Her Telden (8.Mayıs.2019)

 • Yazının Tarihi: 7 Mayıs 2019
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 712 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

YSK İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NI İPTAL ETTİ,İPTAL GEREKÇESİ OLAN HUSUSLAR KARABÜK’TE DE YAŞANDI MI ACABA…?
YSK İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etti ve Seçim yeniden yapılacak,YSK’NIN bu kararına çok büyük tepkiler oldu elbet ,kararın Siyasi olduğuna ilişkin,çok ciddi iddialar gündeme getiriliyor.
SANDIK KURULU OLUŞUMU,İPTALİN EN ÖNEMLİ DAYANAĞI.
Aynı SANDIK KURULU OLUŞUMU ile birçok seçim yapıldı Ülkemizde,buna benzer SANDIK KURULU OLUŞUMLARI Ülkenin birçok yerinde de yapıldığına ilişkin iddialar ayyuka çıkmış vaziyette.
Örneğin,KARABÜK’TE BUNA BENZER BİR DURUM YAŞANDI MI..?
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminin iptal edilmesi kararına,en önemli esas teşkil eden SANDIK KURULU OLUŞUMU’NA benzer oluşum Karabük’te de yaşandı mı acaba..?
SİYASİ PARTİLERİN,BU İŞİ ARAŞTIRMASINDA YARAR VAR.
Öncelikle,BUNDAN SONRA YAPILACAK HER SEÇİM DE,buna benzer SANDIK KURULU OLUŞUMU var mı/yok mu,iyiden iyiye araştırılacaktır ve bu durum bir itiraz vesilesi olabilir..
Böyle bir SANDIK KURULU OLUŞUMU Karabük’te yaşandı mı acaba..?
Kimse itiraz etmediğine göre yaşansa da/yaşanmasa da tren kalktı zaten..

YSK’NIN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİN YENİLENMESİ KARARINA ESAS TEŞKİL EDEN HUSUSLARDAN, KARABÜK’TE
YSK’NIN İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin verdiği karar,Ülke genelinde tartışılıyor ve bu kararlara karşı anormal bir tepki gelişiyor.
Bilindiği gibi SANDIK KURULU OLUŞUMUNDAN yola çıkılarak SEÇİM İPTAL edildi,SANDIK KURULU OLUŞUMUNDA Devlet Memuru olması gerekiyormuş ve YSK bu durumu iptaline temel gerekçe yaptı.
ŞİMDİ BURADAN YOLA ÇIKARAK,BİRŞEY SORALIM..!!
İptale konu olan SANDIK KURULU OLUŞUMU Karabük’te de yaşandı mı acaba,bizim hatırladığımız AK Parti bir İTİRAZDA BULUNMUŞTU 31 mart YEREL SEÇİMİNE,sonuç çıkmamıştı.
O ZAMAN BÖYLE BİR İPTAL KARARI ve Bir Seçimin iptaline,böyle bir gerekçe dayanak yapılmış olsaydı ve AK Parti’de KARABÜK ÖZELİNDE bunu dayanak yaparak SONUCUN İPTALİNİ istemiş olsaydı ne olurdu..?
Karabük için bu süreçler bitti gitti,biz geleceğe yönelik bunları yazıyoruz.
YSK çok/çok önemli bir çığır açtı,bundan sonra azami dikkat..!!

“SAFRANBOLU’YA,TC SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI OLARAK,ŞIK/TARİHSEL KÖKLERİNİ ANIMSATAN,OTOPARKI OLAN BİR YAPI YAKIŞIR..”
Dün Safranbolu ile bağı olan bazı dostlarla görüştük,örneğin içlerinde CHP Karabük İl Başkanı Sayın ABDULLAH ÇAKIR’DA vardı,bu dostların ve görüştüğümüz tüm dostlar ORTAK BİR KONU dile getirdiler.
Yeni,şık/tarihsel kökenleri anımsatacak bir BELEDİYE BİNASI dediler.
TC SAFRANBOLU BELEDİYE BİNASI YAPIMI ŞART dedi tüm Dostlar.
Gerçekten de,halen SAFRANBOLU BELEDİYESİ olarak kullanılan bina,girişinde başlayan sıkıntılı bir görünüm arz ediyor,dışarıdan gelen bir insana bir bugün ki SAFRANBOLU BELEDİYESİ’Nİ,bir de yeni yapılan İTFAİYE BİNASI gösterseniz,bilmediği için BELEDİYE BİNASI olarak İTFAİYE BİNASINI gösterir.
Dün yazmıştık.
SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI ibaresi var,ancak,TC SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI ibaresi yok,sanıyoruz yeni bir hazırlık yapılıyormuş ve böyle bir tabela kısa süre içinde asılacakmış.
Safranbolu Belediye Başkanı Sayın ELİF KÖSE,halen ziyaretleri kabul ediyor ve çalışmalarına tam bir ağırlık veremedi galiba,Safranbolu’ya bir BAYANIN,bir MİMAR BAYANIN elinin değdiği kısa süre içinde belli olacaktır mutlaka.
Safranbolu yaşayanlarının ORTAK KANAATİ,YENİ BİR BELEDİYE BİNASI.
Böyle bir ortak beklenti var sanki.

CHP KARABÜK İL BAŞKANI SAYIN ABDULLAH ÇAKIR “CHP,DEMOKRASİNİN SONUNA KADAR İŞLEDİĞİ BİR YAPIYA SAHİPTİR VE ÖRGÜT BAŞARILI”
Dün Parti içinde ki gelişmelere ilişkin bilgiler veren,CHP İl Başkanı Sayın ABDULLAH ÇAKIR,çok önemli görüşler dile getirdi ve “CHP KARABÜK ÖRGÜTLERİ ÇOK ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATTI..” dedi.
“BİR YIL İÇERİSİNDE,BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTTIK,CHP’NİN KARABÜK’TE Kİ MAKUS TALİHİNİ KIRDIK.SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NI KAZANDIK.KARABÜK’TE ÇOK UZUN YILLAR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ BİLE ÇIKARTAMIYORDUK,BUNU BAŞARDIK..” diyor Sayın ABDULLAH ÇAKIR..
Bunları söyledikten sonra “CHP,DEMOKRASİNİN SONUNA KADAR İŞLEDİĞİ BİR YAPIYA SAHİPTİR.HER CHP’Lİ,PARTİ İÇİNDE GÖREV ALMAK GİBİ, PARTİ İÇİNDE GÖREVE TALİP OLMAK GİBİ ÇALIŞMALAR YAPMA HAKKINA SAHİPTİR..”ANLAMINDA BİLGİLER VERDİ.
Parti içerisinde,değişim isteyenlerin olabileceğini söyleyen Sayın ABDULLAH ÇAKIR bu yönde çalışma yapan CHP’LİLERİ anlayışla karşıladığını belirttikten sonra “KEŞKE,BU ARKADAŞLAR GENEL ve YEREL SEÇİMLERDE DE,PARTİ ÇALIŞMALARINA KATILIP,BİZE DESTEK VERSELERDİ..” anlamında sözler etti.
“O ZAMAN ÇOK DAHA BAŞARILI OLURDUK..” diyen Sayın ABDULLAH ÇAKIR,geniş bir CHP’Lİ kadrodan bu yönde destek alamadıklarını ,yine de kendilerinin kırgınlık içinde olmadığını,kucaklayıcı,Parti içini toparlayıcı olmayı hiçbir zaman bırakmayacaklarını anlattı..
Sayın ABDULLAH ÇAKIR,Örgütleri çok başarılı bulduğunu söylüyor.

SEÇİMLER SIRASINDA SÖZÜ VERİLEN “ANCAK YILLARDIR TUTULMAYAN O KADAR ÇOK VAAT VAR Kİ..”,SAYSANIZ YAPILANLARDAN ÇOK FAZLA
Dün,AJANS YENİCE isimli bir Gazete/Dergi ortamlı,yayın organı geldi Postadan,bu yayın organının manşetinde “BELEDİYE BAŞKANI Sayın ZEKİ ÇAYLI,VERİLEN SÖZLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ..” şeklinde bir ifade vardı.
Sayın ZEKİ ÇAYLI’NIN bu sözleri,bize gerek SEÇİM DÖNEMLERİNDE,gerekse BAZI SÜREÇLERDE verilen VAATLERİ,SİYASETÇİ SÖZLERİNİ hatırlattı ve örneğin BAYIR MAHALLE DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ geldi aklımıza,ÇELİK CAMİ geldi,RAYLI SİSTEM geldi,ŞİRİNEVLER HASTANESİ EK BİNASI geldi,geldi de geldi.
Sayın ZEKİ ÇAYLI’DA YENİCE AĞAÇ İŞLERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ demiş,YENİCE’YE DOĞALGAZ sözünü hatırlatmış,DEVREK-YENİCE-KARABÜK arasında ki DUBLE Karayolu’nu sormuş.
Aslında SEÇMEN OLARAK BİZLERİN,Siyasetçilerin verdikleri sözlerin takipçisi olmamız ve “KARDEŞİM SÖZ VERDİNİZ,NEDEN YAPMIYORSUNUZ.” Gibi serzenişlerde bulunmamız lazım.
Bunu yaptığımız zaman SİYASETÇİYİ OTO KONTROL altına alabiliriz..!!

DÜN,NEREYE UĞRADIK,SELAM VERİP HATIR SORDUKSA “23 HAZİRAN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ KONUSU..” AÇILDI
Dün,birkaç dostu ziyaret ettik,bazı işyerlerine selam verdik,olmadı telefonla görüştüğümüz dostlarımız,Kardeşlerimiz oldu,daha selam demeden “NE BİÇİM İŞ BU.İSTANBUL’DA SEÇİM YENİLENECEKMİŞ..” sözleri ile karşılaştık.
Çok önemsediğimiz AK Partili bir Kardeş “ İLERİ DEMOKRASİ BU İŞTE.ÜLKEMİZDE EN İYİ ÇALIŞAN KURUMLARIN BAŞINDA HUKUK GELİR..” falan dedi,baktık sinsi/sinsi gülüyor.
Sözleri şaka mı,gerçekten öyle mi düşünüyor.
Anlamakta gerçekten zorlandık.
Bizde kendisine “SEÇİMİN İPTALİNE GEREKÇE OLAN SANDIK KURULU OLUŞUMU KARABÜK’TE ÇOK SAĞLIKLI MI OLDU ACABA.İPTAL GEREKÇESİ KARABÜK SANDIK KURULLARININ OLUŞU OLDU MU,SİZ KARABÜK’TE BÖYLE BİR İTİRAZI NEDEN DÜŞÜNMEDİNİZ.BELKİ SONUÇ ÇIKARDI..” falan dedik.
“ASLINDA BELEDİYE SEÇİMİ İÇİN BU TÜR İTİRAZ YAPILABİLİRMİŞ.YSK BU GEREKÇE İLE SEÇİM İPTAL EDİNCE BİZDE BUNU ÖĞRENMİŞ OLDUK.BU GEREKÇELERİ BİLMİYORDUK Kİ..” dedi.
Daha sonra da “ABİ HATIRLATAYIM.BEN ŞU AN AK PARTİ’NİN HİÇBİR YERİNDE GÖREVLİ DEĞİLİM Kİ..” dedi ve böyle bir itiraz için,kendisinin yetkili olmadığını söyledi.
İNSANLAR,EKONOMİYİ,GEÇİMİ,SIKINTIYI UNUTMUŞLAR ADETA..
Varsa İSTANBUL SEÇİMİ,YOKSA İSTANBUL SEÇİMİ ve hak,hukuk,adalet.
Bunu konuşanların yüzde 80 den fazlası hak,hukuk,adalet diyorlar..

AK PARTİ İÇİNDE ÖNEMLİ BİR İSİM “İL ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ’NE,KÖYDES PROGRAMI KAPSAMINDA 25 MİLYON LİRA GELMİŞ,AKKAY İŞİ..”
Dün YAYALAŞTIRMIŞ Yolda karşılaştığımız ve AK Parti içinde etkili bir isim olan Kardeşimizle ayak üzeri sohbet ettik,İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE Seçimlerini konuştuk.
Bize verilen kararın pek içine sinmediği gibi geldi.
Daha sonra da KÖYDES KAPSAMINDA Karabük İl Özel İdaresi’ne 25 milyon lira ekstra para geldiğinden söz etti ve “KEŞKE O PARA KÖY YOLU KÖY İÇME SUYU,KÖY KANALİZASYONA DİYE ÇARÇUR EDİLMESE..” dedi.
Sonra da “KARABÜK İL ÖZEL İDARESİ,ESKİPAZAR BELEDİYESİ,KARABÜK TİCARET SANAYİ ODASI ORTAKLAŞA ,AKKAYA HAMAMI ÇEVRESİNE ŞIK BİR TERMAL TESİS YAPILSA..” anlamında görüşler dile getirdi..
“HEM TEREVARTEN ÖZELLİKLİ O TERMAL SULAR DEĞERLENDİRİLMİŞ OLUR,HEM KARABÜK TURİZMİNE KATKISI OLUR,HEM BİRÇOK GENÇ İÇİN İŞ,AŞ,EKMEK KAPISI OLUR..” gibi görüşler dile getirdi..
Biz O Kardeşi dinledik ve “BU DEDİKLERİNİ PARTİ İÇİNDEN KİMSE İLE PAYLAŞMIYOR MUSUN..” diye sorduk,paylaşmadığını söyledi ve “BÖYLE BİR GİRİŞİM BU YÖRE İÇİN ÇOK YARARLI OLUR..” dedi.
“KEŞKE BİRİLERİ İLE PAYLAŞSAYDINIZ..” dedik.
“O KİŞİNİN DEDİĞİNİ Mİ YAPACAĞIZ TAASSUBU İÇİNDE HAREKET EDERLER VE OLACAKSA DA OLMAZ,O ZAMAN..” diyerek,topu bize attı ve “SEN YAZ BELKİ BİRŞEYLER GELİŞİR..” falan dedi..
Yazalım ama dedik “HİÇBİR KIPIRDANMA OLMAZ..”

DÜN KARŞILAŞTIĞIMIZ,AK PARTİ İÇİNDE Kİ O ÖNEMLİ KARDEŞ ; “ ABİ SANA ERKEN SEÇİM DEDİM Mİ,BELEDİYE BAŞKANLIĞI DEDİM Mİ..”
Dün YAYALAŞTIRILMIŞ YOL üzerinde rastladığımız ve ayak üzeri bir hayli sohbet ettiğimiz ve AK Parti Teşkilatlarında hayli etkin çalışmalar yapmış bir Kardeş ile sohbet ettik.
“ABİ BEN SANA ERKEN SEÇİMİ AKLINDAN ÇIKARTMA DEMİŞ MİYDİM..” diye sordu,gerçekten söylemişti ve “ERKEN SEÇİM OLURSA,SAYIN RAFET VERGİLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BIRAKIR,MİLLETVEKİLİ ADAYI OLUR..” diye de ilave etmişti.
“BAK ÜLKE NASIL BİR SİYASAL ATMOSFERE GİRDİ..” dedi.
Daha sonra da “ BİR ERKEN GENEL SEÇİM KAÇINILMAZ OLMUŞTUR.CUMHURBAŞKANI YERİNDE KALIR,MİLLETVEKİLİ ERKEN GENEL SEÇİMİ OLUR..” falan gibi analizler yaptı.
Daha sonra da “BU DEFA İTTİFAKLAR FALANDA OLMAYABİLİR..” diyerek AK Parti’nin MHP ile yaptığı ittifaklardan pek hoşnut olmadığı mesajlarını verdi.
“SİYASETEN ÖNÜMÜZÜ GÖRMEMİZ ÇOK ZOR ABİ..” dedi.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR SEÇİMİNİ AK PARTİ ZOR KAZANIR dedi.
Gelecekte KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI AK Parti’li olur dedi.
AK Parti Belediye Meclisi şimdiden bu göreve birisini hazırlamalı,dedi.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Kenan kaşi
  8 Mayıs 2019 14:05

  Karabük Rektörlük secimi ne olacak Burhnannertin Uysal Kastamonu Üniversitesine de başvuru yapmış şu rektör ataması yapılması gerekir şaibeler artıyor

Bir Yorum Yazın