MHP Safranbolu İlçe Başkanı Tunç’tan Tepki

 • Haberin Tarihi: 19 Haziran 2020
 • Bu haber 2106 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

MHP Safranbolu İlçe Başkanı Emre Barbaros Tunç, Safranbolu Belediye meclisinde gerçekleşen demokratik seçimlerin ardından yapılan bazı değerlendirmeleri hayret ve ibretle izlediklerini belirterek, tepki gösterdi.
Tunç, MHP’ye mensup 1 encümen üyesi ve 5 belediye meclis üyesinin belediye başkanının her icraatına muhalefet edeceği ve çalışmalarını engelleyeceğine dair yapılan yorum ve değerlendirmeleri de şiddetle reddettiklerini belirtti.
MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi örnek gösteren Tunç, “Ayrıca, kıymetli meclis üyelerimizin Safranbolu’ya yapılacak hizmetlere muhalefet edeceğini, başkanın çalışmalarını engelleyeceğini iddia edenlere de bu vesile ile şu soruları da sormak isteriz. 12 yıldır uyguladığı yönetim anlayışı ve hayata geçirdiği birbirinden değerli projelerle yalnızca bölgemizde değil, ülke belediyeciliğinde bir yıldız haline gelen değerli büyüğümüz Rafet Vergili’nin Safranbolu’ya yapmayı önerdiği hizmetlere Karabük Belediye Meclisinde kim hayır oyu vermiştir? Hayırcı meclis üyeleri arasında Safranbolu’da seçimleri kazanan ittifaka mensup isim var mıdır, yok mudur? İhtisas Komisyonlarının 3’e düşürülmesi konusuna gelince; verilen önerge asla, iddia edildiği gibi bir siyasi partiyi yok etmeye yönelik değildir. Belediye Kanununun 25. maddesi açıktır ve nettir. Türk milliyetçileri olarak bu güne kadar otla, çöple uğraşmadık. Sözleşmeli personeller aracılığıyla başka partilerin liderlerine hakaretler yağdırmadık. ‘Hepimiz aynı gemideyiz, Safranbolu’ya bir çivi çakandan Allah razı olsun’ felsefesiyle hareket ettik ve yalnızca siyasi nezaket istedik. Ancak tüm uyarılarımıza rağmen maalesef aynı yaklaşımı karşı taraftan göremedik. Bizler; ‘önce ülkem, sonra şehrim, en son partim’ düsturu ile hareket bir davanın neferleri ve ülkemizin en zor dönemlerinde göğsünü ülkesi ve milleti için siper eden bir liderin temsilcileriyiz. Milliyetçi Hareket Partisi’nden Safranbolu düşmanı ve hizmet karşıtı çıkartmak isteyenlerin beyhude bir çaba içerisinde olduğunu belirtirken bu vesile ile ‘Safranbolu için ne yaptınız da hayır dedik?’ sorusunu da sormak isteriz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Anonim
  19 Haziran 2020 11:45

  İşleri güçleri hizmet edene engel olmak

 • Avatar
  karbuksevdalısı
  20 Haziran 2020 15:12

  Ülkemizde artık birşeyler değişmeli,kohneleşmiş partizanlık ve siyasi yaklaşımlar anlayışlar terk edilmeli,insanlar şucu,bucu değil insan olmanın gereklerini yerine getirmeli,vatan millet aşkı insanların şiarı olmalı sevmeli sevilmeli yaradndan korkmalı yetim hakkı devlet malı gariban fakir fukara gözetilmeli,ne bu kaldır elini indir elini,lider sultasında partızanlıkla bir yere varılmaz.Herkes hakkıyla çalışmalı hak eden kazanmalı vasıflı olan yönetmeli adaletli olan sisitem ve kanunlar olmalı.

  Neden SAFRANBOLU İL olmasın neden dünya miras şehrinde safranbolu ünüiversitesi olmasın neden safranbolu turizim kültür fuar cazibe merkezi olmasın ?
  Karabükün karası safranbolunun önünüde tıkamış buna bir çözüm bulunmalı ?

Bir Yorum Yazın