Vali Fuat Gürel’in “Ramazan Bayramı” Mesajı

  • Haberin Tarihi: 23 Mayıs 2020
  • Bu haber 133 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Karabük Valisi Fuat Gürel Ramazan Bayramı sebebiyle kutlama mesajı yayınladı.

Vali Gürel Mesajında: “Ramazan; bolluk ve bereketin temaşa ettiği, huzur ve güvenin yaşandığı, rahmet ve cömertliğin zirveye ulaştığı, bir rahmet ayıdır.  Bu yıl geçmişte bildiğimiz ve yaşadığımız Ramazanlardan farklı olarak tüm dünyada ve ülkemizde de etkisini gösteren  Covid-19 pandemisi sebebiyle hiç alışık olmadığımız, sosyal mesafe kuralları içerisinde deneyimlediğimiz bir Ramazan ayını geride bırakıyoruz. Devletimizin aldığı ve yerelde de bizim büyük bir titizlikle uyguladığımız ve vatandaşlarımızın kendi sağlıkları için büyük bir özveri ve sabırla uyduğu tedbir ve önlemler ile bu illeti de inşallah mücadelede en başarılı ülkeler arasında olarak, en az hasarla atlatmak üzereyiz. Tam bir başarı sağlamak için de hep birlikte Kontrollü Sosyal Hayata uygun bir Ramazan Bayramını eda edeceğiz. Bu bayram sevdiklerimizle aynı ortamı paylaşamasak da, sımsıkı sarılamasak da gönlümüzdeki sevgi ve saygıyı paylaşıp uzakları yakın edecek, yine bayramları bayram yapacak, bu müstesna günlerin fazilet ve erdemine kavuşacağız.

Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve huzurlu bir yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdir.Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren böylesi özel günleri milli ve manevi değerlerimizin inkişaf etmesi,  birliğimizin ve dirliğimizin daha da güçlenmesi için önemli  fırsat günleri olarak değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa, ülkemize ve ilimize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileği ile bayramınızı en içten duygularla kutlarım.” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın