Bölgenin Sesi Gazetesi
 

BTP Adayları Görücüye Çıktı

Yayın: 29.04.2015 09:44
Paylaş:
A+ A-

BTP’nin Karabük adayları Recep Özcan ve Mehmet Ali Günaydın’ında aralarında bulunduğu tüm aday kadrosu pazar günü düzenlenen törenle İstanbul’da tanıtıldı. Geçen yıl Eylül ayından bu yana Türkiye’yi karış karış dolaşan BTP kadroları, bu kez 7 Haziran seçimleri için vatandaşla kucaklaşmaya başladı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Türkiye çapında 85 seçim çevresinde 550 milletvekili adayını dün kamuoyuna tanıttı. İstanbul Grand Cevahir Kongre Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında kapanış konuşmasını BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yaptı. Yapılan aday tanıtım toplantısı Meltem Medya Grup kanalları başta olmak üzere çok sayıda ulusal ve yerel kanalda yayınlandı..

Projeler konuştu
İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan etkinlikte açılış konuşmasını BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül yaptı. Ardından kürsüye Uluslararası Bağımsız Milli Ekonomi Modeli Birliği Genel Sekreteri ve BTP Genel Başkan Yardımcısı Harun Kayacı, yabancı iktisat profesörlerinin Milli Ekonomi Modeli konusundaki görüşlerini aktardı. Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanı Seçil Mumcuoğlu, BTP’nin kadınlara yönelik projelerini tek tek, detaylı olarak anlattı.

Barajları çatlatarak geliyoruz
Genel Başkan Yardımcısı Avukat İbrahim Berk ise AKP’nin seçim beyannamesinin yamalı bohça ekonomisi olduğuna işaret ederek, “AKP, Erdoğan’a ve PKK’ya saltanat vaat ediyor. BTP ise Türk milletine bağımsızlık vaat ediyor” dedi.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç ise bu seçim Atatürk’ün askeri ve siyasi zaferlerinin iktisadi zaferlerle taçlandırıldığı gün olduğuna işaret ederek, “İktisadi zaferin adresi BTP ve Prof. Dr. Baş’tır. AKP çok yoruldu, 2023’e kadar müsaade istiyor. Gelin BTP’yi bu seçimde iktidar edelim, AKP’yi dinlendirelim” şeklinde konuştu. BTP Başkanlık Divanı Üyesi Meryem Gültekin ise eğitim sisteminin 14 yılda durmadan değiştiğine işaret ederek, “Eğitim milli olmalı. 300 bine yakın öğretmen atama bekliyor. 250 bin kontenjan açığı var. Eğitime para ayrılmıyor, öğretmenler tahsildar durumunda” dedi. BTP Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil ise “Dalga dalga önümüzdeki engelleri aşa aşa, barajları çatlararak geliyoruz. Biz artık her yerdeyiz. Biz işiz, aşız, Allah’ın rahmeti olan Haydar Baş’ız. Biz insanlığın çıkış noktası olan Haydar Baş’ız. Biz dünyanın her yetindeyiz. ABD piyasaları 2008’de battığında, Prof. Dr. Baydar Baş’ın modeline sarıldı” şeklinde konuştu.

Aday tanıtım programında son olarak BTP genel başkan yardımcıları Prof. Dr. Ömer Saraçoğlu, Prof. Dr. Ata Selçuk, Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, Prof. Dr. Ünal Emiroğlu konuştu. Kapanış konuşmasını ise Prof. Dr. Haydar Baş yaptı.

Yorumlar

  1. misafir

    halkımıza gerçek refah ve hak ettiği kaliteli yaşam seviyesini sunabilecek samimi böyle kadroları yerel basında görmek gurur verici…gazeteci arkadaşları kutluyorum

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)