İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı.

  • Haberin Tarihi: 25 Eylül 2020
  • Bu haber 101 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereğince, idarede birliğin sağlanması, işlerin gözden geçirilerek düzenleştirilmesi, teşkilatın ahenkli çalışması için gerekli tedbirlerin alınmasını görüşmek ve kararlaştırmak amacıyla yapılan İl İdare Şube Başkanları toplantısı Vali Fuat Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Büyük Toplantı Salonunda maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yapılan toplantıda İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı tarafından Vali Fuat Gürel ve katılımcılara bilgilendirme yapıldı.

Gündem konu başlıkları üzerinden değerlendirmelerde bulunan Vali Fuat Gürel; Sağlık ve Covid-19 tedbirleri başta olmak üzere, Kamu Personelinin izinleri, Valilik ve Kaymakamlık girişlerinde uygulanmakta olan HES Kodu Zorunluluğunun tüm kamu kurumlarında uygulamaya geçilmesi, Pandemi Denetim Ekipleri, İSDEM Başarı Oranı, İzolasyon Tedbirleri, Şehit İçi Toplu Ulaşım, Sosyal Mefase, Koruyucu Maske Kullanımı, Kronik Hastalar ve 60 Yaş ve Üstü Vatandaşlarımız için uygulanan kısıtlamalar, Ev İzolasyonu, Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi, Covid-19 Kapsamında Uygulanan Cezalar, Eğitim, Doğal Afetlerde Alınacak Tedbirler, Çevre ve Hava Kirliliği, Yatırımlar ve Projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Vali Fuat Gürel Başkanlığında yapılan İl İdare Şube Başkanları toplantısına Vali Yardımcıları Muhittin Gürel, Ahmet Karatepe ve Ertuğrul Aslan, Vali Yardımcısı Vekili Numan Tahir Şimşek, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın