Her Telden (7 Nisan 2021)

 • Yazının Tarihi: 6 Nisan 2021
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 548 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

KARABÜK BARO SEÇİMLERİ İÇİN “CUMARTESİ GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ AŞILMASINA ÇALIŞILIYOR..” ve BÜYÜK İHTİMAL AŞILACAK..
Karabük Baro Seçimleri önümüzde ki Cumartesi Pazar günleri yapılacak,ancak,HER İKİ GÜNDE DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR ve bunun aşılması gerekli izinlerin alınmasına çalışılıyor.
DAHA ÖNCE BAZI BAROLAR BU SEÇİMLERİ YAPMIŞLAR.
YASAK OLMASINA RAGMEN,İZİN ALARAK YAPMIŞLAR..
Karabük Barosu’na kayıtlı toplam 195 Avukat Üye oy kullanacaklar,bu 195 Avukat Üyeye ilaveten,2 AVUKATIN DA yemin ederek oy kullanma hakkı kazandığına işaret ediliyor.
YANİ TOPLAM 197 AVUKAT ÜYE OY KULLANMA HAKKINA SAHİP.
Daha önce de açıklandığı gibi,Sayın RIDVAN ERDOĞAN ile Sayın EMRAH KÖKLÜ Karabük Baro Başkanlığı için ADAY OLDUKLARINI açıkladılar ve yarışı sürdürüyorlar.
OY KULLANACAK 197 AVUKAT HANGİ ADAYI TERCİH EDECEK.
Bu konuya ilişkin olarak “ŞANSLAR EŞİT..” diyen bir kesime karşılık “Sayın EMRAH KÖKLÜ’YÜ DAHA ŞANSLI GÖREN..” Avukatlar da var,Sayın “RIDVAN ERDOĞAN’I ŞANSLI GÖREN..” Avukatlar da var elbet.
Görünen O ki sıkı bir yarış yaşanıyor..

KARABÜK BARO BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ “SOSYAL DEMOKRAT OLARAK BİLİNEN AVUKATLARIN BELİRLEYECEĞİNE..” YÖNELİK GÜÇLÜ BİR İDDİA
Karabük BARO SEÇİMLERİ,gerekli izinler alınabilirse,önümüzde ki Cumartesi/Pazar günleri yapılacak ve bilindiği gibi Cumartesi/Pazar günleri SOKAĞA ÇIKMA yasağı var.
İZİNLERİN ALINMASI İÇİN ÇALIŞILDIĞI SÖYLENİYOR..
Bu arada OY Kullanma hakkına sahip 197 AVUKAT ÜYE Başkan Adaylarından Sayın RIDVAN ERDOĞAN ile Sayın EMRAH KÖKLÜ arasında bir tercih yapacak.
Olayın tam bu noktasında “HER İKİ ADAYINDA,SİYASAL GÖRÜŞ İTİBARI İLE,MHP ÇİZGİSİNDE OLDUĞUNA..” dikkat çeken birçok Avukat “SEÇİMİ SOSYAL DEMOKRAT OLAN AVUKATLARIN OYLARI BELİRLER..” gibi bir değerlendirme yapıyorlar.
Hatta “BU SEÇİM GEÇMİŞ SEÇİMLER GİBİ DEGİL..” diyerek,geçmişte SOSYAL DEMOKRAT olarak bilinen bir isim Baro Başkan Adayı oluyordu ve tüm sağ tandanslı Avukatlar o aday etrafından birleşiyordu,gibi ifadeler kullanıyorlar..
Veya büyük bölümü birleşiyordu,diyorlar..
SOSYAL DEMOKRAT bilinen avukatlar seçim sonucunu belirlermiş.
Tabii,kendi aralarında GELENEKSEL BÖLÜNMELERİ yaşamazlarsa da,deniliyor.

GEÇMİŞ GÜNLERDE,BİRKAÇ KEZ YAZDIK,” İSVİÇRE MERKEZLİ IQAIR İSİMLİ KURULUŞ HAVAMIZI DEĞERLENDİRDİ DİYE..” ve EGZOS GAZLARI..
Geçtiğimiz günler de birkaç kez yazdık,”İSVİÇRE MERKEZLİ IQAİR İSİMLİ BİR KURULUŞ ÜLKEMİZİ , 106 ÜLKE İÇERİSİNDE,46.SIRADA GÖSTERDİ..” ve bu sıralama da ÜLKEMİZDE HAVASI EN KİRLİ 10 İL İÇERİSİNDE KARABÜK 6.SIRADA YER ALDI,diye belirttik.
HAVASI EN KİRLİ 10 İL İÇERİSİNDE,6.SIRADA KARABÜK VAR..
Olayın tam burasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı HAVA KALİTESİ İZLEME AĞI verilerine göre,KARABÜK HAVASI gayet iyi görünüyor,işte bunu anlamakta zorlanıyor Karabük yaşayanları.
IQAİR Kuruluşuna göre DÜNYANIN 106 ÜLKESİ arasında HAVASI EN KİRLİ 46.ÜLKESİ DURUMUNDAYIZ,ayrıca da BU 46.SIRANIN havası en kirli 10 İLİ ARASINDA,6.SIRADAYIZ.
Galiba, 46.SIRANIN kirlilik oranları dikkate alınıyor ve Çevre/Şehircilik Bakanlığı HAVA KALİTESİ İZLEME AĞI VERİLERİ,bu 46.sırada ki kirlilik üzerinden KARABÜK’ÜN HAVASI İYİ İLLER ARASINDA GÖSTERİYOR.
Ne dersiniz böyle bir değerlendirme veya ölçme olabilir mi..?
KARABÜK’ÜN HAVASINI KİRLEYEN en önemli etken/etkenler nelerdir diye bir soru gündeme geldiğinde “KARABÜK’ÜN TAMAMINA YAKINI ÇOK KOLAYCI BİR YAKLAŞIMLA,KARDEMİR ve MARZİNC’İ İŞARET EDERLER..” değil mi..?
KARABÜK İÇERİSİNDE,HAREKET HALİNDE OLAN 25 BİN ARAÇ gündeme bile gelmez..
HAREKET HALİNDE 25 BİN ARACIN EGZOSUNDAN çıkanlar gündeme bile gelmez.

KARABÜK MERKEZİNDE ve SÜREKLİ SEYİR HALİNDE OLAN 25 BİN ARACIN EGZOS ÇAPI,TOPLANDIĞINDA 75 METRE ÇAPINDA BİR BACA GİBİ..
Karabük Merkezinde,her saniye 25 bin civarında aracın seyir halinde olduğuna işaret ediliyor ve hemen her aracın egzos çıkışları 3 santimetre olarak düşünülmeli..
Buradan yola çıktığınızda 750 metre çapında bir baca sürekli zehir üflüyor..
25 BİN ARACIN EGZOSLARI 750 ÇAPINDA BİR BACA GİBİ ADETA..
Sürekli karbonmonoksit üflüyorlar havaya..
Örneğin KARDEMİR TOPLAM BACALARI 750 METRE ÇAPINI BULUR MU,mümkün değil,şimdi HAVAYI KİRLETMEDİĞİ söylenen MARZİNC bacaları bu çapı tutar mı,mümkün değil.
PEKİ,TEMİZ HAVA İÇİN EGZOS GAZLARINA KARŞI NE YAPABALİRİZ..?
İşte O KARABÜK’ÜN DEĞİL,HEM DÜNYA,HEM ÜLKEMİZİN BAŞ SORUNLARINDAN.!!

BU BÖLGEDE,KANSER HASTALIĞININ EN FAZLA GÖRÜLDÜĞÜ YERLERDEN BİRİSİ DE “ORMANLARLA ÇEVRİLİ..” YENİCE İLÇEMİZ DEĞİL Mİ…?
Karabük’te çok geniş bir kesim KANSER VAKALARININ çok yoğun görüldüğünü öne sürer ve bunu da HAVA KİRLİLİĞİNE BAĞLAYARAK kendi bakışına göre suçlular ilan eder.
Mutlaka haklılık payları vardır..
Bizim esas merak ettiğimiz konu ise YENİCE İLÇEMİZ DE,SANAYİ TESİSİ OLMAMASINA KARŞIN KANSER VAKALARININ hayli yaygın görülmesi olmaktadır,YENİCE İLÇESİNDE bu hastalık neden hayli yaygın durumdadır..
Örneğin YENİCE İLÇEMİZDE çok yaygın bir araç trafiği de yoktur..
Son dönem de,bizim çok iyi dostumuz,arkadaşımız olan insanı,YENİCE’NİN ÖNDE GELEN isimlerini bu menhus hastalığa kurban verdik değil mi ve YENİCE İLÇEMİZ DE bu hastalığa yol açan etkenler nelerdir,ciddi bir araştırma yapılmasında yarar olmaz mı..?
BİZE GÖRE GERÇEKTEN ÇOK/ÇOK YARAR OLUR..

DİLERİZ KARABÜK ÖZELİNDE “ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜKLERİNDE ÖYLE DEĞİLDİR..” İHALE İLANLARININ GAZETELERDE YAYINLANMAMASI
Geçtiğimiz gün,Karabük dışında üst düzey görev yapan ORMANCI BİR DOSTUMUZ ile sohbet ettik,ziyaretimize gelmişti,uzunca bir süre sohbet ettik ve bize ORMAN İŞLETMELERİNİN İHALE İLANLARI GELİYOR MU,diye sordu.
ARA/SIRA DA OLSA GELDİĞİNİ SÖYLEDİK.
O Kardeşimiz,dostumuz olan isme NEDEN SORDUĞUNU sorduk.
“ORMAN İŞLETMELERİNİN HAYLİ ÖNEMLİ İHALELERİ OLUR,BUNLAR SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAYINLANDIĞI ZAMAN,GENİŞ BİR KESİM BU İHALE İLANLARINA ULAŞAMAZ.ULAŞILMASI İSTENENLERE EL ALTINDAN HABER VERİLİR ve İHALELER TEK TABANCA GİDER..” gibi bilgiler verdi.
Hiç dikkat etmediğimizi anlattık kendisine..
O devam etti “ASLINDA İHALE İLANLARININ GAZETELERDE YAYINLANMASI İDARENİN LEHİNE ÇOK CİDDİ MADDİ GETİRİ SAĞLAR.GENİŞ BİR KESİM HABERDAR OLUR,O NEDENLE DE ESASLI KIRIMLAR GERÇEKLEŞİR..” falan gibi bilgiler aktardı..
Biz tekrar “HİÇ DİKKAT ETMEDİK.ARA/SIRA İHALE İLANLARI GELİR..” falan diyerek ORMAN İŞLETME Müdürlüklerinin kendi İnternet Sitelerinin İHALE İLANI yayınlayıp/yayınlamadığını da bilmediğimizi anlattık.
“GÖRDÜN MÜ BAK.SENİN GİBİ DİĞER GAZETECİLERİNDE HABERİ YOKTUR..” diyerek,orta da ve ÜLKENİN BİRÇOK YERİNDE BÖYLE BİR ÇARK KURULMUŞ ÇEVRİLMEYE DEVAM EDER DURUR gibi ifadeler kullandı..
DİLERİZ,BÖYLE BİR SİSTEM KARABÜK ÖZELİNDE YOKTUR..
Bundan sonra yakından takip ederiz artık..

TİCARET BAKANLIĞI,SAFRANBOLU ESNAF ve SANATKARLAR ODASI İÇİN YAPILAN ŞİKAYETLERİ İNCELEDİ ve OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI..
Safranbolu ESNAF ve SANATKARLAR ODASI Yönetim Kurulu içerisinde,uzunca bir süredir huzursuzluk olduğuna ilişkin haberler gelirdi ve bu huzursuzluk nedeni ile TİCARET Bakanlığı’na bazı şikayetler yapılmış.
TİCARET BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİ şikayetleri incelemişler ve birkaç madde için Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuşlar sanıyoruz,işi SUÇ DUYURUSU ile bırakmamışlar OLAĞANÜSTÜ KONGRE tavsiyesi de yapmışlar.
O TAVSİYEYİ YERİNE GETİRECEK KURUM ise bağlı oldukları KARABÜK ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ Yönetim Kurulu olunca,BİRLİK OLAĞANÜSTÜ KONGRE kararını almış.
Şimdi SAFRANBOLU ESNAF ve SANATKARLAR ODASI 27 Nisan günü OLAĞANÜSTÜ KONGRE yapacak ve ODANIN 860 Üyesi bu nedenle sandık başına gidecekler,27 Nisan günü çoğunluk sağlanmazsa 4 Mayıs günü OLAGANÜSTÜ KONGRE yapılacak.
Şu an Sayın MUAMMER DUMANER ile Sayın SEMRA UZ Adaylıklarını açıkladılar..
Sayın MUAMMER DUMANER, anılan Oda’nın 22 yıllık Başkanı olarak,yine/yeniden aday olacaktır kuşkusuz,Sayın SEMRA UZ ise Adaylığını açıkladı ve bu açıklamadan önce bir dizi görüşmeler yaptıktan sonra ADAYLIK AÇIKLAMASINDA bulundu.
SAFRANBOLU ESNAF ve SANATKARI hayli heyecanlı günler yaşıyor..

KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRÜ Sayın ALPER TOLGA SAKA “3 PARSELİN ALT YAPI ÇALIŞMALARI ve HİZMETE ALINMASI..”
Dün Karabük Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın ALPER TOLGA SAKA ile bir görüşmemiz oldu,yeni YATIRIM SÜREÇLERİNİN devam ettiğini anlattı Sayın SAKA.
YER NOKTASINA DEĞİNDİ..
Ve HURDACILAR SİTESİ civarında olan 3 PARSELİN DÜZENLENMESİ ve HİZMETE ALINABİLMESİ amacı ile ALT YAPI ÇALIŞMALARININ sürdüğünü anlattı.
Daha sonra buralarda YATIRIMCIYA SATILACAK ELBET.
Müdür Sayın ALPER TOLGA SAKA,şu an itibarı ile YENİ YATIRIMLAR yapıldığını da anlatarak “ÜLKEMİZİN ve DÜNYANIN YAŞADIĞI PANDEMİ SÜRECİNE RAĞMEN,BİZİM OSB’DE YENİ YATIRIMLAR YAPILIYOR..” gibi bilgiler verdi.
Alta yapı çalışmaları sürdürülen yerlerin de devreye girmesi ile YATIRIMCIYA YER VERMEKTE biraz daha kolaylık elde edileceğine işaret ediyor Müdür Sayın ALPER TOLGA SAKA..
Ne evrelerden geçti KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ yaşayanlar bilir,yıllar kaybedildi ve bugün BİNLERCE İŞÇİNİN çalıştığı,MİLYONLUK YATIRIMLARIN yapıldığı bir BÖLGE HALİNE geldi değil mi..?
NE MÜCADELELERLE KURULMUŞTU KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ..

KARABÜK’ÜN ORTASINDAN GEÇEN ARAÇ ve SOĞANLI ÇAYLARI ile YENİCE IRMAĞI’NIN DURUMU ile DSİ YATIRIMLARININ FAZLALIĞI KONUSU
Allah’ın bu BÖLGEYE BAHŞETTİĞİ en büyük nimetlerden birisi ARAÇ ve SOĞANLI ÇAYLARI olsa gerektir ve onların birleşmesi ile oluşan YENİCE IRMAĞINI DA bu cümleden saymamız gerek.
BİZLER ALLAH’IN BU LÜTUFLARINI PİSLEMİŞ,HİÇ ETMİŞİZ.
Geçenlerde AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın İSMAİL ALTINÖZ “DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ve BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İLE TEMASLARIMIZ SÜRÜYOR..” gibi bilgiler vererek DSİ Yatırmalarından söz etmişti.
Sayın ALTINÖZ özellikle ARAÇ ÇAYI noktasına çok ciddi ağırlık verdiklerini söylüyor.
ARAÇ ÇAYI DÜZENLEMESİ ÇOK BÜYÜK BİR YATIRIM.
Bu arada DSİ Bölge Müdürlüğü,kendi görev alanı içerisinde EN BÜYÜK YATIRIM Karabük Özeline yapıyor ve kimi çevreler ne yatırımı yahu biz bir şey görmüyoruz gibi eleştiriler getiriyorlar.
Doğrudur ALDEĞİRMEN BARAJ İNŞAATINI GÖREN YOK,Eflani GÖKGÖZ GÖLETİNİ DE gören yok,ESKİPAZAR İlçesinde,OVACIK HATİPOĞLU Göleti sulamalarında yapılanları da gören yok..
Her neyse,ARAÇ ÇAYI düzenlemesi gerçekten çok çok önemli.
MALİYET HESAPLAMALARI DA ELBET O ORAN DA YÜKSEK ve ÖNEMLİ..!!

Bu yazıya 9 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Çelik iş
  6 Nisan 2021 23:00

  Ya Bi soru sormak isterim sendikadaki her iki tarafa aslında sendika da iki taraf diye bir şey olması da hata başka bir sendika gelse bu kadar ayrımcılık olmaz valla. Gelelim sorumuza genel merkezin demokratik seçim olacak açıklamasını öyle bir açıkladılar ki kenan paşa tarafı sanki bunu onlar istemiş gibi gösterdiler onların istediği olmuş gibi gösterdiler. Asıl merak ettiğim konu ise bir önceki dönemde demokrasi istemeyen kenan paşa recep akyelden dolayı geldi. Demokrasi olmasın genel merkezin dediği olsun dedi ve işini Akyel yaptı aldı koltuga oturttu kenanı. Şimdi de demokrasi olsun diye tutturuyor. Sizce olur mu böyle birşey. Her zaman olan ve yine tekrar olacak şey şu ki genel merkez kimi isterse şubede onunla çalısır istediğini alır koyar şubeye. Bu yıllardır hep böyle olmuştur. Son akşam bunlar olur derler ve onlar olur. Ha onlardan kastım onların arasında kenan olmaz. Ayrımcılık yapan adamlar şubede olmaz zibidi adamlar şube de olmaz vurdu kırdılı adamlar şubede olmaz orası bir stk kuruluşudur bir ağırlığı var onu da Karabük’te heç edecek bu mafyalar
  Ya Allah aşkına koskoca şehrin huzurunu Bi recep Akyel Bi de kenan bozdu ya

 • Avatar
  ÇAKIR
  7 Nisan 2021 09:00

  KARABÜKÜN ORTASINDAN GEÇEN ARAÇ ÇAYI VE DSİ YATIRIMLARININ FAZLALIĞI HAKKINDAKİ YAZINIZ GERÇEKTEN DÜŞÜNDÜRÜCÜ,BENMİ GÖREMİYORUM YAKSA ARAÇ ÇAYI DÜZENLENDİDE DEVLETİMİZİN TÜM İMKANLARI SEFERBER EDİLEREK DÖRT DÖRTLÜK BİR YATIRIMMI GELDİ,KORDON PARKTA ŞÖYLE GEZİNİN, ARAÇ ÇAYI KENARI TAM BİE MEZBELELİK DEFALARCA BELEDİYEYE SÖYLEMEMİZE RAĞMEN ARAÇ ÇAYI KENARINDAKİ PİSLİKLERİN TEMİZLENMESİ VE AĞAÇLARIN BUDANMASI ,ÇAYIN İÇİNDEKİ SEL,KUM VE TOPRAKLARIN DÜZELTİLİP HİÇBİR İŞLEM YAPILMADIĞI GİBİ,ÇAY KENARINDAKİ GÖRÜNTÜNÜN HİÇ HOŞ OLMADIĞI APAÇIK GÖRÜLECEKTİR. VATANDAŞLAR TARAFINDAN DA DEVAMLI ÇÖPLER ATILARAK KİRLETİLMEKTEDİR.İSTEYENLER KORDON PARK KENARINA GİDİP GÖREBİLİRLER.ÖYLE DSİ KARABÜKTE YATIRIMLARI FAZLALAŞTI DEMEKLE OLMUYOR,GERÇEKLER HİÇTE SİZİN YAZDIĞINIZ GİBİ DEĞİL AHMET ABİ.

 • Avatar
  Cumali Poyraz
  7 Nisan 2021 09:04

  SAYIN AHMET ABİM, ARAÇ ÇAYI, SOĞANLI ÇAYI VE BİRLEŞMESİNDEN DOĞAN FİLYOS ÇAYI GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE ERİYİP ! PARDON AKIP GİDİYOR. AMA MAALESEF ETKİSİZ VE YETKİSİZLERİN SAYESİNDE HEBA OLUP GİDİYOR. NE YAZIK Kİ ESKİŞEHİR, AMASYA VE BURNUMUZUN DİBİNDEKİ KASTOMONU GİBİ VİZYONU GENİŞ YETKİLİLERİMİZ OLMADIĞINDAN BOŞA AKIYOR. O ÇAY KENARLARINA NELER YAPILMAZ Kİ. BIRAKIN DİĞER YATIRIMLARI, ALLAH AŞKINA ŞU KARABÜK İÇİN ARTIK ESTETİĞE ÖNEM VERİLSİN YA. KALDIRIMLAR BETON, KENT MEYDANI BETON, BETON BETON…… NİYE ŞARIL ŞARIL AKAN SUYU, GÖLGESİNDE OTURABİLECEĞİMİZ AĞAÇ, SUYUN İÇİNDE YÜZEN ÖRDEKLER VS. VS. BU TÜR PARKLARIMIZ YOK. ZOR MU BU KADAR, BIRAKIN DİĞER YATIRIMLARI ALLAH AŞKINA…. SAYGILAR

 • Avatar
  ÇEVRECİ
  7 Nisan 2021 11:55

  SAYIN GÖLBEK, KARABÜK’ÜN HAVA KİRLİLİĞİ İLE İLGİLİ “KARABÜK’ÜN TAMAMINA YAKINI ÇOK KOLAYCI BİR YAKLAŞIMLA,KARDEMİR ve MARZİNC’İ İŞARET EDERLER..” değil mi ” DİYEREK HER ZAMANKİ GİBİ KARDEMİR VE MARZİNC LEHİNE KONUSMUŞ SUNUZ. SİZE GÖRE ANA KİRLETİCİ KARDEMİR, MARZİNC VB GİBİ SANAYİ KURULUŞLARI DEĞİL ARAÇLARIN EGZOZ GAZLARI ÖYLE Mİ ? SADECE KARABÜK’TE Mİ ARABA KULLANILIYOR? O ZAMAN SORARIM SİZE DİĞER İLLERDE TAŞIMA-NAKLİYE İŞLERİ DEVE KERVANLARI İLE YA DA AT ARABALARI İLE Mİ YAPILIYOR ? DİYE.

 • Avatar
  atikus
  7 Nisan 2021 12:23

  karabuk her anlamda ozellikle belediyecilik anlaminda bircivi cakilmiyor belediye baskani pandemi tatilinde yollari yikamakla bu is olmuyor sehir ici yollar kostebek yuvasi gibi kaldirim yok cicek dikimi yok bu baskanla koy olmaya gidiyoruz .parayi kazanan buyuk firmalarin sosyal sorumluluk projeleri yok spor kulublerine destekleri yok daha b8nlerce sorun yazabilirim sayin belediye baskani secime 6 ay kala calismaya baslar milletin gozunu boyar oylari kaparim dusuncesinde fakat bu millet uyandi artik hersey bu kadar kolay olmayacak.

 • Avatar
  Sonar
  7 Nisan 2021 12:34

  DSİ nin kaeabuk e fazla yatırımı derken bile aslında aldegirmeni gibi Safranbolu yatırımlarının kastedildihini düşünüyorum.
  Karabuk e yatırım göremiyorum
  Sabah baktım belediye başkanı Marzincten aldığı parayla olduğunu düşünüyorum tam Safranbolu sınırına düğün salonu yapmış.
  Ne güzel olmuş nerkezdekiler pis hava solusun ,Safranbolu tarafındakiler düğün yapsın.
  Safranbolu tarafindakiler. Rafet vergiliye dua ediyordur.

 • Avatar
  Egzoz
  7 Nisan 2021 17:26

  Karabük çok plansız ve sahipsiz belediyeler egzoz gazı hakkında meclisten kararlar alabilir. Görünmeyen dizel zehir soluyoruz buradaki insanların göz akına tenine dahi sirayet ediyor bırak iç organları… Tırlar dizel kamyonlar dizel toplu taşıma araçları.. Londroda dizel araç ile şehir girmek paralı, fosil yakıt ile çalışan taşıtlara meclislerden yasaklama getiriliyor. Bizde de petrol çıkıyor ya her yerden teşvikler, yaptırım ses seda yok, cari açığa etkisi de var akılı kim veriyorsa işte…
  Karabük’te idari sorumluları siyasi sorumlular vekiller herkes sorumlu insanları doğayı zehirleyen herkes…
  Hala yağlı pis hurda demirler toplanıp burada eritiliyormuş… yeni bir kaç fabrika kurulmuş…
  Çevre yolu fosil yakıt zararlarını düşünen kim… dumanlı fabrika kuruluyor hala…
  Kaçın gidin başka temiz şehre…Hayatınız yaşayın…

 • Avatar
  Mustafa AKAY
  7 Nisan 2021 18:13

  Yenice’de kanser vakalarının artışına ilişkin değerlendirmeniz baştan sona doğrudur. Son yıllarda ilçe merkezi ve köylerindeki ölümlerin büyük bölümü bu hastalıktan. Nedenlerinin araştırılmasında yarar vardır. Önemli bir konuya parmak basmışsınız. Dileriz, Yenice’yi yönetenlerin de ilgisini çeker ve araştırma yaparlar. Teşekkürler.

 • Avatar
  Hakan
  7 Nisan 2021 23:24

  Araç çayını yatırım olarak görmeyenler benim nezdimde dinozordur. Karabük’te sosyal hayat diye bir şey kalmamış böyle bir nimet görmezden gelinir mi? Bilimden yararlanır, günümüz teknolojileri ile orayı adeta bir yaşam merkezi haline getirirsin. Bisiklet yolları, kaykay pistleri vs. Yaparsın memleket az yatırım görür hiç olmazsa.

  Arabalarda hava kirliliği yaratıyor elbette ama yoksul aileler maalesef 40 yaşına varan arabalar kullanıyorlar. Trafiğimizde genelde yaşlı arabalar var daha çok olduğu için hava kirliliğine katkıları büyük. Keşke insanlarımızın durumları olsaydı da elektrikli yada güncel arabalara binebilselerdi!

Bir Yorum Yazın