Niyazi Güneş’ten Kutlama Mesajları

  • Haberin Tarihi: 28 Ekim 2020
  • Bu haber 61 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş Mevlid Kandili ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle kutlama mesajı yayınladı.

Güneş: “İnsanlığın kararmış vicdanlarına, bencilleşmiş ve bireyselleşmiş dünyevi anlayışa, körelmiş kalplere, hülasa insanın ve insanlığın zararına olan her türlü davranışın yaşandığı ve sorgulanamadığı bir dönemde; âlemlere rahmet ve aydınlık ufku olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed Aleyhisselam’ın dünyaya teşriflerini kutluyoruz.
Bugünlerde Avrupa merkezli olarak Peygamber Efendimize ve İslamiyet’e yapılmaya çalışılan sistematik saldırılar şüphesiz ki ne Peygamberimize ne de onun yeryüzüne yaydığı İslamiyet’e bir zarar verebilir. Aksine bu davranışlara karşı İslamiyet’in insanlığa anlatmaya çalıştığı değerlerin kıymetini daha çok anlıyoruz. İnanıyoruz ki Peygamberimizin ve İslamiyet’in anlatmaya çalıştığı bu hassas beşeri duygular körelmiş kalplere rehber olmaya ve insanlığı aydınlatmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandili’nin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini diliyor, İslam âleminin bu güzel gününü tebrik ediyorum.

Cumhuriyetimizin 97. Yılı Kutlu Olsun

Değerli hemşehrilerim, Cumhuriyetimiz bugün 97. Yılını kutluyor. Cumhuriyet, Türk milletinin verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir. Gazi Mustafa Kemal’in liderliği ve yüce Meclisimizin cesur kararları neticesinde Kurtuluş Savaşı’nda tarihi bir başarı elde edilmesi ve ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, Anadolu’daki bin yıllık egemenliğimizi ebedileştiren ileri görüşlü bir adım olmuştur.

Tarih boyunca büyük imparatorluklar ve devletler kurmuş Türk Milleti’nin geçmişi bakımından kısa sayılabilecek 97 yıllık bir zaman diliminde Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada güçlü bir devlete dönüşmesi ve uyguladığı dirayetli politikalarla hedeflerine doğru kararlı bir şekilde ilerlemesi bir başarı ve gurur tablosudur. Bugün Ülkemizin ulaştığı pozisyon, Türkiye Cumhuriyeti’nin daha başlangıçta ne kadar sağlam temeller üzerine kurulduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Cumhuriyetimiz güçlenen demokrasisiyle, nitelikli insan gücüyle birlik ve beraberlik içerisinde geleceğin müreffeh bir ülkesi olmaya doğru emin adımlarla ilerlemektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın