Yenice’de Fotoğrafçılık kursu ilgi gördü

  • Haberin Tarihi: 9 Kasım 2017
  • Bu haber 1862 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yenice’de Fotoğrafçılık kursu ilgi gördü

Karabük’ün Yenice ilçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ve yaklaşık 20 kursiyerin katıldığı fotoğrafçılık kursu büyük ilgi gördü.

Yenice Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erol Köseoğlu ve Karabük Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Grafik ve Fotoğrafçılık öğretmeni Şadiye Akyol önderliğinde öğrenciler aldıkları teorik bilgilerin ardından, Yenice ormanlarına giderek manzara, makro ve uzun pozlama çekimi gerçekleştiriyor. Grafik ve Fotoğrafçılık öğretmeni Şadiye Akyol ve kursiyerler daha sonra fotoğraf teknikleri açısından topluca değerlendirme yaptı.

Yenice Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erol Köseoğlu kursiyerlerin çok istekli olduklarını belirterek, “Amacımız fotoğrafçılık sanatını tanıtmak, insanların fotoğrafa olan ilgisini bilinçli bir şekilde yapılmasını sağlamak. Açmış olduğumuz kursa katılım bizleri mutlu etmiştir. Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen kursa her yaşta ve meslekten vatandaş katılıyor. Karabük Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Grafik ve Fotoğrafçılık öğretmeni Şadiye Akyol önderliğinde kursiyerler aldıkları teknik bilginin ardından uygulamalı olarak çekimler gerçekleştiriyorlar. Kursiyerlerimiz çok istekli. Uygulamalı çekimler Yenice’nin belirli noktalarında devam edecek. Kurs bitiminde öğrencilerinin çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan bir sergi açacağız. Katılımcılara sertifikalar verilecektir. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel ve Yenice Orman İşletme Müdürlüğü’ne de ayıca teşekkür ediyorum. ” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın