Onurlu Mücadele

  • Yazının Tarihi: 19 Aralık 2017
  • Yazar: İbrahim Harmanbaşı
  • Bu yazı 264 defa okundu.
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Kardemir Karabükspor Yeni yönetimi ve Yeni Teknik kadrosuyla birlikte çok kısa bir zaman dilimde Fenerbahçe maçına hazırlandı. Pazartesi akşamı Fenerbahçe maçında gördüklerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Ziya Ünsal Başkanlığındaki yönetim ilk olarak Teknik direktör Tony Popovic’in görevine son vererek takımın başına Alt yapı sorumlusu Levent Açıkgöz’ü getirerek ilk icraatlarını ortaya koymuş oldu, doğrumu yaptılar bence son derece doğru yaptılar. Erkan Sözeri’nin gönderildiği gün söylemiştim kendi öz evladımıza bir şans verelim diye hiç olmazsa bu onurlu mücadeleyi kendi öz evladımızla yapalım diye.

Levent hoca hafta arası takımın başına getirildiğinde basın mensuplarına önemli mesajlar vermişti, neydi bu mesaj yüreğini saha koyacak bizimle mücadele edecek oyuncu grubuna ihtiyacı olduğunu söylemişti.

Sezon başından itibaren takımın ilk on birinde iyi oynasa da kötü oynasa da değişmeyen oyunculardan Tanase, Papp, Torje, Grozav, Seleznov gibi oyuncuları Fenerbahçe maçı kadrosuna almayarak Kaleci Ahmet Şahin’i de kadro dışı bıraktı, sezon başından beri ağzıyla kuş tutsa kadroya giremeyen ve ilk on bir yüzü görmeyen oyunculardan Osman, Skulasson, Serdar Deliktaş, Çağlar, İlhan Depe gibi oyunculara şans vererek büyük bir risk aldı, şans verdiği bu oyuncularda Levent hocayı mahcup etmedi.

Fenerbahçe maçında gördük ki kaleci çağlardan tutun şans verdiği diğer oyuncular yüreklerini ortaya koydular, Şampiyonluğa oynayan koskoca Fenerbahçe takımı 55.dakikaya kadar gol pozisyonuna giremedi, golü de duran toptan yaptığımız adam paylaşımı ve pozisyon hatasından yedik, yediğimiz ikinci gol ise tam bir usta işi işte büyük takımların kötü oynadıkları zaman da maçı çevirebilecek oyunculara sahip olması, İkinci devre oyuna giren Valbuena bir asist bir golle maça damgasını vurdu. İlk 45 dakikada oyunu kontrol eden ve hatta iki tane gol pozisyonu yakalayan takım Kardemir Karabükspor’du, özellikle deplasmanda pozisyon yakaladığınızda atacaksınız aksi taktirde maç kazanmanız çok zor.

Levent hoca ikinci yarı oyuna her ne kadar müdahale etmeye çalışsa da kulübede oyunu çevirecek oyuncuda yok bu da Teknik adam olarak sizin elinizi kolunuzu bağlıyor.

Devre arasına girmeye bir maç kaldı önümüzde hafta sonu kendi sahamızda Karadeni̇z Fırtınası Trabzon sporla kendi evimizde oynayacağız, Rıza Çalımbay’la müthiş bir çıkış yakalayan bir anda şampiyonluk potasına giren bir Trabzonspor var bu demek değil ki Trabzonspor yenilmez o zaman yapmamız gereken şehir olarak kenetlenip sanki son maçımızmış gibi dargınlığı, küskünlüğü bir tarafa bırakıp stadı doldurmaya takımı desteklemeye var mısınız, Bakın göreceksiniz bu birlikteliği sağladığımız zaman bu takım düşmeyecektir.

Ziya Başkan ve yönetim Kurulu ne düşünür bilmem Levent hoca ile devam edecekler mi, etmeyecekler mi bunun kararını bir an önce vermelidirler. Şahsi kanaatim odur ki Levent hoca ile devam etmesi yönünde hiç olmazsa bir yerden başlanmalı diyorum, Yeni bir hocanın ve ekibinin maliyetini de göz önünde bulundurursak, takımın maddi durumu ortada, Tabi ki nihai karar yönetim kurula ait bize düşen son doksan dakikaya kadar takıma ve yönetime destek vermektir.

Bir Yorum Yazın