Hibe Desteği İle Yapılan Seralar İncelendi

  • Haberin Tarihi: 11 Haziran 2018
  • Bu haber 290 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hibe Desteği İle Yapılan Seralar İncelendi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından, örtü altı sebze üretimini yaygınlaştırmak amacı ile projelendirilen ve Bakanlığımız finansmanı ile alımı yapılan çelik konstrüksiyonlu seralar hak sahibi çiftçilere Aralık ayında teslim edilmiş ve kurulumları gerçekleştirilmişti.

”Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” ile 14 çiftçimize 525 m² sera malzemesi dağıtımı ve kurulumu sağlanmıştır. Bu kapsamda ilimize 7.350 m² büyüklüğünde örtü altı alan kazandırılmıştır. İçerisinde gübre tankı, damlama sulama sistemi askı telleri ile tam teşekküllü 3 yıl dayanımlı UV, IR ve antifog katkılı sera örtüsü temin edilmiştir. Kurulumu gerçekleşen seralarımızda çiftçilerimiz üretimleri başlamıştır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Mustafa Şahin ve beraberindeki teknik ekip ile birlikte kurulumu gerçekleştirilen seraların son durumlarını görmek ve genel bilgiler vermek üzere çiftçilerimiz seralarında ziyaret edildi.Yapılan çalışmalar ile ilgili İl Müdürü Şahin yaptığı değerlendirmede “Örtü altı sebze yetiştiricisi olan çiftçilerimize seralarının kurulumu gerçekleştikten sonra teknik ekibimizin belirli periyodlarla gerekli kontrollerini gerçekleştirdiler. Artık verim alma zamanımız geldi ve genel bir gözlem için çiftçimizi ziyaret ettik. Yaptığımız ziyaretlerde gördük ki bilinçli üreticilerimiz bu işten güzel gelir elde ederek hem aile, hem de ülke ekonomimize ciddi katkı sağlamış olacaklardır. Bu projemizin ne kadar yerinde bir proje olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Çiftçilerimize bol bereketli bir sezon diliyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın