DOLAR 17,9669 0.28%
EURO 18,2842 0.19%
ALTIN 1.023,810,19
BITCOIN 427721-1,08%
Karabük
31°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bulut: “Ne İftira Nede Çamur”

ABONE OL
9 Haziran 2020 11:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Eflani İlçe Başkanı Halil İbrahim Bulut Açıklamalarda bulundu.

Bulut: “Sizin alışık olmadığınız tek şey var o da eğrinize eğri diyen, her şeyinizi alkışlamayan muhalefet sayın başkan.Abdestinizden ve namazınızdan şüphenizin olmaması en çok beni sevindirir çünkü bir abi olarak sizi sever sayarım. Hakkınız da vardır üzerimde, zor zamanımda elimden tutmuşluğunuz da unutmam bunları.

Sahne sizin elbette cevap vereceksiniz.

1) Neden Karabük’te yayın yapan haber siteleri önce ona cevabımı vereyim;

Seçim sonrasında acemiliğimiz den kaynaklanan bir teşekkür ve özür yazısıyla birlikte bir kaç konuya değindiğim bir yazı hazırlayıp memleketimizin gazetesi her kesime ulaşıyor diye Nevzat Akgün Bey’e verdim. Kendisine verdiğim yazı yayınlanmadan önce bir kaç kişiye servis edilmiş, yazının ilk halinin yayınlanmasına engel olunmuş, yazı değiştirilerek yayınlanmıştır. O yüzden Karabük’te yayın yapan doğru habercileri tercih ediyorum.

2)Sanayi sitesinin yapılmasını istemiyormuşuz, engel olmaya çalışıyormuşuz gibi bir imaj yaratıp vicdanlara oynamayın. Engel olan yok. Sadece yerini tekrar gözden geçirin diyorum. İlerleyen zamanda şehir içinde kalacak sanayi gibi bir yatırımın heba olmasını kimse istemez. Pazar yeri için siz de diyorsunuz ya hatalı bir adımın telafisi olmaz diye.

VİCDANLARA OY-NA-MA-YIN

3) Siz göreve neden geldiniz? Çöpten, çamurdan, çukurdan kurtarmak için değil mi? Bunları yapmadınız diye bir itamda bulunan oldu mu size? Allah razı olsun gerçekten yaptınız. Su sorununu çözdünüz, parkeler, parklar, asfaltlar vs vs. Ne oldu ufkunuz mu daraldı yoksa hizmet bitti mi? Neyin tafrası bu? Halkımız bir tık üstünü haketmiyor mu? “Bizden önce çizmeyle geziliyordu şimdi terlikte geziliyor.” Sizden öncekilerden de Allah razı olsun. İmkanları doğrultusunda çok güzel  hizmetler ettiler. Allah sağlıklı, uzun ömür versin Ahmet Amca (A.Remzi Hatipoğlu) her pazartesi pazar yeri dahil caddeleri gezerdi. Rahmetli Hilmi Abi de öyle (Hilmi Karaman), aynı zamanda Muzaffer Abi de (Muzaffer Bildik).

Köylü pazarına atıl demekteki kastım sadece pazartesi günleri toplasanız 2-3 saat aktif pazar aktivasyonunu kaybettiğinde umudu ürünü olan insanımız orta caddeye, kaldırım üzerine yaz kış tezgah açıyor. Bu duruma çare olmak elinizde. Satmayın yeni yaptığınız bir iş yerini köylümüze tahsis edin, hem pazarımızın sürekliliğini sağlayın hem o insanların mağduriyetlerini giderin diyeydi yoksa ki mevcut yerin durumunu biliyorum. Benim için Eflani’de durmuyor, böyle demesi normaldir demişsiniz. Ben Eflani’den işim gereği uzağım lakin Eflani’nin sorunlarından değil. Emin olun ki sürekli seyahat halindeyim fakat hafta sonlarımı, pazartesi ve cuma günlerimi hep Eflani’de annem babam ve arkadaşlarımla geçirmeye özen gösteriyorum. İlla sizlere tekmil mi vereyim ben Eflani’ye geldim diye? Ya da taksi durağına bir cihaz koyun giriş çıkışlarımda kart basayım.

4) Terminal konusuna gelince yolcu kapasitesi küçük bir terminali hak edecek kadar var. O minibüslerin o otobüslerin bir dizayna ihtiyacı var. Madem ki terminale ihtiyacı yok diye düşünüyorsunuz hatırlayın geçmiş dönemdeki vaatlerinizi. Oradan terminalle ilgili bir şeyler çıkacaktır.

