Karabük Gazeteciler Cemiyeti Kongresini Yaptı

  • Haberin Tarihi: 16 Haziran 2019
  • Bu haber 297 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Karabük Gazeteciler Cemiyeti Kongresini Yaptı

Karabük Gazeteciler Cemiyeti’nin 14. Olağan Genel Kurulu STK Merkezi KGC kongre merkezinde yapıldı.

Divan Başkanlığını İlhan Alpboğa’nın üyelikleri ise Erdoğan Çalman ve Okan Şimşek’in yaptığı Karabük Gazeteciler Cemiyeti’nin 14. Olağan Genel Kurulunda Metin Kaya tek aday olarak tekrar başkan seçildi.

Divanın oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan genel kurulda faaliyet hesap ve denetleme kurulu raporları okunarak ibrası yapıldı. Yapılan ibra sonunda faaliyet hesap ve denetleme kurulu raporları oy birliği ile kabul edildi.

Tek liste ile gidilen genel kurulda tüm üyelerin oyunu alan Metin Kaya Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na seçilirken, yönetim kurulu asil üyeleri Nuray Alpboğa, Sadık Arslan, Nurettin Acar, Hakan Tuçer, İsmail Özcan ve Yasin Erdem’den oluştu.

Denetim Kurulu asil üyeleri ise Dursun Doğan, Nevzat Akgün ve Dilek Kocabaş’tan oluştu.

Karabük Gazeteciler Cemiyetinin 14. Olağan Genel Kuruluna Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği Başkanı Serap Karaoğlu’da katıldı. Tekrar Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Seçilen Metin Kaya’yı tebrik eden Karaoğlu burada yaptığı konuşmada “Tekrar Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçilen Metin Kaya’yı ve yönetimini tebrik ediyorum. Biz gazeteciler olarak birlik beraberlik içinde olmalıyız. Zor şartlar içerisinde yayın hayatını devam ettiren biz basın mensupları olarak bu zorlukları birlik ve beraberlik içinde aşacağımıza inanıyorum” dedi.

Yeniden başkan seçilen Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya ise yaptığı teşekkür konuşmasında şu görüşlere yer verdi “Beni ve yönetim kurulumu arkadaşlarımı tekrar bu görev layık gören tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Üç yıl boyunca cemiyet olarak gazetelerin ve çalışanlarımızın sorunlarını gerekli makamlara ileterek çözüm yolları aradık. Cemiyet üyelerimizin hastalıklarında ve özel günlerinde yanlarında olmaya çalıştık. Üyelerimizin oturup bir araya gelebileceği güzel bir büro oluşturduk. Geçen dönem olduğu gibi bu dönemde de üyelerimizin menfaatleri için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Tüm basın mensupları olarak birlik ve beraberlik içinde olup, sıkıntılarımızı aşmaya çalışacağız” dedi

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın