Vergili,Üçüncü Dönem Projelerinin Startını Verdi

 • Haberin Tarihi: 30 Temmuz 2021
 • Bu haber 234 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

(Haber Merkezi)Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, pandemi nedeniyle ara verdiği üçüncü dönem projelerinin açılış ve temel atma törenlerine başladı. Törende konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Bizim görevimiz şehrimizde yaşayan herkese hizmet etmektir. Kesinlikle etnik ve bölgesel milliyetçilik yapmıyoruz. Bu güne kadar Karabük’te hiç kimseyi birbirinden ayırmadık” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Türkiye’de örnek alınan projelerinden biri olan Sosyal yaşam Merkezlerinin 25’incisinin temeli Bahçelievler Mahallesi’nde atıldı.

Temel atma törenine; Vali Vekili Ahmet Karatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mesud Yılmaz, MHP İl Başkanvekili Cenk Gedikoğlu, Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören, Belediye İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Hüseyin Doğan, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Rafet Vergili, 12 yıldır şehrin eksiklerini gidermek için mücadele ettiklerini belirtirken; “ Son zamanlarda sosyal medya üzerinden eleştiriler alıyoruz, ama şöyle geriye gidip göreve geldiğimizde nasıl bir Karabük devraldığımızı hatırlarsak neler yaptığımızı görürsünüz. Dolmuş duraklarında ayağımız çamurdan çıkmazdı. Hiçbir bayram Karabük su yüzü görmezdi. Mahallelerimizde asfalt yoktu. Şehrin merkezindeki Balıkpazarı zincirlerle bağlanmıştı ve palmiyeler vardı. Bir kısmı yanan, bir kısmı yanmayan ışıklar vardı ve böyle bir Karabük’te yaşıyorduk. Aynı şekilde Esentepe’den 200 Evler’e gitmek için dereyi inip çıkıyorduk. Yine, Kartaltepe’den 200 Evler’e gitmek için önce çarşı merkezine iniyorduk. Yürüyen merdivenlerimiz yoktu. Yine Kayabaşı Mahallemize bir mahalleyi dolaştıktan sonra ulaşabiliyorduk, çünkü asansörlerimiz yoktu.

Bambaşka bir Karabük yaptık. Önce mezbahayı yaptık ve kentsel dönüşümü başlattık. Modern bir dolmuş durağı yaptık. Bir akşamda 130 binayı yıkıp meydanı yaptık ve hemen karşısına kütüphane yapıldı.

Yenişehir’e yürüyen merdivenlerle çıktık. Esentepe’den 200 Evler’e köprüyle geçtik. Kartaltepe-Yenişehir arasında köprü ve asansör yaptık. Şehrin su şebekesini değiştirdik ve asbest boru bırakmadık. 23 adet Sosyal yaşam Merkezi yaptık ve buralarda tüm kurumlarımızla çok iyi diyaloglarla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bulunduğumuz nokta bir tarla idi ve burada bambaşka bir mahalle oluştu. Çünkü Safranbolu ile Karabük’ü çok güzel bir köprü ile bağladık. Ve bu senenin sonunda bitecek 330 dönümlük Kanyon projemize başladık.

Yine şehrimizin en güzel yerinde Şehirpark’ı yaptık. Ayrıca belediye binamızı yaptık, kapalı Pazar yerleri oluşturduk. Belediye olarak 2 adet iş merkezi inşa ettik ve bunları yaparken de Türkiye’nin en zengin belediyesini meydana getirdik.

Bazı arkadaşlarımız kabul etmeyebilir, ama Türkiye’nin en zengin belediyesini yarattık. Rüşvet olmayan, torpil olmayan, adam ayrımcılığı olmayan bir belediye yönetimi oluşturduk. Ve bu biayı da belediye işçimiz yapıyor. Tüm müdürlerime ve işçilerime teşekkür ediyorum. Sosyal Yaşam Merkezlerimizdeki kurslarımızda onbinlerce sertifika verdik. 500’ün üzerinde insan buralarda okuma ve yazmayı öğrendi. “ şeklinde konuştu.

Bazı kesimler tarafından sosyal belediyecilik yapılmadığına dair eleştiriler aldıklarını da belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Sosyal belediyecilik demek her gün bir yerde kakarikikiriyapmak değil. Belediye başkanının işi boy boy fotoğraflarını bir yerlere asmak değil. Biz nasıl sosyal belediyecilik yapıyoruz; Emekli Evimizi yaptık. Yaşlı Bakım merkezimizi yaptık. Ekiplerimiz ihtiyaç sahibi büyüklerimize evde bakım hizmeti veriyor ve her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. Ayrıca, özellikle pandemi sürecinde hayvanlarla ilgili her türlü çalışmayı yaptık, hiçbir sokak hayvanını aç bırakmadık. Çok yakında da bölgemizin en modern hayvan hastanesinin açılışını yapacağız. Peki, bunların hepsinin temelinde sosyal belediyecilik yatmıyor mu?

Bizim görevimiz şehrimizde yaşayan herkese hizmet etmektir. Kesinlikle etnik ve bölgesel milliyetçilik yapmıyoruz. Bu güne kadar Karabük’te hiç kimseyi birbirinden ayırmadık” cümleleriyle açıklamalarını tamamladı.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 6 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Artık inanılmıyorsun başkan
  31 Temmuz 2021 15:10

  Başkan ben Ülkücü ve MHP liyim hep sana oy verdim sana gece gündüz destek verdim ama son dönemin hayal kırıklığı ilk dönemlerindede fazla bişey yapamadın gerçide gene idare ederdi.Bugün seçim olsa gene sana oy veririm o başka.Ama artık sana inanan pek kalmadı devamlı dikkatleri başka yere çekme mücadelesi verisun.Bunu yazarken yüregim sızlıyor ama artık bütün güveni kaybettin sana inanç azaldı.Siyaseti bir süre bırak adını dinlendir sıfırdan bi daha başla artık bu Karabük sana ne başkan olarak ne vekil olarak oy vermez başkan bunları bir dost kelamı olarak kabul et

 • Avatar
  karbuksevdalısı
  31 Temmuz 2021 23:53

  karabuk bolgenın yıldızı parlayan şehır oldu ..herkesın gıptayla baktığı bır beledıyecılık anlasıyla yenıden buyuk karabuk porojelerı hayat geçti..temız daha yeşil bır karabuk için el ele …

 • Avatar
  karbuksevdalısı
  1 Ağustos 2021 12:43

  karabuk ormaları yanmasın ormalların içi içki bira şarap şişeleriyle dolu yetkılılr tedbır almalı yoksa facia kapıda …

 • Avatar
  Vatandaş
  2 Ağustos 2021 08:54

  Bazı mahallede imar planları farklı, kimi mahalleler bazı projeler ile talep oluşarak değer artışı oldu, kimi mahallelerde imar katı az olması nedeniyle zararda… Bazı mahallelerde Kaldırımlar yok, olanlar ölçüsü farklı, tapulara göre uydurma yapılmış, kısa kesik kesik. 5000 Evler ve civarındaki yeni gelişen mahaller ile merkezdeki diğer mahaller arasında fark var

 • Avatar
  ÇAKIR
  2 Ağustos 2021 09:26

  SAYIN BAŞKAN KARABÜKLÜLERİN AKLIYLA ALAY ETMESİN,ŞUNU YAP TIK ,BUNU YAPTIK DİYORDA BU YAPILANLARIN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU GEREKSİZ VE POPÜLLİST YAKLAŞIMLA YAPILAN PROJELER.ESAS BELEDİYE BAŞKANININ YAPMASI GEREKEN PROJELERİ YAPMAYIP SÜSLÜ LAFLARLA SÜSLÜ PROJECİKLERLE KARABÜKLÜLERİN KAFASINI KARŞTIRMASIN.BEN BİR ÇOK İL GEZDİM,KARABÜK KADAR PİS VE BAKIMSIZ BİR ŞEHİR GÖRMEDİM.TEMİZLİK İŞLERİ SIFIR,ŞEHRİN MERKEZİ DÖKÜLÜYOR, NE BİR DOĞRU DÜZGÜN YOL VAR,NEDE KALDIRIM,HER YANI OTLAR SARMIŞ KALDIRIMLARDA BİLE OTLARDAN GEÇİLMİYOR.ÇIKMIŞ BELEDİYE BAŞKANI ÜÇÜNCÜ DÖNEM PROJELERİNİN STARTINI VERMİŞ, KİMSE DE SORMAMIŞ ŞİMDİYE KADAR NİYE YAPMADIN BU ZAMANA KADAR BU PROJELERİ,SEN YENİ Mİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİN, ON ÜÇ SENE OLDU AKLIN NEREDEYDİ.DAHA YAZILACAK ÇOK ŞEYLER VAR AMA BU KADAR YETER.

 • Avatar
  Buralar Tarlaydı İmara açtık diyor Vidosunda
  2 Ağustos 2021 17:37

  5000 Evler bahçelievler önceden tarım arazisi miş, Buralar tarlaydı yep yeni bir mahalle kurulduğunu belirtiyor başkan. Oysa kentsel dönüşüm ile mevcut mahalleler yenilenseydi. Tarım arazileri betonlaşmazdı

Bir Yorum Yazın