Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendi

  • Haberin Tarihi: 4 Mart 2020
  • Bu haber 798 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Safranbolu Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde Kariyer Günleri Etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz çeşitli meslek grubu temsilcileriyle buluştu.

Öğrencilerin derslerde aldığı kuramsal bilgileri gerçek hayatla birleştirerek pratiğe dönüştürmelerini, iletişim becerileri kazanmalarını, öz güvenlerinin gelişmesini, meslekleri her yönüyle tanıyıp doğru hedefler belirleyerek ilgi ve yetkinlikleri doğrultusunda uygun mesleği seçmelerini, kişisel gelişimlerini artırmalarını, iş dünyasını tanımalarını, farkındalıklarının artmasını amaçlanıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Hızlı değişimin yaşandığı çağımızda, geride kalmamak ve öncü olabilmek için yaşam boyu öğrenme, sürekli yenilikleri takip etme ve kişisel gelişime önem verme gerekmektedir. Gençlerin yetkinliklerini ve becerilerini geliştirebilmeleri amacıyla, farklı uzmanlık alanlarında oldukça geniş bir yelpazede, bu bağlamda kariyer günleri etkinlikleri, öğrencilere katkı sağlayarak yeni ufuklar açmaktadır. Ayrıca  öğrencilere farklı meslek grupları ile  buluşma fırsatı sağlamasının yanında, öğrencilerde kariyer bilincini oluşturmak ve onlara bu konuda bir bakış açısı kazandırmak, öğrencilerin staj için doğru tercihler yapmasını sağlamak, kişisel gelişim süreçlerine katkıda bulunarak mezuniyet sonrası karar verme aşamasında daha sağlıklı tercihler yapabilmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenleniyor.” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın