Belediye Başkanı Rafet Vergili Asit Köyü Park Açılışında Konuştu

Belediye Başkanı Rafet Vergili Asit Köyü Park Açılışında Konuştu

Yayın: 07.10.2015 10:34
Paylaş:
A+ A-

Karabük belediye başkanı Rafet Vergili açılış yapmak üzere gittiği Asit köyünde yaptığı konuşma ile AK Parti genel başkan yardımcısı Mehmet Ali Şahin’e yüklendi.

Gittiği her yerde AK Parti’ye yüklenen Başkan Vergili Asit köyü park açılışında da yine AK Parti ve AK Parti genel başkan yardımcısı Mehmet Ali Şahin’e yönelik eleştirilerde bulundu.

Vergili burada yaptığı açıklamada, “Buradaki park açılış vesilesiyle beraber sizlere neler yaptık bundan sonra neler yapacağız.Karabük için neler yapılması gerekiyor sizler için neler yapmamız gerekiyor. Sizlere kısa bir şekilde anlatayım.Şu anda Karabük’ümüz aslında çok geniş bir alana yayılmış 110 bin nüfusu barındıran bir şehrimiz.Bir ucu Melise diğer ucu Bulak köyümüz bir tarafımız Çerçiler belen mahallemiz öbür tarafı Kapullu mahallemiz ve çok büyük alanda.Hemen hemen 70 yıllık bir şehir olduğu halde hiçbir projesi uygulamadan plan projesi olmadan çok hızlı bir kentleşme neticesinde ortaya çıkmış bir Cumhuriyet kenti diyebiliyorsak tabi. Geçmiş olduğumuz yıllara baktığımızda bu son altı yıllık dönemimizi bir değerlendirdiğimiz zaman bazı arkadaşlarımızda Karabük’te yapılan hizmetler 3-5 asansör yürüyen merdivenmiş gibi zihinlere kazınmaya çalışılıyor.Ama bende şöyle söylüyorum eğer 500 bin nüfuslu bir ak parti belediyesi bizim 5 yılda yapmış olduğumuzu yapabildiyse ben bu görevi bugün bırakırım. Geliri bizden çok fazla olan en az 5 katımız olan bir şehir dahi bunu yapamaz. Ne yaptık mı derseniz öncelikle bir mezbahana yaptık eski mezbahanın yerini yıktık ve Türkiye’de ilk defa evleri yıkılmadan evleri teslim edilen bir kentsel dönüşüm sağladık.Olmaz denilen battı çıktıyı yaptık. Türkiye’nin en güzel dolmuş durağını yaptık şimdi ise ilavesini yaptık.Reklamlarda dinliyorum diyorlar ki bahçeşehir tarafına Türkiye’nin en büyük meydanı yapılıyor diyorlar. 60 bin m2 şu anda Türkiye’nin yayalaştırılmış en büyük kent meydanı Karabük’tedir. 60 bin m2′ nin üzerinde yayalaştırılmış kent meydanını yaptık. Bir akşamda 130 tane binayı yıktık, kütüphane binasını yaptık, çok güzel bir belediye binasını yıl sonuna kadar hizmete açacağız, şirin evlerde ticaret merkezi binası yaptık, iki tane bulvar açtık, Türkiye’de örneği görülmemiş kat sayı düşümü yapıldı herkes kat sayı artırır biz betonlaşma olmasın diye kat sayı düşümü yaptık. Türkiye’de tek örnektir. 100 binin üzerinde ağaç diktik tahmin ediyorum ki görevim bitene kadar Karabük gül bahçesi olacak.Dikey asansör yaptık, yürüyen merdivenleri yaptık.
Geçmiş olduğumuz 12 yılın muhasebesini yaparken 3 milletvekili bir verilmiş, 2 milletvekili bir verilmiş, 2 milletvekili bir verilmiş, ama Karabük’te hizmet konusunda hiçbir şey yapılmamış. Hizmet yapılacağı yerde de kendilerine hangi konuda bilgi verdiysek o konuda engellenmiş.Niye birileri eğer siyasette başarısız olursa onlar kendilerinin başarılı olacağı umudu var.Tek yaptıkları siyasi umut tacirliği.Ellerinde birer işçi listesi asgari ücretle çalışacak işçilere AK partiye kayıt şartı evinde ekmeği olmayan kişilere de AK partiye kayıt şartıyla kumanya vaadi.Biz 400 vatandaşımıza sürekli kumanya veriyoruz.Bunların bir tanesinin siyasi kimliğini bilmeyiz.Biz bunu Allah rızası için yapıyoruz. 400’e yakın çocuklarımıza sürekli burs veriyoruz.Bir tanesinin siyasi kimliğini bu güne kadar incelemedik.Biz bunları Allah rızası için yapıyoruz ama sağolsun Karabüklülerde her zaman bizim arkamızda her zaman bize dualarıyla maddi manevi destekleriyle sürekli bizi destekliyorlar hepinize teşekkür ediyorum.
1 Kasım seçimleri geldi, umut tacirleri de ortaya çıktılar.Yine umut vaat etmeye başladılar.Her seferde yapacakları şudur teşvik diye bir hikaye tutturdular. Karabük teşvike giremez, keltepeye kayak merkezi yapacaklar kayak merkezine sürekli temel atarlar kayak merkezini yapamazlar.Ne Eskipazar’ı ne Eflani’yi ne Karabük’ü nede sizin köyünüzü düşündüler.Çok basit planlamaların hiç birini yapamazlar. Şimdi size köyünüzle ilgili haber vereyim.Kendileri diyebilirler ki bu devletin işi devlet su işleri yapıyor.Bunu o zaman ver talimatı yaptır o kadar biliyorsan hemen Kemaloyman mevkiinden şu anda çok büyük bir köprü projesi inşaatı yakında başlıyor bütün araziniz tekrardan değerlenecek bir tarafı sanayi arsası olacak bir tarafı konut alanları olacak çok yakanda demir çeliğin tüm hava kirliliği problemini de çözdüreceğiz demirçeliğe yaşanabilir en güzel bir semt olacak asit köyü.
Biz diyoruz ki Karabük’ü her tarafıyla birlikte kalkındıralım Eskipazar’ıyla Eflani’siyle Yenice’siyle Safranbolu’suyla hep beraber kaldıralım.Bizim ortaya koymuş olduğumuz fikirleri hayata geçirelim ,müşterek bir sinersi yaratalım. Karabük’te 7 Haziranda bir milletvekili değişti.Karabük’te köy hizmetleri il özel idare hemen harekete geçti.O güne kadar il özel idare yok muydu.Hangi köy yolu asfaltlanmıştı.Son 10 yıldan bu tarafa bir milletvekilinin değişmesiyle neler oluyor görüyorsunuz. Tercihinizi ona göre yaparsınız. Karabük’ün bir milletvekili değişmesiyle Karabük’te çok şeyler değişecek. Karabük’e hizmet gelecek bunların tek yaptıkları umut vaat etmektir.Son programları da emekliler cemiyeti ile birlikte emeklilere ev sahibi yapmak ve umut tacirliği yapmak. 7 bin emekliden kayıt topladılar. Sen nerden yer buldun hangi yeri buldun nasıl bu kayıtları topladın. Karabüklüler zaten bunun hesabını soracak .Ben şu an desem ki 30 bin tane ev yaptırıyorum 30 bin konut desem bir günde toplarım ama ne olur ben sizi kandırmış olurum.Bir sefer kandırırım bir daha sokağa çıkamam. 7 bin kayıt toplayanlar kesinlikle bir daha sokağa çıkamayacak.Karabük’te oy hesapları üzerinde insanları kandıranlar emekliyi işçiyi kandıran sokağa çıkamaz en fayla yapabilecekleri 500 evdir oda etrafındaki insanlara peşkeş çekerler.Emekliler onların programlarına göre ev sahibi olamazlar.Gelsinler programı bizimle yapsınlar ne yardım yapmamız gerekiyorsa yapalım.Biz böyle projeler yapılmasın demiyoruz ama bu projenin esas yeri merkezde belediyedir. Yerel yönetimlerdir valilik kanalıyla bu projeler yürümez.Valiliğin benim imar sınırları içinde kendi yetkisi yoktur.İmar sınırları dışında yetkisi vardır. Bize hiç kimse bir şey sormuyor. 7 bin kişiye havadan ev dağıtılıyor.
Yerel yönetim seçimlerinde kapı kapı gezdi. Rafet Vergili yalancı diye bu güne karan size bir kere yalan konuşmadım,tek kelime yalan söylemedim yapamayacağım hiç bir şeyi söylemedim. Hastaneler kapanmayacak dedi hastanelerden büyük pankart astı eğer Karabük’lü Kürübük’lüyse Mehmet Ali Şahin beyi ne sokakta gezdirir ne caddede gezdirir. Türkiye’nin en büyük ikinci adamı bu makamlara gelmiş olan bir adam vermiş olduğu sözün arkasında duramıyorsa Karabük caddelerinde gezemez. Şimdi de arkasına rektör beyi taktı.Rektör beyden herkes umut peşinde her hangi bir şeyler olabilir mi diye. Mehmet ali beyin altında hiç kimse milletvekilliği yapamaz. Osman Kahveci bey Türkiye’nin en büyük genel müdürlüğünün genel müdürüydü, orman genel müdürüydü. Türkiye topraklarının 3/1’ne Osman Kahveci hükmediyordu. Çok başarılı bir genel müdürü idi.Karabük’te çok başarılı bir milletvekilliği yapabildi mi yapamaz.Neden ben kaç kez şahit oldum yaz Osman dediğini o zaman onun katibi konumuna düşer.Rektör beyde 3 gün sonra yaz rektör bey der onun için ben derim ki iyi düşünelim gelin Karabük’ü hep beraber kurtaralım. Karabük bizim geleceğimiz çoluğumuzun çocuğumuzun eline gurbet çantalarını verip gurbet yollarına düşürmeyelim.Yapacağımız bu projelerle Karabük’te en az 30 bin arkadaşımıza istidam sağlayabiliriz.İyi değerlendirelim bir şeyi Karabük’te değiştirelim Karabük’ün geleceğini hep beraber kurtaralım”dedi.

2 kişi görüş bildirdi

  1. sonuna kadar doğru

    her kelimesi doğru. sadece, eksiği var. akp’nin vaadedip yapmadıkları o kadar az değil. zaten köy yollarının, hele de ovacık köy yollarının çoğu daha düzeltilmedi.

  2. karabüklü

    vergilinin yalanları milletin beynini kangrene çevirdi. zatın biri köy yollarını şikayet etmiş. akp den önce bu zat sanırım köy görmedi. çamurdan köy içinde gezemezdik. köy yollarında arabaların amörtisörleri her defasında kırılır, arabalardan kütür kütür ses gelirdi. akp köy yollarını çamurdan ve delikten kurtardığı için suç mu işledi. bu kadar da şükürsüzlük, yalan olmaz. şeytanın ve şeytanlaşmış insanların şerrinden sana sığınıyoruz Ya Rabbi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Red Bull Back Line Mersin’de başladı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:00
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Red Bull Back Line, Mersin'de gerçekleştirilen ilk eleme turu ile başladı.

Redbull'dan yapılan açıklamaya göre, etkinliğin 13-14 Temmuz'daki ilk eleme etabının tamamlanmasının ardından Milli Takım, Mersin Mix Voleybol, Atom Energy ve Çilekler takımları Türkiye finalinde mücadele etmeye hak kazandı.

Etkinliğe katılan takımların formalarını Beymen Club'ın tasarladığı Red Bull Back Line'da, takımlar, bir veya iki yedek olmak üzere beşer veya altışar oyuncudan oluşuyor. Her takımda sahada en az bir kadın ya da bir erkek oyuncu bulunması gerekiyor.

Etkinlikte üç set üzerinden oynanan maçlarda seti kazanan takımın sahası bir metre daralıyor. Böylelikle seti kazanan ekip skor avantajının yanında daha küçük sahada oynama avantajı da elde ediyor.

Turnuvada, 4 ana ve 2 yedek oyuncudan oluşan takımlar 11 puanlık üçer set olarak düzenlenen müsabakalarda karşılaşacak. Karşılaşmalarda her iki takımın da sahada en az 1 kadın ve 1 erkek oyuncu bulundurması gerekiyor.

Red Bull Back Line'da eleme heyecanı 20-21 Temmuz'da İzmir'de devam edecek. Son eleme turu ise 26-27 Temmuz'da İstanbul'da gerçekleşecek. Ülke kazananının belirleneceği turnuvanın finali de 28 Temmuz'da yine İstanbul'da tamamlanacak.

Etkinliğe başvurular, Red Bull'un internet sitesinden yapılabiliyor.