Her Telden (26.Haziran.2015)

Her Telden (26.Haziran.2015)

Yayın: 26.06.2015 08:29
Paylaş:
A+ A-

ÜLKE İŞÇİ HAREKETİ BUGÜN ÖNEMLİ BİR SINAVDAN GEÇECEK VE TOFAŞ-MAKO İŞÇİLERİNE DESTEK İÇİN İŞ BIRAKMA
Ülke işçi hareketi bugün çok ciddi,çok önemli bir SINAVDAN GEÇECEK veya GEÇEMEYECEK,bugün özellikle METAL İŞÇİLERİNİN kaderleri çizilecek.
TOFAŞ İŞYERİNDEN 80 İŞÇİ ATILDI.
MAKO İŞYERİNDE İŞÇİLER ATILIYOR.
Sebep olarak,geçmiş haftalarda METAL İŞKOLUNUN özellikle OTOMOTİV Sektöründe ÜCRETLERİN İYİLEŞTİRİLMESİ talebi ile TOPLU İŞ BIRAKMA eylemleri yapılmıştı.
BU EYLEMLER NEDENİ İLE şimdi İşveren kesimi İŞÇİ ÇIKARTMA operasyonlarına girdi ve öncelikle TOFAŞ İşyerinden 80 işçi atıldı iş bununla da sınırlı kalmadı MAKO İşyerinden de işçi atılmalar başladı.
Buna karşılık METAL İŞÇİ BİRLİĞİ adı altında örgütlenen işçilerin İŞÇİ ATILMALARINA karşı,hatta,atılan İŞÇİLERİN GERİ alınmaları için GENEL GREVE gitme kararı aldıkları yolunda haberler çıkmaya başladı.
İŞÇİLER BUGÜN GENEL GREVE GİDECEKLERMİŞ.
Bu GENEL GREV olayı hem METAL İŞÇİLERİ açısından,hem de İŞVEREN açısından hayati derece de önemli elbet,GENEL GREV başarı sağlarsa İŞÇİ KESİMİ müthiş güçlenir,aksi olarsa İŞÇİLERİ doğrama,işten atma işlemleri hız kazanır.
GENEL GREV ÇAĞRISI YAPILMIŞ..
BUGÜN OTOMOTİV İŞÇİLERİ GENEL GREVE ÇIKIYOR.
Başarı işçi için güç,başarısızlık işsizlik getirir..

KARDEMİR KARABÜKSPOR “KARABÜK’TE KURULMAYA BAŞLAYAN SOSYAL BARIŞI YENİDEN BOZACAK MI..?” VEEE..
KARDEMİR KARABÜKSPOR Karabük’te yeni/yeni kurulmaya başlayan SOSYAL BARIŞI ve bunun getirdiği tahribatın yeni/yeni kapanır halini bozacak,yaraları kanatacak mı..?
BİZ BUNDAN KORKUYORDUK..
KORKTUĞUMUZ BAŞIMIZA GELECEK GALİBA..
İyi izleyenler görürler SOSYAL MEDYA denilen,SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİ denilen Facebook kanalı ile yapılan ÇAĞRILARI görür,bir grup insan TOPLANTI ÇAĞRILARI yapmaya başladılar bile..
BİZ BU TEHLİKEYİ GÖRDÜK,gerekli KANAAT ÖNDERLERİNE anlatmaya çalıştık ve ne kadar anlattık ise de “HİÇBİR ŞEY OLMAZ EFENDİM..” sözleri ile karşılaştık..
İNŞAALLAH BİRŞEY OLMAZ..
Herhangi bir şeyin olacağına bizde ihtimal vermiyoruz,ancak,GÖNÜLLERDE KAPANMAYA YÜZ TUTAN BİR YARANIN YENİDEN AÇILMASINA NE GEREK VARDI,olayın esas vahim yönü burası.
NE GEREK VARDI,O YARALARI TIRMALAMAYA..?
Tam Sosyal barış kuruluyor,yaralar kapanıyordu,yaraları açtılar..
Dileriz iş tadında kalır,herhangi bir şey olmaz..

SİYASET BÖYLE ZARİF BİÇİMDE YAPILIRSA GÜZELLEŞİR,SİYASETİN HİZMET KALİTESİ ARTAR VE MHP’NİN ZİYARETİ
Siyaset zariflikle,belirli bir zarafette yapılırsa ne kadar güzel,hiçbir Siyasi Parti mensubu Siyasi çizgisinden taviz vermeden,rakip Siyasi Parti Mensupları ile belirli bir iletişim kurabilirse ne kadar güzel olur.
BÖLÜNMELER/KAMPLAŞMALAR GİDERİLİR..
GETİRİLECEK HİZMET KALİTESİ ARTAR..
MHP Karabük Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN,Karabük İl Başkanı Sayın BURHANETTİN ARSLAN geçtiğimiz gün AK Parti İl Teşkilatını ziyaret ettiler.
NE KADAR GÜZEL BİR TUTUM.
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,İl Başkan Yardımcıları Sayın CENGİZ ÜNAL,Sayın ALİ ERORHAN ile aynı günün akşamı sohbet ediyorduk.
MHP ZİYARETİNDEN NE KADAR MEMNUN OLMUŞLAR.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR ziyaretten duydukları memnuniyeti anlattı ve Siyasetin böyle yapılması,bu tür zarif jestlerin Siyasette küslüğü dargınlığı bitireceğini,Siyasi çalışmalarda da kullanılan üslubun sertlikten arınacağını söyledi..
MHP’LİLER ZARİF BİR OLAYI BAŞLATTILAR..
Siyasete böyle zarif yaklaşımlar geldikçe düzey yükselir..

AK PARTİ,SAFRANBOLU İLÇESİNDE BÜYÜK ÇAPLI OY KAYBETMİŞ VE NEDENLERİ CİDDİ BİÇİMDE ARAŞTIRILIYOR..
AK Parti 7 Haziran Genel Seçiminde,en büyük oy kaybını SAFRANBOLU İLÇESİNDE yaşamış ve AK Partililer 10 BİN CİVARINDA OY KAYBI VAR şeklinde bilgiler veriyorlar.
BUNUN NEDENLERİ ARAŞTIRILIYOR..
GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK BİR OY KAYBI YAŞANMIŞ.
Kaybedilen oyların,AK PARTİ’YE BİR MİLLETVEKİLLİĞİNE MAL OLDUĞUNA..” işaret ediliyor,buna karşılık AK Parti Safranbolu çevreleri “SAFRANBOLU İNSANINA HİTAP EDECEK BİR MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAYIŞINI..” dillendiriyorlar..
Öte yandan,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN birçok yerde “GELECEK İLK YEREL SEÇİMDE,BAŞTA TARİHİ KENTİMİZ SAFRANBOLU OLMAK ÜZERE BELEDİYE SAYIMIZ 4 OLACAK..” şeklinde görüşler dile getirdiğine işaret edenler var..
Olayın bu yönüne işaret edenler “GALİBA SAFRANBOLU Sayın RAFET VERGİLİ’NİN İŞARET ETTİĞİ YERE DOĞRU GİDİYOR..” gibi yaklaşımlar getiriyorlar.
AK Parti Safranbolu’da BÜYÜK DARBE ALMIŞ..
Sebepleri araştırılıyor ve olayın CEMAAT boyutundan tutun da,Siyaseten halkla bütünleşememek,Belediye hizmetleri boyutuna kadar her nokta ince/ince irdeleniyor..
AK Parti SAFRANBOLU’DA bozgun yaşamış..!!

CHP İLÇE VE İL KONGRE SÜRECİNE GİRİYOR VE ÖNÜMÜZDE Kİ SONBAHAR AYLARINDA PARTİ BİRDEN HAREKETLENİR
CHP İLÇE ve İL KONGRELERİ sürecine giriyor ve bunun için KÖY/MAHALLE DELEGELERİNİN seçimi yapılacak,daha sonra İLÇE Kongreleri gerçekleştirilecek,İL KONGRELERİ süreci başlayacak.
CHP KOALİSYON HÜKÜMETİNDE YER ALIRSA Kongrelere büyük itibar olacağı kesin,Partiye ÜYE OLMAK İSTEYENLERİN sayısı ARTACAKTIR mutlaka.
CHP KOALİSYON HÜKÜMETİNDE OLURSA şartları çok değişir,yıllardır Karabük Özelinde,geniş bir kesim varlığını görmezden geldiği CHP’Yİ FARK EDERLER.
Böyle bir sürece giriliyor galiba..
KOALİSYON HÜKÜMETİNDE yer almazlarsa değişen bir şey olmaz ve yine küçük bir kesim kendi içinde mücadele ederek,biribirleri ile itişerek günlerini geçirirler..
CHP İLÇE ve İL KONGRELERİ YAKIN BAŞLIYOR..
CHP KOALİSYON HÜKÜMETİNDE OLURSA,Partiye dalga/dalga insanlar gelir,ÜYE OLMAK İSTEYENLER çığ gibi büyür ve Karabük insanı CHP İLE YENİDEN TANIŞIR..
CHP YAKINDA ÇOK HAREKETLENİR..

KARDEMİR FİLYOS LİMANI İÇİN SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN VASITASI İLE CUMHURBAŞKANI’NDAN RANDEVU İSTEDİ..
KARDEMİR yüzyılı aşkın bir süredir konuşulan,tartışılan FİLYOS LİMANI için,TBMM eski Başkanlarından Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN vasıtası ile CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN randevu talebinde bulundu.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E randevu da Sayın CUMHURBAŞKANI’NA arz edilecek konuları içeren bir de dosya sunulduğunu biliyoruz ve şu ana kadar bur randevudan bir ses çıkmadı.
ANKARA ŞU GÜNLERDE TOZ/DUMAN VAZİYETTE..
O nedenle randevu gecikiyor sanıyoruz.
Bu arada FİLYOS LİMANI noktasında bir başka girişim olduğundan söz eden çevreler var ve o girişimin başında da sanıyoruz KARDEMİR eski Genel Müdürlerinden Sayın FADIL DEMİREL bulunuyormuş,profesyonel olarak çalıştırılıyormuş.
KARDEMİR bizim bildiğimiz FİLYOS LİMANI’NI sıfırdan alıp,YAP-İŞLET-DEVRET modeli ile yapmak,tamamlayıp verilen süre kadar çalıştırmak niyetinde.
O süre içinde de mülkiyeti KARDEMİR’İN olan bir İSKELE VAR,o iskeleyi restore edip kullanmayı talep ediyor KARDEMİR ve böyle bir niyetle Sayın CUMHURBAŞKANI’NA taleplerini iletmeyi amaçlıyor.
Tabi ÜLKENİN İÇİNDE BULUNDUĞU ŞARTLAR DA ÖNEMLİ ve olası bir Koalisyon Hükümetinde FİLYAS LİMANI üzerinde etkili olacak Bakanlık hangi Partinin uhdesinde kalacak acaba..?
Bu elbet ki çok önemli.
FİLYOS LİMANI yüzyılı aşkın süredir konuşuluyor..
Artık hayata geçirilmesi gerek ve KARDEMİR buna talip..
Hem KARDEMİR hem Karabük’ün geleceği için Liman çok önemli.

BİZİM GAZETENİN İNTERNET SİTESİNE GELEN YORUMLAR VE BİR OKURUN HIRSINI ALAMADIĞI HAKARETLER..
Bizim Gazetenin İnternet Sitesinde,özellikle HER TELDEN Köşesine birçok yorumlar geliyor,bu yorumları yayınlıyoruz,özellikle şahsımıza yönelik eleştirilerin virgülüne bile dokunmuyoruz.
Önceki gün bir okurumuz hakaretler yağdırmış.
Bir insan,bir başka insana karşı nasıl bu kadar kinli,nasıl bu kadar nefret dolu olabilir gerçekten şaşırdık ve bu mübarek günde o okurun günaha girmesine sebep olduğumuz için üzüldükte.
AKLINA GELEN BÜTÜN HAKARETLERİ SIRALAMIŞ..
Eğer olayı hukuka taşımış olsak,o okurumuz ciddi sıkıntılara girecek,olayın burası besbelli,ancak,hukuk yönünü değil de,bizim o okurumuzu böylesine kinlendirmek,böylesine nefret hissene kapılması için ne yapmış olabileceğimizi düşündük.
NE YAPMIŞ OLABİLİRİZ.
Zira o arkadaşın yazdıkları,öyle sıradan,günlük hayatta yaşanan çekişmelerden kaynaklanan bir kin ve nefret hali değildi,o halet-i ruhiyenin altında çok derin sebeplerin olması gerekir.
NE YAPMIŞ OLABİLİRİZ DİYE DÜŞÜNDÜK..
Hiçbir gerekçe de bulamadık doğrusu..
Hukuka gitmekte istemedik doğrusu..

KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA UZLAŞMA YİNE OLMADI VE ÜCRETLERDE UÇURUM FARK
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen TOPLU İŞ Sözleşmesinden yine uzlaşma çıkmadı,özellikle Sözleşmenin ücretler bölümünde tarafların teklifleri arasında UÇURUM FARK olduğu belirtiliyor.
KARDEMİR İşvereni işçileri BİRİNCİ 6 AY için yüzde 4.33 zam teklif ederken İKİNCİ/ÜÇÜNCÜ/DÖRDÜNCÜ 6 Aylar için ENFLASYON ORANINDA zam önerdiği ifade ediliyor.
KARDEMİR İşvereninin bu teklifine karşılık ÇELİK-İŞ Sendikası’nın ise BİRİNCİ 6 ay için yüzde 11,İKİNCİ 6 AY için yüzde 7,ÜÇÜNCÜ 6 AY için yüzde 6,DÖRDÜNCÜ 6 AY için ise yüzde 5 zam istediği açıklandı.
Öte yandan YENİ İŞE ALIMLAR noktasında belirli bir anlaşma olduğuna işaret edilerek İLK İŞE GİREN İŞÇİNİN ASGARİ ÜCRET alması BİRİNCİ yılını dolduran işçiye yüzde 10,İKİNCİ yılını dolduran işçiye yüzde 15,ÜÇÜNCÜ yılını dolduran işçiye yüzde 20,DÖRDÜNCÜ yılını dolduran işçiye yüzde 28 zam verilirken,5 yıldan sonra kadrosunun maaşına geçmesi kabul edildi.
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen ve halen bir anlaşmaya varılamayan TOPLU İŞ Sözleşmesi için GENİŞ BİLGİLER vermek üzere,ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkan Sayın CENGİZ GÜL’ÜN 29 Haziran günü Karabük’e geleceği belirtildi.
Ücret noktasında işveren tarafı ile işçi tarafı arasında UÇURUM FARK olması dikkatlerden kaçmadı ve bu kadar büyük farkın hangi noktalarda kapatılabileceği merakla beklenir oldu.
SÖZLEŞME,KARDEMİR İŞÇİSİNCE MERAKLA İZLENİYOR..
Ancak,bu SÖZLEŞMENİN mutlaka masada bitirilmesi isteniyor.

ÜCRET TEKLİFLERİ ARASINDA “UÇURUM SAYILABİLECEK FARKLILIK..” NASIL KAPATILACAK VE KARDEMİR İŞÇİSİ..
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen ve TARAFSIZ ARACI müessesesini bile eskiten TOPLU İŞ Sözleşmesi tam anlamı ile ÇIKMAZA GİRDİ.
ÜCRETLER NOKTASINDA “UÇURUM FARK VAR..”
Tarafların İSTEDİĞİ ÜCRET ZAMMI ile verilen ÜCRET ZAMLARI arasında adeta “UÇURUM FARK VAR..” ve örneğin İŞVEREN yüzde 4.33 ve sonra ki üç altı ay için ENFLASYON oranı kadar zam veriyor.
ÇELİK-İŞ Sendikası ise BİRİNCİ 6 AY Yüzde 11,İKİNCİ AY yüzde 7,ÜÇÜNCÜ 6 AY yüzde 6,DÖRDÜNCÜ 6 Ay yüzde 5 zam istiyor ve görüldüğü gibi FARKLILIK ÇOK/ÇOK BÜYÜK.
BU SÖZLEŞME NASIL BİTİRİLECEK..
Elbet ki bir GREV İHTİMALİ SIFIR NOKTASINDA..
O zaman MASADA NASIL BİTİRİLECEK….?
ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL,29 HAZİRAN günü KARABÜK’E gelerek KARDEMİR İŞÇİSİ ile bir görüşecek ve gelişmeler hakkında bilgiler vererek,İŞÇİNİN NABZINI tutmaya çalışacak.
İŞ BİRDEN KİLİTLENİR GİBİ OLDU..
OLDU lafı bile biraz fazla galiba RESMEN KİLİTLENDİ..

25 kişi görüş bildirdi

 1. karabüksporperver

  Sayın Gölbek,

  Kardemir Karabükspor, Karabük’te sosyal barışı bozmaz. Hele ki başarılı olduğu ve doğru yönetildiği zaman hiç bozmaz. Bu bahsettiğimiz başarı ve doğru yönetim, sayın Tankut’la birlikte mümkündür. Şu an sizinde çok iyi bildiğiniz gibi şehirde bu işi kotarabilecek daha iyi bir alternatif yoktur. Efsane başkan gelir ve takımımıza yeniden süperlig yolu açılır.

  Peki Karabük’te sosyal barış neden bozulur? Mesela sizin şu tatlı su kurnazı tavırlarınız sebebiyle birileri o sosyal barışı bozmak isteyebilir. Dünkü yazınızdaki niyetinizin anlaşılmadığını sanmayın. Yok Kayabaşı’ndan birileri aramış da, yok kongreye geleceklermiş tarih soruyorlarmış da… İnsanları aptal yerine koymayın sayın Gölbek. Böyle belki saf, iyi niyetli insanları kandırmak mümkün olabilir ama sizin ciğerinizi bilenleri kandırabileceğinizi sanıyorsanız size kötü bir haberim var: Yanılıyorsunuz…

  Karabükspor kongresi kendine yakışan şekilde, huzur içinde yapılır. Hiç şüpheniz olmasın. Siz işinize bakın Ahmet Bey. Uğraştınız uğraştınız, Cengiz Gül ya da Tuncay Özcan gibi isimleri kulübün başına getiremediniz. Sonuçta burada ben ne dediysem o oldu ve sayın Tankut aday oldu. Yine tüm uğraşlarınız boşa geçecek ve o kongre sükunet içinde yapılacak. Üzmeyin kendinizi. Yaşınızı başınızı aldınız. Bu kulüp kulislerini, çetrefilli ayaklı işleri bir yana bırakın. Çarşıda her zamanki köşenizde yoldan geçenlerle goygoyunuzu yapın, sonra çıkın gazetenizi ahkamınızı kesin. Ama şu kulisçilik işlerini bırakın. Koskoca adamsınız. Yakışmıyor…

 2. DAMAT NELER YUMURTLAMIŞ

  LAN DAMAT NELER YUMURTLAMIŞSIN AHMET ABİ KİMSEYİ KÖTÜLÜK YAPMAYA SEVKETMEZ BİZEDE DEVAMLI AMAN ARKADAŞLAR BU KULÜP BİZİM GÖLGE DÜŞÜRMEYİN İNSANLAR GELİR GİDER KULÜBÜMÜZ KALICIDIR DİYOR SEN KAYINDERENİDNE ALDIĞIN TALİMATLA NELER YUMURTULUYOSUN.SENDİKAYI BIRAKIP KAÇAN KARABÜKE VEFASIZ DEYEN AĞIZ DOLUSU HARAKET EDEN İNSAN ŞİMDİ NEREYE TALİP BİZ BUNU YERMİYİZ İÇGÜVEYSİ SALAK.

 3. karabüksporperver

  Ahmet Bey sizsiniz galiba şu Damat’lı yorumu yazan.

  Lakin çok fena ıska geçmişsiniz. Henüz kiminle dans ettiğinizin farkında değilsiniz 🙂 Ayak işlerini benden iyi bilirsiniz. O konuda elinize su dökemem fakat bu numaralarınızı da yiyen sizden beter olsun.

  Bakın Ahmet Bey. Yetişkin, yaşını başını almış bir amcamız olarak gerekli izana sahip olduğunuzu düşünüyorum ve açık olacağım. Şu mikserlik işlerini bir kenara bırakın. Adınızın MİKSER AHMET’e çıktığını bilmeyen yok. Yıllardır bu şehri aklınız sıra karıştırır durursunuz. Artık bayatladı bu numaralar Ahmet Bey. Mikserliğin ne size ne de Karabük’e faydası var. Bunu artık idrak edin. Acı ama gerçek…

  Zamanında bu yolla birçok şeyi nasıl istiyorsanız öyle yontmuş olabilirsiniz. Yaptığınız manipülasyonlar zaman zaman işe yaramış olabilir. Bu konudaki maharetinizi de takdir etmiyor değilim. Fakat artık aklı başında insanlar, gençler bu MİKSERLİK numaralarınızı yemiyor. Artık eskidiniz sayın Gölbek. Biz sizi eşsiz GOYGOYCULUĞUNUZLA sevdik. Bu tarz, artık boyunuzu aşmaya başlayan hareketler gerçekten yaşlı başlı bir adama yakışmıyor.

 4. ENERJİ

  Karabüksporperver rumuzlu arkadaş, o hakaret dolu yazılarınızı hayretle okuyorum. Öncelikle bu yazılarınıza müsade eden, her sese kulak veren, taraf olsa da uzlaşmacılık tavrıyla öne çıkan, belki de söyleyemediklerini bize söyleme fırsatı veren Ahmet Abimize teşekkür ediyorum. Böyle bir tartışma Platformu nerede var? Fikrini sen nasıl söylüyorsan, o da öyle söylüyor. Kişilerin fikirlerine saygı gösteren kaç gazeteci var bu memlekette. Bu ne hadsiz açıklamadır ki, böyle bir yorum sayfasını istismar ediyorsun. Kapanmasına çanak tutmadır.

  Caddede yürürken ve o küçümsediğin köşesinde otururken herkesin selam verdiği, kucakladığı sevmeyeni olduğu kadar seveni de bir hayli fazla olan insanlara da hakaret ettiğini unutma. Lütfen sen de kişiselleştirmeden fikrini yaz. Toplum değerlendirmesini yapar.

 5. HASTAMISIN NESİN

  LAN ARKADAŞ SENDEKİ BU AHMET ABİ TAKINTISINI ÇÖZEMEDİM YORUMU BEN YAZIYORUM SEN NERDEN BAHSEDİYON SENİ AZÇOK TANIRIZ İÇGÜVENSİ SEN BIRAK AHMET ABİYİ FİLANDA KAYINPEDERİNİN TEZGAHINA SU TAŞI TOSUNUM KARABÜKTE HERKES HERKESİ BİLİR AZBUÇUK TANIR SEN İŞİNE BAK ONU BUNUDA SUÇLAMAYA ÇALIŞMA HADİ İÇGÜVEYİ HADİ İŞİNE BAK

 6. KARDEKİR işçisi

  Kardemir işçisine yüzde 4.33 zam verenler Karabüksporun 30 milyon lira borcunu ödicekmisiniz bunu işçiyle helalleşmeden yapıcakmısınız.Bu Feridun Tankut hep işçinin ayağına dolaşıyor ona kulübü borçsuz teslim edicez diye işçiye para vermiyolar.Allahtan korkun şu mübarek günlerde böyle bir iş günah deyilmi

 7. angut başkanlık yapamaz

  maraba gölbek 307 tane kardemir gazisi anguta karabükspor başkanlığı aptırmayacak karabük gayserililerin egemenliği altından kurtulamadı allahın kürdünü adıyamanlısı tekrar başkan oldu hüseyin kalpar 80 milyar para için samsun sporu mahkemeye veriyordu

 8. karabüksporperver

  HASTAMISIN SEN rumuzlu arkadaş.

  Benim kim olduğumu halen bilemedin. Ben bekar adamım. Evlenme niyetim de var. Varsa ailenden ya da çevrenden helal süt emmiş bir hanım, içgüveysi olmaya hazırım. Söz veriyorum, Ahmet Gölbek’i de nikah şahidi yapıcam. Böyle düğünde de ne GOYGOY döner ama…

 9. la icgüveyi

  la icgüveiy naber Ahmet abi napıyo yazmaz oldun bilader.la içgüveyi ahmet abinin sözünü dinlemesek çok işler olacakta abi harbiden bbbbbbbizi engelliyo bi kere sözünü dinlemedik zararlı çıktık bu sefer harbiden mesela ben dinliyom iç güveyi naber napıyon sen işine bak bu işlere karışma emi.

 10. mavi baret

  sayın gölbek kardemire yeni işçi alımlarıyla ilgili duyumlarınızı yazılarınızda görmek istiyoruz.cefayı mavi baret sefayı turuncu baret sürüyor ha birde beyazlar var onlara değinmek istemiyorum.bizler asgari geçim ücretini alamazken; hersene %3 zam alırken;arkadaşlar %4.33 beğenmiyorlar gerçekten ayıp birileri bu durumu gözönünde bulundurmalı……

 11. Hasan Kara

  Sn.Gölbek,

  Uzun süre buraya yorum yazmadım. Belki dikkatinizi çekmiştir. Bir zamanlar yöneticilerimizin, şehrimizin, vatandaşlarımızın faydalanabileceği konularla ilgili yorumlar yazmaya gayret etmiştim. Yazılarınızın tamamını takip ediyorum. Gelen yorumları da okumaya gayret ediyorum. Ama bazen öyle yorumlar geliyorki; utanıyorum okumadan geçiyorum. Benim şehrimin insanı bu olmamalı. Benim şehrimin insanı klavye delikanlısı olmamalı. İnsanların yüzüne karşı söyleyemeyeceklerini burada yazmamalı.

  Bir okurunuz olarak seviyesi düşük, belden aşağı ya da hakaret içeren yorumları burada görmek beni ziyadesiyle üzdü. Bu tür yorumlara yer vermemenizi bir okurunuz olarak sizden istirham ediyorum.

  Saygılarımla..

 12. işsiz

  Tankut Karabüke girdiği an sokaklar yine eski haline döner.Sosyal barış diye birşey kalmaz.Hiçbirşey olmaz diyenler hep beraber izleyip göreceğiz neler olacağını.Tankutun cesareti varsa Hürriyet caddesine insinde görelim.Avanesi RUHİ ile beraber çarşıya bekliyoruz.

 13. eylemler başlıyor

  maraba göbek bağı olan gölbek angut için eylemler başlıyor onun olduğu yerde sosyal barış olmaz karabük yine 2010 yılına dönüyor dönecektirde bunları kurtaracak akp de yok artık yakında karabükte ne çelik işsendikası kalacak nede gayserililerin gücü nede yolbulan çok yakında atmosfer yükselecek

 14. BİZ BURADAYIZ,SİZ NEREDESİNİZ

  KARABÜKTE SOSYAL BARIŞ BİTMİŞTİR.FERİDUN VE RUHİ İLK ÖNCE HESABI KESİLEN 400 İŞÇİNİN,HESABINI VERECEK.KARABÜKÜ TEKRAR ESKİ GÜNLERİNE DÖNDÜRENLER ARTIK KARABÜKÜN HUZURSUZLUĞUYLA YAŞAMAYA ALIŞIN.ŞENLİK BAŞLASIN.BİZ BURADAYIZ SİZ NEREDESİNİZ.

 15. toplu SÖGÜŞLEME

  AHMET BEY TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNDE ANLAŞMAYA VARDILAR YALNIZ TRÜBÜNE OYNAMA DÖNEMİNE GİRDİLER ARADA UÇURUM VAR GİBİ MESAJ VERİP DİRENDİK ALDIK MESAJI VERECEKLER BU AÇIKLANAN ORANLARDA SADECE İLK ALTI AY ZAM ORANI YÜKSELECEK ODA MÜHTELEMEN %8-9 GİBİ BİR ORAN DA OLACAK DİGER ALTI AYLAR ENFLASYON LA ANLAŞACAKLAR BİR DE ÜZÜCÜ SÜPRİZ YAPACAKLAR GÖRECEKSİNİZ SÖZLEŞMEYİ BEGENMEYEN KİM OLUR SA OLSUN İŞYERLERİNDE ÖZELLİKLE SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANLARIN YANİ EMEKLİ OLMUŞ HALA ÇALIŞMAK İÇİN 9 TAKLA ATAN GRUPLA İŞBİRLİGİ YAPIP BEGENMEYENLERİ İŞ BARIŞINI BOZUYOR DİYE İŞAKTİNİ FESHEDECEK NOKTALARA GETİRECEKLER OLAYI ÇELİK İŞÇİSİ UYANIK OLSUN ADAMLARIN ŞAKASI YOK NE SENDİKANIN NEDE İŞVERENİN BİR EYLEM BİR BİRLİKTELİGE ASLA MÜSADE ETMEYECEKLER ORTALIGI KARIŞTIRIYORLAR DİYE KİMSENİN GÖZYAŞINA BAKMAYACAKLAR DURUM BİRAZ KRİTİK BUNU 2009-2010 TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMESİNDEN SONRA YAPMIŞLARDI ŞU MEŞHUR 9.58 ZAMMI ALINCA 6 ARKADAŞIN İŞAKTİNİ FESH ETMİŞLERDİ GÖRÜŞMELERİ 2 TEMMUZA ALDILAR MUHTEMELEN 3 TEMMUZDA AÇIKLANACAK HAZİRAN AYI ENFLASYONU AÇIKLANINCA SÖZLEŞME ÜYELERE AÇIKLANACAK ALTI AYLIK ENFLASYON İKİNCİ ALTI AYIN ZAMMI OLACAGI İÇİN YÜKSEK ÇIKMASI SÖZLEŞME ORANLARINI YÜKSEK TUTACAK BEKLENTİSİ VAR SENDİKACILARDA AMA REFAH PAYINI UNUTMUŞLAR OLACAKLAR YANİ MUTLU GÖRÜNMEKDEN BAŞKA ALTERNATİF BIRAKMADILAR İŞİN UÇUNDA İŞ AKDİ FESH VAR ARKADAŞLAR UYANIK OLUN SÖZLEŞME İLE ALAKASI OLMAYAN EMEKLİ SÖZLEŞMELİLER NABIZ YOKLUYOR TESİSDE SENDİKA ADINA UYANIK OLUN İNANIN CAN YAKACAKLAR BUNLAR KOLTUK LARI İÇİN HER ŞEYİ YAPARLAR EN İYİ SİZLER BİLİYORSUNUZ BUNLARI BENİM YAZIMDA DOSTANİ BİR YAZI SADECE UYARI NİTELİGİNDE YİNE KEPÇE İLE KAZANIP ÇAY KAŞIGI İLE VERME DÖNEMİ NE GİRDİK HAYDİ HAYIRLISI…

 16. Aklıma Öyle Geliyor.....

  Ahmet Abiciğim… Bu yazım İçin Lütfen Kızmayın… Sizi Karabük’ün usta ve en tepesindeki bir abim olarak gördüğümden yazıyorum.
  Hayırlı Ramazanlar Diliyorum… ve tüm okuyucularınıza selamlar…
  KARABÜK’TE UZAYLI GAZETECİLER Mİ VAR… (Anlayamıyorum..)
  Karabük’te birşeyler oluyor (Haber açısından) Kaza, Siyasi, Kültürel vs. Haberi karabük gazetelerinde göremezken, Ulusal Haber Kanallarında, Ulusal Gazetelerde görüyoruz…
  Önceleri kopyala yapıştır haberciliği dönemi vardı öyle biliyorum, şimdi o da mı durdu acaba…
  Bu haberlerden iki örnek vereyim….
  1- Geçtiğimiz yıl KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi giriş Kapısında Bir Motosiklet ile Otomobil Çarpışmış, (Allah rahmet Eylesin) Bir kardeşimiz feci kazada hayatını kaybetmişti bu haberi bir hafta sonra bile görememiştik gazetelerde…Ama Ulusal Gazetelerde haberleri çıkmıştı (öyle biliyorum)
  2- Dün Karabükte yine iki otomobil sürücüsü yol yüzünden sopalı kavga ediyor, Orada görme engelli bir arkadaşımız araya girmeye çalışıyor, Ama Karabükün Gözü Kulağı GAZTECİLERİMİZ görmüyor, Akşama Ulusal Kanallarda haberini seyrediyoruz. Bugün Ulusal gazetelerde haberleri çıkıyor ama karabük gazetelerinde yine yok…

  Bu tür haberler Gerçekten UZAYLI GAZETnedir.ECİLER tarafından mı görüntülenip ulusal basına veriliyor. Yok değil diyorsanız sebebi nedir. Karabük’ün Haberlerini Karabük gazetelerinden öğrenmeye çalışan on binlerce insanımız ilimizin dışında yaşıyor.

 17. bütün ipler işverenlerin elinde

  sayın başçavuş ahmet gölbek siz inanıyormusunuz çelik iş sendikasının bursada tofaşta yetkili sendika olacağına inanıyormusunuz koç grubu çelik işi kapıdan içeriye sokmaz iki yüz işçi çelik işe gitmiş onların tamamı akp liymiş 82 işçini hesabını kestiler isdemirde 850 işçinin hesabı kesildi artık işveren ne derse o oluyor kırıkhanlı yengeç cengiz atıp tutuyor 3000 üye yaptık diye recep akyelde sendikal tercihten dolayı kimsenin hesabı kesilmemesi gerekir diyor krdemirde 307 işçinin hesabını kim kestirdi macera arıyorlar bunları ayakata tutan hükümet 15 kasımda seçim olabilir akp tamamen bitecek ozaman ne yapacakler

 18. VAY VAY VAAAAYYYYYYYY

  HESABI KESİLEN MAGDUR diyor ki:
  Yorumunuz denetim için bekliyor.
  29 Haziran 2015, 10:35
  VAY VAY VAAAYYYYYY 2010 YILINDA GUVENIP PESINE DUSTUGUMUZ TEMSİLCIDEN IHTIYACIMIZ OLDUGUNDA 10 TL VERIRMISIN BASKAN IHTIYACIM VAR EVE VE COCUKLARIMA EKMEK ALCAM DEDIGIMDE KUSURA BAKMAYIN BENDE ZOR DURUMDAYIM BENDEDE PARA YOK MERKEZDEN ODENEK GELMIYOR DIYEN TEMSILCIMIZ BIZ SUANDA HALA PERISAN IKEN SUANDA TEMSILCIMIZ OLAN ZAATIN 8 ADET DAIRESI ALTINDA YENI ALDIGI SIFIR JİPİ VE AYRICA OGLUNADA ALIVERDİĞİ JİPİ VAR BEYLER.BUNDAN DOLAYI SOZLESMEYİ FALAN BIRAKIN DA OTURUN OTURDUGUNUZ YERDE SOZLESME İÇİN FAZLA ZIPLAMAYIN.

 19. VAY VAY VAAAAYYYYYYYY

  HESABI KESİLEN MAGDUR diyor ki:

  VAY VAY VAAAYYYYYY 2010 YILINDA GUVENIP PESINE DUSTUGUMUZ TEMSİLCIDEN IHTIYACIMIZ OLDUGUNDA 10 TL VERIRMISIN BASKAN IHTIYACIM VAR EVE VE COCUKLARIMA EKMEK ALCAM DEDIGIMDE KUSURA BAKMAYIN BENDE ZOR DURUMDAYIM BENDEDE PARA YOK MERKEZDEN ODENEK GELMIYOR DIYEN TEMSILCIMIZ BIZ SUANDA HALA PERISAN IKEN SUANDA TEMSILCIMIZ OLAN ZAATIN 8 ADET DAIRESI ALTINDA YENI ALDIGI SIFIR JİPİ VE AYRICA OGLUNADA ALIVERDİĞİ JİPİ VAR BEYLER.BUNDAN DOLAYI SOZLESMEYİ FALAN BIRAKIN DA OTURUN OTURDUGUNUZ YERDE SOZLESME İÇİN FAZLA ZIPLAMAYIN.

 20. hadı beeeeeee sende

  Ne dıyorsun arkadasım sen?Bu soyledıklerın dogru olamaz!Daha dune kadar cok borcum var nasıl kurtulabılırım dıye aglayan bırı nasıl oluyorda kısa surede dedıgın duruma gelebılırkı.Borcları ıcın arabasını ve ınternet cafesını satmıstı.Nasıl oluyorda buyucu gıbı bu hale gelıyo.Ben kac senedır bır tane kartımın borcunu kapatamazken TEMSILCIMIZ Dıye pesınden gıttıgımız sahıs nasıl bahsettıgın hale gelıyor ınanmıyorum sana.

 21. Durmak yok yola devam

  Arkadasım sen uyumaya devam.Sagır sultan duydu Temsılcınızın yaptıklarını sen hala uyuyosun,Gozunu acan cıkar aya bızım gıbıler ıste boyle kalır yaya.Hesabı kesılen magdura ınanmıyosan gıt 100.yıl mahallesınede gor 8 tane yaptırdıgı daırelerı.Bıraz gozunu acıp etrafına bakta gor baba ogul bındıklerı sıfır jıplerı arkadasım.Bızler zaten hep uyutulmadıkmı ,uyutuldugumuz ıcın bu duruma dusmedıkmı?Artık calısan arkadaslarda dahıl acalım gozumuzu ve yalan dolana ınanmayalım hata yapmayalım ,Benden sıze yasayıp gormus bır kısı olarak tavsıye arkadaslar,UYUMAYI BIRAKIN SIRKILENIN ARTIK SU OLU TOPRAGINDAN KURTULUN,Y OKSA SIZLERDE BIZIM GIBI OLURSUNUZ IS ISTEN GECER.

 22. VAY VAY VAAAAYYYYYYYY

  ISTER INAN ISTER INANMA BENIM YALANLA ISIM OLMAZ YALAN SOYLEYIP IS CEVIRECEK TEMSILCI YADA CELIKIS SENDIKACILARINDAN BIRISI DEGILIM BEN.BEN BUTIPLERIN YUZUNDEN MAGDUR OLMUS YUVASI YIKILMIS BIRIYIM NEDEN YALAN SOYLEYIM.GIT 100.YILA SOR BUL GOR ARKADASIM.BENDEN SOYLEMESI ISTER INAN ISTER INANMA BENIM ICIN FARK ETMEZ.

 23. hadı beeeeeee sende

  ya hala ınanamıyorum ben.Sız TURK METAL SENDIKASI temsılcısı ŞAHİN DİKİLİTAŞ’TANMI bahsedıyosunuz ben mı yanlış anladım?Temsılcı dıye bahsettıgınız kişi omu gercekten?Soyleyın bana.

 24. Durmak yok yola devam

  Ya hakıkaten sen ayakta uyuyan bır tıpsın arkadasım tabı kı ŞAHİN DİKİLİTAŞTAN bahsedıyorlar baska hangı temsılcıden kım param yok dıye para ısteyebılır.ÇELİK İŞ SENDIKA sından hesabı kesılenler hiç muhatap bulamadına gore tabıkı gerıye ŞAHİN DİKİLİTAŞ kalıyor uyan artı uyaaaaaaan arkadasım.

 25. VAY VAY VAAAAYYYYYYYY

  Artık pes dogrusu dıyecek hıç bır şey bulamıyorum gercekten.Ben hesabı kesılen bırı olarak dedıgıme gore ve sendıkal sureçten kesıldığıne gore soruyorum arkadasım sana TURK METAL SENDİKASI’nın temsılcısı halan daha kım oluyor acaba.Tabıkı SAHIN DIKILITAS guzel arkadasım benım.VAAYYYY VAYYY Kİ VAY VAAAAAAYYYYYYY.Başkada bırsey demıyorum artık sana deli olcam sınırden yoksa .

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu