Her Telden (8.Şubat.2019)

 • Yazının Tarihi: 7 Şubat 2019
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 939 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA SÜREGELEN SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ ANLAŞMA İLE VE SÜRATLE BİTER Mİ…?
KARDEMİR İşvereni ile ÖZÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen ve İDARİ MADDELERİ üzerinde ki birçok konuda anlaşılan TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NİN en önemli maddeleri ücretlere yönelik olanlar elbet.
Olayın bu noktasında neler gelişebilir..
İŞVEREN kesimi çok/çok anlayışlı,ÖZÇELİK-İŞ Sendikası kesimi de çok/çok anlayışlı,her iki kesim de İŞYERLERİNİN ilelebet yaşamasını,İŞÇİNİN ise ailesi ile birlikte mutluluğunu istiyor.
BÖYLESİNE BİR İYİ NİYET HAKİM TARAFLAR ARASINDA.
Kısa süre içerisinde ücretler maddesine geçilecek ve esas önemli olan bu maddelerde İŞVEREN verebileceğinin azamisini vermek,işçisini mutlu etmek için çaba gösterecektir mutlaka.
Sendika da alabileceğinin azamisini almaya gayret edecektir.
ÖZÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ ve Genel Başkan Yardımcıları “OLMAYACAK,İŞYERLERİNİ İLERLEYEN SÜREÇ VE PİYASA KOŞULLARINDA..” sıkıntıya sokacak bir talebi gündeme getirmeyeceklerdir kuşkusuz.
Sözleşme İYİ NİYET ve HAKKANİYET çerçevesi içerisinde bitirilecektir mutlaka.
Ve istenen,arzu edilen SÖZLEŞME,MASADA BİTİRİLSİN özlemidir..
Gerek İşveren kesimi,gerekse Sendika bunu arzu ediyorlar.
En azından biz olayı öyle görüyor,öyle okuyoruz.

KARABÜK SÜRÜCÜ VE YAYALARI “ÖNCELİK HAYATIN-ÖNCELİK YAYALARIN..” SLOGANI İLE BAŞLATILAN UYGULAMAYA AYAK UYDURUYOR..
Yasanın bir yıl önce çıkartılan ve KARAYOLLARI ÜZERİNDE YAYA ÖNCELİĞİ TAŞIYAN BEYAZ ÇİZGİLERE dikkat çekmek üzere,birkaç gündür trafik polislerinin de dahil oldukları uygulamalar yapılıyor.
“ÖNCELİK HAYATIN-ÖNCELİK YAYALARIN..”
Bu slogan ile KARAYOLLARI ÜZERİNE BEYAZ ÇİZGİLERE ADIM ATAN YAYA ÖNCELİK HAKKI TAŞIYOR,otomobil sürücülerinin durmaları ve yayalara yol vermeleri gerekiyor.
KARABÜKLÜ SÜRÜCÜLER VE YAYALAR UYUM SAĞLAYABİLECEKLER Mİ.,.?
Bunun için yol gösterici,yönlendirici çalışmalar sürdürülüyor ve özellikle Trafik Polislerinin durumu çok önem arz ediyor,gerek YAYALARI ve gerekse ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİ uyarıyorlar..
ELBET UFAK/TEFEK SIKINTILAR OLUYOR YAŞANIYOR..
Ancak,Avrupa Ülkelerine gidenler ballandıra/ballandıra bu uygulamayı anlatırlar ve gerçekten de “YAYA EĞER YOLA AYAK ATARSA,KARŞIDAN GELEN ARAÇ ZINK DER..” durur,yayaya yol verir.
BU KONUNUN YASASI BİR YIL ÖNCE ÇIKMIŞTI..
Şimdi UYGULAMASI BAŞLADI ve herkes buna uymak zorunda..

