Bölgenin Sesi Gazetesi
 

90 Kuruşa Satılan 250 Gram Ekmek, 1 TL Oldu

Yayın: 11.03.2015 09:43
Paylaş:
A+ A-

250 Gramı 90 kuruşa satılan ekmeğin fiyatı,sissiz sedasız 1 TL’ye çıktı.

ahveciler,Lokantacılar,Pastacılar,Otelciler,fırın ve Bakkallar Odası Başkanı Selahattin Akbulut, zammın fırıncıların kendi aralarında anlaşması sonucu yapıldığını söyledi.

Fırıncıların fiyatta değil kalitede rekabet etmelerini benimsediklerini ifade eden Oda Başkanı Selahattin Akbulut, fırıncıların oda tarafından belirlenen fiyatın altında yaşanan rekabete son verdiklerini ve bu nedenle 2 yıl önce belirlenen 250 gram ekmeğin 1 TL olarak satmaya başladıklarını belirtti.

Akbulut; Fırıncılarımızın kendi aralarındaki fiyat rekabeti sonucu vatandaşlar,250 gr ekmeği 90 kuruşa alıyordu.2 yıl önce odamız tarafından 250 gr ekmek 1TL olarak belirlenmiş ancak fırıncılarımız fiyat rekabeti sonucu,90 kuruşa satmaya devam etti. Fırın işletmeleri aralarında oluşan rekabet sonucu fırıncılarımız 250 gram ev ekmeklerini 90 kuruşa kadar indirerek zarar etmeye devam ettiler.Pazar günü itibariyle ise 1TL olarak kendi aralarında anlaşmışlar” dedi

Başkan Akbulut;Oda olarak Fırıncıların fiyatta değil kalitede rekabet etmelerini benimsediklerini, kaliteli ekmek üretme yarışında görmek istediklerini ifade etti.

Yorumlar

  1. Çok Önemi Yok

    Ankara’da (dağıtım, su, elektrik, işçi ücreti, kira vb. maliyetlerin daha yüksek olmasına rağmen) aynı gramajdaki ekmek 75 kuruşa satılmakta, Ordaki esnaf bu fiyatlardan kar etmekte. İşin ilginçi karabükte aynı ekmeğin 90 kuruşa zarar ettirmesi. Gözleriniz doysun biraz…

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.