİR DEPREM KONUSUNDA YAZDIĞI YORUM,YAPTIĞI UYARILAR..” MUTLAKA DİKKATE ALINMALI..
Çok değerli okurumuz Sayın MEHMET ÖZCAN,dün HER TELDEN Köşesine olası bir DEPREM ile ilgili bir YORUM yollamış ve dileriz,umarız ve isteriz ki,Sayın MEHMET ÖZCAN’IN bu Yorumunu İLGİLİLER dikkatle okurlar,gereğini yerine getirirler..
Sayın MEHMET ÖZCAN bir Okul ismi veriyor..
Kendisinin de bu Okulda Öğretmenlik yaptığına işaret ederek “BU OKUL İÇİN DEPREME DAYANIKSIZ RAPORU VERİLDİĞİNE..” dikkat çekiyor ve bu manada ÇEVRESİNDE Kİ konutlara dikkat çekiyor.
KARABÜK CİDDİ BİR DEPREM BÖLGESİ,BU BİR GERÇEK..
Peki bu manada ciddi önlemler alınıyor mu..?
İŞTE BU SORUYA “EVET ALINIYOR,KENTSEL DÖNÜŞÜME HIZ VERİLDİ..” falan gibi bir cevap vermek oldukça güç ve yine Sayın MEHMET ÖZCAN ÖĞLEBELİ Mahallesine değiniyor..
Çok haklı..
Ne diyelim CİDDİ BİR ÖNLEM ALINMAZSA,DUA EDERİZ.
“ALLAH BİZİ DEPREMDEN KORUSUN..” deriz,yeterli olur mu..?

Bu yazıya 6 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  aferin yolbulan
  4 Şubat 2020 00:57

  aferin yolbulan
  babana hakaret eden babanın boy boy resimlerini karabüke yapıştıran kardemire söven
  geçmişte bir sendikanın savunucusu ekmek arası satan elemanın oğlunu bilem işe almışsın ya aferin sana babanın ruhu ne durumda
  pardon kayserilimiydiniz siz gurbette hemşericilik var ya

 • Avatar
  Mustafa ünal
  4 Şubat 2020 06:40

  Karabukspor noldu mefta mi?

 • Avatar
  Gönderen
  4 Şubat 2020 08:45

  Bu Demsan şirketinin sahipleri kim acaba? Onlar da kamuoyuna açıklansa iyi olmaz mı? Kamuya açık binlerce ortağı olan Kardemir’den haksız kazanç elde edenler varsa (spk öyle demiş), onların da kamuya açıklanması gerekmez mi?

 • Avatar
  Kim bu
  4 Şubat 2020 09:37

  Bir bilmecem var çocuklar
  Oğul Kardemir de çalışır
  Baba Kardemir düşmanı.

 • Avatar
  Agız dolusu küfür edenler
  4 Şubat 2020 11:20

  Eeee ne demişler DEVEYE DİKEN
  Babana ağız dolusu küfür etsinler evinde oturamaz hale gelsin.
  Evinden kaçsın mahdumunu hemde kademeyle işe al.
  Daha işin siyasetini yazmayalım.
  Daha neler görücez neler bunların karakteri bu kardeşim.
  DÜN DÜNDÜR BUGÜN BAŞKA.
  Bundan sonra gelecek bekleyenler ihanet edin.
  Çok deyil birkaç sene sonra TALTİF EDİLİNSİNİZ..
  Siz olmasanız bile mahdumlarınız taltif edilir.

 • Avatar
  En fazla Baca Dumanlar, Fabrika Yanındaki Mahalleden
  4 Şubat 2020 16:06

  En fazla Baca Dumanlar, Fabrika Yanındaki Mahalleden çıkıyor, Kent meydanından Polis karakolu önünden bakıldığında bariz görünüyor fabrikadan fazla… Çeşit Çeşit duman ve koku….
  Görüntü kirliliği estetik, planlama yorum yapmaya gerek yok

Bir Yorum Yazın