Yenice Platformu Yüksekokul İçin Toplanacak

  • Haberin Tarihi: 21 Ekim 2017
  • Bu haber 1561 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yenice Platformu Yüksekokul İçin Toplanacak

Yenice Platformu’nun davetiyle yüksek okul konusunda ilçe yöneticilerinin de katılacağı toplantı pazartesi günü saat 14.00’de Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılacak.

Yenice Platformunun aylık toplantısında yüksek okul konusuyla ilgili neler yapılabileceği tartışılmış, imza kampanyası açılmasının yararlı olup olmayacağına ilişkin şehir yöneticilerinin de düşüncelerinin alınması planlanmıştı.

Platform üyelerinden Mehmet Turgut, Naim Emdi, Sedat Çakıl ve Muzaffer Şık’tan oluşan heyetin Kaymakam Fatih Demirel, Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yortan Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki, Yüksek Okul Müdürü İsmail Karacan, Yüksek Okul Derneği Başkanı Mücahit Toprak, AKP İlçe Başkanı Yılmaz Kırık, CHP İlçe Başkanı Orhan Karakaş ve MHP İlçe Ergün Karakırık ile görüşerek toplantıyı organize etmeleri kararlaştırılmıştı.

Pazartesi günü yapılacak toplantıda ilçemizdeki yüksek okulda yeni bölümlerin açılmasına katkı sağlayacak ne gibi yolların izlenmesi gerektiği ve imza toplanmasının yararı olup olmayacağı görüşülecek.

Bilindiği gibi, Yenice Platformu üyeleri geçtiğimiz ay Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Refik Polat’ı ziyaret etmişler ve yeni bölümler konusunda katkısını istemişlerdi. Platform üyeleri ile Rektör Polat arasındaki görüşme gayet olumlu geçmişti.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın