Yeniceli askerden HES tepkisi

 • Haberin Tarihi: 1 Mart 2018
 • Bu haber 1071 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Yeniceli askerden HES tepkisi

TSK’nın Suriye’nin Afrin bölgesinde terör unsurlarından temizlemek üzere başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgede görevli bulunan Yeniceli bir asker, anlamlı bir mesajı çok dikkat çeken bir yöntemle gönderdi.

Bölgede görevli Yeniceli asker, geçtiğimiz günlerde yeniden gündeme gelen ve büyük tepki çeken Yenice’de Şeker Kanyonu üzerine yapılması planlanan Hidroelektrik Santrali (HES) projesine karşı, tepkisini ilginç bir yöntemle dile getirdi. Bölgede terör unsurlarının üzerine yağan mühimmatlardan birinin üzerine “Biz Afrin’i Siz Şeker Kanyonunu Savunun” yazan asker, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada devlet büyüklerinden bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

HES’e karşı başlattıkları mücadelede Afrin’de görevli Yeniceli askerin kendilerine verdiği desteği tüm kesimden beklediklerini kaydeden Yenice Gençlik Platformu başkanı Tahsin Karaarslan ise “Afrin’de görevli askerimizin bu mesajını iyi anlamak ve duyarlı olmak gerektiğini düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda Şeker’e HES yapılması kararından dönülür.” şeklinde açıklama yaptı.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Tahsin Karaaslan
  5 Mart 2018 08:57

  Sn Ahmet Gölbek abi…Öncelikle şunu belirtmek istiyorum…Bizler Yenice gençlik platformu olarak Ve tüm yenice halkı olarak hes e karşı değiliz…Bizler yapılmak istenen şeker kanyonuna karşıyız..Yenicenin geçim kaynağı olan ormancılık artık yeterli gelmediği için turizm bizim kalbimiz…Şeker kanyonu Ve ıhlamur teras birbirine paralel çalışan turizm öncülüğü yapan yerlerimizde…Buranın tanıtımını daha yeni yeni filizlenirken kıyılmasana izin vermeyeceğiz….Aynı suya yapılmak isteniyorsa daha yukarılara kanyona zarar vermeyen yere yapılsın …Saygılarımla…
  Yenice Gençlik platformu
  Tahsin Karaaslan

Bir Yorum Yazın