Her Telden (5 Mayıs 2020)

 • Yazının Tarihi: 4 Mayıs 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 1417 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

BOŞALAN MİLLİ EĞİTİM VE İŞKUR MÜDÜRLÜKLERİ İÇİN “SİYASET-BÖLGE-SENDİKA DAHİL,TEKMİLİ BİRDEN..” BÜYÜK BİR MÜCADELE SÜRÜYOR
Şu covid-19 veya koronavirüslü günlerde TİCARİ HAYAT adeta durdu,SOSYAL HAYAT adeta durdu,bu durgunlukları İKİ KONU ciddi biçimde dalgalandırıyor galiba.
Biliyorsunuz MİLLİ EĞİTİM İL MÜDÜRLÜĞÜ boşaldı.
İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ DE boşaldı,vekaleten yürütülüyor.
Bu iki İL MÜDÜRLÜĞÜ için müthiş bir mücadele yaşandığına ilişkin haberler alıyoruz,bu mücadele sırasında bir ayak SİYASET KURUMU,bir ayak BÖLGESEL NİYETLER,bir başka ayak ise SENDİKAL tavır gibi görülüp/gösteriliyor.
Örneğin İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ noktasında,hemen herkes Sayın MUSTAFA ÇALIŞ için “ASALETEN ATANMASI HALİNDE ÇOK VERİMLİ BİR GÖREV SÜRECİ GEÇİRECEK KADAR DENEYİM,BİRİKİM VE LİYAKAT SAHİBİ BİR İNSANDIR..” görüşünde.
Ancak,buna rağmen,bazı Bölgesel çalışmalardan da söz ediliyor.
Öte yandan MİLLİ EĞİTİM Müdürlüğü noktasında,mücadele daha büyük gibi görünüyor ve Başarılı İl Müdürü Sayın M.FATİH VARGELOĞLU’NU bir başka göreve atattıran bir iradeden söz edenler, “O İRADE KENDİNE AİDİYET DUYAN BİR BAŞKA İSMİ ATATTIRMAYA ÇALIŞIYOR..”diyorlar..
Siyaset Kurumu bu konulara nasıl yaklaşım gösterecek..?
Olayın bu bölümünde MERAKLI BİR BEKLEYİŞ VAR elbet..

KARABÜK MİLLİ EĞİTİM BÜNYESİNDE,Sayın NEVZAT TÜRKKAN’DAN SONRA,Sayın M.FATİH VARGELOĞLU’NU ORDU İLİNE GÖNDERDİ…
Karabük MİLLİ EĞİTİM alanında,ORDU İLİNİN alt yapısı gibi,daha önce Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde “ÇOK BAŞARILI HİZMETLER VEREN..” Sayın NEVZAT TÜRKKAN,yanılmıyorsak 2012 yılında ORDU İL MİLLİ EĞİTİM Müdürlüğü görevine atanmıştı.
Sayın NEVZAT TÜRKKAN çok başarılı bir Bürokrattı..
O dürüst,başarılı,çalışkan tavrı nedeni ile ORDU İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Sayın NEVZAT TÜRKKAN 3.5 yıla civarında görev yaptığı ORDU İlinde halen “ÇOK BAŞARILI BİR MÜDÜRDÜ..” şeklinde hatırlanıyor.
Karabük bu kez İl Müdürü Sayın MEHMET FATİH VARGELOĞLU’NU,Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine uğurladı ve Sayın VARGELOĞLU bu göreve,bir anlamda taltifen gönderildi olarak görülmeli.
Karabük’te yaptığı başarılı çalışmalar taltif edildi sayılır.
Olayın tam bu noktasında BU ATAMA ÖNCESİ veya SIRASINDA Siyaset Kurumuna “HERHANGİ BİR GÖRÜŞ SORULDU MU..?” veya KARABÜK BÜROKRASİSİ’NE herhangi bir görüş soruldu mu acaba..?
Her neyse artık,Sayın VARGELOĞLU Ordu İl Milli Eğitim Müdürü oldu..
Karabük’te ise BU MAKAM İÇİN ciddi bir mücadele var galiba..!!