5) Cezaevi konusuna gelince netice almadınız alamadınız değil. Bunu anlatan İl Genel Meclis üyeniz yalansa o yalan.

6) Kurum göçü sizin şanssızlığın diyelim. İnsan göçünü durdurmak için ne yaptınız? Hangi projeniz içinde istihdama yönelik neyiniz var?

7) Evet hastane yapmak istediğiniz K.S.S göz önünde bulundurularak şehrin çok dışında. Sorun vatandaşa, personele. Eskiden bilirkişi diye bir danışma meclisi vardı. Merkezde ve Çelebiler’de 40 yaş üstü insanlara soralım o tarla kimin diye ve cevabı onlardan alalım. Resmî olarak da özel idare kayıtlarında mevcut İsmail Uğur, Mustafa Bulut diye ki siz bunu doğrular gibi Yaşar Uğur ve Hüseyin Uğur’u çağırarak uyarmışsınız. Lakin onlar da geride kalan yerimiz değerlenir diyerek göz yummuşlar. Bu toplantıya hak sahibi olan babam Ahmet Bulut neden çağırılmadı? Bu arazinin etrafından imza parası alanları da biliyorum.

8) Mustafa Al konusunda tek yanlış bir şey söyledim mi size? Neyin serzenişi bu?

9) Su konusu. Sn. Başkan’dan geçer not almışız… Ne demek bu şimdi? Ben her söylemimde hakkınızı teslim ettim. İnsanları küçük görme huyunuzdan vazgeçin.

10) Jeep konusuna gelince yazdığımdan ne anladınız? Dibinizdeki insanlar yüzünüze gülüp ardınızdan eleştirirken ben hakkınızdır dedim. Beni de ilgilendirmez mevzu araba da değil zaten demek ki sizin de rahatsız olduğunuz acaba dediğiniz  şeyler var bu konuda. Siz 4 defa seçildiniz ben 4.oldum. Ben Halil İbrahim BULUT olarak siz ise Belediye Başkanı olarak seçime girdiniz. Anlayın farkı.

11) Size ayar vermek kimin haddine? Siz çok büyüksünüz, her şeyi bilensiniz. Eflani’de teşkilâtlanıp İlçe Başkanı olduğum için, karşınıza Belediye Başkan Adayı olarak çıktığım için, fikirler beyan ettiğim için özür mü dilesem ki…” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (4)
 • Eflani sevdam

  Bldy olarak ne icratı yaptınız,Erdal karaman ancak ve ancak laf laf yapıyorsunuz.gunumuzde en pahalı su eflanide içilmeyen ve kokan su, kent konseyini niye faliyete sokmuyorsunuz,yaya kaldırımları işgal altında eflanide,yayalar geçemiyor nerede zabıtanız,pazaryerlerş zaten bellilaf,laf,işin karaman,yuruyerek hastaneye gşt bakalım kokudan geçilmiyor köprubasından,icraya bakarız yok malesef,

 • EFLANİYİ KİM KÜÇÜLTTÜ ERDAL

  ERDAL KARAMAN ARKADAŞIM EFLANİYİ KİM KÜÇÜLTTÜ NÜFUSU 3500 DEN BU KADAR KİM DÜŞÜRDÜ İYİ PARTİMİ CHP Mİ KİM DÜŞÜRDÜ ONUDA YAZSANA ARKADAŞIM.İT ÜRÜR,CAMİ DUVARINA İŞEMEK GİBİ TERBİYE SINIRLARINI ZORLAYAN HİÇBİ İŞ YAPMADAN ÇOK ŞEY YAPTIM HAVASI ATANLARDANDA LAF ETSENE ETSENE
  TAMAM ARKADAŞIM EFLANİYE GELEN BAYANLAR TUVALET BULAMADIKLARI İÇİN KENDİLERİNİ TUTSUNLAR BEYLERDE ÖYLE BU KÜÇÜK ZİHNİYETLERLE EFLANİYİ KÜÇÜLTE KÜÇÜLTE BAKALIM NEREYE VARILACAK.
  GAMA DENİLEN YERDEKİ YARIM BİNA NOLDU ONUDA YAZSAYDIN KEŞKE HANİ YENİ YAPILAN BİNA NOLDU SATILDIMI SATILIYOMU BAKIN EMLAK FİYATLARI ÇOK ARTMIŞ ÖYLE SÖYLENİYO.O BİNA NOLDU SATILIYOMU

 • ERDAL KARAMAN

  İYİ PARTİ EFLANİ İLÇE BAŞKANI HALİL İBRAHİM BULUT UN YAPMIŞ OLDUĞU BASIN AÇIKLAMASINDA EFLANİ DE TERMİNALİN YAPILMASINI ÜÇ MİNİBÜSCÜ İKİ YAZIHANECİ İSTEMİYOR DİYE BELEDİYENİN YAPMADIĞI ŞEKLİNDE BELİRTMESİ BİZLERİ BİZİ ZAN ALTINDA BIRAKMIŞ AYNI ZAMANDA BAZI DOĞRULARIDA İTİRAF ETMİŞTİR EVET EFLANİ KÜÇÜK BİR İLÇE İKİ ÜÇ MİNİBÜS İÇİN TERMİNAL YAPIMI DOĞRU BİR YATIRIMIDIR.
  BİZİM ÜZERİMİZDEN SİYASET YAPIP GÜNDEM YARATMAYA ÇALIŞILMASINI HİÇ DOĞRU BULMUYORUZ ÖNCELİKLE KENDİSİNİN BİZLERİN MİNİBÜSLERİNDE ÇALIŞTIĞI DÖNEMLERDE EFLANİ DEN GİDEN GELEN YOLCU SAYILARINI BİLMESİ GEREKİR, KARABÜK VE SAFRANBOLUDA MİNİBÜSLERİN MERKEZİ YERLERDE DURAKLARININ OLDUĞUĞU, GÜNDE 2 ,3 OTOBÜS SEFERİNİN OLDUĞU GÜNLÜK ORTALAMA 20 YOLCUNUN GELİP GİTTİĞİ BİR İLÇEDE TERMİNALİN AYAKTA DURMASININ MÜMKÜN OLMAYACAĞI VE BU YATIRIMIN BOŞA OLACAĞINI ÇALIŞTIRILMASININ DA MÜMKÜN OLMADIĞI ZATEN ZOR ŞARTLARDA ESNAFLIK YAPAN MİNİBÜSCÜLERİN TERMİNALE MECBUR BIRAKILMASI EK BİR YÜK GETİRECEĞİ, AYNI ZAMANDA ŞU ANDA YOLCULARIN İHTİYAÇLARI BAKIMINDAN HİÇ BİR SIKINTISININ OLMADIĞI VE AKSİNE
  MERKEZDEKİ İHTİYAÇLARINI DAHA RAHAT GÖRDÜKLERİ, YAPILACAK TERMİNALİN YOLCU İÇİN DAHA KÜLFETLİ VE ZAHMETLİ OLACAĞI AŞİKARDIR ,İHTİYAÇ OLURSA BİZLERİNDE TALEP EDECEĞİNDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.

 • Anonim

  Eflani de 2 ,3 Otobus seferi vardır Yıl boyu yolcu ortalaması günlük 20 kişidir 20 kişinin kazanci ile terminalin giderleri ve esnafa yansıyacak ek maliyet karşılanır mı kış aylarında çoğu gün iptal olur yolcu sayısına sizin söylediğiniz gibi değil önce maliyet hesabı yapmak lazım Eflani de minibüslerin yolcu sayılarını kendisinin bilmesi lazım Kaldıki safranboluda bile minibüsler merkezde duraktan kalkar.iki tane otobüs için terminal yapımı mantıklı mıdır Küçük yerlerde Esnaflık yapmak zordur büyükşehirlerde yapılan ve gördüğün her şeyi buralarda İstemek abesle iştigal dir.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Adana Demir

  2 +4 6
 2. Trabzonspor

  2 +3 6
 3. Fenerbahçe

  2 +6 4
 4. Başakşehir

  2 +4 4
 5. Alanyaspor

  2 +2 4
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  2 +1 4
 8. Gaziantep FK

  2 +1 4
 9. Giresunspor

  2 0 3
 10. Antalyaspor

  2 0 3
 11. Galatasaray

  2 0 3
 12. Kayserispor

  2 0 3
 13. Konyaspor

  2 0 2
 14. Ümraniyespor

  2 -1 1
 15. MKE Ankaragücü

  2 -1 1
 16. Sivasspor

  2 -3 1
 17. Hatayspor

  1 -1 0
 18. Karagümrük

  1 -2 0
 19. İstanbulspor

  2 -3 0
 20. Kasımpaşa

  2 -10 0
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.