Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Ak Parti Milletvekili Kahveci; “Vahşeti Lanetliyoruz”

Yayın: 22.07.2015 10:54
Paylaş:
A+ A-

AK Parti milletvekili Osman Kahveci Suruç İlçesinde meydana gelen olayla ilgili bir açıklama yaparak,”Vahşeti Lanetliyoruz”dedi.

Kahveci konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırısı sonucu 31 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 100 ün üzerinde vatandaşımız ise yaralanmıştır.

Bu vahşi terör eylemi Türkiye’nin birliğine ve huzuruna yapılmış hain bir saldırıdır. Türkiye Cumhuriyeti devleti bu tip menfur saldırı ve provokasyonlarla mücadele edecek güç ve kudrettedir.

Bu hain terör eylemi karşısında hükümetimizin de her türlü tedbiri almakta olduğundan ve faillerinin en kısa sürede yakalanıp adalete teslim edileceğinden de şüphemiz yoktur.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu tip saldırılara karşı milletce sağduyulu davranmak hainlere verilecek en büyük cevap olacaktır.

Ak parti olarak Ramazan Bayramının akabinde ülkemizin, huzurunu bozmayı hedefleyen bu menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)