Her Telden (7 Kasım 2019)

 • Yazının Tarihi: 6 Kasım 2019
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 593 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

KARDEMİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN MUSTAFA YOLBULAN VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ SAYIN TALAT YILMAZ’IN ZİYARETLERİ..
KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen Sayın MUSTAFA YOLBULAN ve KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyesi Sayın TALAT YILMAZ geçtiğimiz gün,Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulundular.
Uzunca bir süre sohbet ettik.
Sayın TALAT YILMAZ ile gıyaben tanışıyorduk,ilk kez oturduk sohbet ettik ve Rahmetli NECMETTİN ERBAKAN’IN PRENSLERİNDEN olarak tanıtıldığı,öyle olduğu dönemlere ait bazı anılarını anlattı.
Sayın MUSTAFA YOLBULAN çok eski dostumuz,Kardeşimiz.
Seçimi için “YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI,YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ GÖREVİNDEN AYRICALIKLI BİR OLAY DEĞİL..” diyor,yalnızca Yönetim toplantılarına davet eder,protokol görevi vardır,yani YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ ile farkı yoktur,görüşünde.
Sayın MUSTAFA YOLBULAN,KARDEMİR Yönetim Kurulu’nun 3 ayak üzerine kurulduğunu,BAĞIMSIZLAR-YOLBULAN Ailesi-GÜLEÇ Ailesinin bu 3 ayağı teşkil ettiğini söylüyor.
BAĞIMSIZLARIN ve GÜLEÇ Ailesi’nin birer yıl Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu söyleyerek “BU KEZ YÖNETİM KURULU,BAŞKANLIK GÖREVİNİ YOLBULAN AİLESİ OLARAK BANA TEVDİ ETTİ..” yolunda bilgiler veriyor..
KARDEMİR’İN ÇOK İYİ YOLDA OLDUĞUNUN altını çiziyor..

YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN MUSTAFA YOLBULAN “KARDEMİR ÇOK BADİRELİ GÜNLER GEÇİRMİŞ VE BUGÜNLERE GELMİŞ BİR KURUM..”
KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın MUSTAFA YOLBULAN,ANILAN Şirketin çok zor,çok badireli günlerden,bugünlere geldiğini söylüyor ve “BU SÜREÇTE EN BÜYÜK EMEĞİ GEÇENLERİ KARABÜK VE ÜLKE KAMUOYU ÇOK İYİ BİLİYOR..” görüşlerini dile getiriyor..
Gerçekten de KARDEMİR bir ara “ÇATI TEPEMİZE GÖÇÜYOR..” noktasından,bugün yıllık 3.5 milyon ton üretim yapmayı hedefleyen,katma değeri yüksek üretime geçmenin hazırlıklarını yapan bir tesis haline geldi.
Sayın MUSTAFA YOLBULAN geçmişte ve bugün İŞÇİ olarak çalışanlara,TEKNİK ELEMAN olarak çalışanlara,dün ve bugün PROFESYONEL YÖNETİM KADEMELERİNDE,YÖNETİM KURULU Kademelerinde çalışanlara TEŞEKKÜR EDİYOR,ŞÜKRAN DUYDUĞUNU söylüyor.
Gerçekten KARDEMİR’İN 25 YILLIK TARİHİ ne hikayelerle doludur,değil mi..?
Ve,bu 25 yıllık süreçte NELERDEN/NERELERE geldi KARDEMİR..?
1992 Yıllarının,en tartışmalı konusu olan SÜREKLİ DÖKÜM MAKİNESİ (Kontinü kütük makinesi..) ,Karabük’ü sektörü nasıl kamplaştırmıştı,şimdi KARDEMİR 4.SÜREKLİ KÜTÜK MAKİNESİ kurdu,150/160 milyon lira harcadı ve hizmete aldı..
Sayın MUSTAFA YOLBULAN ile bu konularda sohbet ettik..
“KARDEMİR,DAHA DA İYİ OLACAK,BÜYÜYECEK,GELİŞECEK..” görüşünde..

KARDEMİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI Sayın MUSTAFA YOLBULAN “BİR DİZİ ZİYARETLER YAPTIM.HADDEHANE SAHİPLERİ İLE GÖRÜŞTÜK..”
4.Kasım günü yapılan KARDEMİR Yönetim Kurulu Toplantısında,Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen Sayın MUSTAFA YOLBULAN,bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu anlattı.
İlk ziyaretini Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’YE yaptıklarını ve bu ziyarete KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Sayın ÖMER FARUK ÖZ’ÜN DE katıldığını söyledi.
Daha sonra Karabük Valisi Sayın FUAT GÜREL’İ ziyaret etmişler.
KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın MUSTAFA YOLBULAN,geçtiğimiz akşam,Karabük Haddeciler Dernek Başkanı Sayın PEHLİVAN BAYLAN ve halen çalışan geniş bir haddeciler gurubu ile bir yemek yediklerini söyledi.
“HADDECİLER BİZİM MESLEKDAŞIMIZ,BİR ANLAMDA PAYDAŞIMIZ,MÜŞTERİMİZ.ÇELİK SEKTÖRÜ ŞU AN İTİBARI İLE İYİ DURUMDA DEĞİL.BUNU VE BUNLARI KONUŞTUK.NELER YAPILABİLECEĞİ ÜZERİNDE GÖRÜŞ ALIŞ/VERİŞİNDE BULUNDUK..” gibi bilgiler verdi.
4.SÜREKLİ DÖKÜM MAKİNESİ’NİN hizmete alınışı sırasında Sayın KAMİL GÜLEÇ’İN ve Sayın ÖMER FARUK ÖZ’ÜN dile getirdiği gibi,piyasalara verilecek KÜTÜK MİKTARININ artacağı üzerinde,karşılıklı fikir alışverişinde bulunmuşlar..
Bu durum KARABÜK’TE ESASLI BİR İSTİHDAM YARATABİLİR..
Duruşta olan BİRKAÇ HADDE DAHA ÇALIŞMAYA BAŞLAYABİLİR..

KARABÜK İL GENEL MECLİS BAŞKANI,HARİTA/KADASTRO MÜHENDİSİ Sayın HASAN YILDIRIM “ 100 KİLOMETRE SICAK ASFALT YAPIYORUZ..”
Karabük İl Genel Meclis Başkanı,Harita ve Kadastro Mühendisi Sayın HASAN YILDIRIM,2019 Meclis çalışmalarının çok verimli geçtiğini söylüyor ve “PROGRAMLADIĞIMIZ 100 KİLOMETRE SICAK ASFALT HEDEFİMİZİ TUTTURDUK..” diyor.
Yapılan çalışmalarda “BORÇ YÜKÜMÜZÜ HAFİFLETİYORUZ..” bilgilerini de veren Sayın HASAN YILDIRIM,Köylerde ki çöp sorununa değinerek “BU SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN OLAĞANÜSTÜ BİR GAYRETİN/ÇABANIN İÇERİSİNDEYİZ..” bilgilerini veriyor.
Önümüzde ki döneme ilişkin ipuçları veren Sayın HASAN YILDIRIM,Köylerin çöp sorununa çözüm noktasında Vali Sayın FUAT GÜREL’İN çok yardımcı olduğunu söyleyerek “ BU AMAÇLA MEVSİMLİK İŞÇİ ALIMI YAPABİLİRİZ..” diyor.
Galiba 2020 YILI BÜTÇESİ 50-54 MİLYON ARASINDA OLACAKMIŞ..
Kesintilerin dışında yatırıma net ne kalır acaba..?
İller Bankası,gelirlerden ciddi kesintiler yapıyor elbet..
Sayın HASAN YILDIRIM çok olumlu görüşler veriyor..

BİR OKURUMUZ “YORUM YOLLAYARAK,SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİ’Nİ NEDEN YAZMIYORSUNUZ..” GİBİ BİR SERZENİŞTE BULUNMUŞ..!
Dün bir Okurumuz Gazetemiz İnternet Sayfasına YORUM YOLLAYARAK Safranbolu Devlet Hastanesi başta olmak üzere,Safranbolu ile ilgili neden yazmadığımızı sormuş.
SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİ’Nİ ÇOK YAZDIK..
İyi de GALİBA BİZDEN BAŞKA YAZAN DA olmadı..!!
Oysa ki,bizim dışımızda da,çok sayıda MEDYA KURULUŞU var,bunlardan hangisi yazdı,bunlardan hangisi O SORUNU ve Safranbolu’nun diğer sorunlarına sahip çıktı bilmiyoruz.
Dün Gazeteci Kardeşimiz Sevgili AYHAN YILDIRIM ile görüştük “SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİ NE OLUYOR..” diye sorduk,kendisi de “BU HASTANENİN BELİRLİ BİR DOKTOR AÇIĞI VAR.NEDENSE GELEN DOKTORLAR KISA SÜRE İÇERİSİNDE GİDİYORLAR..” falan dedi..
SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİ’NİN HEKİM AÇIĞI VAR,BU BİLİNİYOR.

İNÖNÜ CADDESİ VE SOĞUKSU MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN SONRA,FEVZİ FIRAT CADDESİ ESNAFLARI DA “SOĞUKSU TOKİ BİNASI İÇİN İMZA..”
Hatırlarsınız,İNÖNÜ Caddesi esnafları ile SOĞUKSU Mahallesi sakinleri,Soğuksu Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti TOKİ’NİN olan ve halen boş duran 11 KATLI DEVASA bina için imza toplamışlardı.
Daha sonra AK Parti Karabük Milletvekilleri Sayın CUMHUR ÜNAL,Sayın NİYAZİ GÜNEŞ ile bir sabah kahvaltısında bir araya gelerek NELER YAPILABİLİR noktasında görüşmeler yapılmıştı.
Dün FEVZİ FIRAT CADDESİ ESNAFLARININ DA imza toplayacağını öğrendik.
Zira,şurası bir gerçek ki,O BİNA YÜKSEKÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURDU olarak hizmete alınsa,Karabük’ün BATI TARAFI ÇOK CİDDİ biçimde hareket kazanır,hareketlenme olur..
Bu arada,çok önemli bir kaynak “ESENTEPE MAHALLESİ GİRİŞİNDE,DAHA ÖNCE KONUT OLAN YERLER,YENİDEN KONUTA ÇEVRİLSİN.O ÖĞRENCİLER YURT OLARAK YAPILAN BU BİNAYA YÖNLENDİRİLSİN.O BİNALARDA KYK TARAFINDAN SATILSIN..” yolunda görüşler dile getirdi..
İnsanlar O BİNANIN KULLANILMASINI İSTİYORLAR..
Doğrusunu isterseniz,bugün öyle bir bina yapmaya kalksanız herhalde 50-60 MİLYON LİRA civarında harcama yapmak gerekir ve KARABÜK NE YAZIK Kİ ELİNDE BULUNAN BU DEĞERİ HEBA EDİYOR..
BOŞ DURAN BİNA ÇABUK DEFORME OLUR..
Karabük böyle bir olayı DAHA ÖNCE YAŞAMADI MI,ÖYLE OLMADI MI..?

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ELİF KÖSE “AMAN BACALARINI TEMİZLETİN,AMAN KOMBİ BAKIMLARINI YAPTIRIN..” DİYORDU VEEE.!
Safranbolu Belediye Başkanı Sayın ELİF KÖSE,hemşerilerine “AMAN BACA TEMİZLİKLERİNİ YAPTIRIN,AMAN KOMBİLERİN BAKIMINI İHMAL ETMEYİN..” diye çağrılar yapıyordu.
NE KADAR HAKLI OLDUĞU ÇIKTI ORTAYA..
Bakın ÇİNLİ TURİSTLER kaçak gazdan zehirlendiler..
Allahtan ki ÖLÜM OLMADI,bunu da Safranbolu’nun şansı olarak görmek gerekir,bir de aksini düşünün SAFRANBOLU NASIL BİR OLAY İLE,Ülke gündemine taşınacaktı.
Bu arada Sayın ELİF KÖSE’NİN çöp olayına ağırlık vermesi isteniyor
Mutlaka çöp olayına ağırlık veriyordur,bunu da zaten,ETRAFINA BİRÇOK İNSANI DA ALARAK,birkaç kez çöp toplayıp gösterdi,bir farkındalık yaratmaya çalıştı.
Ancak,SANAYİ CİVARINDA Kİ ÇÖP DAĞLARI FECİ BİR GÖRÜNTÜ VERDİ.
Hatta ve hatta O ÇÖP DAĞLARI ÜZERİNE,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,çok enteresan da bir yorum yazarak,Karabük’te yaşanan ÇÖP TOPLAMA OLAYINA göndermelerde bulundu.
SAFRANBOLU BACA TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMINA DUYARLI DAVRANACAK MI..?

DÜN,SEVGİLİ KARDEŞİM ALİ ERORHAN’IN İŞYERİNDE,TSO ESKİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLARINDAN SAYIN TUNCAY ÖZCAN İLE SOHBET ETTİK
Dün,Sevgili Kardeşim ALİ ERORHAN’IN işyerinde oturuyorduk,Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Eski Başkanlarından Sayın TUNCAY ÖZCAN geldi.
Uzun zamandır Sayın ÖZCAN ile görüşmemiştik..
Hasret giderdik.
Sayın TUNCAY ÖZCAN,Karabük Cemiyet hayatına pek girmediğini,işlerinin başında olduğunu anlattı ve Karabük üzerine hayli uzunca bir sohbetimiz oldu..
Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN,AK Parti Karabük İl Başkanlığı ve TSO Meclis Başkanlığı dönemi ile,Sayın TUNCAY ÖZCAN’IN,TOS Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde,KARABÜK,ÖNÜNE,BÜYÜK HEDEFLER KOYMUŞTU..
Şimdi bunların hiçbirisi gündemde yok..
Sayın TUNCAY ÖZCAN,bize YENİCE AĞAÇ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ hangi aşamada diye sordu,hangi aşamada olacak “LAFTA KALDI,SÖZDE KALDI ve EN KÜÇÜK BİR GELİŞME OLMADIĞINI..” söyledik.
İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ,YİNE AYNI DURUMDA..
Sevgili TUNCAY ÖZCAN Kardeşimizle hasret giderdik..

İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ NOKTASINDA HİÇBİR GELİŞME GÖRÜLMÜYOR,HANİ KAMULAŞTIRMA BEDELİ VERİLDİ Mİ..?
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu eski Başkanı Sevgili TUNCAY ÖZCAN ile uzunca bir süre sohbet ettik ve bir aralar gündeme İSMETPAŞA METAL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ geldi.
Biliyorsunuz,burası yıllardır KAMULAŞTIRMA BEDELİ verilecek OSB’LER arasında yer almasına karşın,herhangi bir ödenek çıkmadı ve BÖLGE öylece durup/duruyor.
GÖRKEMLİ BİR LEVHASI VAR AMA..!!
Sayın TUNCAY ÖZCAN ve Sayın TİMURÇİN SAYLAR Ankara-İstanbul Karayolu’ndan,adeta,KARABÜK’E UĞRAMADAN BAKAN GEÇİRTMİYORLAR ve mutlaka Karabük’e uğratıyorlardı..
O zaman müthiş bir heyecan vardı..
KARABÜK’ÜN ÖNÜNE OTOMOTİV SANAYİ dahil olmak üzere HEDEFLER KONULMUŞTU,bu amaçla da çalmadık kapı bırakılmıyordu ve geçen gün Sayın TİMURÇİN SAYLAR bu konuda Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A yaptığı sunumu anlattı..
KARABÜK,ARTIK BU HEDEFLERDEN TAMAMEN UZAKLAŞTI..
İçine ve basit çekişmelere döndü iyi mi..?

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Talihsiz karabük
  7 Kasım 2019 08:22

  Ahmet bey dedeyin dogru Karabük bütün hedeflerinden uzaklaştı.İsmetpaşa OSB noldu yazık bu şehire çok yazık.Milletvekillerinin bir ağırlığı kalmadı,bizimkilerin zaten öyle bir derdide gözükmüyor CHP Milletvekili zaten ortada yok bi ağırlığıda yok Allah karabüke yar ve yardımcı olsun .Şu Soğuksu bina işini bile çözemediler daha

 • Avatar
  Safranbolu. Esmaf
  7 Kasım 2019 08:34

  Hastanedeki. Diş. Doktorları. Nerde. Diş. Muayene. Neden kapalı. Özel. E. Gıtmek. Zorundamıyız. Karabük’te. 50. Yakın diş. DR. Varmış. Safranbolu’ya. Neden verılmıyor. Safranbolu. Halkı. Cezalımı

 • Avatar
  adam gibi adam
  7 Kasım 2019 12:26

  ahmet abi sen kulisleri iyi bilirsin kamil güleç neden azledildi ..zaten faruk öz le sorunu oldugu herkes biliyor mustafa yolbulan yönetim bana tebligi edildi diye yazmışsın aslında ne aravere ler döndügünün sen daha iyi biliyosun tşk edrim….

Bir Yorum Yazın