Karaman; ‘İyilik insanları Birbirine Bağlayan Zincirdir’

 • Haberin Tarihi: 1 Ağustos 2021
 • Bu haber 147 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Haber :Nuray Öztürk / Nurhan Deveci

Karabük Engelli Ve Engelsiz Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Sevim Karaman, gazetemiz muhabirlerine derneği kurarken çıktıkları bu yolda her zaman gönüllük esasında engelli ve engelsiz bireylerin bir arada olabilmesi, ihtiyaç sahiplerinin yüzlerine güldürebilmek ayrıca toplumla iç içe özverili bir şekilde kaynaşmaları için çalıştıklarını belirten açıklamalarda bulundu.

Sevim Karaman açıklamasında şu konulara değindi; Ben bu derneği kurmaya karar verdiğimde önce çevrem de ve ihtiyaç sahibi kişileri göz önünde bulundurdum. Hem kendimde bir engelli birey olarak daha yakın gördüm ve bu duyguları onlarla paylaştım.Bu iş her zaman gönül işi. Durumu iyi olandan durumu kötü olana hepsi bizim için değerli. İhtiyacı olana yardımseverlerimiz derneğimiz ve üyelerimizle birlikte elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz.Seslerini duyduğumuz herkese elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz.’ dedi

Sözlerine devam eden Karaman ‘Engelli bireylerimiz çok mutlu oluyor özellikle bizim buradaki tek sıkıntımız derneğimizin 4.katta olması. Gelen engelli misafirlerimiz yukarı çıkamıyor çünkü asansörümüz yok. Bizim derneğimiz içinde görüp oturup bir çay, kahve içmek istiyorlar ama mümkün değil. Bize yardımseverlerden gelen eşyalar (giysi, ayakkabı)var onları buraya çıkartamıyoruz en azından giriş gibi bir alanımızda depomuz olsa da bizim için yeterli olacak.

Biz bu derneği 3 yıl önce kurduk. Hızla büyümeye devam ediyoruz güzel projeler gerçekleştirdik ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Örneğin hâlihazırda devam ettiğimiz ‘Mavi Kapak Projesi’ adı altında mavi kapak toplayarak engelli bireylerimize tekerlekli sandalyeler temin etmeye çalışıyoruz. İyilik her zaman insanları birbirine bağlayan altın zincirdir.’ İfadelerine yer verdi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  karbuksevdalısı
  2 Ağustos 2021 21:34

  karabuk ormanları yanmasın yetkılilere burdan seslenıyorum .ormanlarımız içi şarap ,rakı ,bıra şişeleriyle dolu insanlar içtikleri ne sözumuz yok ama şişleri ormanda bırakmasalar iyi olur…yazık bu ormanlar hepimizin çiğeri canı..hayanların yvası evi.yazık oluyor bu ormanlara bir şişeden neler çıkıyor..

Bir Yorum Yazın