Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Başkan Köse esnaflarla bir araya geldi

Yayın: 12.10.2022 16:32
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Cumhuriyet Caddesi (Eski Perşembe Pazarı) Esnafı ile bir araya geldi.

Başkan Yardımcısı Serkan Adabaş, Enfaf Odası Başkanı Muammer Dumaner, Fen İşleri ve İmar ve şehircilik Müdürlerinin de katıldığı toplantıda, Caddenin sorunları, esnafın talepleri yapılacak çalışmalar hakkında konuşuldu.

Cadde üzeride bir kahvehanede gerçekleşen toplantıya esnafların tamamına yakını katılırken, Başkan Köse, tüm talepleri tek tek dinledi.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Belediye Başkanı Elif Köse, “Oldukça verimli bir toplantı oldu. Değerli esnaflarımızla bir araya gelerek fikirlerini aldık” dedi.

Çok Daha Yaşanılır Bir Safranbolu

Cumhuriyet Caddesinin Safranbolu’nun girişinde en işlek noktalardan bir tanesi olduğunu ifade eden Başkan Köse, “Biz istiyoruz ki burada bir düzen, intizam olsun. Bir turizm kentine yakışır bir hale getirelim. Toplantımızın amacı da tam olarak bu idi. Ben tüm esnaflarımıza verdikleri destek ve anlayışlarından ötürü teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Safranbolu’yu hep birlikte çok daha güzel ve yaşanılır bir kent haline getireceğiz” diye konuştu.

Başkan Elif Köse toplantının ardından esnafları ziyaret ederek hayırlı işler dileğinde bulunurken, vatandaşların ilgisi ise gözlerden kaçmadı.  (Ergin Ertuğrul)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”