Hüseyin Avni Aksoy CHP den İstifa Etti

 • Haberin Tarihi: 30 Ocak 2021
 • Bu haber 1260 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ile İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile Yalova Milletvekili Özcan Özel partisinden istifa ettiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, diğer iki Milletvekili arkadaşı Mehmet Ali Çelebi ile Özcan Özel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yaklaşık 10 Aralık’da üç sayfalık bir mektup yazmışlardı.

Mektup krizi tırmanınca CHP’li üç Milletvekili bir kaç gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir buçuk saatlik bir görüşme yapmışlardı.

CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Yalova Milletvekili Özcan Özel az önce TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyerek CHP’den istifa ettiklerini açıkladılar.

İstifa açıklamasını Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy okudu ve “görüşlerimize önem verilmedi” dedi.

Şimdi CHP’den istifa eden üç milletvekilinin, Muharrem İnce’nin kurması beklendiği ‘Memleket Harektine’ geçmeleri bekleniyor.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  karbuksevdalısı
  1 Şubat 2021 17:38

  milletvekilliğinden mi istifa etmiş ne? hadi ya .rüyasında göremeyeceği makama chp sayesinde gelmiş.büyük erdem göstermiş vekiliktende istifa etmiş doktor tebrik edriz seni..herkes senin gibi olsa zaten bu ülkede koltuk sevdalısı kalmaz.

 • Avatar
  BOTANİKÇİ
  2 Şubat 2021 19:19

  zaten bu ülkede vekıl ne işe varar bilen varmı..yeni cumhurbalkanlığı hukumet sıstemınde vekıllerın fonksıynları azaltıldı.en guzelı beledıyelerı kaldır valileri senetor yap vekılığı kadır.zaten olaçağıda bu kım ne derse desın.görünn koy kılavuz istemez.hem beldıye makamından tasaruf hem vekıllerden tasaruf valıler ıkı gorevide ustlenır…bı taşla 3 kus devlet butcesı rahatlar…ozaman kımse ayçicek yağının fıyatını sormaz çunkı yukselmez..

Bir Yorum Yazın