Park Rezaleti Artarak Devam Ediyor

 • Haberin Tarihi: 17 Temmuz 2018
 • Bu haber 269 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Park Rezaleti Artarak Devam Ediyor

Uzun Süredir Dile Getirilen Ancak Çözülmesi Noktasında Herhangi Bir Çaba Gösterilmeyen Karabük Caddelerinde ki Park Rezaleti Artarak Devam Ediyor. Konu ile İlgili Sürekli Şikayetlerini Getiren Vatandaşlar, Bu Duruma Neden Duyarsız Kalındığını Sorguluyorlar.

Uzun zamandır dile getirilen ancak bir türlü çözüme kavuşturulamayan cadde ve sokaklarda ki park sorunu artarak devam ediyor.

Şehir içi trafiğini azaltmak üzere Devlet Demir yolları tarafından Menderes caddesi üzerinde yapımı tamamlanarak trafiğe açılan üst geçit projesi kapsamında yol güzergahının daralması sebebiyle o bölgede park yasağı uygulanması gerektiği belirtiliyor.

Üst geçit bölgesinde ki park uygulaması nedeniyle karşılıklı iki aracın yan yana geçemediği gibi,özellikle kavşağa girildiğinde yolun tam olarak görülmemesinden kaynaklı tehlike arzeden yolda neden bugüne kadar önlem alınamadığı soru işareti oluşturuyor.

Diğer yandan, defalarca gündeme gelen park uygulaması ile ilgili Karabük yetkilileri ile birlikte İl trafik komisyonunun da duyarsız kaldığı yönünde bilgiler verilirken,yanlış uygulama ile rezaletin sürdüğüne dikkat çekiyorlar.

Diğer yandan yeni şehrin değişik noktalarında da artarak devam eden park rezaletinin devam ettiğine dikkat çeken ilgili kişiler,şehrin cadde ve sokaklarında herkes önüne gelen yere park yaparken,trafik ekiplerinin uygunsuz park uygulaması karşısında yetersiz kaldığını belirtiyorlar.

Ayrıca; şehir içinde ki parkomat uygulamasının da amacı dışına çıktığını belirten ilgili vatandaşlar,ücretli otopark uygulamasından para kazanmak uygunsuz parklar yapıldığına dikkat çekerek,Karabük belediye başkanı Rafet Vergili tarafından gündeme getirilen ücretli park olayında da düzenlemeye gidilmesi gerektiği ve bu konuda da sıkıntıların artarak devam ettiğini belirtiyorlar.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • ERTAN ORAL
  19 Temmuz 2018 17:53

  Güzel bir haber. Haber fotoğraflarında da her şey ortada. Belediyenin önünde köprü ve Onel tarafı çift taraflı uygunsuz park halinde. Battı çıktı yolu da aynı.. Ama gidin bakın kent meydanının yanındaki otopark içinde neredeyse araba yok. Belediye burayı kiraya verirken trafik sıkışıklığını da düşünerek kirasını belirlemeli.. Otopark ücretleri düşmeli buna rağmen arabalarını uygunsuz ve kurallara aykırı park edenlerle de trafik ekipleri baş etmelidirler.

Bir Yorum Yazın