Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Bak Şu Halimize…!

Yayın: 08.08.2015 09:01
Paylaş:
A+ A-

Gençlerin yararlanabileceği sosyal tesislerin eksikliği.
Şimdiye kadar hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum.!
Ya da umursadığınız oldu mu?…
Karabük ve gençlik olarak olayı ele aldığımızda sosyal tesislerin durumu geçmişle kıyaslanmayacak yoksunluktadır.
Şöyle ki; Karabük kurulmaya başladığında endüstrileşme süreci ile birlikte insanların yaşam standardını bu yapıya uygun hale getirecek sosyal tesislerin yapımında deyim yerindeyse bir devrim yapmıştır.
Hem de çevre il ve ilçelerle karşılaştırma yapıldığında kıskançlık uyandıracak düzeyde…
1942’li yıllardan itibaren golf,güreş,futbol,eskrim,bisiklet,bando ve kayak takımı gibi oluşumlara hız verilirken aynı zamanda kentleşmeyi sağlama adına mühendisler,memurlar ve işçi lokallerinin yapımına önem verilmiştir.
Şimdilerde bu girişimlerden sadece profesyonel anlamda futbolun Karabük’ün yüzünü ağarttığı,diğer sosyal etkinliklerde beklenen gelişmelerin yaşanmadığı görülmektedir.
Ayrıca günümüzde mühendisler, memurlar lokalinin ve havuzlu bahçenin kapalı olması,yıkılmaya terk edilmişliği düşündürücü bir husus oluşturmaktadır.
Karabük büyümekte ve il merkezinde nüfusu giderek artmaktadır.
Çeşitli nedenlerle gelen nüfusun adaptasyonunu sağlayabilecek ve kente uyumunu sağlayabilecek bir takım araç ve gereçlere ihtiyaç vardır.
Bunların en önemlisi de hiç kuşkusuz sosyal tesislerdir.
Bunlar bir kentin olmazsa olmazlarıdır.
Karabük’te 8 seneye yakın bir sürede olimpik yüzme havuzunun hizmete açılabilmiş olması gerçekten düşündürücüdür.
Kent kültürü dediğiniz yaşam biçimi kendiliğinden oluşmaz.
Onu harekete geçirecek birtakım unsurlara ihtiyaç vardır.
Eğitim-öğretim kalitesi ve üst sevideki kültürel ve sportif faaliyetler kent vizyonunu oluşturan temel etmenlerdir.
Eğer bu gelişmeler ekonomik canlılıkla taçlandırılabilirlerse ortaya mükemmel sosyo-kültürel ve ekonomik bir yapı çıkar.
Bu anlamda bizim Karabük’ün eski hallerini ve canlılığını özleme nedenlerimizden birisi de budur.
Toplumsal dayanışma günlerini sadece bayramlara bırakarak diğer günleri birbirimizi üzecek beyanatlarla geçirmek üzücü bir durumdur.
Takdir edilecek bir yönü yoktur.
Karabük’ün boş işlerle ve beyanatlarla uğraşacak vakti ve sabrı yoktur.
Ne yapıldıysa bizim zamanımızda yapıldı,bizden önce hiçbir şey yoktu demek siyasetin işi olamaz.
Dr.Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu yenileme ve genişletme çalışmalarının 4 yılda bitirilebilmiş olması da çok ilginçtir.
Demek ki Karabük’te bir şeyler eksik…
Sahiplenme noktasında yaşananlar düşündürücü.
Ancak beyanlara bakıldığında öyle görünmüyor.
Demek ki bazı şeyler siyaseten söylenip unutuluyor.
Laf olsun torba dolsun misali açıklamalarla işler geçiştiriliyor.
Bu anlayış kentte yaşam kalitesini düşürüyor.
Adeta zora sokuyor.
Kente zarar veriyor.
Hem de ne zarar…!

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Çaykur Rizespor’da maksat “istikrar”

Yayın: 23.09.2023 08:00
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

RİZE (AA) – MUHİTTİN SANDIKÇI – Trendyol Üstün Lig takımlarından Çaykur Rizespor'un kulüp lideri İbrahim Turgut, birinci 5 haftada maç başına 2 puan ortalaması tutturduklarını belirterek, “İyi niyetle, canla başla, takım olarak hocamız ve idare heyetimizle çalışıyoruz.” dedi.

Bu dönem yine yükseldiği Trendyol Muhteşem Lig'e Adana Demirspor yenilgisiyle başlayan yeşil-mavililer, akabinde oynadıkları 4 maçta 10 puan toplamayı başardı. Son 3 maçını galibiyetle kapatan Rize temsilcisi, ligde 3. sırada yer alıyor.

Kulüp Lideri İbrahim Turgut, AA muhabirine, topluluğun transfer devrinde sabırla yanlışsız işler yapmak için çalıştığını söyledi.

Sezon başında transferlerin geciktiğine dair telaffuzlar olduğunu söz eden Turgut, “Sıkça söylenen 'ince eledik, sık dokuduk' kelamında olduğu üzere, sabırlı hareket ettik. Sonuçta çok gerçek transferler, hakikat işler yaptığımızı düşünüyorum. Rizesporlu ve Rizelilerin sevdasını en düzgün yerlere, en üst düzeylere taşımak için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

Turgut, lige güzel bir giriş yaptıklarının altını çizerek, “İlk beş haftada maç başına iki puan ortalamasını tutturduk. Yeterli niyetle, canla başla, takım olarak hocamız ve idare heyetimizle çalışıyoruz. Çalışmadan, emek vermeden, terlemeden sonuç alamazsınız. Hocamızın çok büyük emeği var. İnşallah daha uyguna gitmek için çalışacağız. Muvaffakiyetin altında alın teri, inanç ve emeğin yattığını biliyoruz.” sözlerini kullandı.

– “İlhan Hoca'mızı seviyoruz”

Teknik yönetici İlhan Palut ile dönem başında yapılan sözleşmenin bir yıllık olduğunu anımsatan Turgut, taraftarların toplumsal medyada, mukavelenin uzatılması için talebi olduğunu kaydetti.

Turgut, “Sözleşmelerin bir yıl, üç yıl, beş yıl olması kıymetli değil. Biz İlhan Hoca'mızı seviyoruz. Beraberliğimiz uzun olacaktır. Hoş işler başaracağız. Dönem başında karşılıklı bir yıllık uygun görüldü. İnşallah kontrat uzatılır. Onlar ayrıntılar ve teferruatlar. Her iki taraf için de sorun olmayacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

İlhan Palut'un da birebir hisleri taşıdığını lisana getiren Turgut, tarafların bu manada tıpkı istikamette hareket ettiğini, uzun vadeli projelerin hayata geçirildiğini ve geçirilmeye devam edeceğini aktardı.

– “Sivasspor bizim kardeş takımımız”

İbrahim Turgut, ligde hafta sonu EMS Yapı Sivasspor'u konuk edeceklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Sivasspor bizim kardeş kadromuz. Yalnızca Sivasspor'a değil, bütün kadrolara tıpkı gözle bakıyoruz. Ligde dostluğun, kardeşliğin kazanacağı, birliğin, beraberliğin pekişeceği karşılaşmalar istiyoruz. Sporun ayrıştırıcı değil, birleştirici olması gerektiğine inanıyoruz. Bizim bir sloganımız var; Rizeli üzere Rizeli olabilmek. Rizelinin misafirperverliğini, dürüstlüğünü, insanlığını, delikanlılığını, adamlığını herkese göstermek istiyoruz. Öncelikle dostça, kardeşçe bir maç olmasını, sonrasında elbette Rizespor'un kazanmasını hedefliyoruz.”

Taraftarların yavaş yavaş maçlara ilgisinin artmaya başladığına işaret eden Turgut, “Bu kâfi değil. Artık taraftarlarımızın iç alanda itici gücünü istiyoruz. Spor taraftar ile güzelleşiyor, mana kazanıyor. Bütün Rizelileri, Rizespor severleri stada bekliyoruz. Sonuçtan bağımsız olarak ekiplerini 90 dakika desteklemelerini istiyoruz. Bu genç ve gelecek vadeden grubun uğraşı onları mahcup etmeyecektir.” formunda konuştu.