Saadet Partisinden Kan Bağışı

  • Haberin Tarihi: 18 Mart 2018
  • Bu haber 240 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Saadet Partisinden Kan Bağışı

Saadet Partisi Karabük Merkez İlçe Teşkilatı TSK’nin Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçik için kan bağışı yaptı.

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdullah Tekoğlu; harekatın en kısa sürede hedefine ulaşmasını, Türkiye’nin barış ve huzuruna katkı sağlamasını diledi.

Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamada, terörle mücadele etmede meşru müdafaa haklarına sahip olduğunu söyleyen Başkan Tekoğlu; “Unutmamamız gereken şudur ki İsrail’in, ABD’nin ve diğer Batılı güçlerin olduğu bir bölgede güven, barış ve istikrar olmaz. Bölgedeki savaşın asıl sebebi ve sorumlusu ırkçı emperyalizmdir. ABD ve İsrail’den stratejik ortak olmaz. Bunlar terör örgütlerini kışkırtıp her türlü desteği verenlerdir” dedi.

Türk ordusunun hiçbir zaman katil kan emici ordular gibi olmadığını ifade eden Tekoğlu; “Şanlı ordumuz Türkiye’ye tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçirecek, karanlıkları dağıtacak, barış getirecektir. Anlayışımıza göre ordu sefere çıktığı zaman arkasından ancak dua edilir, elden ne geliyorsa o yapmaya çalışılır. Bize düşen siyasi görüşümüz ne olursa olsun ordumuzun ve devletimizin yanında yer almaktır.”

Açıklamanın ardından, Türk Kızılaya ait kan bağışı aracına geçen grup, harekata katılan Mehmetçik için kan bağışı yaptı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın