Kardemir Karabükspor’un eski yöneticilerine para cezası

 • Haberin Tarihi: 14 Kasım 2018
 • Bu haber 5262 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Kardemir Karabükspor’un eski yöneticilerine para cezası

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor’un 6 eski yöneticisi mahkeme tarafından, ‘karşılıksız çek’ suçlamasıyla her birine 517 bin 725’şer lira olmak üzere toplam 3 milyon 106 bin 350 lira para cezasına çarptırıldı.

Karabük İcra Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında Karabükspor’un aralarında eski kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut’un da bulunduğu 6 kişiye verilen 400 günlük hapis cezası paraya çevrilerek ayrı ayrı 8’er bin TL adli para cezası da uygulandı. Mahkeme ayrıca davaya konu olan 30 Kasım 2017 tarihli 110 bin 625 avroluk çekin o dönemki karşılığı olan 517 bin 725 liralık çekin karşılıksız kalması nedeniyle, üzerlerine atılı “çekle ilgili karşılıksızdır işlemi yapılmasına neden olmak” suçunu işledikleri gerekçesiyle sanıkların her birini 517 bin 725 TL olmak üzere toplam 3 milyon 106 bin 350 lira adli para cezasına çarptırdı.

“Türk spor camiasını da yakından ilgilendiriyor”

Kulüp Başkanı Mehmet Yüksel, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, görülen bu davaların sonuçlarının sadece Kardemir Karabükspor’u değil, Türk futbolunu da yakından ilgilendirdiğini söyledi.

İşçinin alın teri ile yönetilen ve Türk spor kamuoyunun tüm kesimleri tarafından sempati duyulan bir takımın böyle hadiselerle anılmasının üzücü olduğunu belirten Yüksel, “Süreç bizden önce başlamış olan bir süreç ama biz sürecin takipçisiyiz. Çünkü bu davalardan çıkacak sonuç sadece Kardemir Karabükspor’u değil birçok takım bu durumda olduğu için Türk spor camiasını da yakından ilgilendirmektedir. Biz yüce Türk adaletine güveniyoruz.

Karabükspor’un içinde bulunduğu zor günlerden kurtulup eski günlerine geri dönmesi için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Anti Şaibe
  27 Kasım 2018 13:30

  Adamların hiç bir çekte imzası yok. Çekin ödeme günü yönetici değiller. Bu hukuk garabetini haber olarak yapmanız, ayıp olmuyor mu?

 • Avatar
  Anti Şaibe
  27 Kasım 2018 13:32

  Mehmet YÜKSEL isimli zat. K.Karabüksporun beyin ölümü gerçekleşmiş bir kadavra olduğunun farkında değil galiba?Baksanıza bu kadavraya kan bağışı yapılmasını istiyor. Ne diyelim?Allah hepimize akıl,fikir ihsan eylesin…

Bir Yorum Yazın