Bölgenin Sesi Gazetesi
 

40 Günde Peş Peşe Açılış ve Temeller Atacağız

Yayın: 15.04.2015 10:08
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediyesi, şehrin görselliğine katkı sağlayacak ve aynı zamanda vatandaşların, özellikle çocukların sosyal alan eksiklerini giderecek çocuk parkları açmaya devam ediyor.

Karabük Belediyesi bu kapsamda 100. Yıl Mahallesinde çocuk parkının açılışını yaptı. Açılışa Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, MHP Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.

Park açılışı öncesi törene katılanlara hitaben bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “2009 öncesi ve 2009 sonrası yıllara baktığımızda bütçe olarak Belediye işçisinin maaşını ödeyemeyen, göreve geldiğimiz gün elektrikleri kesilmiş, Belediye hizmetlerle ilgili hiçbir materyallerin bulunmadığı yolların asfaltı olmayan, her Cumartesi, Pazar suyun kesildiği bir şehir, trafik sorunu her gün konuşulan bir şehir, o zamandan şimdiki zaman mezbahası yenilenen, hal binası yenilenen, kentsel dönüşümde hiç kimse mağdur edilmeden evleri teslim edilen, kent meydanı, battı çıktısı, yürüyen merdiveni, asansörü, 70 tane çocuk parkı, 20 tane sosyal yaşam merkezi yapılan, 100 binin üzerinde ağaç dikilen, Türkiye’nin en kaliteli ve en ucuz içme suyuna sahip bir Karabük’te yaşıyoruz” dedi.

İŞÇİMİZİN ALACAĞINI ZAMANINDA ÖDEDİK

Konuşmasında Karabük Belediyesinde çalışan işçilerin bir kuruş alacağının olmadığını da hatırlatan Başkan Vergili; “Karabük Belediye işçisi bir gün dahi maaşını geç almamıştır. göreve geldiğimiz zaman 11 ikramiye alacağı olan işçimiz bugün itibariyle bir kuruş alacağı yok. Türkiye de en çok performansla çalışan Belediye işçisi Karabük Belediye işçisi, müdürleri ve personelleri birlik beraber dayanışma içersin de hep beraber Karabük’e hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

40 GÜNDE AÇILIŞ VE TEMELLER ATACAĞIZ

Karabük Belediyesi az çalışıyor diyenlere de cevap veren Başkan Vergili; “40 gün peş peşe açılış ve temel atma töreni var. En ufak yerimiz burası. Hep beraber göreceksiniz. Seçimlere kadar temel atma ve açılış var. 100. Yıl Mahallesinde en geç 1 ay içinde asfalt problemi olmayacak. 1,5 ay içersinde, vermiş olduğumuz söz, büyük sosyal yaşam kompleksi temeli atılacak ve 2016 da kesinlikle bitecek. Verilen sözlerin hiçbir zaman aksamadığı bir belediye ve bir belediye başkanlığı” dedi.

Yorumlar

  1. hcuvadar

    5000 evlere ne zaman sıra gelecek sayın başkan.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)