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İÇİN “KAMULAŞTIRMA ÖDENEKLERİNDE BÜYÜK SIKINTI OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKİLİYOR..” VE TALEP EDENLER..
Biliyorsunuz Karabük insanı,yaşayanı olarak İSMETPAŞA’DA KURULACAK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE çok umut bağlamıştık,böyle bir umudun bağlanmasında da haklıydık elbet.
Daha sonra ekonomik sıkıntılar başladı..
Şimdi ilgili Bakanlık ve ilgili Genel Müdürlük ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ için KAMULAŞTIRMA ÖDENEĞİ vermiyor,bunun yerine “SİZ ARAZİ SATIN,YATIRIMCI BULUP ARAZİ SATIN VE KENDİ KAMULAŞTIRMANIZI KENDİNİZ YAPIN..” gibi bir anlayış sergiliyor..
NE OLACAK İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ACABA..?
Gerekli YATIRIMCI BULUNACAK ve bu yatırımcıya arazi satılarak KAMULAŞTIRMA YAPILACAK,ancak görünen O ki piyasa koşulları nedeni ile YATIRIM YAPMAK İSTEYENLERİN sayısında hayli büyük düşüşler var.
YANİ ; YATIRIMCI BULMAK HAYLİ ZOR.
Gerçi İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ çok stratejik bir nokta da,elektrik enerjisi,su,karayolu,TCDD hatları,hitap ettiği çok geniş bir coğrafya açılarından çok stratejik bir nokta da.
BU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ NE ZAMAN İŞLERLİK KAZANIR SİZE GÖRE..?

KARABÜK BELEDİYESİ 2800 ÖĞRENCİNİN TALEBİNE KAYITSIZ KALMADI VE BAHATTİN GAZİ ÖĞRENCİ YURDU’NUN YOL SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Karabük Belediyesi BAHATTİN GAZİ YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ Yurdunda kalan 2800 Üniversite Öğrencisinin talebine kayıtsız kalmadı ve DSİ tarafından arazilerin kendisine verilmesi ile birlikte YOL ÇALIŞMALARINI başlatıyor.
DARACIK YOLU DİKKATE ALAN BELEDİYE YOL ÇALIŞMASI BAŞLATIYOR..
BAHATTİN GAZİ Yükseköğrenim Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler “BU YOLUN GENİŞLETİLMESİ İLE İYİ BİR IŞIKLANDIRMA İLE YURDUMUZ ÇOK ŞIK BİR HALE GELECEKTİR..” diyorlar.
Öte yandan,yine BAHATTİN GAZİ ÖĞRENCİ YURDU Öğrencileri “GERÇİ BİZE YETİŞMEZ,ANCAK,GELECEKTE BU YURT,ARAÇ ÇAYI’NIN ISLAH EDİLMESİ İLE ÇOK GÜZEL BİR MANZARAYA DA KAVUŞMUŞ OLACAKTIR..” gibi görüşler dile getiriyorlar..
Bu arada 2800 Öğrenci,yıllardır bu işin yapılamayışı nedeni ile sıkıntı çektiklerine işaret ederken “SON GELİŞMELERE KARABÜK VALİSİ Sayın FUAT GÜREL’İN EL KOYMASI İLE BELİRLİ BİR YOL ALINDI..” diyerek “ÖNÜMÜZDE Kİ SÜREÇTE DİĞER DEĞERLENDİRMELERDE YAPILACAKTIR MUTLAKA..” ifadelerini kullanıyorlar..
BAHATTİN GAZİ YURDUNDA KALAN ÖĞRENCİLER ÇOK MUTLU..

CHP İLE İYİ PARTİ ARASINDA “EN AZINDAN ŞU ANA KADAR GERÇEKLEŞMEYEN..2 SEÇİM İŞBİRLİĞİ VE İTTİFAKI İLE YÜZDE 10 İL BARAJI OLAYI..
CHP ile İYİ Parti arasında,her iki Parti tabanında ki sempatizanların beklediği,SEÇİM İŞBİRLİĞİ veya İTTİFAKI şu ana kadar gerçekleşmedi,olayın bu noktasında,henüz bir sonuç alınamadı..
Bakın olayın çok/çok önemli bir yönü var..
Gerek İL GENEL MECLİS,gerekse BELEDİYE MECLİS ÜYE Sayısının belirlenmesinde “YÜZDE 10 SEÇİM ÇEVRESİ BARAJI VAR..”,böyle olunca da her iki Parti AYRI/AYRI SEÇİME girdiğinde,yüzde 10 birisinden,yüzde 10 diğerinden oy düşülecek.
Örneğin Karabük Merkezinde 80 bin oy kullanıldı,A Partisi 35,B Partisi 25 C Partisi 10,D Partisi 10 bin oy aldı,yüzde 10 barajı nedeni ile her Parti oylarından 8 biner oy düşülerek hesaba gidilecek.
Yani A Partisi 25,B Partisi 15,C Partisi 2,D Partisi 2 bin oy almış olarak hesaba gidilecek,o nedenle örneğin B ve D Partileri İTTİFAK olarak seçime girseler,yüzde 10 barajı nedeni ile 18 bir oyları heba olacak.
İTTİFAK YAPSALAR B Partisi 25,D Partisi 10 bin oy alacakları için,ikisinin ittifakı 35 bin oy toplamış sayılacak ve 8 bin yüzde 10 oyu düşüldüğünde 27 bin oy üzerinden hesabı yapılacak.
CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI İÇİN BU RAKAMLARDA ÇOK ÖNEMLİ..
Birkaç güne kadar bir sonuç çıkma ihtimali var mı..?

İL GENEL VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN HESAPLANMASINDA “YÜZDE 10 ORANINDA Kİ İL BARAJI ÇOK/ÇOK ÖNEMLİ..” SONUÇ NASIL ÇIKAR..
İL GENEL ve BELEDİYE MECLİS Üyelerinin hesaplanmasında “YÜZDE 10 İL BARAJI..” olayı çok/çok önemli ve bu barajın Siyasi Parti oylarından düşülmesi sonucunda ÜYE DAĞILIMI NASIL OLUR..?
Çok detaylı olmayan bir sonucu paylaşalım sizinle..
24 Haziran Genel Seçiminde AK Parti 43,CHP 11,MHP 11,İYİ Parti 10 Bin oy almış KARABÜK MERKEZİNDE,diğer Partiler ile birlikte 80 bini aşkın oy kullanılmış.
YÜZDE 10 İL BARAJI NEDENİ İLE HER PARTİDEN 8 BİN DÜŞÜLECEK..
Yani AK Parti 35,CHP 3,MHP 3,İYİ Parti 2 bin oy almışçasına İL GENEL ve BELEDİYE MECLİS ÜYESİ hesabı ile sonuca varılacak,ÜYE DAĞILIMI bu hesap üzerinden sonuçlanmış olacak..
YEREL SEÇİMLERDE OYLAR ÇOK DEĞİŞİR ELBET..
Biz 24 Hazirandan örnek veriyoruz ki,daha belirli olsun.
Siyasi Partiler ADAYLARINI/ADAY LİSTELERİNİ 19 Şubat günü SEÇİM KURULLARINA Teslim edecekler ve O GÜNE KADAR BU HESAPLAMALARI İYİCE DİKKATLERİNE ALSINLAR,kendileri kazanır..
BU HESAPLAMALAR,BASİT KİŞİSEL HIRSLARDAN ÇOK DAHA ÖNEMLİ..

KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA SÜREGELEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ “HIZ KAZANACAK ..” VE SEÇİM ÖNCESİNDE..
KARDEMİR İşvereni ile ÖZÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen ve İdari Maddelerinin en önemlilerinde anlaşma sağlanan TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ hız kazanacak gibi görünüyor..
SÖZLEŞME 31 MART ÖNCESİNDE BİTİRİLEBİLİR Mİ..?
Eğer masa da anlaşma sağlanırsa,elbet bitebilir,yoksa UYUŞMAZLIK tutulması,TARAFSIZ ARACIYA gitmek gibi,hoş olmayan bazı durumlar yaşanırsa 31 Mart sonrasına kalabilir..
O zamanda işin içine SİYASET DÜNYASI DA girer,iş tamamen karışır,ağmaz/dönmez hale gelir,şu an itibarı ile böyle bir durum yaşanmıyor ve yaşanmaması/yaşanmayacağı anlamı taşımaz elbet.
ÖZÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ bütün içtenliği ve samimiyetiyle “ SÖZLEŞME İYİ NİYET VE HAKKANİYET İÇİNDE OLACAKTIR..” diyor.
“İŞÇİ MUTLU OLURSA,İŞYERİNİN YÜZÜ GÜLER,İŞÇİ MUTLU OLURSA,İŞVEREN DE MUTLU OLUR.O NEDENLE 2018 HESABINDAN İŞÇİMİZE HAK ETTİĞİ VERİLECEKTİR.SENDİKA İŞÇİMİZİN HAK ETTİĞİNİ ALACAKTIR..” mesajlarını veriyor Sayın DEĞİRMENCİ..
Kararlı ve dik bir duruş sergiliyorlar..
KARDEMİR İŞÇİSİ DE KENDİLERİNE SONSUZ GÜVENİYOR..

AK PARTİ İÇERİSİNDE SİYASET YAPAN BİR KARDEŞİMİZ “GEÇTİĞİMİZ YAZ AYLARINDA YAŞANAN KARABÜKSPOR OLAYINA DEĞİNMİYORUZ.”
AK Parti içinde Siyaset yapan ve önemli bir göreve de ADAY/ADAYI olan bir Kardeşimizle sohbet ettik “YAPILAN ONCA YANLIŞ VAR,ANCAK BU YANLIŞLARIN ÜZERİNE GİDEMİYORUZ.ZİRA O YANLIŞLARI BİZİM PARTİMİZİN ÖNDE GELENLERİ DE YAPMIŞ..” dedi.
Sonra da “GEÇEN YAZ AYLARINDA KARABÜKSPOR İÇİN YAŞANANLARI KİMSE UNUTMADI.MAHKEMELİK KONULAR OLDU.KARDEMİR’DEN İSTENEN PARALAR,SONRASINDA YAPILANLAR UNUTULMADI.DAĞLARDAN AŞIRILAN KOCA/KOCA ARAÇLAR UNUTULDU MU..?” dedi.
Biz o süreçte yaşananları unutup gitmiştik..
Hani ne oldu ATILAN İMZALAR,İSTENEN PARALAR,TOPLANACAK DENİLEN PARALAR diye bize sordu O Kardeş,şimdi “BİR BÖLGENİN BİR PARTİ İÇERİSİNDE TEK ADAMI KALMAK İÇİN ÇABA GÖSTERENLER VAR.BUNLARI ZAMANI GELİNCE KONUŞACAĞIZ ELBET..” falan dedi.
“MAHKEMELİK OLAN DURUMLAR YAŞANDI O SÜREÇTE..” dedi.
“UCU BİZİM PARTİYE DE DOKUNUYOR KONUŞAMIYORUZ Kİ..” dedi.
Çok önemli bir tartışmanın fitilini ateşlemek üzere gördük kendisini..

“GEÇEN YAZ KARABÜKSPOR NOKTASINDA YAŞANANLARI ANLATAN KARDEŞ..” BU İŞİ BİRTEK SAYIN DURSUN ALTIPARMAK KONUŞABİLİR…!
AK Parti içerisinde Siyaset yapan,bazı yerlere ADAY/ADAYI DA olan bir Kardeş,önce “BAK ABİ BUNLAR ALLAHAŞKINA,NAMUSUNA SENİNLE ARAMIZDA KALACAK SÖZLER..” diye başladı konuşmasına..
“GEÇEN YAZ KARABÜKSPOR ÜZERİNDE YAŞANANLARI,KARDEMİR’DEN İSTENEN MİLYONLARCA LİRAYI,SONRASINDA YAŞANAN MAHKEMELİK DURUMLARI,NE AK PARTİLİLER KONUŞABİLİR,NE CHP LİLER KONUŞABİLİR..” dedi.
Sonra da “BU YAŞANAN,GÜZEL OLMAYAN İŞLERİ BİRTEK Sayın DURSUN ALTIPARMAK KONUŞUP,KAMUOYU’NA ANLATABİLİR.ONA DA YAŞANAN BU OLAYLARI ANLATACAK İNSAN LAZIM.KARABÜKSPOR O YAŞANANLARDAN SONRA TAMAMEN DİBE VURDU,KOMAYA GİRDİ,YOĞUN BAKIMA ALINDI..” falan gibi sözler etti.
Gerçekten de,O ZAMAN NELER/NELER YAŞANMIŞTI değil mi..?

Bu yazıya 24 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  REALİST
  8 Şubat 2019 00:51

  AHMET BEY 31 MART DAN ÖNCE BİTERSE SÖZLEŞME PERSONEL YAPILANMASI YA RAFA KALKMIŞ DEMEKDİR YADA DAĞ FARE DOĞURACAK DEMEKDİR KESİNLİKLE PERSONEL YAPILANMASI SÖZLEŞMEDEN ÖNCE BİTİRİLMELİ ZATEN 2018 YILINDA BU SORUN BİTECEKDİ YASAL OLARAK AKİT DE BU MADDE VARKEN SÖZLEŞME DEN SONRAYA BIRAKILMASI ÇOK MANİDAR VE BİRDE HİÇ BİR YETKİLİ BU KONUDA AÇIKLAMA YAPMIYOR YADA YAPAMIYOR BU KONU İKİNCİ BIR SÖZLEŞME DEĞİL HAKKIMIZ YAPTIĞIMIZ İŞİN KARŞILIĞI OLAN KADRO VE YASAL BİR HÂK KEN NEDEN GÜNDEME GELMİYOR ŞÖZLEŞMEDE YASAL ŞÜREÇ

 • Avatar
  REALİST
  8 Şubat 2019 00:56

  AHMET BEY 31 MART DAN ÖNCE BİTERSE SÖZLEŞME PERSONEL YAPILANMASI YA RAFA KALKMIŞ DEMEKDİR YADA DAĞ FARE DOĞURACAK DEMEKDİR KESİNLİKLE PERSONEL YAPILANMASI SÖZLEŞMEDEN ÖNCE BİTİRİLMELİ ZATEN 2018 YILINDA BU SORUN BİTECEKDİ YASAL OLARAK AKİT DE BU MADDE VARKEN SÖZLEŞME DEN SONRAYA BIRAKILMASI ÇOK MANİDAR VE BİRDE HİÇ BİR YETKİLİ BU KONUDA AÇIKLAMA YAPMIYOR YADA YAPAMIYOR BU KONU İKİNCİ BIR SÖZLEŞME DEĞİL HAKKIMIZ YAPTIĞIMIZ İŞİN KARŞILIĞI OLAN KADRO VE YASAL BİR HÂK KEN NEDEN GÜNDEME GELMİYOR ŞÖZLEŞMEDE YASAL SÜREÇ DEVAM EDİYOR ARABULUCU DA SÜRECE DAHİL OLABİLİR HATTA SİYASET DE SÜRECE DAHİL OLABİLİR PERSONEL YAPILANMASINA KİMSE DAHİL OLAMAZ MEVCUT YASAL SÜREC O KADAR AÇIK Kİ O KADAR NETKİ İNŞALLAH AKLIMIZA GELEN BAŞIMIZA GELMEZ

 • Avatar
  Sonkarabukli
  8 Şubat 2019 07:04

  Ahmet abi İsdemir ile Ereğli DC karlarını gordubnu biri 5jatrilyon yapmış diğer i ise 4kusut katrilyon işte profesyonel yönetim oyak CEO yönetim farkı biri karini%49artirmis diğeri %72insallah Kardemir d siyasiler karışmaz da böyle bir model olur

 • Avatar
  Öneri
  8 Şubat 2019 07:28

  Hükümetin sebze meyve ile ilgili belediyelerle iş birliği yaparak sabit noktalarda satış yapacaz demişti dün karabükte 100 yıl da belediye tarafından yapılan pazar yeri dükkanlar bölgesi hayli hareket lilik getirmezmi orası olsa

 • Avatar
  Önemli degil
  8 Şubat 2019 07:40

  kardemir sözleşmesi 31 marttan once bitmesi mucize olur. bitersede ustun körü dogru durust görüşülmeden gelen talimatlar üzerine imzalandığı anlaşılır. kardemirde toplu sözleşmeler hangi donem 3 ayda bitirilmiş ki bir sorun arastirin. onemli olan işverenin verdiğini degil istedigini alabilmektir. 3 gun gec olsun sıkıntisı 2 sene çekilmesin. ayrica kadro bekleyen arkadaslar isveren ne zaman isterse o zaman kadro verir. bunu senelerdir ogrenemedinizmi? toplu sozlesme donemlerinde ekstra yuk getirecegi icin kadro verilmek istenmez. bu is secim sonrasina kalir. bekleyin gorun.

 • Avatar
  Karabükspora parayı aldılarmı
  8 Şubat 2019 07:52

  Kardemir yönetimine ağız dolusu laf edenler Karabükspora para vermezseniz şöyle yaparız böyle ederiz diyenler parmaklarının ucunu gösterenler noldu Kardemirden parayı aldınızmı hani şehirden para toplucaktınız ne topladınız Kardemir yönetiminin Yolbulanla Güleç kesimine savaş açıyordunuz tırlar dağlardan taşlardan aştırılıyordu sonra noldu allaşkına Karabükspor o tarihten sonra komaya girdi çıkmasıda artık umutsuz.
  O AKP li söylemiş işte Dursun Altıparmak bunları konuşsun Karabüke anlatsın.herkes neler döndünü bilsin

 • Avatar
  Karabükspor Sevdalısı
  8 Şubat 2019 09:26

  Karabükspor ile ilgili yaparsa Dursun ALTIPARMAK yapar. Çünkü geçmişte örneği var. Belediye Başkanlığı döneminde (1989-1994) İlçe iken Karabükspor’u ilk kez şimdiki Süper Lige yönetimiyle şehriyle beraber çıkarmış bir kişidir. Keza Belediye’de de sportif ve sosyal faaliyetleri öne çıkaran kişidir ayrıca.

 • Avatar
  Öğrenci
  8 Şubat 2019 11:38

  Geçen ki bahattin gazi erkek ogrenci yurdunun universiteye giden yolu tehlike arz ediyor yazınızdan 5 gün sonra 2 araç kafa kafaya çarpışmıştı bir güvenlikçi ve öğrenci aracı. Neyse ki cana gelmedi mala geldi zarar.il özel idare yetkilileri bu kazaları görmeyip yolu kapatmaya çalışsalar da sayın büyüklerimiz öğrencinin yaninda oldular. Sonunda sesimizi duydukları için ve gerekli çalışmaları başlattıkları için sayin valimize ozellikle önder olan karabük belediye başkanımıza ve sesimizi duymamiza yardimci olan sayin ahmet golbege ve yardimci olan herkese tesekkurlerimi sunuyorum . Çünkü bu yol hepimizin ve özellikle biz öğrencilerin kullandığı güvenle yürümek istediği bir yol.

 • Avatar
  Anonim
  8 Şubat 2019 11:44

  Tüm belediye başkan adaylarının kulube gidip Mehmet Yüksel başkanı ziyaret etmeleri ve kulube şimdiden maddi manevi desdek vererek desdeklerinin devam edeceğini beyan etmeleri gerekir.
  Kaldıki seçimler çekişmeli geçeceğe benziyor. Tutkulu Karabükspor taraftarının vereceği desdek seçime yön verebilir.

 • Avatar
  Blackmoon
  8 Şubat 2019 11:47

  Yolun dar olması sebebiyle çektiğimiz çile için sesimizi duyanlara teşekkür ediyoruz. İl özel idaresinin bu çalışmaya gösterdiği engel için üzüldüğümü belirtmek istiyorum

 • Avatar
  Karabüklü dişçi
  8 Şubat 2019 11:48

  Bahattin Gazi-karabük üniversitesi öğrenci yolunu genişletme çalışmanızdan dolayı değerli Karabük Valimize belediye başkanına teşekkürlerimi sunarım il özel idaresinin bu konudaki karşı fikrinden dolayı da sitemlerimi sunarım

 • Avatar
  Öğrenci
  8 Şubat 2019 11:48

  Bahattin Gazi yurdunu genişlettiği için belediye başkanına teşekkür ederiz aynı ilgiyi il özel idaredende bekleriz

 • Avatar
  Karabük öğrencisi
  8 Şubat 2019 11:49

  Bahattin gazi yurdu yolunu genişleteceği için belediye başkanımıza ve valimize teşekkür ederiz ilk özel idaresinin karşıt görüşüne sitelerimizi bildiririm

 • Avatar
  Dodo
  8 Şubat 2019 12:04

  2. öğretim öğrencileri olarak o yoldaz yürümekten zorluk çekiyoruz yol genişletme çalışmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Bu projeyi engellemek isteyen yetkililere de sitem ediyoruz. Teşekkürler her şey için öğrencinin yanında olduğunuz ve bizim sesimizi duyurduğunuz için…

 • Avatar
  Gümüşhaneli
  8 Şubat 2019 12:05

  2. Öğretim öğrencileri olarak yol genişlemesinde yardımcı olan bütün yetkililere teşekkür ediyoruz yolu kapatmaya çalışan yetkililere de sitemlerimizi sunuyoruz bütün bunlara rağmen öğrencinin yanında olan yetkililere teşekkür ediyoruz

 • Avatar
  2.ögretim ogrencisi
  8 Şubat 2019 12:05

  Karabük bahattin gazi yurdunda kalıyorum
  2.ögretim öğrencisi olarak valimize yurt müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz yolu kapatmaya çalışan ve 2 yıldır bizim maduriyetimizi görmeyen il özel idare yetkililerinde burdan dsy yedede sitemlerimizi yolluyoruz

 • Avatar
  2.ögretim öğretim
  8 Şubat 2019 12:06

  Karabük bahattin gazi yurdunda kalıyorum
  2.ögretim öğrencisi olarak valimize yurt müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz yolu kapatmaya çalışan ve 2 yıldır bizim maduriyetimizi görmeyen il özel idare yetkililerinde burdan dsy yedede sitemlerimizi yolluyoruz

 • Avatar
  Rumuz
  8 Şubat 2019 12:06

  2. öğretim öğrecileri olarak yol genişlemesinde yardımcı olan bütün yetkililere teşekür ediyoruz yolu kapatmaya calışan iki yıldır bizim mağduriyetimizi görmeyen il özel idareyede öğrenciler olarak sitemimizi sunuyoruz ve bunlara rağmen sesimizi duyan bizleri düşünen yardımcı olmaya calışan buyuklerimizede teşekürlerimizi bildiririz

 • Avatar
  Öğrenci
  8 Şubat 2019 12:07

  Bahattin gazi yolunu genişlettiği için belediye başkanı ve öğrencinin yanındaki yetkililere teşekkür ederim il özel idaresinden de aynı ilgiyi bekliyorum

 • Avatar
  Dursun başkan karabükspor şampiyon
  8 Şubat 2019 12:36

  DURSUN BAŞKAN KARABÜKSPOR ŞAMPIYON KARABÜKSPORUN BAŞINA NE GELDİYSE YİYİCİLERDEN İŞ BİLMEYENLERDEN TOPU BOMBA SANIP KARAKOLA GÖTÜRENLERDEN ÇEKTİ
  DURSUN BAŞKAN KARABÜKSPOR ŞAMPİYON

 • Avatar
  CHP ve İYİ partide İTTİFAK olmalı
  8 Şubat 2019 12:41

  CHP ve İyi parti ittifak süreci Karabük merkezde olması her iki parti tabanının morallerini yükseltir….CHP bu seçim kulvarına adayını çok öncelerde ilan etmiş ve aday Mehmet Durum sahada çalışmalarını sürdürüyor….CHP şunu çok iyi biliyor ki milletvekilliği seçiminde kanunla düzenlenen ittifak çatı sistemi sonucudur ki ilimizde bir milletvekili çıkarmıştır….Bu matematiksel formül geçerliliğini ve önemini bu seçimde bir kez daha artırmıştır…Ne yazık ki çatı oyları bu seçimde kanunun emrettiği gibi bir işlem görmeyecek….Sadece ittifak sağlandığında bir anlam kazanacak…İyi parti yönetimi ve tabanı da bu gerçekliğin farkında…..
  Şimdilerde her iki parti yöneticileri Belediye başkanlığı CHP’de olmak kaydıyla,başkan yardımcılıklarında,belediye meclis üyeliklerinde ve il genel meclisi üyeliklerinde ortaklaşabilirler….Ben bir CHP’li olarak yukarıda ortaya koyduğum bu açıklamalara sıcak bakıldığını yakinen gördüm…19 Şubat’a kadar bu yönde bir gelişme olacağına olan inancım tamdır…Aklın yolu bir….

 • Avatar
  Öğrenci
  8 Şubat 2019 13:45

  Ahmet bey sesimizi duyurup yolun yapılması için harcamış olduğunuz emek için önce size ve sesimize kayıtsız kalmayan yolun yapımını üstlenen belediye başkanı Rafet bey e ayrı ayrı teşekkür ederim okula gidip gelirken çektiğimiz zorluklardan kurtulmamız bu kadar basitti de 2 senedir il özel idare neden bir adım atmadı anlamak zor

 • Avatar
  ÇÜRÜK…
  9 Şubat 2019 13:18

  KARDEMİRDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN BİR AN ÖNCE NETİCELENMESİNİ BEKLİYORUZ.GERÇİ BEN EMEKLİ OLDUM AMA ARKADAŞLARI DÜŞÜNÜYORUM.ÇÜRÜK

 • Avatar
  puslu kentli
  11 Şubat 2019 08:40

  eyi günler..hayırlı işler karabüklüm.
  karabükspor gibi bi markayı yok eden giden yolu açan m.ali şahin ile ömer ayar ve ekibini yolbulanları..bu şehre sahip çıkmayan trübünlere oynayan paragöz zenginlerimizi..spora duyarsız kalan vergili başkanımı….eyi gününde karabükspor tribünlerinde olan..ama rüya bitince hemen kaçan tüm karabükspor taraftarlarını kınıyorum…bunlarda geçer siler geçer diyorum…karabükspor üzerinden siyaset ve ticaret yapıp yıllarda karabüksporu kullanan ve de sonra da bırakıp arkasına bakmadan kaçan zihniyeti kınıyorum…bu takıma sahip çıkan karabüke sahip çıkan diyen rahmetli Metin TÜRKER başkanın mirasına sahip çıkamayan kardemir yönetimini çelik iş yönetimini kınıyorum.
  anladık ki gerçekten karabükümde hava pis puslu ve sisli imiş…Ne kadar kibirli zengin var sa..biz de…yönetici var sa …biz de …siyasetci palavracı…va sa biz de…sahipsizlik ruhsuzluk..vurdum duymazlık var sa…biz de…herşey maalesef puslu kentimin üzerine ruhuna kalbine de işlemiş….yarın ölümlü dünya kimse bunu hatırlamak istemiyor ne yazık ki…
  insanlarımızın yürekleri sisli imiş,,,eyi günün dostları ….çoktan arkasına bakmadan tüymüş,,,,
  sabırla…hasretle..bu günlerin geçeciğine inanıyorum inanmak istiyorum…
  Kader bize de güler diyerek…bizi bu hallere düşüren paragözleri hırsızları kansızları yarınlarımızı çalanları,,,beceriksiz yöneticileri,,,tribünlere oynayan siyasetci ve ticaret sahiplerini Allah’ıma havale ediyorum…
  gülme komşuna gelir başına…….

Bir Yorum Yazın