Her Telden (9 Ekim 2020)

 • Yazının Tarihi: 8 Ekim 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 740 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİNDEN HİZMET ALAN YÜZLERCE İNSAN “ÖĞRENCİ VELİSİ,MEVCUT YERİMİZ DEĞİŞMESİN..” FERYADINDA
Özellikle çocuklara yönelik,çok önemli görevleri olan REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ,5000 Evler Bölgesinde hizmet veriyor ve buradan çok sayıda ÖĞRENCİ VELİSİ yararlanıyor.
REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZLERİ,Öğrenme güçlüğü çeken öğrencilere de,Üstün Zekalı Öğrencilere de hizmet veriyor ve gerçekten çok sayıda REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ Öğretmenlerinden,Merkezin hizmetlerinden yararlanan Öğrenci Velisi bulunuyor.
KARABÜK REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ,5000 Evler Bölgesi’nde,hizmet vereceği kesime uygun,o kesimin ilk izlenimi olarak güven veren bir bina da hizmetlerini sürdürüyor.
ŞİMDİ DURUM BİRAZ DEĞİŞMİŞ SANIYORUZ.
Karabük REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ Yönetimine “BU BİNAYI BOŞALTIN VE SOĞUKSU MAHALLESİ’NDE Kİ KAZIM KARABEKİR İLKÖĞRETİM OKULU’NA TAŞININ..” denilmiş galiba.
Taşının denilen Okul hayli BAKIM İSTİYOR..
REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ’NDEN hizmet alan,yararlanan insanlara “İLK İZLENİM OLARAK..” bugün ki bina kadar iyi duygular bırakmayan bir konum da ve HİZMET ALANLARIN NİTELİKLERİ DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE hoş bir durum olarak görülmüyor.
Ne ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ çekenlere, ne ÜSTÜN ZEKALILARA hitap etmiyor.
Bu kararın yeniden gözden geçirilmesi isteniyor elbet.

KARABÜK,GEÇTİĞİMİZ 5-6 YIL ÖNCE ÖNÜNE KOYDUĞU HANGİ HEDEFLERDEN VAZGEÇTİ HATIRLAYANLAR VAR MI..? HAVAALANI HEDEFİ..
Karabük geçtiğimiz 5-6 yıl önce,önüne koyduğu hangi hedeflerinden vazgeçti hatırlayanlar var mı,örneğin HAVAALANI HEDEF NE OLDU sizce ve Karabük bundan vazgeçti mi..?
Oysa ki,Dönemin Başbakanı Sayın BİNALİ YILDIRIM,Karabük ziyareti sırasında düzenlenen Miting esnasında “MİKROFONDAN SÖZ VEREREK,BU YATIRIMIN ALT YAPISINI Sayın ŞEFİK DİZDAR YAPACAK..” gibi müjde bile vermişti..
ÖYLE OLMADI MI,KARABÜKLÜLER..?
Şimdi SİZ HİÇ HAVAALANI OLAYININ KONUŞULDUĞUNU,ne oluyor yapılıyor mu/yapılmıyor mu,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN üst kısımlarına mı yapılıyor,yoksa EFLANİ tarafına mı yapılıyor,şeklinde bir görüş,bir değerlendirme duyuyor musunuz..?
HAVAALANİ KARABÜK’E YARARLIDIR/DEĞİLDİR,O AYRI BİR KONU..
Ancak KARABÜK BİR ZAMANLAR önüne böyle bir hedef koymuştu ve Dönemin ÜLKE YÖNETİCİLERİNE, Dönemin BAŞBAKANI’NA bu gündemini anlatmış/aktarmış ve “KARABÜKLÜLERE MÜJDE..” şeklinde konuşturmalar yaptırmıştı.
Şimdi bunları hatırlayanlar var mı acaba..?

KARABÜK GEÇTİĞİMİZ 5-6 YIL ÖNCE ÖNÜNE KOYDUĞU HANGİ HEDEFLERİN UZAĞINA DÜŞTÜ HATIRLAYIN ..” İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ
Karabük geçtiğimiz 5-6 yıl önce,önüne koyduğu hangi hedeflerinin uzağına düştü,o hedefleri unuttu gitti hatırlayın isterseniz,örneğin İSMETPAŞA METAL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ hedefi ne alemde..?
TABELASI GÖRKEMLİ BİÇİMDE YERİNDE DURUYOR derseniz eyvallah.
Buraya KAÇ TANE BAKAN GELDİ, hem de bu konularla en yakından ilgilenen BAKANLAR GELDİ,yapılacaklar hakkında açıklamalarda bulundu ve sonuç SIFIRA/SIFIR,ELDE VAR SIFIR.
Bir de,ara/sıra yapılan İLGİLİ BAKANLARLA GÖRÜŞTÜK,KAMULAŞTIRMA LİSTESİNE ALDIRDIK,YAKINDA KAMULAŞTIRMA ÖDENEKLERİ ÇIKAR gibi verilen beyanatlar yok mu,insanın içini aydınlatıyor doğrusu.
KAMULAŞTIRMA ÖDENEĞİ GELMİYOR GERÇİ.
Ancak,bilmem kaçıncı kez listeye alındı beyanatlarının verilmesi,Karabük yaşayanlarının,Karabük insanının moralini düzeltiyor,içini aydınlık hale getiriyor doğrusu..!!
Sahi,İSMETPAŞA OSB İÇİN BİR GELİŞME VAR MI..?
Yoksa O HEDEFİN UZAĞINA MI düştü Karabük..?

KARABÜK GEÇTİĞİMİZ 5-6 YIL ÖNCE ÖNÜNE KOYDUĞU HANGİ HEDEFLERİ UNUTTU GİTTİ,HATIRLAYIN,”OTOMOTİV SANAYİ İSTENİYORDU..”
Karabük’ün 5-6 yıl öncesini bir hatırlayın isterseniz,Karabük o zamanlar OTOMOTİV SANAYİ KARABÜK’TE KURULSUN gibi çok yüksek volümlü taleplerde bulunuyordu..
MEĞER,HERŞEY HAYALMİŞ değil mi..?
O zaman Karabük önüne İSMETPAŞA METAL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ hedefini koymuştu, burada OTOMOTİV SANAYİ Kurulsun isteniyordu ve KARDEMİR’İN yüksek kaliteli ürünleri ile otomotiv sanayi’nin temel malzemelerinin üretimine kolaylık getireceği planlanıyordu.
İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ,burada kurulacak OTOMOTİV SANAYİ veya en azından KARDEMİR’İN ürettiği ürünlerden imal edilebilecek bir YAN SANAYİ fikri vardı..
NEYSE,BİR TATLI HAYAL OLARAK KALDI BELLEĞİMİZDE..!!
Bakın KARDEMİR KALIN KANGAL ÜRETİYOR,bunu Konya,Kocaeli,veya başka İL SANAYİCİLERİ alıyorlar cıvata/somun ve diğer ürünlerde kullanıp Karabük’e BİRKAÇ MİSLİ FİYATLA satıyorlar..
Bir zamanlarda PİK DÖKÜM SOBALAR için böyle söylenirdi..!!

BİR ZAMANLAR,KARABÜKSPOR İLE MAÇ YAPMAYA “HANGİ TAKIMLAR GELİRDİ ve MAÇ ESNASINDA YANAN SOBALAR..”ŞİMDİ STADYUM..!!
Dün çok eski tanıdığımız ve önemsediğimiz bir Kardeş ile karşılaştık “SENİ SABAHLARI YÜRÜRKEN GÖRÜYORUM,ÇOK İYİ YAPIYORSUN..” dedi ve kendisinin de YENİŞEHİR STADYUMUNDA yürüyüş yaptığını anlattı.
YENİŞEHİR STADYUMU HALKIN YÜRÜYÜŞÜNE AÇILMIŞ,ne güzel.
Bir zamanlar HANGİ TAKIMLAR GELİRDİ ve KARABÜKSPOR ile müsabaka yapardı bir hatırlayın,hatta KIŞ MEVSİMİNDE tam maç oynanırken yakılan KÖMÜR SOBALARI çıkan DUMANLARI hatırlayın..
YENİŞEHİR STADYUMU YÜRÜYÜŞE AÇILMIŞ, vallahi/billahi tebrikler, Gençlik Spor İl Müdürü Sayın COŞKUN GÜVEN en iyisini yapmış, insanlar yürüyüş yapsınlar, Stadyum halka açılsın..
Hani bir şarkı vardır “MAZİYE BİR BAKIVER..” diye.
KARABÜK’ÜN FUTBOL MAZİSİ ÇOK FECİ BİÇİMDE SONUÇLANDI..!!

GAZETEMİZ İNTERNET SAYFASI “HER TELDEN KÖŞESİNE..” YORUM YOLLAYAN “KBÜ AKADEMİSYEN..” RUMUZLU OKURUMUZ VE ÜNİVERSİTE
Dün Gazetemiz İnternet Sayfasına “KBÜ AKADEMİSYEN..” rumuzu ile bir Okur yorumu geldi ve O Okurumuz KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ile ilgili görüş ve düşüncelerini yazmış.
Gazetemiz İnternet Sayfasına çok düzeyli,içerikli yorumlar geliyor,kimi yorumlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil elbet,ancak KBÜ AKADEMİSYEN rumuzu ile yazan Okurumuz önemli görüşler dile getirmiş.
Okurumuzun yazdığı bir konu,tüm Karabük yaşayanlarının gözleri önünde gelişiyor ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ uzunca bir süredir YENİ FAKÜLTE ve YÜKSEKOKUL,MESLEK YÜKSEKOKULU açmadı.
Geçmişte,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ sürekli bunu yapıyordu.
Geçmiş yıllarda KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,her an yeni bir gelişme ile KARABÜK’ÜN ÖNÜNÜ AÇIYORDU,Karabük’e yepyeni ufuklar getiriyordu ve bunlar artık unutuldu gitti.
Geçtiğimiz Gün TEKNOKENT konusunu yazarken,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT’IN yaptığı açıklamalardan bölümler de verdik.
Rektör Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN Dünyanın en prestijli 1000 Üniversitesi arasında yer aldığını söylüyor ve bunun devam edebilmesi amacı ile ÜNİVERSİTE/SANAYİ İşbirliğinin güçlendirilmesine vurgu yapıyor.
Bunu temin edecek olan,sıradan vatandaşlar değil elbet.

YENİCE İLÇESİ SAKİNLERİ “BİZE GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE SÖZÜ VERİLEN DOĞALGAZ NEDEN GELMEDİ..” GÖRÜŞÜNDE VE TEPKİLER..
YENİCE İlçesine gerek GENEL Seçimlerde,gerekse YEREL Seçimlerde verilen “DOĞALGAZ SÖZÜ..” nedense şu ana kadar tutulmadı,oysa ki çok sıkı sözler verilmişti.
Geçtiğimiz süreçte YENİCE Belediye Başkanı Sayın ZEKİ ÇAYLI,bu konu hakkında çok önemli görüşmeler yaptı,ancak,olumlu sonuç alamadı diye biliyoruz.
OYSA Kİ NE KADAR KESİN SÖZLER VERİLMİŞTİ.
YENİCE’DE doğalgaz konusu TOPLUMSAL MUHALEFETİN gün geçtikçe yükselmesine yol açtığı besbelli, YENİCE sakinleri verilen sözün tutulmayışı kadar,çok daha küçük yerlere doğalgaz verildiği için haklarının yenildiğine de inanıyorlar.
Eğer doğalgaz hattı çekilemeyecekse, Eskipazar gibi,diğer yüzlerce İlçe gibi “HAT ÇEKİLİNCEYE KADAR DÖKME DOĞALGAZ VERİLSİN..” gibi bir istek var.
Yalnız iyi izleyin,dikkatlice izleyin..
DOĞALGAZ noktasında YENİCE TOPLUMSAL BİR TALEBİ İÇSELLEŞTİRMİŞ,ilerleyen günlerde bu talep,daha yüksek sesle dile getirilmeye ve bir dizi sempatik eylemlere dönüşebilir..
YENİCE İlçesinde ki gelişmeleri iyi okumak gerekir.
DOĞALGAZ konusunda YENİCE çok kararlı bir duruş sergiliyor.

GEÇTİĞİMİZ GÜN “EFLANİLİ HEMŞERİLERİMLE OTURDUK SOHBET ETTİK..” İSTANBUL’DA KURULU DERNEK VE ÖĞRENCİLERE BURS OLAYI..
Geçtiğimiz gün EFLANİLİ HEMŞERİLERİMLE oturduk sohbet ettik,iki Kardeş İstanbul’dan gelmişler ve “BİZE BOĞAZDA OTURUP EFLANİ DERTLERİ İLE İLGİLENİYOR GÖRÜNENLER..” falan diye sosyal medyadan gönderme yapanlar bile oldu falan dediler.
EFLANİ’NİN potansiyellerinden söz etti,bu potansiyellerin yeterince değerlendirilmediğini dile getirenler oldu ve yaşanan pandemi sürecinde TARIMIN ÇOK ÖNE ÇIKTIĞINDAN falan bahsedildi.
Bu arada EFLANİ ORTAKÇI GÖLETİ’NİN yol sorununa çözüm getirilmiş.
Asfaltlama yapılmış.
İstanbul’dan gelenler,İSTANBUL’DA KURULU DERNEKTEN söz ettiler ve kendi aralarında toplanan bağışlarla “ÖĞRENCİLERE BURS VERMEYE ÇALIŞILDIĞINDAN..” söz ettiler.
O hemşerilerim DADAY ve PINARBAŞI’NI DA ziyaret etmişler.
Hepsi de PINARBAŞI ve DADAY İlçelerinin geleceğine çok parlak gözü ile bakıyorlar,PINARBAŞI özellikle turizmden çok ciddi gelir elde ediyormuş,DADAY ise kurulan ÇİFTLİKLERİNİ TURİZMİN HİZMETİNE AÇARAK ciddi atılımlar içerisinde görünüyormuş.
Demek üretken Yöneticilerin elinde bu İlçeler..

VALİ Sayın FUAT GÜREL FİLYOS VADİSİ PROJESİ İLE KARABÜK’TE YAŞANAN ENDİŞELERİ DİLE GETİRİRKEN,NE KADAR HAKLIYDI YARABBİ..
Karabük Valisi Sayın FUAT GÜREL,çok geniş bir çevrenin kafasında olan “FİLYOS VADİSİ PROJESİ TAMAMLANDIĞINDA,KARABÜK’ÜN BİRÇOK SANAYİSİ ORAYA KAYAR..” şeklinde ki endişeyi dile getirmiş.
BU ENDİŞE ÇOK GENİŞ BİR KARABÜKLÜ ÇEVRE DE VAR..
FİLYOS VADİSİ ENDÜSTRİ BÖLGESİ alt yapı çalışmalarından sonra “ARAZİ İSTEYENLERE..” satılacak elbet,bu arada çok önemsediğimiz bir dostumuz “KARABÜK FİLYOSA TAŞINMAZ,AMA,FİLYOS KARABÜK’E GELİR,KARABÜK’Ü ELE GEÇİRİR..” falan dedi.
“O NASIL OLACAK..” diye sorduk..
FİLYOS VADİSİ ENDÜSTRİ BÖLGESİ çok geniş ve gelişmiş METAL SANAYİ’NİN nihai ürün üretme yeri olacak,ancak,BACALI SANAYİ KURULMAYACAK,o zaman FİLYOS ENDÜSTRİ BÖLGESİ’NDE kurulacak metal tesisleri için BACALI SANAYİ EN YAKIN NEREDE VAR,diye sordu.
Daha sonra da KARABÜK HADDECİLERİNİN o civardan yer istediklerini söyledi ve “FİLYOS VADİSİ PROJELERİ TAM ANLAMI İLE HAREKETE GEÇSİN.BU YÖRENİN SANAYİ YAPISI DA,TOPLUMSAL YAPISI DA,SİYASAL YAPISI DA ÇOK DEĞİŞİR..” diye de ekledi.
Vali Sayın FUAT GÜREL halkın kafasında olanı dile getirmiş.
Şimdiden KARABÜK KENDİNİ GARANTİYE ALSIN gibi bir mesaj vermiş,

Bu yazıya 9 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  KARABÜK BİZİM
  8 Ekim 2020 21:43

  Samsun valisi nin tayini çıkıyor Samsunspor taraftarları giden valileri için Samsun spora yaptıkları için teşekkür pankartı asıyorlar stadyuma. Keşke bizim Valimizde Kardemir Karabükspor için birşeyler yapsa.

 • Avatar
  Proje
  8 Ekim 2020 23:17

  Sayın gölbek cuma pazarından başlayıp kireç kuyusunda bitecek olan projeden haber varmı.kardemir kavşağı karayolları yapacak ya diğer kavşaklar nolacak.verilen çok güzel sözler ve vaatlerin yüzde 10 u yapılsa karabük yaşanabilir güzel şirin şehir çoktan olmuştu.

 • Avatar
  İstanbuldan Eflenili
  9 Ekim 2020 09:50

  Pınarbaşı ile Daday gelişiyor tabi orda gendini beyenmiş gofurluktan yarılacak idareciler yok birlikte yaşadığı insanlara zulmetmeyen onlara güler yüz tatlı dil gösteren idareciler var Efleni de öylemi ya bir okul müdürü bir partinin ilçe başkanına hakaret edermi Eflenide eder çünkü biyerlere yaranacak gofurlara yaranacak sırası gelmişken sorulım Pınarbaşında Eflenili kimsenin deyirmeni varmı adam gendi ilçesine güvenmemiş pınarbaşına deyirmen kurmuşmu ne dersiniz

 • Avatar
  radar
  9 Ekim 2020 09:55

  Metal sanayinin kurulacağı yerde duman çıkmaması mümkünmü?
  Valimize katılmıyorum.
  Olurunu ben yazayım. Kardemir ve haddahaneler yavaş yavaş uzun vade de Filyosa taşınır.

 • Avatar
  karabüklü
  9 Ekim 2020 12:19

  Ahmet bey yıllardır dile getiriyoruz Filyos projesi Zonguldak ve Bartın’ı güldüren Karabük’ü bitiren proje düşüncem Burdur. Açın haritaya bakın anlarsınız

 • Avatar
  KARABUK
  9 Ekim 2020 15:54

  SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ EKİM AYI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDA AKPARTİLİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE SAVAŞ AÇMIŞ,DEMEKKİ İSTEDİKLERİNİ YAPTIRAMADI ŞİMDİYE KADAR İYİYDİ HER İSTEDİĞİ MECLİSTEN GEÇİYORDU,SAYIN BAŞKANIN İSTEDİKLERİ OLMAYINCA BAŞKAN CUMHUR İTTİFAKI FALAN DİNLEMEDİ AĞZINA GELENİ SÖYLEDİ,ŞİMDİ BURADA BAŞKAN HAKLIMI BENCE HAKSIZ,ÇÜNKÜ BAŞKANIN ŞİMDİYE KADAR İCRAATLARINA KARŞI ÇIKMAYAN MECLİS ÜYELERİ BİİR ANDA TU KAKA OLDU.SAYIN BAŞKAN KARTEPE DE DDY ARAZİSİNE KONUT YAPACAKMIŞ.BENCE BURASI BİR RANT PROJESİDİR.BELEDİYE MÜTEAHHİTLİK YAPMAMALI ASLİ İŞLERİNİ YAPMALIBENCE, İSTASYON BÖLGESİ DDY ARAZİSİNE MİLLET BAHÇESİ YAPACAKMIŞ MİLLET BAHÇESİ ŞEHİR MERKEZİNDE OLURMUŞ,O ZAMAN NİYE KANYONUN ALTINA O KADAR PARA HARCANIYOR BİRDE SAFRANBOLU TARAFINA PARALARI HARCAYACAKMIŞ SAYIN BAŞKAN,AKPARTİLİ ÜYELERDE BUNA KARŞI ÇIKMIŞLER,BENCE DE DOĞRUSUNU YAPMIŞLAR.EN AZINDAN ON İKİ YILDIR KARABÜK BELEDİYESİNİ YÖNETEMEYEN BAŞKAN AKLINI BAŞINA ALIR.ÇÜNKÜ BÜTÜN PROJELER VE TANITIMLAR FOS ÇIKTI,KARABÜKLÜLER HER ŞEYİ GÖRÜYOR VE ÜÇÜNCÜ DEFA SEÇTİKLERİNE DE BİN PİŞMANLAR.

 • Avatar
  AK PARTİ ADINA MUZAFFER BEY
  10 Ekim 2020 08:38

  AK Parti kurumsal kimliği onca eleştiri ve suçlamayı kabul etti demek kurumsal bir açıklama ne AK Parti Belediye Meclis inden ne AK Parti İl yahutta Merkez İlçe Teşkilatından ses çıkmadı.Hadi Safranbolu Belediye Başkanı en ufak bişey yapsa hemen horozlananlar Karabükte niye sessiz.Bir tek geçenlerde Belediye Başkanının Yağmur suyu procesine methiyeler düzen Belediye Meclis üyesi Muzaffer Atılkan Başkan aman etme aman gitme tarzında sakin ol tarzında sertleşmeyelim tarzın birlik babında birşeyler yazmış facebookunda var.AK Parti sessiz seyrediyor.Aslındada haklılar ama sözlü dayak yimektende kurtulamıyolar.Zaten böyledir hizmet edemeyen kavgaya tutuşur onada hak ettiyi cevap verilmezse haklı gibi görünür girdiyi seçimi kazanır.

 • Avatar
  Cevreci
  10 Ekim 2020 10:59

  Asıl sorun belediye bütçesinin ciddi anlamda düşmesidir. Para olmayınca sinir sitres devreye giriyor maalesef.

 • Avatar
  KARABUK
  10 Ekim 2020 14:23

  Bence asıl sorun belediyenin bütçesinin düşmesi değil paranın olmaması değil, sayın başkanın kendisi söylüyor eski parayla 22 trilyon lira vermiş ddy ye Karabüklülerin parasını çarçur etmeye hakkı varmı.

Bir Yorum Yazın