KARABÜK’TE BİR ANKET YAPILSA VE “ŞU AN İÇERİSİNDE KARABÜK’ÜN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR..?” DİYE SORULSA ACABA NE ÇIKAR…?
Karabük’te,bir süre sonra ve en azından ŞU sıkıntılı günler bitince BİR ANKET YAPILSA ve Karabük’lülere “BU KENTİN EN ÖNEMLİ SORUNLARI NELERDİR…” diye sorulsa..
ACABA NELER ÇIKAR..
Örneğin EN BÜYÜK SORUN HASTANE YETERSİZLİĞİ Mİ çıkar..
Veya KARABÜK’TE İŞSİZLİK Mİ çıkar..?
Olmadı ŞEHİRİÇİ TRAFİK SORUNU GİTTİKÇE BÜYÜYOR MU çıkar..
Bunu gerçekten merak ediyoruz,ciddi bir ANKET ÇALIŞMASI yapılsa,KARABÜK’ÜN SİZCE EN BÜYÜK VE EN İVEDİ ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNU nedir diye sorulsa,ne çıkar veya SİZ NASIL CEVAP VERİRSİNİZ..?
Bir düşünün lütfen..
Olayın tam bu noktasında KARDEMİR ve MARZİNÇ Tesisleri tam kapasite çalışıyor,ŞEHİRİÇİ TRAFİK çok azaldı ve örneğin HAVA KİRLİLİĞİ DİP YAPMIŞ durumda..
Herhalde şu durumda HAVA KİRLİLİĞİ pek fazla çıkmaz..
Böyle bir ANKET ÇALIŞMASI YAPILSA siz ne cevap verirsiniz..?

EEEE, DİYELİM Kİ; 65 YAŞ ÜSTÜ VEYA 20 YAŞ ALTI İNSANLARIMIZA UYGULANAN “SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI..” BİR PARÇA GEVŞETİLDİ,MASKE İŞİ.!
Biliyorsunuz 65 yaş üstü ve 20 yaş altı milyonlarca insan SOKAĞA ÇIKMA yasağı kapsamında,evlerinde kaldılar ve sinirleri son kerteye gelmiş durumda görünüyor.
ÖZELLİKLE 20 YAŞ ALTI GERÇEKTEN BÜYÜK SIKINTI ÇEKİYOR..
Şimdi gündem de 65 YAŞ ÜSTÜ ve 20 YAŞ ALTI insanların SOKAĞA ÇIKMA yasağının biraz gevşetilmesi,iyi olur,bu insanlar iyiden/iyiye sıkıldılar veya sıkıldık..
PEKİ MASKE SORUNU NASIL ÇÖZÜMLENECEK,MASKE NE OLACAK.
Geçen gün yine yazdık “DENİZDEN GEÇİP/DEREDE BOĞULMAYI SEVİYORUZ..” diye Ülke olarak,ne yazık ki bunu iyi beceriyoruz ve “ŞU SALGIN NOKTASINDA ÜLKEMİZ GERÇEKTEN İYİ BİR SINAV VERDİ..” sınavı iyi verdik,ama MASKE İŞİNDE ÇUVALLADIK..!!
Bu insanlara maske nereden bulunacak acaba..?
Allah’tan BİRÇOK BELEDİYE MASKE DAĞITTI/DAĞITIYOR,yoksa iş kötüydü..
Bu insanlara maske nasıl temin edilecek dersiniz..

COVİD-19 veya KORONAVİRÜS DÜNYAYA VE ÜLKEMİZE SESLENDİ “GELECEĞİN EN ÖNEMLİ SEKTÖRÜ ZİRAAT VE HAYVANCILIK..” OLACAKTIR
Covid-19 mu dersiniz,koronavirüs mü dersiniz,işte o illet,işte o menhus salgın DÜNYA ve ÜLKEMİZE haykırıyor,diyor ki “GELECEĞİN EN TEMEL EN BELİRLEYİCİ SEKTÖRÜ ZİRAAT ve HAYVANCILIK OLACAKTIR HABERİNİZ OLSUN..”
Bunu haykırıyor o menhus salgın.
Bu haykırışa EFLANİ/ESKİPAZAR/OVACIK İlçeleri hemen kulak vermeli,bunun yanı sıra SAFRANBOLU Belediye Başkanı Mimar Sayın ELİF KÖSE haykırışı duşmuş olmalı ki ZİRAAT KESİMİNE mesaj vermek amacı ile,destek vermek amacı ile adımlar attı..
EFLANİ Ziraat Odası ve Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Sayın MEHMET KARADENİZ bunu önceden görmüş olsa gerektir ki “EFLANİ İLÇESİNDE ZİRAİ ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ ve HAYVANSAL ÜRETİM ÇEŞİTLİLİĞİ..” üzerinde çırpınıp duruyor..
ZİRAİ ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ ve HAYVANCILIK adeta geleceğimiz olacak..

KARABÜK VE KARABÜKLÜLER BİRÇOK “BÜYÜK YATIRIMI UNUTMALI MI,ÖRNEĞİN İSMETPAŞA OSB, ALDEĞİRMEN BARAJI,ŞEHİRİÇİ GEÇİŞ V.B.”
Dünya ve Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor,bu süreç o veya bu şekilde sona erdiğinde de HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK yolunda uzman görüşleri var.
BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN KARABÜK VE KARABÜK’ÜN GELECEĞİ..
Örneğin KARABÜK BÜYÜK YATIRIMLARINI UNUTMALI MI..?
Bakın İSMETPAŞA METAL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için bir umut var mı,Karabük bu Bölge olayını gerçekleştirebilir mi veya 15-20 sene bu işi unutmalı mı..?
ALDEĞİRMEN BARAJI İnşaatının,ancak yüzde 20-25 kadarı yapılabildi,BU TÜR YATIRIMLARA DEVLETİN PARA HARCAMAYACAĞI yolunda çok güçlü sinyaller geliyor,bu yatırımın yeniden başlaması kaç yıl sürebilir..
ALDEĞİRMEN BARAJI yapılamayınca,ARAÇ ÇAYI DÜZENLEMESİ yapılamayacağına göre,demek ki ARAÇ ÇAYI çok daha uzun yıllar bu çirkin hali ile AKMAYA DEVAM edecek..!!
Ya gün geçtikçe artan ŞEHİRİÇİ TRAFİĞE ÇÖZÜM olması beklenen KARDEMİR GİRİŞİNDEN BAŞLAYACAK GEÇİTLER için ne kadar süre beklemek gerekecek dersiniz..?
KARABÜK’E, YENİ BİR HASTANE için sizce,bu ortamda,umut var mı..?
Peki,SOĞUKSU MAHALLESİ’NDE Kİ 11 KATLI BİNA ne yapılabilir..?
Karabük’ün kısa vadeli geleceği pek parlak görünmüyor değil mi..?

KARABÜK’ÜN,BU MENHUS SALGIN SONRASINDA Kİ,GELECEĞİNE EN ÖNEMLİ “ETKİ VE DAMGA KARDEMİR İLE KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDEN”
Karabük’ün şu menhus salgın sonrasında ki geleceğinde,KARDEMİR ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ çok önemli bir yer tutacaktır,hoş zaten şimdi de öyle,ancak ,Karabük’ün bazı beklentileri de tamamen sıfırlanacağı için,bu iki güzide kuruluş çok daha önem kazanacaktır..
KARDEMİR,GELECEKTE,BELİRLİ BİR SIKINTILI SÜRECE GİRER Mİ..?
Bakın olayın tam bu noktasında 1999-2002 yıllarını yaşamış olan KARABÜK YAŞAYANLARI gerçek bir tedirginliğin içerisinde,o yıllar Karabük Sokaklarında ÜCRETSİZ İZİNE çıkmış/çıkartılmış,KARDEMİR çalışanları vardı,ham madde alamayan bir KARDEMİR vardı.
Kaldı ki,KARDEMİR o duruma düşerken yapılan İDARİ HATALARI bir kenara geçelim,DÜNYA bir ASYA/RUSYA krizi yaşıyordu ve üstüne bir de İDARİ KRİZLER binince neler yaşanmıştı.
İnsanlar o günleri tekrar yaşar mıyız diye korkuyorlar..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ise bu kriz sonrasında neler yaşayacak,örneğin DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ Öğrencileri POLİKLİNİK Eğitimini nerede alacaklar veya o sıkıntı sürecek mi..?
Gelecekte KARABÜK DİŞ HEKİMLİĞİ Fakültesi tercih edilecek mi..?
KARABÜK’ÜN GELECEĞİNİ,ŞİMDİDEN MASAYA YATIRMAK GEREKİR Mİ..?
Ne dersiniz..?

EĞER,ÖZEL MEDİKAR HASTANESİ DE OLMASA, KARABÜK’TE SAĞLIK BÜYÜK SORUN OLACAK VE ÖZELLİKLE KADIN/DOĞUM NOKTASINDA..
Birkaç kez daha yazdık,insanlar sağlıklarına çözüm bulabilmek amacı ile, KBÜ ŞİRİNEVLER Hastanesi’ne gitmekten çok ciddi biçimde çekiniyor ve ister haklı görün,ister haksız görün,buraya gitmeye korkuyorlar.
SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİ hem uzak,hem hekim açığı var.
KARABÜK ve ÇEVRE İLLERE bu anlamda hizmet veren tek Hastane MEDİKAR ve eğer MEDİKAR’DA olmasa Karabük’te çok ciddi bir sağlık krizi ile karşı/karşıya kalmamız kaçınılmaz.
ORADA,O MENHUS HASTALIKTAN YATAN YOK.
Başka hastalıklardan yatanlar var elbet ve MEDİKAR’DA olmasa,Karabük’ü gerçek bir kriz bekliyor,insanlar tanı ve tedavi noktasında geliyorlar gönül rahatlığı ile işlerini görüyorlar.
Özellikle KADIN/DOĞUM NOKTASINDA.
Düşünün ki,doğum yapan bir anne ve bebeği bir kat yukarı da O MENHUS hastalıktan yatan/yatanlar varken,korkmaz mı,çekinmez mi,aslında hiçbir sıkıntısı olmadığını kabul etseniz bile,algı olarak rahat olunabilir mi..?
MEDİKAR ŞU GÜNLERDE ÇOK BÜYÜK BİR AÇIĞI KAPATIYOR.

15 TEMMUZ 2016 TARİHİNDEN SONRA “FETÖ OLAYINI ÇOK HAFİF ATLATAN KARABÜK’TE…” ÖZELLİKLE İDARİ BİRİMLER VE TİCARİ BİRİMLER
15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan ASKERİ KALKIŞMA ile birlikte,Ülke gündeminde başlayan FETÖ TEMİZLİĞİ noktasını Karabük çok ama çok ucuz biçimde geçirmişti.
O SÜRECİ İYİ HATIRLAYIN..
Karabük’ün İDARİ SİSTEMİNİN en tepe noktasında görev yapmış olan Vali,Kaymakam,Emniyet Müdürü,C.Savcısı gibi çok değişik İDARİ BİRİM yetkili isimleri bu konuda ciddi sıkıntılar yaşadılar.
İDARİ BİRİMLERDE görev alan bu isimlerden sıkıntı yaşayanlar olmuştu.
Bu insanların TABAN İLE İLİŞKİLERİ nasıldı..?
KARABÜK İNSANI,KARABÜK TİCARİ HAYATININ etkin isimleri ile ilişkileri nasıldı,ALT KADEMELERDE yer alan,BÜROKRAT ve insanlarla bireysel veya örgütsel nasıl ilişkileri vardı..?
Hatırlıyoruz,O Dönem Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ çok önemli açıklamalar yapmıştı,hatta,belirli kademelerden bilgilerinin alındığına ilişkin bilgilerde sızmıştı.
KARABÜK O DÖNEMİ ve SONRASINI ÇOK HAFİF ATLATMIŞTI.
ÖYLE OLMUŞTU DEĞİL Mİ..?

 

Bu yazıya 11 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  karbuksevdalısı
  4 Mayıs 2020 23:40

  Hep önçeliğimiz vatanımız milletimiz ve Karabük ümüz olmalı.Niyet hayır akıbet hayır olmalı.Salgın var deniyor COVİD19 kapsamında bazı tedbirler alındı 20 yaş altı ve 65 yaş üstü evede kalacak.dışarı çıkmayacak neden vurus bulaşmasın.Ama evde çalışan cocuk bababa işe gidip gelecek vurusu eve taşımayacak mı?Cumartesi pazar sokağa çıkamak yasak vurus tehlikesi var. pazartesi iş başi vurus 5 gun yok mu ? otuz bir ile seyyehat yasağı var ama yurt dişindan vuruslü ülkelerden insanlar getirilip ülke geneline yayılıyor.sonrada bir kasaba koy 1 vaka var karantina 14 gün kuralı uygulanıyor ilginç ? ondort gün karantinaya alınan koy veya apartmada 14 gun sonunda hiç bir belirtisi ateşi yoksa dısarı sokağa salınıyor insanlar. hani : bu vuruste gizli taşıyıcılar hani enfekte olan insanlar hiç bir belirti göstermeye bilirdi? neden test yapılmadan karantinada olan salınıyor insanlar ?11 mayısta avm ve berberler kuaforlar açılıyor.Ne değişti hani gizli tasıyıcılar vardı ?hiç belirti göstermeyen ?
  ALLAH cc ÖNCE vatanımızı milletimizi karabükümüzü tüm mazlumları korusun.AMİN…

 • Avatar
  Karabükün en büyük sorunu
  5 Mayıs 2020 08:46

  Bana göre Karabükün en büyük sorunları
  1;İŞSİZLİK
  2;hastane eksiği
  3;KENTİN DÜZENSİZ VE BAKIMSIZLIĞI
  4;YTARIM GELMEYİŞİ
  5;siyasi kadroların yetersizliği
  Saygılarımla

 • Avatar
  Karabük En Önemli Sorunu
  5 Mayıs 2020 10:42

  Karabük’ün en önemli sorunu Yönetimi ve yönetim kadroları bir çok sorunları yazmaya gerek yok. Başarılı genç girişimci yönetim ve idarede eğitimli donanımlı v.s sahip bir yönetici ve yönetim kadrosu zaten bir çok sorunu tamamen profesyonel olarak ele alıp yöneticiliğini yapar.
  Bilindiği üzere ülkemizde genel merkezi yürütme organında seçilmiş lider olarak sorumlu Cumhurbaşkanı, yerel yönetimde de Belediye Başkanı, İl genel meclisi başkanı var. Yani bu sorumlular kurumların teşkilat yapısında seçerken atarken yukarıda belirlenen başarılı yöneticiler ile çalışırlarsa sorun zaten çıkmaz tek dikkat edilmesi gereken hedefleri belirleme, takip ve ölçme dir.
  Örnek; Liderler, Hedeflerinizi belirler yönetici adaylar ile paylaşır verirsiniz bu hedefleri en kısa sürede yapacağını beyan edenleri seçersiniz. bu arada ara süreçte TAKİP sistemini devreye sokar aşamaları gözlemler ve hedeflere ilerleme sürecini değerlendirmiş olursunuz. Öngörüleriniz ile yöneticinize kararı verip görevi bırakmasını yada iyi gidiyor devam dersiniz.
  Kısa ve Uzun süreçleri de eş zamanlı bilgileri toplayıp işleyerek geçmiş ile hedeflerde ölçme yapabilirsiniz.
  Bunlar olursa işlerde çorba olmaz. Fakat bunlar olmaz ise çorba olur. Bina boş duruyor niye yapıldı, ara eleman, nitelikli personel neden yok, eğitimde başarı oranı düşmüş mü, güzel ırmaklar neden atıl pislik, trafik neden düzensiz, çarpık yapılaşma, kentsel dönüşüm neden olmadı, tarım arazileri nasıl betonlaştı, ihracat neden düştü, kayıt dışı paralar nereye gitti, v.b v.b sorunlar bitmez…

 • Avatar
  radar
  5 Mayıs 2020 12:39

  Karabük ün en büyük sorunları
  1- kıskançlık
  2- bölgecilik
  3- Zengin amcalarımızın yatırımı üretime değil, betona ve tüketime yapmaları.

 • Avatar
  SOĞUKSU 11 KATLI BİNA
  5 Mayıs 2020 13:32

  AHMET ABİ
  SÜREKLİ DİLE GETİRDİYİN İLK KEZ KARABÜKLÜLERE SENİN TANITTIĞIN 11 KATLI DEV BİNA NOLACAK.KARABÜKÜN EN BÜYÜK SORUNU O NE MAHALLE MUHTARI İLGİLENİYOR NE BAŞKALARI İLGİLENİYOR YAZIK BU MİLLETİN PARALARINA

 • Avatar
  firtina
  6 Mayıs 2020 03:54

  bu millet vekilleri olsun belediye başkanları olsun mulafetin adamlari olsun surekli bir laf dalaşı siz bu laf dalaşı yapacaginiza karabuke ne yapalim ne yarar saglayalim büyükçeli bir fabrika yatirim yapalim işsizliği önlemeyelim onu düşünün siz cebe giren parayı düşünüyorsunuz

 • Avatar
  İstanbuldan Eflenili
  6 Mayıs 2020 10:45

  5 kilometre uzağa yarım kalan nolduğu bilinmeyen inşaat yaptır kasabanın ortasına sanayi sitasi kurmaya çalış sonra sakin şehir olucaz martavalı at arkadaş bu nasıl bi iştir ya CHP Başkanı hakkaten kitabın tam orta yerinden söylemiş böyle iş olurmu ya yıllardır tertemiz bi bardak su veremeyen insana deyer verenler düşünsünler

 • Avatar
  karabüklü
  6 Mayıs 2020 12:30

  işkur için mustafa çalış bey en uygun adaydır,geçen yıl seçim zamanı gibi en kritik süreçte kırmadan dökmeden vekaleten olmasına rağmen müdürlüğü yapmıştır,6ay uzun bir zaman ve adı olumsuz hiçbir olayla birarada olmadı…çalışkan samimi bir bürokrat…başka bir aday varsa ve tercih edilirse yine yeniden karabük kaybedecektir…

 • Avatar
  Milli Eğitim Bozulmamalı
  6 Mayıs 2020 14:06

  Milli Eğitim çok önemli bir kurum ve Karabükte bu kurumun bozulmasına izin verilmememi.Onun için çok dikkatli bir atama gerekiyor.Bakın Müdür Yardımcıları içinde kaç yıldır duranlar var ve nedense Müdür olarak göreve getirilebilecek isim bile yok.Başarılı olanlar bir yerlere gidiyor.Mesela Nevzat Türkkan bey çok başarılıydı birden Ordu İl Müdürü oldu.Mill Eğitim Müdürlüğü çok önemli yok o vakıf yok bu cemaat değil Eğitimci birisim atanmalı lıyakatli bir isim atanmalı

 • Avatar
  Karabükün en büyük sorunu
  7 Mayıs 2020 08:30

  Anket yapılsa Karabükün en büyük sorunu Siyasetin etkisiz proje üretemeyen pasifliği çıkar herhalde.Baksanıza Milli Eğitim ve İşkur Müdürlüğü için en büyük güç memur sendikalarıymış liyakat noldu işin ehli olmak noldu bir müdürlük ensar bir müdürlük hakyol bir müdürlük başkası iyide liyakat noldo liyakat

 • Avatar
  Kamuda-Özelde İdari Kadrolar nasıl
  7 Mayıs 2020 10:23

  Bilimsel Olarak İdari kadrolarda Müdür, Müdür Yardımcısı unvanların eğitim özelliklerine bakıldığında Üniversitelerin ilgili bölümlerinden İşletme, Kamu Yönetimi İktisat v.b bölümler olmalıdır. Teknik idari müdürlük kadrolara da ise (Örnek Bilgi İşlem) üniversitelerin ilgili bölümlerinden olmalıdır.
  Özel Eğitim kurum yada diğer Özel şirketlere bakın yönetim kurulu liderler girişimci diyelim, idari kadrosunu genel müdürü nasıl seçer hangi hedefleri doğrultusunda seçer Genel müdür de kurumda çalıma arkadaşlarını yönetim kuruluna sorumlulukları gereği uygun şekilde oluşturur.
  Biz bırakalım bu işleri de artık gelişmiş ülkelerde kurumlar, şirketler aradıkları yönetici ve teknik sorumlularını üniversite ilgili bölümlerinden mezuniyeti kriterleri en altta kalıyor. Kendi belirledikleri Sertifikasyon eğitim kurumlarında bir çok alanlarda seviye belgelerine, daha önceki yönetimdeki başarılarına, yapacakları stratejileri v.b bir çok kriterler gözeterek belirliyor.
  Dolayısıyla bu doğrultuda harekat eden Ülkeler gelişmiş, kurumları verimli ve başarılı, şirketler de karlı rekabetçi ve devamlılığı oluyor…

Bir Yorum Yazın