TOKİ Emekli Konutlarında Temel Atma Çalışmaları Sürüyor

  • Haberin Tarihi: 11 Şubat 2018
  • Bu haber 301 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TOKİ Emekli Konutlarında Temel Atma Çalışmaları Sürüyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından evi olmayan Emekliler için Belen Mahallesinde yapılacak olan 1. 144 Dairelik Projenin temelinin bu ay sonu atılacağı bildiriliyor. Projeyle; dükkanları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanlarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı ile adeta yeni bir mahalle inşa edilecek.

2015 Yılında AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin tarafından gündeme getirilen ve Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut tarafından da iki senedir projesi takip edilen Belen Köyü Mahallesinde yapılmasına karar verilen Bin 144 konutluk TOKİ Emekli Konutlarının temelinin Şubat ayı(bu ay) sonu itibari ile atılacağı öğrenildi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihalesi gerçekleştirilen Karabük’ün Belen Mahallesi’nde inşa edilecek 1.144 konutluk projede kapsamında ayrıca ticaret merkezi, sosyal tesis, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yükseklikleri zemin +4 olan konutların 833’ü 2+1, 311’i ise 3+1 planında yapılacak.

Eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, ahşap görünümlü fibercement kaplamalar, bina köşelerinde taş görünümlü fugalı kaplamalar, cumba görünümü veren çıkmalar, payandalar, söveler, dekoratif pencereler ve geniş balkonlar kullanıldı.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut; “Bu zamana kadar ev sahibi olamamış emeklilerimiz Belen Mahallesinde yapılacak olan TOKİ konutları projesiyle uygun ücretle ve düşük geri ödeme imkanı ile ev sahibi olabilecekler. Emeklilerimizi ev sahibi yapalım fikrini ilk ortaya atan Sayın Devlet Büyüğüm Mehmet Ali Şahin Bey’den Allah razı olsun. İki senedir de onun gözetimi dahilinde projeyi takip ettik ve sonunda ihaleye çıkartıldı. Önümüzdeki aylarda inşaatın startı da verilecek. En yakın zamanda ilk etabın kura çekimini de yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Öte yandan müteahhit firma tarafından şantiyelerin kurulduğu, temel atılmasının ardından 750 gün içerisinde evlerin emeklilere teslim edileceği İfade edildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın