Yenice Platformu Toplandı

  • Haberin Tarihi: 3 Ekim 2017
  • Bu haber 1687 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yenice Platformu Toplandı

Her ay toplanarak ilçe sorunlarını tartışan ve gündeme taşıyan YENİCE PLATFORMU aylık toplantılarından birini daha yaptı.

Daha önceki toplantılarında yüksekokul ve organize sanayi bölgesi konusunda yoğunlaşma kararı alan platform son toplantısında da bu yönde karar aldı. Platform üyeleri geçtiğimiz günlerde yüksekokulda yeni bölümler açılması konusunda Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Refik Polat’ı ziyaret etmiş ve görüş alışverişinde bulunmuştu.

Platformun son toplantısında, yüksekokula yeni bölümler açılması konusunu gündemde tutmak ve YÖK nezdinde girişimlerde bulunmak amacıyla bir imza kampanyasının açılmasının yararlı olup olmayacağı tartışıldı.

Platform üyeleri imza kampanyasının açılmasının yararlı olacağını kabul ettiler ve bunun için ilçe yöneticilerinin de görüşlerinin alınmasının yararlı olacağı fikrinde birleştiler.

Alınan bu karara göre, bu ayın ortalarına doğru Kaymakam Fatih Demirel başta olmak üzere, belediye başkanları, siyasi partilerin ilçe başkanları, Yüksekokul Müdürü, Yüksekokul Yaptırma Derneği yöneticileri ile bir toplantı yapılması talebinde bulunulması kararına varıldı.

Platform üyelerinden Sedat Çakıl, Naim Emdi, Muzaffer Şık ve Mehmet Turgut’un yapılacak toplantıyla ilgili organizeyi yapmaları ve ilgililerle görüşmeleri uygun bulundu.

Toplantıya katılma talebinde bulunan ilgililerin kabul etmeleri halinde 15-20 Ekim tarihleri arasında toplantının yapılması, imza kampanyası açılmasının yararlı olup olmayacağının tartışılması ve sonuca göre hareket edilmesi kararlaştırıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın