“Kardemir’e İşçi Alınacağı Haberi Siyaseti Karıştırdı..”

 • Haberin Tarihi: 14 Haziran 2018
 • Bu haber 868 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
“Kardemir’e İşçi Alınacağı Haberi Siyaseti Karıştırdı..”

AK Parti Karabük İl Başkanı Avukat İsmail Altınöz’ün “KARDEMİR’E kısa süre içinde işçi alınacak..” yolunda ki açıklamaları,24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi öncesinde,gündeme bomba gibi düşerken,Siyasi ortam bir anda gerildi ve AK Parti sempatizanları,bu açıklama üzerine,özellikle genç kesime “Gelin AK Parti saflarında çalışmalara aktif biçimde katılın.Gelin AK Partiye Üye olun,işe alımlar başlayacak yararlı olur..” gibi çağrılar yapmaya başladılar.

AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz’ün yaptığı bu açıklamaya,henüz KARDEMİR Yönetiminden herhangi bir tepki gelmediği gözlenirken,bunun süreç içinde belli olacağına vurgu yapılıyor ve “KARDEMİR’E işçi alımı herhalde 24 Haziran sonrasına sarkar.Arada bayram tatili var.Bu arada Karabük İş Gücü Müdürlüğü’nün bir dizi çalışma yapması gerekir.O nedenle Seçimden önce bir alım yapılması pek mümkün görülmüyor..”görüşleri dile getiriliyor.

Bütün bu gelişmelere karşın,Muhalefete mensup Siyasi Partiler ise “Tarih tekerrür mü edecek.Bir zamanlar Refah Partililer,o zaman TDÇİ Genel Müdürlüğü olan,Karabük Demir,Çelik Fabrikalarına gece yarıları 3 bin civarında işçi almıştı.Bu durum hem TDÇİ’NİN batışı noktasının başlangıcı olmuş ,hem de bu işçileri alan Refah Partisi’ne hiçbir yararı olmadığı gibi,çok büyük Siyasi zararlar vermişti..” yaklaşımlar gösteriyorlar..

24 Haziran Seçimleri öncesinde AK Parti Karabük İl Başkanı’nın yaptığı “KARDEMİR’E en az 500 işçi alınacak.Bu sayı Yönetim Kurulu tarafından belki biraz daha arttırılabilir..” yolunda ki açıklama,  Karabük gündemine bomba gibi düşerken “KARDEMİR Bünyesinde çalışan müteahhitlerin yanında ki işçi kitlesinin de,işçi almaya gerek yok.Bizleri daimi kadrolara geçirsinler..” şeklinde kıpırdanmaya başladıkları da gelen haberler arasında yer tutuyor.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Anonim
  14 Haziran 2018 01:39

  Kardemir işçi alınacağını kardemir yapmiyorda akp il başkanı yapıyor.işsizlerin duygularıyla akp ye oy devşirmek için her yolu deniyorlar bitmisliklerinin göstergesidir.buda akp yi kurtaramayacak. sonunuz geldi.

 • Cetin
  14 Haziran 2018 01:39

  Kardemir işçi alınacağını kardemir yapmiyorda akp il başkanı yapıyor.işsizlerin duygularıyla akp ye oy devşirmek için her yolu deniyorlar bitmisliklerinin göstergesidir.buda akp yi kurtaramayacak. sonunuz geldi.

 • KARABÜK BİZİMDİR,BİZ KALIRIZ
  18 Haziran 2018 16:08

  madem şimdi işçi alacaksınız, güzel de bu açıklama yapıyorsunuz, daha önce grev yaptı diye ve işten çıkartılan işçilerin neden arkasında durmadınız. Bu iş bizi aşar dediniz, şimdi babanızın malı gibi işçi almaya kalkıyorsunuz. hemde gel benim partime üye ol çağrısı yapıyorsunuz . SİZİN PARTİNİZİN BAŞINDA BULUNAN ADALET DUYGUSU KAVRAMI NERDE KALDI. İşinize gelince müridlerim dersiniz töbe haşa başınızı peygamber ilan edersiniz. sonra adaletten bahsedersiniz. yatacak yeriniz yhok. arkanızdan kimse FATİHA okumaz.

Bir Yorum Yazın