Her Telden (6.Mart.2017)

 • Yazının Tarihi: 5 Mart 2017
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 957 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

KARABÜK BELEDİYESİ ESKİ BİNASI “YIKTIRILIP YENİ BİR BİNA MI YAPILACAK..?”,YOKSA “O BİNA SATIŞA MI SUNULACAK..?” MERAKI..
KARABÜK BELEDİYESİ’NİN uzun yıllar kullandığı,YAYALAŞTIRILMIŞ YOK üzerinde ki binada bulunan KİRACILARA 31 mayıs tarihine kadar “BURALARI BOŞALTIN..” yolunda tebligat yapıldı.
31 MAYIS TARİHİNE KADAR BOŞALTILACAK..
Peki bu bina nasıl kullanılacak,ortalıkta “FALAN KİŞİ ALACAKMIŞ,YOK BEN O KİŞİ İLE KONUŞTUM ÖYLE BİR NİYETİ YOK.BANA GÖRE O DEĞİL ŞU KİŞİ ALABİLİR..” alabilir yolunda bol/bol tevatürler var.
KİMİ ÇEVRELER “BİNA SATILACAK..” GÖRÜŞÜNDE..
Kimi çevreler ise “HAYIR SATILMAZ,YENİ BİR BİNA YAPILIR..” görüşünde.
“YILLAR ÖNCE,BU ALANIN BELEDİYE BİNASI OLARAK KULLANILMASI HALİNDE ARAZİSİNİ/ARSASINI VERENLER OLMUŞ GALİBA..” gibi söylentilerde çıktı/çıkartılıyor.
Bir Kardeşimiz “Sayın HÜSEYİN ERER’İN BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE DE,BU BİNANIN SATIŞI GÜNDEME GELDİ.ARŞİVLERDEN BÖYLE BİR ŞARTLI ARAZİ SATIŞI ÇIKINCA GERİ DURULDU..” bilgiler verdi,ancak,bu durum olası bir satışı durdurmaz herhalde
Olası bir satış için HAZIRLIK YAPANLAR var gibi geliyor bize.
Eğer yıkılıp,yeni bir konseptte bina yapılmazsa hazırlanan/hazırlananlar var..
Karabük koşullarında BÜYÜK PARA VERECEKLER var/varmış galiba.

YILLARCA KARABÜK BELEDİYESİ OLARAK HİZMET VEREN BİNANIN BULUNDU YER/ARAZİ ÜZERİNDE İKİ AİLENİN HAK İDDİASI VAR MI..?
Yıllarca KARABÜK BELEDİYESİ olarak hizmet veren,binanın üzerine inşa edildiği YER/ARAZİ için “BURADA BİZE AİT YER VAR..” diyen iki aile var mı..?
Ailenin birisi ile KARABÜK BELEDİYESİ Mahkemelik olmuş..
Galiba,Mahkeme “YER SAHİBİYİM..” diyen aileyi HAKLI BULMUŞ..
O yer/arazi üzerinde,HAK SAHİBİ,bir başka ailenin daha olduğu tapularda sabit olduğundan,ancak,o ailenin uzun yıllardan bu yana Karabük ile bağını kestiği yolunda da bilgiler veriliyor.
Yıllarca KARABÜK BELEDİYESİ olarak kullanılan bu bina,eğer,satılacaksa ORADA BULUNAN KİRACILARIN BİR KOOPERATİF veya ŞİRKET kurarak binayı almaya çalışacaklarına ilişkin bilgiler veriliyor.
Ancak,bu yönlü girişimleri olan BAŞKA GRUPLARDA VAR galiba..
Kulağımıza o yönlü hazırlık yapanların var olduğuna ilişkin bilgiler geliyor..
Öncelikle BU BİNA YIKILIP YENİSİ Mİ YAPILACAK,yoksa SATILACAK MI..?
Bu karar çok ama çok önemli..

KARABÜK BU TÜR OLAYLARI ZAMANINDA HİÇ TARTIŞMAZ/FİKİR ÜRETMEZ,BİR İRADE DİLEDİĞİ GİBİ HAREKET EDER/YAPAR SONRA..!!
Karabük,öylesine vurdumduymaz bir tavır sergiler ki,kendisini kısa ve uzun vade de çok yakından ilgilendirecek hiçbir konuda tartışma yapmaz,o konu üzerinde fikir üretip Kamuoyu ile paylaşmaz..
Sonra YANDIM ANAM diye feryat figan eder..
Şimdi bakın uzun yıllar KARABÜK BELEDİYESİ Binası olarak hizmet veren,bina hakkında bazı gelişmeler var,Karabük’te kimsenin umurunda değil,kimsenin şöyle olsun dediği falan yok.
AYNI EVKUR BİNASI SÜRECİNDE OLDUĞU GİBİ..!!
Şimdi KARABÜK YAŞAYANLARINA bir sorun isterseniz “EVKUR BİNASI KARABÜK AÇISINDAN NASIL OLDU..?” diye bir sorun,bakalım KARABÜK YAŞAYANLARI nasıl cevap verecekler..!!
EVKUR BİNASI BÜYÜK MERHALELERDEN GEÇTİ.
Başkaları aldı,olmadı geri verdi,sonra devreye başkaları girdi falan,yani çok ciddi aşamalardan geçti,sonuçta EVKUR Şirketi’ne kaldı iş ve o bina yapıldı..
O süreçte kimse ŞÖYLE YAPILSIN/ŞU ŞEKİL KULLANILSIN demedi..
Orada da birçok KİRACI MAĞDUR edildi..
Şimdi buna benzer bir durum var ve sessizlik sürüyor..!!

SAYIN ŞEFİK DİZDAR,HAVAALANI NOKTASINDA,SANIYORUZ,OLAYI BELİRLİ BİR NOKTAYA GETİRDİ VE İYİ Kİ KARABÜKSPOR İŞİ OLMAMIŞ
Ülkenin en zengin İşadamları arasında yer alan Sayın ŞEFİK DİZDAR,geçenlerde de yazdığımız gibi müthiş vizyonu,ufku ve en önemlisi bu yörelere sevdalı bir insan.
HAVAALANI OLAYININ PEŞİNE DÜŞTÜ ve ÖNEMLİ BİR NOKTAYA GETİRDİ.
Sayın ŞEFİK DİZDAR,Havaalanı alt yapısının masraflarını KENDİ KAYNAKLARINDAN yaptıracak ve Karabük Üniversitesi’ne hediye ederek Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nun kullanımına verecek.
EĞİTİM UÇUŞLARI YAPILACAK..
Bu ÇOCUĞUN DOĞUMUDUR,bundan sonra olay merhale/merhale geliştirilecektir,sonuç KARABÜK HAVAALANI noktasına gelecek /getirilecektir..
Bu haberler bizİ “İYİ Kİ Sayın ŞEFİK DİZDAR’IN,KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜP BAŞKANLIĞI OLAYINDA ÖNÜ KESİLDİ..” gibi bir düşünce içine itti..
KULÜP BAŞKANI olsaydı belki bu konularla ilgilenemezdi Sayın DİZDAR.
O konuda öne kesilmeseydi,belki BU HİZMETLERİNE vakit ayıramazdı..!!
Gelişmeler bize bunları düşündürttü doğrusu..!!

ÇOK ÜST RÜTBELİ,EMEKLİ ASKERLERDEN OLUŞAN “HAYIR’LI KONVOY..” GEÇTİĞİMİZ CUMA GÜNÜ GELDİ VE VATANDAŞLA SOHBET..
Tamamı ERGENEKON/BALYOZ gibi,sonradan KUMPAS olduğu tespit edilen gelişmelerden yıllarca hapis yatmış EMEKLİ ASKERLERDEN oluşan ve hiçbir Siyasi görüş ile bağı olmadığı özellikle belirtiler HAYIR’LI KONVOY geçtiğimiz Cuma günü Karabük’e geldi.
YAYALAŞTIRILMIŞ LO ÜZERİNDE VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİLER..
Daha sonra İNÖNÜ Caddesi üzerinde yürüyüş yaptılar dükkanlara ve kahvehane,lokanta gibi vatandaşların toplu olarak bulundukları işyerlerini ziyaret ederek sohbet ettiler..
“HAYIR’LI KONVOY..” içinde yer alan Emekli Albay General ve Amiraller “BU KONVOYUN HİÇBİR SİYASAL PARTİ İLE BAĞI OLMADIĞINI VE MASRAFLARINI DA KENDİ CEPLERİNDEN KARŞILADIKLARINI..” özellikle ve birkaç kez tekrarladılar..
Vatandaştan 16 Nisan tarihinde HAYIR OYU istediler..
Karabük sonrasında gezilerine diğer İller bağlamında devam ettiler.

TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN TUNCAY ÖZCAN “ESKİPAZAR AKKAYA BÖLGESİ’NE OSB OLABİLİR…”
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN ile geçtiğimiz gün bir süre sohbet ettik,çok ilginç bir gelişmeden söz etti Sayın ÖZCAN.
“ESKİPAZAR AKKAYA HAMAMI ÇEVRESİNE TERMAL TARIM ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULABİLİR..” dedi,doğrusu bize çok çarpıcı geldi ve bunun nasıl olacağını sorduk.
CEP TELEFONUNDAN BİR YIĞIN FOTOĞRAFLAR GÖSTERDİ.
Termal sularla ısıtılan,toprak kullanılmayan,ÖZEL YAPILMIŞ DİK APARATLARDA sebze yetiştirilen fotoğraflar gösterdi Sayın TUNCAY ÖZCAN ve bu seraların TERMAL SULAR ile ısıtıldığını anlattı.
Çok verimli sonuçlar elde ediliyormuş..
“PEKİ BİR GİRİŞİMİNİZ OLDU MU..?” diye sorduk,öncelikle Eskipazar Belediye Başkanı Sayın DURSUN BAŞ ile bir görüşme yaptıklarından söz etti Sayın TUNCAY ÖZCAN.
Bu arada Sayın DURSUN BAŞ’IN bir rahatsızlık geçirdiğini konuştuk ve her ikimizde GEÇMİŞ OLSUN dileklerimiz üzerinde lafladık ve Sayın BAŞ’IN hareketli,üretken,heyecanlı yapısına sözü getirerek İNŞAALLAH KISA SÜRE İÇİNDE SAĞLIĞINA KAVUŞUR dedik.
Sayın TUNCAY ÖZCAN ortaya müthiş bir görüş getirdi.
Eğer olursa ESKİPAZAR’A ikinci OSB kurulacak demektir..

“EVET OYLARI BAĞLAMINDA..” AK PARTİ MÜTHİŞ BİR ÇALIŞMA YAPIYOR,ANCAK,”PROJE ORTAĞI SAYILABİLECEK..” MHP SESSİZ..
16 Nisan Anaya Referandumu için,AK Parti müthiş bir çalışma yapıyor,AK Parti Teşkilatları Seçim Koordinasyon Merkezi’nin hazırladığı plan çerçevesinde gece/gündüz “EVET OYU İSTİYOR..” neden “EVET DENİLMESİ..” gerektiğini insanlara anlatmaya çalışıyor.
AK PARTİ MÜTHİŞ BİR ÇALIŞMANIN İÇERİSİNDE.
Şimdi Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’DA çalışmalara katılmaya başladılar ve yoğunluk çok daha ciddi şekilde arttı/arttırıldı..
Burada dikkati çeken bir konu var..
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ aşamasına gelinceye kadar,adeta,AK Parti’nin “PROJE ORTAĞI OLAN..” MHP Referandum çalışmaları konusunda sessiz,herhangi bir çalışma içinde gibi görünmüyor..
İl ve Merkez İlçe Teşkilatlarının görüntüsü böyle.
Herhangi bir çalışmanın içinde değiller gibi bir hava var orta yerde.
Buna karşılık MHP İçinde HAYIR OYU Kullanacak olanlar müthiş çalışıyorlar,Teşkilatlar sessiz kalırken,MHP’Lİ HAYIRCILAR ARI gibi çalışıyorlar..
Karabük’e kısa süre içinde SÜRPRİZ İSİMLER getirecekleri söylüyorlar..

KARABÜK-SAFRANBOLU-BARTIN KARAYOLU “TÜNEL GEÇİŞLİ ÇİFT YOL HALİNE GELDİĞİNDE..” KARABÜK DENİZE İYİCE YAKLAŞIYOR..
Yıllardır yazdığımız oluyor ve KARABÜK-SAFRANBOLU-BARTIN Karayolu,EFLANİ SAPAĞINDAN TÜNEL ile OVACUMA Beldesine iniyor /indiriliyor.
BU 16 KİLOMETRELİK RAMPALARIN YOK OLMASI DEMEK..
Bilenleriniz vardır AHMET USTA GEÇİDİNDEN,OVACUMA Beldesine kadar tam/tamına 16 kilometre rampa vardır,virajlı olan bu rampalar sürücülerin canını alır adeta.
Hele kış aylarında..
Arşivlerimizde vardır,yıllarca bu konuyu yazdık,bir an önce bu proje hayata geçirilsin istedik,nasip/kısmet 2017 YILINA DENK GELDİ ve bundan mutluluk duymamak mümkün mü..?
KARABÜK-SAFRANBOLU-BARTIN KARAYOLU DUBLE yol olacak.
Belirli bir miktar kısaltılacak,rampalardan kurtarılacak..
Şimdi Karayollarında TÜNEL daha fazla kullanılıyor..
Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM bunun müjdesini verdi..
Gerçekten,son yılların en büyük müjdesi kabul edilmeli bu yol konusu.

2017 YILINDA EFLANİ KÖYLERİNDEN BAZILARI “SUSUZLUKTAN YAKINIYORSA..” DOĞRUSU BUNU DURUP DÜŞÜNMEK GEREKİR..
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ geçtiğimiz hafta içinde EFLANİ İLÇEMİZE gitti,İLÇE GEZİLERİ bağlamında EFLANİ ilçesine gitti ve burada vatandaş ile toplantı yaptı.
Vatandaşın dert ve dileklerini dinledi Vali Sayın AKTAŞ.
2017 Yılında Eflani İlçesi’nin bazı köyleri eğer SUSUZLUKTAN YAKINIYORSA doğrusu oturup düşünmek gerekir,gerçekten oturup düşünmek gerekir..
2017 YILINDA SUSUZLUK ÇEKEN KÖYLER VAR DEMEK..!!
Haydi, arazi yapısı,kış mevsiminin bol kar yağışlı ve sert geçmesi gibi etkenlerle yapılan YOLLARIN BOZULMASINI anlamak mümkün ve bu anlayışla karşılanabilir/karşılayalım..
İyi de bu susuzluktan yakınan köyler ne olacak..?
ARAP TURİSTLERİ ÇAĞIRDIĞIMIZ GÖLETLER İŞE YARAMIYOR MU..?
Bazı köylerin su sıkıntısı çekmesi gerçekten ilginç.
Bir de,Mahalle içinden geçen DERELERİN TIKANMALAR nedeni ile koku yaptığı iddiaları var ki,İnşaallah salgın hastalıklara yol açmaz ve örneğin Tabaklar Mahallesi’nin içinden geçen dere hiç mi dikkatleri çekmez..?
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ’IN bu gezileri çok yararlı oluyor gerçekten.

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  RADAR
  6 Mart 2017 09:25

  Olimpik yüzme havuzunun suyunun değiştirilmediği ve zarar ettiğini internet haber sitenizde yazmışsınız.
  Yüzme havuzunun saatinin 20 tl olduğu bir havuza kusura bakmayın çok kişi gitmez. Kombineler bile 13-15 tl ye geliyor. Hal böyle olunca kanaatim çok rağbet görmüyor. Tamam 20 tl yaparsın en az 4-5 saat vatandaş yüzer bir şeye benzer. 1 saat olunca soyunup, giyinmek 15 dakikası zaten öyle gidiyor nerede görülmüş saati 20 tl bence fiyatların veya zamanlarının gözden geçirilmesi gerekir.

 • Avatar
  MADUR EDİLEKMİYİZ
  6 Mart 2017 10:07

  BELEDİYE BİZİ MADUR EDİCEKMİ BURDA YILLARDIR İŞ YAPAN EKMEK YİYEN İNSANLARI MADUR ETMEZLER HERALDE BURADAKİ İNSANLARA BİR HAK TANIRLAR HERALDE.BİZ RAFET BEYDEN BUNU BEKLİYORUZ.

 • Avatar
  Safranbolu – Bartın yolu Tünelle geçiş yapım tarihi
  6 Mart 2017 13:03

  Safranbolu – Bartın tünelle geçiş yıllardır dile getiriliyor seçim vaatleri olarak da yer aldı. Resmi olarak başlama tarihi hedefi açıklanırsa biraz inandırıcı olur sonra yine bir pürüz çıkar…

 • Avatar
  Yüksek hızlı tren için de bir babayiğit olsa
  6 Mart 2017 13:12

  Yüksek hızlı tren için de bir zengin iş adamı üstlense de başlansa Karabük -Ankara / Karabük-İstanbul hattı bu alandaki diğer yerleşim yerleri de faydalanır çok bahaneler üretiliyor fakat uluslararası mühendislik düzeyde mümkün…

 • Avatar
  DEVELERE BİNMİŞLER
  6 Mart 2017 14:49

  İSTANBULDA YAŞAYAN BİR EFLANİLİYİM.ARAP TURİSTLER EFLANİYE GELECEKMİŞ.AYNI ZAMANDA TURİZM İŞİYLE UGRAŞTIĞIM İÇİN AZ ÇOK BİLİRİM BU İŞLERİ.ARAPLAR DEVELERE BİNMİŞLER YOLA ÇIKMIŞLAR.EFLANİ ARTIK KURTULUR 3400 DEN 2089 A DÜŞEN NÜFUSU ARAPLARIN DOLARLARIYLA BELKİ 50 BİNE FİLAN ÇIKAR..YA ARKADAŞ HİÇMİ AYAĞI YERE BASAN BİRİSİ ÇIKIPTA SİZ TURİZMİ N SANIYORSUNUZ HİÇ BİR AT YAPISI OMAYAN YERE KİM GELİR.NEYMİŞ GÖLETLER VARMIŞ .YAHU ÖYLE GÖLET BAŞKA NERDE YOKKİ.HER YER GÖLET.BAŞKA İŞLERE BAKSALAR İYİ OLUR HAYALLE YAŞANMAZ.

 • Avatar
  Türkiye birden büyüktür
  6 Mart 2017 15:35

  Dünya 5 ten büyüktür bunu söyleyen haklıdır Dünya 5 ten çok büyüktür.Ama Türkiyede 1 den büyüktür.Türkiye 1 den büyüktür.Türkiye tek adamla idare edilemeyecek kadar büyüktür.Onun için Hayır hayır hayır onbinlerce milyonlarca hayır.Son söz Türkiye BİRDEN ve Türkiye TEK ADAMDAN BÜYÜKTÜR onun için hayıııır..

 • Avatar
  Gönderen
  6 Mart 2017 16:05

  Termal sular ile sera ısıtmacılığı güzel fikir gibi geliyor ama, iyi etüd edilmesi gereken bir olay. Termal sular mineral açısından zengin sular. Ağır metaller de içerebilir. Yeryüzüne sera ısıtması için çıkartılacak olan termal sular, kullanıldıktan sonra derelere akacak. Suyun geçtiği bölgelerde sorunlara yol açabilir. Suların akıtılacağı dereler boyunca börtü böcek, hayvanlar ve bitkiler için kabus olabilir….
  O sular soğanlı çayına karışacak nihayetinde.
  Sonra derelerde kurbağaların kökü kesildi, sinek, arı kalmadı, salyongoz yok, derelerden su içen hayvanlar hastalandı, balıklar ölüyor, çaydan suladığım fidanların yaprakları soldu vs. gibi çevre olayları yaşanabilir. Tabiatta her börtü böceğin, hayvanın bir vazifesi olduğunu unutmayalım…

  Fikir güzel ama, ben yaptım oldu demek yerine işi yapmadan önce üniversitelere veya uzman firmalara inceletsinler….

Bir Yorum Yazın