Yenice Platformundan Dışarıdaki Yortanlılara Çağrı

  • Haberin Tarihi: 25 Aralık 2017
  • Bu haber 1662 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yenice Platformundan Dışarıdaki  Yortanlılara Çağrı

Yenice’mizin sorunlarını gündeme taşımak ve çözümüne katıda bulunmak amacıyla kurulan Yenice Platformu 2017 yılının son toplantısını olağanüstü yaptı. Olağanüstü yapılan toplantıda ilçemizin tek beldesi olan Yortan’a nasıl katlı sağlanabilir konusu görüşüldü.

Yapılan toplantıda, Yortan dışında yaşayan Yortan’lılara bir çağrıda bulunulması kararı alındı. Alınan kararda, Ankara, İstanbul, Bursa, Bolu, Zonguldak, Karabük, Aydın, Antalya ve yurdun diğer yörelerinde bulunan Yortanlıların, 31 Aralık 2017 tarihine kadar nüfuslarını Yortan’a almaları tavsiyesi vurgulandı ve şöyle denildi. “ Bilindiği gibi belediyelerin gelir kaynakları arasında en önemli kalem, İller Bankası’dan gönderilen Genel Vergi Gelirleri payıdır. Yortanımızın, nüfusu az olduğu için bu kaynak alabildiğine azdır. Oysa, bunun bir çaresi vardır. Büyük kentlerde yaşayan Yortanlı hemşehrilerimiz, nüfus kayıtlarını 31 Aralık’a kadar Yortan’a taşırlarsa, beldenin gelirlerinin dolayısıyla da hizmetlerin artmasına katkı sağlayabilirler. Bunun için buralarda yaşayan insanlarımız e-devlet hesaplarından nüfus taşıma işini yapabilirler. Yakın çevredekiler ise Nüfus Müdürlüğüne başvurarak bu işi gerçekleştirebilirler. Bilinmelidir ki, Yortan’a gelecek her bir nüfus Yortan’a ve çevre köylerine hizmet olarak dönecektir.

Çevre köylerde yaşayan insanlarımızın da bu yolda çaba göstermeleri köylerinin hizmetten yararlanmalarının önünü açacaktır.

Yenice Platformu olarak dışarıda yaşayan hemşehrilerimize bu çağrıyı yapıyor ve çağrımızın karşılık bulacağına inandığımızı belirtiyoruz.

Platformumuz siyaset üstü bir anlayışla kurulmuştur ve Yenice’nin neresinde olursa olsun sorunlara parmak basma, çözülmesine katkı sağlanmasına çaba göstermektedir. O nedenle, işin siyasi boyutuna bakmamakta, sadece Yenice demektedir.

Yortanlı ve Yeniceli hemşehrilerimizin bu çabamıza olumlu bir şekilde yanaşacakları umuduyla, halkımızın yeni yılını içtenlikle kutluyor, saygılarımızı sunuyoruz.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın