Süslü kadınlar 3. Kez pedal çevirecek

  • Haberin Tarihi: 23 Eylül 2017
  • Bu haber 5530 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Süslü kadınlar 3. Kez pedal çevirecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kendilerine “Süslü kadınlar” adına veren kadınlar 3 kez bisiklet turu düzenleyip pedal çevirecek.

5 yıl önce İzmir’den başlayıp zaman içinde diğer şehirlere de yayılan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” bu yıl Kdz. Ereğli de Bilge Özdemir öncülüğünde 3.kez düzenlenecek.

‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ katılımcıları Alemdar Gemisi önünden başlayıp, İstasyon caddesi güzergahından ofis yoluna seyredip amfi tiyatroya dönerek turu tamamlayacak. Katılımcılar Amfi tiyatroda da yaklaşık 1 saat sürecek müzik dinletisi yapıp eğlenerek farkındalık turlarını tamamlayacaklar.

Etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden Bilge Özdemir, bu etkinliği neden düzenlediklerini anlattı. Özdemir açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Bu etkinlik, “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü”, “Sürdürülebilir ve aktif ulaşım” konularına dikkat çekmek için bir farkındalık oluşturmak, kadınların bisiklete binmesini teşvik etmek amacıyla gönüllü kadınlar tarafından hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmadan düzenlenmektedir. İzmir’de 2013 yılında ilk kez yapılan bu etkinlik, bu yıl 50 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenecektir. Etkinliğin merkezi ve çıkış noktası İzmir’dir. Etkinlik sadece Türkiye’de değil, uluslararası platformlarda da tanınmaktadır. Süslü Kadınlar Bisiklet Turunu sosyal medyadan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu – Kdz.Ereğli adresinden takip edebilirsiniz.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın