İtalyan müdür 2 saat yürüyerek yardım çağrısında bulundu

 • Haberin Tarihi: 7 Ocak 2019
 • Bu haber 387 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
İtalyan müdür 2 saat yürüyerek yardım çağrısında bulundu

Safranbolu ilçesinde tercümanı ve arkadaşları ile birlikte ormanlık alanda kara saplanarak mahsur kalan İtalyan müdürü KARDOFF ekipleri kurtardı.

Karabük’te özel bir fabrikanın müdürlüğünü yapan ve Off-Road tutkunu İtalyan Giuseppe Agazzi, yanında tercümanı 2 Türk arkadaşı ile birlikte kendisine ait 4×4 aracı ile birlikte Sarıçiçek ormanına gezintiye çıktı. Kar kalınlığının 1.5 metreyi bulduğu orman yolunda araçları kara saplanarak arızalanması sonucu İtalyan Müdür, ve beraberindekiler mahsur kaldı. Kar yağışının giderek şiddetini arttırması sonrası telefon hatlarının da çekmediği bölgeden yaklaşık 2 saat yürüyen ekip Sarıçiçek göletine ulaşarak, yardım çağrısında bulundu. Bu sırada ihbar üzerine Sarıçiçek bölgesine giden Karabük Safranbolu Otomobil ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü (KARDOFF) Derneği Başkanı Ahmet Demir ve ekibi zorlu hava şartlarına rağmen İtalyan Agazzi ile beraberindeki tercümana ulaşarak kurtardı.

KARDOFF ekibi daha sonra İtalyan Agazzi’nin kara saplanan ve arızalanan aracını paletli kar aracı ve 4×4 arazi araçların çeki halatlarının yardımı ile yaklaşık 2.5 saat süren çalışma sonrası kurtararak şehre indirdi.

Öte yandan KARDOFF ekipleri yol güzergahı üzerinde kayarak uçurumda askıda kalan ve yolda kalan diğer araçları da kurtardı.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Dertli
  7 Ocak 2019 22:23

  Bu şehirde AFAD diye bir teşkilat yok mu neden günlerdir Kardoff un kurtardığı insan haberlerini okuyoruz da tek bir AFAD kurtarma haberi okuyamadık tebrikler Kardoff Allah razı olsun dilerim bu başarınızı şehrin yöneticileri de görür ve yarış organizasyonlarınızda sizi yalnız bırakmaz iyi ki varsınız darısı AFAD ın başına mesai sonradı telefonları açılmazmı nedir anlamadım neyse Allahtan Kardoff var

 • Avatar
  Doğaya Bu makinelerin zevk için sokulması doğru değil…
  8 Ocak 2019 08:10

  Doğaya Bu makinelerin zevk için sokulması doğru değil… bence doğaya orada yaşayan canlılara saygılı olmakta fayda var bencilliğe gerek yok…
  İnsanda doğanın bir parçası alırsın at, eşşek, ya da yaya olarak alırsın bir köpek yanına gezersin.. izlersin… o başka
  Yani koca koca makineler sonra, ışıklar, sonra makine sesleri hayvanlar yemek yerken gezerken bune yaaaa uzaylılar mı geldi diyor… sonra yemeği bırakıp sizden kaçıyorlar.

Bir Yorum Yazın