İl Millî Eğitim VARGELOĞLU’nun Yarıyıl Mesajı

  • Haberin Tarihi: 19 Ocak 2020
  • Bu haber 370 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU’nun yarıyıl sebebiyle mesaj yayınladı.

“Ülkemizin hayallerini hedefler, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizde en büyük güç kaynağımız; nitelikli, öz güveni yüksek, milli ve manevi değerlerimizle teçhiz edilmiş nesillerimizdir” idealiyle hep daha ileriye hep birlikte koştuğumuz bir yarıyılı daha geride bırakmanın, öğrencilerimizin karne heyecanına ortak olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Sevgili Öğrencilerim;

Çalıştınız, çaba sarf ettiniz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Bizlerin ve eğitim öğretim olgusunun tüm bileşenleriyle tek vücut olduğu bir İl’de görev yapmanın heyecanı ve bizlere verdiği motivasyon ile el birliği ve güç birliğiyle ülkemizin bekası olan sizler için çağın gerektirdiği eğitim ve öğretim ortamlarını üretmek ve sizlerin yüksek ideallere sahip bireyler olarak yetişmenize şahitlik etmenin onurunu hep beraber yaşıyoruz.

Yarıyıl tatili; sevdiklerimizle doyasıya vakit geçirmek, gezmek, eğlenmek, kitapların sayfalarında dünyayı dolaşırken çevremizde olup bitenleri tahlil etmek, anlamak ve olup  bitenleri değerlerimiz tartısıyla ölçmek için bizlere iyi bir fırsat sunmaktadır.

Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini gerçekleştirmek ve daha büyük hedefler koymanın yolu kendimizi gerçekleştirmek ve yapmanın, üretmenin hazzını yaşamak ve yaşatmaktan geçmektedir. Bu sebeple karne günleri kendimizi geleceğe daha iyi hazırlamanın yeniden başlangıç günleridir.

Saygıdeğer Velilerimiz;

Çocuklarımızla birlikte sizler de çalıştınız, sizler de aynı heyecanı yaşadınız. Yarıyıl tatili çocuklarımızla daha fazla vakit geçirmek için bulunmaz bir fırsat olacaktır. Birlikte bir kahvaltı, akraba ziyareti, ailece kitap okuma, küçük bir gezinti çocuklarımız için büyük bir mutluluk ve motivasyon kaynağı olacaktır.

Kıymetli Meslektaşlarım;

Öğretmen olarak gözümüzün nuru çocuklarımızın kendilerinin farkına varmalarının, kültür, sanat, spor ve akademik gelişimlerinin mimarı ve en yakın şahitleri olarak onları 2023 Eğitim Vizyonu Belgemizde Sayın Bakanımızın ifadeleriyle ” Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler” olarak yetiştirme çabalarımız elbette bizler için en büyük başarı, gurur ve onur kaynağıdır.

Bu vesile ile Karabük’ümüzün ve ülkemizin eğitim öğretim sürecine katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir yarıyıl tatili geçirmek temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın