TSO Başkanı Mescier’den Ekonomi Değerlendirmesi

  • Haberin Tarihi: 15 Ağustos 2018
  • Bu haber 293 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TSO Başkanı Mescier’den Ekonomi Değerlendirmesi

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, son dönemlerde ekonomi de yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Mescier konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; Türkiye Ekonomisi’nin sağlam temellere dayandığını, bu zorlu süreçten güçlenerek çıkacağını belirtti. Küresel ve yerel gelişmelere bağlı olarak son dönemlerde artan döviz kuru fiyatlarının ülkemiz ekonomisini hedef aldığını belirten Başkan Mescier, Türkiye ekonomisi güçlü şekilde devam edeceğini belirtti.

Bunun için ülke olarak rekabet gücü yüksek,AR-Ge ve inovasyon çalışmalarına ağırlık veren,katma değeri yüksek ürünler ile yeni pazarlara girerek ihracat kapasitemizi artırmayı hedeflemeliyiz.

Döviz borcu olmayanların döviz alarak rant elde etmeye çalışmaması gerekir. Bu durum ülke ekonomisi üzerine olumsuz etki etmektedir.

Devletimizin uygulamış olduğu döviz politikasına herkesin destek vermesi gerekmekte ve yastık altında duran dövizlerin TL’ye çevrilmesi ile dövizin düşmesinde çok etkili olacağını göreceğiz. Yaşanan gelişmeleri takip etmeli, tedbirlerimizi almalıyız hiçbir olumsuz siyasi gelişme motivasyonumuzu bozmamalıdır.

El ele vererek, çok çalışmaktan ve üretmekten taviz vermeden ülkemizin kalkınması için var gücümüzle çalışarak tüm ekonomik saldırılara karşı devletimizin yanındayız” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın