Üniversite, Karabük’ün Lokomotifi Olmaya Devam Ediyor

 • Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2019
 • Bu haber 660 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Üniversite, Karabük’ün Lokomotifi Olmaya Devam Ediyor

Üniversite tercihlerinin belli olduğu bugünlerde, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ yeni hedeflere yelken açmış görünüyor ve Rektör Prof.Dr.Refik Polat “İlk 1000 Üniversite içine girerek, gerçek yerimizi almak için çalışmalar yapıyoruz. Bu nokta da konulan 12 seçenek kategorisini aşabilmek amacı ile çok yoğun bin tempoda çalışıyoruz..” diyor. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Refik Polat ayrıca “5000 Evler Bölgesi’nde yapımını sürdürdüğümüz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Binamızı,Saflık Bakanlığı’na Kadın/Doğum/Çocuk Hastanesi yapılmak üzere devir edebiliriz..” bilgilerini veriyor..

Üniversite Tercihlerinin belli olduğu şu günlerde,Karabük Üniversitesi kontenjanlarının hangi aşamada olduğuna ilişkin, henüz kesin bir bilgi gelmediğine işaret edilirken “Üniversite Karabük’ün lokomotifi olmaya devam ediyor. Örneğin 7 bini aşkın Yabancı Ülke öğrencisi,yıllık olarak Ülkemize, Karabük’e ve Karabük Üniversitesi’ne çok ciddi paralar kazandırmaya devam ediyor..” anlamında bilgiler veriliyor.

Bu arada “Karabük Üniversitesi Demir/Çelik Enstitüsü,bir ilk olarak,demir ürünlerine,Dünya da akreditasyon olarak tanınan bir bilim merkezi olarak,gerekli test sonuçlarını verebilmektedir.Bu iş ve işlemler için belirli bir ücret alındığı biliniyor.Bu ücretler Karabük Üniversitesi’ne çok ciddi bir gelir kalemi olarak görülmelidir..” yolunda da bilgiler veriliyor.

Öte yandan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Refik Polat’ın,bütün gücü ile “İlk 1000 Üniversite içine girmek için yüklendiğine..” işaret edilerek “Bu çalışmalar olumlu sonuç verdiğinde Karabük Üniversitesi’ne,özellikle Yabancı Hocaların çok büyük ilgi göstereceğine..” dikkat çekiliyor ve “Böyle bir girişimin başarılabilmesi için gerekli olan 12 seçenek kategorisini aşabilmek bağlamında çok yoğun çalışmalar yapıldığına..” ilişkin bilgiler veriliyor “Rektör Prof.Dr.Sayın Refek Polat bu amacını kısa süre içinde yakalayacaktır İnşaallah..” bağlamında ki görüşler dikkat çekiyor.

Bütün bu gelişmelerin yanı sıra, Karabük Üniversitesi’nin 5000 Evler Bölgesi’ne yaptırdığı, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Binasına Sağlık Bakanlığı’nın talip olduğuna ilişkin “Resmi olmayan bilgiler..” veriliyor.Karkas olarak yapımı belirli bir aşamaya gelen binanın Sağlık Bakanlığı’na verilmesi ile buraya “Kadın Doğum/Çocuk Hastanesi yapılmasının şart koşulacağına ilişkin..” bilgiler veriliyor ve “Böyle bir gelişme olduğu takdirde Şirinevler Hastanesi’nde ki Kadın Doğum/Çocuk Bölümleri burada açılacak,Şirinevler Hastanesi’ne 100 yatağı aşkın bir rahatlama getirilecek..” görüşleri öne sürülüyor.

5000 Evler Bölgesi’nin,yeniden bir “Hastane ile tanışmasının çok önemli bir gelişme olacağının da..” altını çizen ilgili kaynaklar “Sanıyoruz bu yönlü bir gelişme ile ilgili olarak AK Parti Karabük Milletvekilleri Sağlık Bakanlığı nezdinde belirli girişimlerde bulundular..” ifadeleri kullanılarak “5000 Evler Bölgesi ile 100.Yıl Mahallesi sakinlerinin bu konuyu takip ederek bir Hastane seçeneğine kavuşmak için titiz davranacakları..” üzerinde bilgiler veriliyor,

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Vatandaş
  7 Ağustos 2019 10:31

  Rektör hoca, Üniversite demek Prof demektir.Sen önce fakültelerinde prof eksiğini tamamla,hoca bul. Ondan sonra bırak Dünya’daki 1000 hedefini,Türkiye’de ilk 30 sıralamasına girmeye çalış.Lafla peynir gemisi yürümüyor.

 • Avatar
  önemli degil
  8 Ağustos 2019 09:55

  vatandaş rumuzlu arkadasa sonuna kadar katılıyorum. siz bu anlattıklarınızı birde farklı bölümlerden toplayacağımız 10 öğrencinin arasinda bir konusun. bakin size ne cevaplar verecekler. öğrencilerin %80 ni zor şartlarda okuyor. imkanları kısıtlı. oyle cok para falan harcamıyorlar. siz bir cevap verin. son 2.sene icinde kac tane bolum kapatıldı, kac bolumun ögrenci sayısında düsme oldu. kac mezunumuz iyi yerlerde is basi yapti. birakin 1000 üniversitenin arasına girmeyi, türkiyeden kac üniversite var ilk 1000 icinde. azıcık gercekci olun. il olarak universite ogrencisini ne zaman gelir kaynagi olarak görmeyiz o zaman ilerleriz. inanmayan gider üniversite girisinde bu sorulari ogrencilere sorar.

Bir Yorum Yazın