CHP Milletvekili Adayları Yoğun İlgi Görüyor

CHP Milletvekili Adayları Yoğun İlgi Görüyor

Yayın: 14.10.2015 10:34
Paylaş:
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları Av. Erdoğan Dinçel ve Gülsün Beniç, yaptıkları seçim çalışmaları kapsamında merkez ve ilçelerde halkla bütünleşiyorlar.

CHP Milletvekili Adayları Av. Erdoğan Dinçel ve Gülsün Beniç’in seçim çalışmaları için gittikleri her yerde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştıkları haber veriliyor.

Bu kapsamda yaptıkları çalışmalar ile ilgili bir değerlendirme yapan Milletvekili Adayı Av. Erdoğan Dinçel yaptığı açıklamada; “Partimize bize büyük bir ilgi var. Vatandaşlar yolda yolumuzu çeviriyorlar oyumuz size diyorlar. İnşallah 1 Kasım akşamı gülen taraf biz olacağız. Emekliler, yaşlılar, taşeron işçiler, asgari ücretli çalışanlar gibi AKP iktidarlarında sürekli ezilen kesimler Partimize yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu da CHP’nin halkı ne kadar iyi okuduğunun, halkın sorunlarını ne kadar iyi analiz ettiğinin bir göstergesi. Bunun bir diğer göstergesi de 13 yıldır iktidar olan bir partinin CHP’nin vaatlerini kopyalaması. Biliyorsunuz bize kaynak nerede diye soran AKP asgari ücreti 1300 TL’ye çıkarma vaadinde bulundu. Ancak burada vatandaşlarımızın dikkatini çok önemli bir noktaya çekmek istiyorum. Ali Babacan AKP’nin bu vaadini 2016 sonunda hayata geçireceğini açıkladı. Yani AKP asgari ücreti ancak 2017’de 1300 TL yapacak. Zaten asgari ücret normal artışıyla 2017’de otomatik olarak 1300 TL’ye yakınlaşıyor. Aslında AKP asgari ücreti artırmış olmuyor, seçmeni kandırmış oluyor. Dolayısıyla vatandaşlarımız CHP’nin kötü kopyalarına itibar etmesinler, bunlardan uzak dursunlar” dedi.

CHP ikinci sıra Milletvekili Adayı Eğitimci Gülsün Beniç ise yaptığı açıklamada, Karabük’ün bir evladı olduğunu ifade ederek, “Kadınlar olarak sesimizi çıkarmalıyız. Bu ülke kolay kolay elde edilmedi. Bu seçimde var gücümüz ile çalışacağız, çalışıyoruz da zaten. Seçim gezilerimizde küçükten büyüğe her kesimin sorunlarını dinliyoruz ve bu sorunların da CHP İktidarında çözüleceğini anlatıyoruz. Kazanmak için mücadele etmemiz gerekiyor. Ülkemizde olup bitenleri anlatalım. CHP tarihinde görülmediği kadar halk tarafından ilgi ile karşılanıyor Karabük’te. Bizim hedefimiz 1. Parti olmak. Karabük’ten milletvekili çıkarma konusunda oldukça kararlıyız ve kesinlikle çıkaracağız ve buna olan inancımız sonsuz” açıklamasına yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KTÜ’de yapay zekanın sporcu gelişiminde etkin rol alması hedefleniyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:37
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) yapay zeka aracılığıyla performans analizi ve anlık raporlamayla sporcular için yeni antrenman modelleri oluşturulması amaçlanıyor.

KTÜ Beden Eğitimi Bölümü ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü, sporculara yapay zeka aracılığıyla atletik performans testleri ve analizleri hakkında bilgi vermek üzere etkinlik düzenledi.

Kampüste yapılan etkinlikte, yapay zeka yöntemiyle yapılan testlerde kısa sürede sonuçlar alındığı ve bu doğrultuda antrenman programları oluşturulabildiğine yönelik tanıtımlar yapıldı.

Beden Eğitimi Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Burakhan Aydemir, AA muhabirine, gelişen teknolojiyle sporda yapay zekanın öneminin ciddi şekilde büyümeye devam ettiğini söyledi.

Sporcuların atletik performanslarının takibinin, veriler ışığında antrenman programlarını düzenlemenin ve gelişimlerini izlemenin büyük önem taşıdığını belirten Aydemir, “Biz de yapay zeka yöntemiyle sporcuların atletik performansını geliştirmeyi, test etmeyi ve bu testler sonucunda da periyodik şekilde takip ve gelişen performansı gözlemlemeyi hedefliyoruz.” dedi.

Aydemir, pahalı cihazların yerini yapay zekanın aldığına işaret ederek, bu doğrultuda yeni antrenman planlamaları çıkartarak oluşan sürece katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Antrenör olarak da yapay zekayla sporcuların verilerini takip ettiğini aktaran Aydemir, şunları kaydetti:

“Hepsinin bilimsel olarak geçerlilik ve güvenilirlik çalışması yapılıyor ve bu doğrultuda zaten sonuçlar değerlendiriliyor. Biz sporcularımızla düzenli şekilde bu testleri yapıyoruz. Bunu başarıyla ilişkilendirdiğimizde de ciddi şekilde başarının olduğunu, Avrupa şampiyonu milli tekvandocumuz Furkan Ubeyde Çamoğlu'nun da bu testler sonucunda performansını takip ettiğimizi ve başarısından önce de başarılı olabileceğiyle ilgili fikir ortaya koyduğumuzu görmüş olduk. Şampiyon olmasıyla bu tespitimizi taçlandırmış olduk.”

Aydemir, antrenman metotlarının da yapay zekayla yeni bir boyuta evrildiğine dikkati çekerek, “Bundan 5-6 yıl önce yapılan testlerle şimdiki testler arasında bile farklılıklar var. Yapay zeka bunu başka bir evreye getirdi. Bu anlamda tabii ki gelecekte neler olabileceğini hep beraber göreceğiz. Şu an her şey bizim kontrolümüzde devam ediyor.” diye konuştu.

Etkinliğe katılan yapay zeka geliştiricisi Talha Aydoğan ise yapay zekanın spor alanındaki önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Normalde eskiden cihazları taşırdınız veya bir kurulum gerekirdi. Bunlarla uğraşmak hem maliyet hem de zaman kaybına sebep olurdu. Sporcuların patlayıcı kuvvetini, kuvvet devamını, reaktif kuvvetini, şu an onlarca parametresini alıp değerlendirme ve içerideki başka modellerle bunu dünyayla kıyaslama şansınız oluyor. Bunu saniyeler içerisinde yapabilen herhangi bir sistem, hardware (donanım) tarafında yok. Yapay zekanın buradaki önemi bu anlamda ortaya çıkıyor.”