Karabük’ün 83. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

  • Haberin Tarihi: 3 Nisan 2020
  • Bu haber 494 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse Karabük’ün 83. Kuruluş Yıl dönümünü nedeniyle kutlama mesaj yayınladı. Köse Mesajında;

“Cumhuriyet dönemi şehri olan Karabük, sanayileşmeyi simgeleyen bir kenttir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından projelendirilip, dönemin Başvekili İsmet İnönü tarafından ülkemizin ilk entegre demir-çelik tesisi Kardemir’in 3 Nisan 1937 tarihinde temelleri atılmıştır.

83 yıldır gururlandığımız Karabük Demir Çelik Fabrikaları, Ülkemizin değişik yerlerinde birçok tesisin kurulmasına öncülük etmiş ve “Fabrikalar Yapan Fabrika” unvanı ile Türkiye’ deki sanayi hareketine öncülük etmiş ve etmeye de devam etmektedir. İlimizin kalkınmasında Kardemir’in, ülkemizin kalkınmasında da emek kenti olarak anılan Karabük’ün çok büyük rolü vardır. Karabük’ün en büyük ilçesi Safranbolu olarak biz de ilçemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz ve elimizden geldiğince her platformda tanıtıyoruz.

Bu sebeple Karabük’te Demir Çelik Fabrikalarının temellerinin atılması ve Karabük’ün kurulmasında emekleri geçen başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dönemin devlet adamlarını ve emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyor, Karabük’ün kuruluşunun 83. yılını en samimi dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın