Her Telden (6.Aralık.2018)

 • Yazının Tarihi: 5 Aralık 2018
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 922 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

RAHMETLİ NECMETTİN ERBAKAN’IN OĞLU,DR.FATİH ERBAKAN’IN ÖNDERLİĞİNDE KURULAN SİYASİ PARTİ’NİN KARABÜK KURUCULARI KİMLER
Biliyorsunuz,Eski Başbakanlardan Rahmetli NECMETTİN ERBAKAN’IN oğlu,Sayın FATİH ERBAKAN önderliğinde,yeni bir Siyasi Parti kuruldu ve çalışmalarına başladı.
YENİ REFAH PARTİSİ,ARTIK,RESMEN KURULDU..
Şimdi,sıra geldi,Ülke Genelinde Örgütlenmeye..
Peki YENİ REFAH Partisi’ni KARABÜK ve İLÇELERİNDE kimler kuracak acaba ve Kurucuların arasında Sayın AHMET FATİH KARAHASAN’DA bulunuyor.
Sayın AHMET FATİH KARAHASAN,uzun süre önce ve REFAH Partisi’nin kapatılmadığı dönemlerde Karabük İl veya İlçe Başkanlığı yapmış bir isim ve O TABANI yakından tanıyor/biliyor..
YENİ REFAH PARTİSİ’Nİ KARABÜK’TE KİM/KİMLER KURACAK..?
Bu anlamda,yeni kurulan Parti,Kamuoyu nezdinde en fazla SAADET Partisi’ni etkileyecek veya rahatsız edecektir herhalde,zira,ilk bakışta her iki Parti de aynı tabana hitap edecektir.
Aynı kaynaktan beslenmeye,güç almaya çalışacaktır..
YENİ REFAH PARTİSİ’Nİ KARABÜK’TE KİM/KİMLER KURACAK ACABA..?

KARABÜK İL GENEL MECLİSİ VE ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERLİĞİ,ESKİPAZAR “AKKAYA TERMAL SULARININ..” TESİSLEŞMESİNE NASIL BAKAR.?
Biliyorsunuz,Komşu İl BOLU İl Genel Sekreterliği,İl Özel İdaresi TERMAL TESİS YAPMIŞTI ve halen bu Tesis çalışmalarını sürdürüyor,şimdi bu gerçekten yola çıkarak KARABÜK’TE,Eskipazar AKKAYA HAMAMI Çevresinde ki TERMAL SULAR geliyor insanın aklına.
Vali Sayın FUAT GÜREL,henüz AKKAYA HAMAMI Çevresinde ki TRAVERTEN ÖZELLİKLE bu sular hakkında detaylı bilgiler almamış olabilir,bu nokta da,gerekli bilgileri aldığında atılım yapacağını ummak gerekir.
Örneğin Karabük İL GENEL MECLİSİ ve İL ÖZEL İDARESİ,ek gelir kalemleri bulmak için ciddi çabalar gösteriyor,ciddi atılımların içinde görünüyor ve dileriz bu nokta da çok başarılı olacaklar.
ESKİPAZAR AKKAYA HAMAMI Çevresinde ki O TRAVERTEN ÖZELLİKLİ Termal Sular MTA tarafından yıllar önce günyüzüne çıkartıldı ve üzeri kapatıldı,şimdi KARABÜK İL ÖZEL İDARESİ’NE EK GELİR temini noktasında,buralarda bir TESİSLEŞME YAPILAMAZ MI..?
Bir aralar böyle bir girişim başlatılmıştı..
O İŞİ YAPACAK FİRMANIN BAŞINA OLMADIK İŞLERİN GELDİĞİ SÖYLENDİ..
KARABÜK İL ÖZEL İDARESİ,buraya belirli bir kaynak ayıramaz mı acaba..?
Böyle bir girişim,Karabük için KAÇ YÖNLÜ YARAR SAĞLAR,bir düşünün..

SAFRANBOLU “ŞEHİRİÇİ TRAFİK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA..” CİDDİ,ETKİLİ,BİR ÇALIŞMA,ÇABA YAPILMIYOR GİBİ GÖRÜNÜM..
Safranbolu ŞEHİRİÇİ TRAFİK SORUNU insanları çileden çıkartacak ölçü de düzensiz ve sürücülerin karşılıklı saygısı nedeni ile CAN ve MAL KAYBI olmuyor.
ALLAH’A EMANET GİBİ YÜRÜYOR ŞEHİRİÇİ TRAFİK SORUNU.
Dün bir Okurumuz yorum göndermiş ve Sanayi Sitesi’nin hemen yanıbaşından giden yolun ayrıldığını gerek Bağlar istikametine dönüşün,gerekse Çarşı istikametine gidişin müthiş zorlaştığından söz etmiş.
ŞEHİRİÇİ TRAFİK SAFRANBOLU’NUN EN BÜYÜK SORUNU.
Bu nokta da,geleceğe yönelik olarak bir hazırlığın olup/olmadığı konusunda da insanlar umutsuz ve “ALLAH’A EMANET BİR DURUMUN..” yaşandığı gibi bir algı oluşmuş bulunuyor..
ARAÇ SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR..
Buna karşılık yolların durumu meydan da,Oto Parkların durumu,Oto Park olarak kullanılan alanların durumu meydan da,gerçi ÇARŞI içinde bir iki Okulun Bahçesi kullanılıyor,bir de yeni tesis edilen alan var.
SAFRANBOLU ŞEHİRİÇİ TRAFİK,TAM ANLAMI İLE BİR CANAVAR GİBİ..
Kısa vade de herkesi yutacak bu canavar..!!

AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL’IN “ÇOK CİDDİ,ÖNEMLİ PROJE HAZIRLIKLARI NEDENİYLE..”
Dün bir Kardeşimizle sohbet ediyorduk,kendisi AK Parti içinde çeşitli kademelerde Siyaset yapmış bir insan ve biz “BURHANETTİN HOCA HİÇ ORTALIKTA GÖRÜNMÜYOR..” dedik.
Gerçekten de,geçtiğimiz Cuma günü geldi,sonra kayboldu ortalıktan.
O Kardeşimizde “VALLAHA ABİ BENDE BİLMİYORUM.PARTİLİ YETKİLİ İSİMLERLE DE,BU KONUYU HİÇ GÖRÜŞMEDİM..” dedi ve o yönlü cevaplar verdi bize.
Daha sonra da “SANIYORUM,AYAĞI YERE BASAN,KAYNAKLARI BELLİ VE KARABÜK’Ü UÇURACAK BAZI PROJELERİN ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR YAPIYOR,O ÇALIŞMALARA NEZARET EDİYOR..” gibi tahminlerde bulundu..
O Kardeşimiz “BURHANETTİN HOCAM,BAŞKANLIĞI KAZAN TALİMATINI,REİSTEN ALDI.BU TALİMAT AK PARTİ’NİN TÜMÜNE VERİLDİ VE BUNUN İÇİN AYAĞI YERE BASAN,İNSANLARA CAZİP GELECEK PROJELERLE ÇIKMAK ZORUNDA..” gibi görüşler dile getirdi..
Sonra da “AK PARTİ BU SEÇİMİ ALIR GÖRÜRSÜN..” falan dedi.

SAHİ..! KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,BARTIN/ZONGULDAK/KASTAMONU ÜNİVERSİTELERİ GİBİ 20-25 BİN ÖĞRENCİLERDE KALSAYDI NE OLURDU.?
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE 50/54 BİN civarında ÖĞRENCİ VAR ve ÜNİVERSİTE KARABÜK’ÜN LOKOMOTİFİ gibi oldu,şimdi bu yönlü düşüncelere kızanlar “SİZ ÜNİVERSİTEYİ NİCELİK OLARAK GÖRMEYİN,NİTELİK OLARAK GÖRÜN..” diyenler oluyor ve bir ölçü de haklılardır da..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN KARABÜK’E KATKILARI DA ÇOK ÖNEMLİ..
Eğer BARTIN/ZONGULDAK/KASTAMONU Üniversiteleri gibi,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ DE 20-25 Bin öğrenci kapasiteli kalmış olsaydı,KARABÜK BUGÜN ORTA BOY BİR KASABA görünümünde olurdu,bu bir gerçek.
ŞİMDİ MART 2019 TARİHİNDE REKTÖR SEÇİMİ/ATAMASI VAR.
O nedenle,REKTÖR SEÇİMİ/ATAMASI en az YEREL SEÇİMLER kadar önemli ve KARABÜK’ÜN LOKOMOTİFİ durumunda olan KARABÜK ÜNİVERSİTESİ bu atama veya seçimler,YA DÜMDÜZ GİDEN RAYLARDA süratle ilerleyecek veya RAYDAN ÇIKARAK küçülecek,Karabük’ü de küçültecek
SİZCE HANGİSİ,KARABÜK AÇISINDAN,DAHA YARARLI OLUR.

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ’NİN BAŞLATTIĞI “EVDE SAĞLIK HİZMETİ..” ÇOK BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR VE DUA ALIYOR…
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,çok mübarek,çok yararlı bir hizmete imza atarak “EVDE SAĞLIK HİZMETİ..” verdirmeye başladı ,bununla ilgili kurulan BİR EKİBİN YETERSİZ KALDIĞI,yeni ekipler kurulduğu belirtiliyor..
ÖYLESİNE BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR EVDE SAĞLIK HİZMETİ.
Sayın VERGİLİ bu uygulama ile büyük takdir alıyor,çok dua alıyor..
İmkansızlıklar nedeni ile bir kıyıda atılmış gibi duran yoksul insanların ayağına gidiliyor,EVLERİ TEMİZLENİYOR,SAĞLIK HİZMETİ,BAKIMI,yapılıp tertemiz hale getiriliyor..
Meğer ihtiyacı olan ne çok insan varmış.
Çok önemsediğimiz,çok sevdiğimiz birisi anlattı “YILLARDIR BİR BANYO BİLE YAPAMAMIŞ İNSANLARA ULAŞIM SAĞLANMIŞ..” gerekli her türlü bakımı özenle yapılmış “BUNDAN DAHA MÜBAREK BİR HİZMET OLUR MU..?” dedi..
Gerçekten olmaz.
Sayın RAFET VERGİLİ kurduğu ekiplerle EVDE SAĞLIK HİZMETİ verdiriyor ve bu nokta da kurulan BİR EKİP artık yetmez hale gelmiş ve yeni ekiplerle hizmetin devam ettiğine işaret ediliyor..
Ne kadar güzel değil mi..?
Artık “KİMSE/KİMSEM YOK DEMİYOR,BELEDİYEM VAR DİYOR..”
Ne kadar güzel ve mübarek bir hizmet değil mi..?

DİKKAT EDİN,KARABÜK 2018 YILININ İLK YARISINDA NELER KONUŞUYOR,NE YATIRIMLARDAN SÖZ EDİYORDU,YA ŞİMDİ NE KONUŞUYOR…?
Lütfen iyi dikkat edin.
KARABÜK 2018 YILI İLK YARISINDA NELER KONUŞUYORDU..?
Şimdi bunlardan hiçbirinden söz ediliyor mu,ne oldu,neler değişti de KARABÜK BÖYLESİNE SESSİZLİĞE GİRDİ söyler misiniz,örneğin ÇEVRE YOLLARI artık konuşuluyor mu..?
Örneğin FİLYOS LİMANI konuşuluyor mu…?
Örneğin İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ..
OTOMOTİV SANAYİ KURULMASI konuşuluyor mu..?
AK Parti Karabük İl Başkanlığı döneminde Sayın TİMURÇİN SAYLAR,Karabük ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN genişlemesi,yeni YATIRIM ve yeni YATIRIMCI getirilmesi için olağanüstü bir gayretin içinde görülüyordu.
Sayın TUNCAY ÖZCAN Karabük Ticaret ve Sanayi Odası olarak,sürekli bir aktivasyon içinde görünüyordu ve KARABÜK GÜNDEMİ bu çabalar ile hep sıcak tutuluyordu.
ŞİMDİ KARABÜK’TE SES/SOLUK KESİLDİ ADETA..
Sizce de öyle değil mi yani.

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI SAYIN İSMAİL ALTINÖZ “İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZ HENÜZ BELLİ DEĞİL.ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR..”
Dün AK Parti Karabük İl Başkanı Avukat Sayın İSMAİL ALTINÖZ ile bir telefon görüşmemiz oldu,kendisi Ankara’da toplantılara katılıyormuş ve AK Parti YEREL SEÇİMLERE gerçekten çok yoğun biçimde hazırlanıyor.
ANKARA BAĞLAMINDA YOL HARİTASI ANLATILIYOR..
KARABÜK BAĞLAMINDA BÜTÜN KURULLAR YOĞUN BİR TEMPO içinde Seçim çalışmalarına hazırlanıyor,ufak/ufak Mahalle toplantıları yapılıyor,hemen her etkinliğe katılım sağlanıyor..
Sayın İSMAİL ALTINÖZ henüz İlçe Belediye Başkan Adaylarının belirlenmediğine dikkat çekti ve “ASLINDA DAHA SEÇİMLERE HAYLİ ZAMAN VAR SANIYORUM BİR SÜRE DAHA OLACAK ADAY BELİRLEMESİ..” gibi yaklaşım gösterdi.
Karabük Belediye Başkan Adayı Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN çalışmalarına ve yoğun tempo çalışmalar için hazırlıklarına devam ettiğine dikkat çekti.
HİÇBİR TOPLANTIYI ETKİNLİĞİ KAÇIRMADIKLARINI SÖYLEDİ.
Bu arada BİR DİZİ TEKNİK ÇALIŞMALAR hakkında bilgi verdi.
Sayın İSMAİL ALTINÖZ Seçimler için çok iddialı.

CHP KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN MEHMET DURUM MAHALLE/MAHALLE SEÇİM GEZİLERİ YAPIYOR VE İDDİALI HAZIRLANIYOR..
CHP Karabük Belediye Başkan Adayı Sayın MEHMET DURUM,anormal yoğun bir tempo içinde çalışıyor ve şu an Mahalle/Mahalle çalışıyor,bu çalışmalarını ilerleyen süreçte kapı/kapı gezerek sürdüreceği de kesin.
Sayın MEHMET DURUM Seçimlere iddialı giriyor..
Bu arada dikkat ederseniz,Sosyal Medyayı da en iyi kullanan isim Sayın DURUM ve özellikle buradan mesajlar veriyor,fotoğraflarını yayınlıyor insanlara ulaşmaya gayret ediyor.
Tabii herkesin bilgisayarı yok.
Veya bulunduğu ortamlarda bilgisayar erişimi kısıtlı..
Bunun içinde de Mahalle/Mahalle geziyor,bunu daha çok insanla yüz/yüze görüşerek/tanışarak gidermeye gayret ediyor,CHP yıllardır Karabük özelinde böylesi yoğun bir tempo da çalışmamıştı..
Sayın MEHMET DURUM müthiş bir çalışma içerisinde görülüyor.

Bu yazıya 6 Yorum Yapıldı.

 • ÇEVRECİ
  6 Aralık 2018 08:26

  Mart 2019 da yapılacak olan mahalli idareler yerel seçimlerinde her türlü gelişmelere açık olacağa benziyor.
  ihtimal mi ?
  M.H.P- A.K.P ORTAK ADAY RAFET VERGİLİ BİR KENARA NOT EDİNİZ.
  SONUÇMU SAYIN UYSAL HARCANIR BİRİLERİ TARAFINDAN

 • Tüccar
  6 Aralık 2018 19:43

  Ahmet bey bence Mehmet mescier istifa etmeli. Koskoca sanayici istememiş baskı yapmışlar vs, zaman ayıramıyacak yapamayacaksa neden talip oldu da seçildi KARABÜK TSO ne yapıyor şuna kapandıracak haberimiz mi yok

 • karabüklü
  6 Aralık 2018 21:24

  dikat edin karabük 2018 ilk yarısında ne konuşuluyordu konuşulan konular 1 ismet paşa sanayi bölgesi 2 filyoz limanı 3 hava alanı 4 sanayi bölgesine yeni yatırımcılar gelecek sonuç 2018 sene sonu ülke ekonemik kriz 1 ismet paşa ödenek yok başka bahara kaldı 2 filyoz limanı ilgi alaka yok sonuç bilinmiyor 3 hava alanı yer yok sonuç oyalama 4 sanayi bölgesine yeni yatırımcılar sonuş geldi ama ilk 3 deki yatırımlar ama bi şans var 2019 mart seçimleri var bu yatırımlar ısıtılıp seçim pragandası olarak halka sunarlar ve gene karabüklülere nutuk atarlar ekenomik kriz var ama seçim masrafları için partilere yardım 700 milyon veriliyor bu ne perhiz ne lahana sayın gölbek acaba merak ediyon

 • Lüksemburg’da toplu taşıma ücretsiz olacak
  7 Aralık 2018 11:18

  Biz daha şehirlerimizde ve şehirler arası toplu taşımayı yapmamışız, niye birilerinin işi bozulmasın diye…
  Geçen günlerde safranbolu trafiği için yorumda belirtmiştim. Karabük’te ikişilik aile nin toplu taşıma ulaşımı fiyatları, kalitesizliği, zaman, sağlık ve güvenlik nedenleriyle hususi otomobil almasına neden oluyor. diye
  Bu ülkede çevre trafik sorunları için alternatif toplu taşıma araçlarını ücretsiz yapıyor.
  : Bizde kamuya ait toplu taşımaları kar maksadıyla özel sektöre verip özelleştiriyoruz.:
  : Bazı sektör ve Şirket Kişilerin işleri bozulmasın diye alternatif (Tramvay,Yüksek hızlı tren Yeni hatlar Saatleri) v.b toplu taşıma hizmetini yapmıyoruz geliştirmiyoruz..
  Birde övünüyoruz yaaa… sanki çağ açmışız gibiii yaptıklarımızla :

  Kaynak https://www.ntv.com.tr/dunya/luksemburgda-toplu-tasima-araclari-ucretsiz-olacak,_bXpZVHOikG-zyd2UryWeg

 • Mehmet mesçiere baskı yapanlar
  7 Aralık 2018 12:11

  Mehmet Mesçier TSO Başkanlını kendisi istemediki baskılara dayanamadı olmak zorunda kaldı.Bakın TSO şimdi ne halde adam haklı 100 milyon dolarlık yatırımını düşünsün TSOyumu düşünsün.Aslında Mehmet Mesçiere bu görev için baskı yapanda Karabüksporun bu hale düşmesine sebep olan Feridun Tankutu getirende Karabükte bozulan her işin alkasındaki güçte aynı insanlardır.Onların ortaya çıkıp milletten vatandaştan özür dilemesi lazım.7 Haziran seçimindede o listeyle AK Parti 1 vekilliyi kaybetmişti.Aynı kişiler o listeyi düzenlemişti bugünde aslanı kediye boğduran isimleri deyerlendiren aynı isim.Allahtan BURHANETTİN HOCAYI engellemeye gücü yetmemiştir.Şimdi eyi bakın İlçelerin listesi nasıl çıkacak.KARDEMİR işçisi yidiyi yemekten memnunmu,Karabük Turizmi çalışmalarından memnunmu hepsi aynı kaynağın işleri bunların

 • Kenan kaşi
  7 Aralık 2018 23:14

  Rektör maaşı 20 bin milletvekili 30 genel sekreter 10bin tef başkanı 200 bin müdürler 10 bin başkanlar 15 bin bunlar ne ise yarar hiç hiç Emektar emekli 1000 tl al allah bereket vesin…o pasammmm uyumaya devam

Bir Yorum Yazın